Lunar, czym to jest???

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Zablokowany
Tsukishiro
Status: Offline

Lunar, czym to jest???

Post autor: Tsukishiro » czw wrz 24, 2009 12:50 pm

Ohayo gozaimasu!

Moja manga "Lunar" (na razie na etapie szkiców i kiepskich rysunków na deviantArt ^_^") jest głównym elementem mojego życia. Niestety, pojawia się pewien problem.

Otóż tworzyłem ją w oparciu na anime Bleach (tak wiem, wzorowanie się na oryginałach jest żałosne -_-" ale słuchajcie/czytajcie dalej), z Bleach`a zaczerpnąłem:

- Posiadanie i pojęcia zanpakutou, Shi-Kai, Ban-Kai (zanpakutou moich bohaterów całkowicie różnią się od zanakutou posiadanych przez Shinigami z Bleach. Wyjątkiem jest zanpakutou głównego bohatera, który jest lekko wzorowany na Sode no Shirayuki (obie bronie posiadają szarfę przy rękojeści. ). Po za tym podobieństwiem, broń wogóle nie przypomina Sode no Shirayuki)

- 3 postaci: Grimmjow Jeaggerjaques (jeden z 8 głównych bohaterów, nie mogę z niego zrezygnować. Ważna postać w fabule), Toshiro Hitsugaya (pojawia się tylko na jakiś czas, tylko w jednym wątku więc mogę z niego zrezygnować), Rukia Kuchiki (wspomniana w retrospekcji, nie jest konieczna w fabule, więc też może odpaść).

- Dodatkowo pojawia się (niemalże zmieniony doszczętnie) Roy Mustang z FullMetal Alchemist. Jednakże posłużył mi tylko za wzór. Nadałem bohaterowi takie imię, nazwizko i po części twarz oraz władzę nad ogniem (potrzebowałem takiej postaci). Charakter zmieniłem całkowicie, oraz wiek. Nie wiem, czy to można go uznać za kopię -_-"

Główni bohaterowie, pozostałe postaci, wątki, zdolności i tak dalej są moim pomysłem, po za wyżej wymienionymi. Nie jestem w stanie zrezygnować z tych 3 rzeczy. Rysuję bohaterów jako antropomorficzne zwierzęta.

Wiele rzeczy nawiązuję do religii chrześcijańskiej (ciekawi mnie ten temat :P )

Głowna linia fabuły jest prosta: dwa klany, które otrzymały moce od Boga (Daitenshi* (jap. Archanioł) i 4 Książąt Piekieł (Akuma jap. diabeł) rywalizują ze sobą o dominację nad światem. Klan Akuma po milionach lat znalazł sposób na skuteczne zniszczenie Klanu Daitenshi* i oddanie władzy nad światem 4 Książąt Piekieł: Lucyferowi, Belialowi, Lewiatanowi i Szatanowi. Do fabuły dochodzi też wiele wątków pobocznych, mniej lub bardziej ważnych dla historii.

*Myślę jeszcze nad zmianą nazwy, jeżeli popełniłem błąd w tłumaczeniu, niech mnie ktoś poprawi! [-o<



Wygląda to jak Doujinshi Bleach`a, ale uważam, że jest za mało samego Bleach. Jednakże sam fakt, że są tam pojęcia wymyślone przez Tite Kubo, sprawia, że nie jest ono w 100% oryginalne. Jedynie 98.9% jest moja, 1.1% to pomysł Kubo (nie pytajcie jak to obliczyłem, po prostu). Jak wspomniałem, nie jestem w stanie zrezygnować z zanpakutou i Grimmjowa. Z Toshiro i Rukii mógłbym, nie są konieczni. Chciałem tylko dorzucić ciekawy wątek.

Więc:
1. Czy to można zaliczyć jako Doujinshi?
2. Jeżeli nie, to jaka to kategoria?
3. Czy te dwie rzeczy (pojęcie zanpakutou i postać Grimmjowa) mogą mi przeszkodzić (już nie patrząc na fabułę itp.) w przemienieniu mangi w anime?


http://frozen-tiger.deviantart.com/ <--- to moja galeria, nie jest zbyt zachwycająca, ale chcę pokazać, o co mi chodzi.

W galerii znajdują się też stare rysunki, już nie aktualne (kiedyś chciałem nadać bohaterce strój a`la Sailor Moon).

Oczywiście na pewno wspomnę w mandze, że te pojęcia zostały wymyślone przez Tite Kubo (dam tzw. credits)

Czekam na odpowiedź

Pozdrawiam
Tsukishiro

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw wrz 24, 2009 4:10 pm

Zły dział i niepotrzebnie nowy temat.

Zablokowany

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości