Dodruki - temat ogólny

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » śr sty 20, 2021 5:26 pm

AntiShadow pisze:
śr sty 20, 2021 4:39 pm
Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej serii?
Nie, dodruków już nie będzie.

AntiShadow
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 20, 2021 10:24 am
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: AntiShadow » śr sty 20, 2021 8:05 pm

Yuriko pisze:
śr sty 20, 2021 5:26 pm
AntiShadow pisze:
śr sty 20, 2021 4:39 pm
Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej serii?
Nie, dodruków już nie będzie.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozostało mi tylko czaić się na używane tomiki. :angel:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 20, 2021 11:05 pm

Polecam olx, grupy na fb i allegro. Jak bardzo zależy to przejrzyj archiwum allegro w poszukiwaniu tomików i napisz do wszystkich sprzedawców których aukcje mają status "Nie było oferty kupna". Odpowiada tak średnio 1 na 6-7 osób (czasem nawet po kilku miechach) i zazwyczaj mówi coś w stylu: "Sorry, już się tym nie zajmuję" lub "Sprzedane". ALE! Upolowałem tak 2 pozycje z mojej wish listy w przeciągu roku, co uważam za duży sukces :D

AntiShadow
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 20, 2021 10:24 am
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: AntiShadow » czw sty 21, 2021 1:22 pm

Dziękuję za pomoc. Przeszukam zakątki internetu i może coś się trafi. :D

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Fani » pn lut 01, 2021 9:24 am

Kolejna manga powoli znika :(
Czy planujecie dodruk Gangsta 2?
[Wyderek] Niestety nie :(

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: jtumanowicz » wt lut 02, 2021 8:50 am

Oho, w takim razie rzutem na taśmę kupiłem komplet.

Wkurzające jest, że zakończone serie od Waneko które w jakimkolwiek stopniu mnie interesują automatycznie dostają u mnie wysoki priorytet bo mam z tyłu głowy strach, że się wyprzedadzą. Muszę uczciwie przyznać, że brak dodruków to marketingowy strzał w 10 :p.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: neiki » wt lut 02, 2021 10:13 am

Trochę strzał w dziesiątkę, a trochę strzał w stopę :wink: Ja mam odwrotnie: gdy seria trafia do puli "dodruków nie będzie", to najczęściej tracę nią zainteresowanie. Skoro nie kupiłam jej do tego czasu, to znaczy, że zawsze miałam coś ciekawszego do uzupełnienia. A nie lubię kupować pełnych serii na raz poza ustalonym planem (ani tym bardziej martwić się, czy zdążę spokojnie ją skompletować bez szukania brakujących tomów z drugiej ręki).
Pocieszam się myślą, że skoro dodruki już nie są opłacalne, to może seria wcale nie była tak interesująca :wink:

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: jtumanowicz » wt lut 02, 2021 11:36 am

Często interesujące serie są mało popularne bo trudne w odbiorze albo po prostu nie skierowane do masowego odbiorcy. Hiroszima jest świetnym przykładem.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Bukafo » wt lut 02, 2021 7:20 pm

neiki pisze:
wt lut 02, 2021 10:13 am
Skoro nie kupiłam jej do tego czasu, to znaczy, że zawsze miałam coś ciekawszego do uzupełnienia. A nie lubię kupować pełnych serii na raz poza ustalonym planem
neiki pisze:
wt lut 02, 2021 10:13 am
Pocieszam się myślą, że skoro dodruki już nie są opłacalne, to może seria wcale nie była tak interesująca :wink:
+1 byczq

A to dodatkowo utwierdza mnie w przekonaniu, że Waneko wydaje mało interesujących serii.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Monsterlight » śr lut 03, 2021 4:42 pm

Ask Waneko pisze:Chciałbym się spytać czy mam się spieszyć z zakupem Dłoni Midoriego?

[Madziozord] Tak, choć w tym miesiącu nie powinno go zabraknąć.
No fajnie, tytuł się dobrze sprzedaje i już 2 miesiące po premierze zaczyna kończyć się nakład, ale zamiast normalnie dodrukować to będą się upierać, że Jednotomówkom dodruków nie robią :roll: Byłam zła o zmianę oryginalnej okładki, ale chyba się pośpieszę i kupię tę mangę, żeby potem nie poszybowały ceny w górę jak za "Kolegów" albo "Secret XXX".
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Meliona » śr lut 03, 2021 10:20 pm

Monsterlight pisze:
śr lut 03, 2021 4:42 pm
No fajnie, tytuł się dobrze sprzedaje i już 2 miesiące po premierze zaczyna kończyć się nakład, ale zamiast normalnie dodrukować to będą się upierać, że Jednotomówkom dodruków nie robią
:lol: :lol: :lol:
Moja jedyna reakcja xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Fani » śr lut 03, 2021 10:26 pm

Nie no, niektóre JW miały dodruki. I ja rozumiem, że starają się być konsekwentni w przypadku jednotomówek, ale jeśli po dwóch miesiącach nakład się kończy to brakiem dodruku skazują się na śmieszność.

Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Narii » czw lut 04, 2021 8:32 am

Przykre to jest strasznie, bo do jeszcze trzech-czterech miesięcy wstecz nie byłam targetem yaoi, a teraz jak już chętnie coś bym kupiła - nie mam nawet czego :lol:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Sebek » czw lut 04, 2021 8:34 am

Narii pisze:
czw lut 04, 2021 8:32 am
Przykre to jest strasznie, bo do jeszcze trzech-czterech miesięcy wstecz nie byłam targetem yaoi, a teraz jak już chętnie coś bym kupiła - nie mam nawet czego :lol:
Ale osoby, ktore lubia yaoi w Polsce nie moga narzekac na niedobor tego typu tytulow. Praktycznie co miesiac jest przynajmniej jeden jakis nowy tytul :D, przynajmniej, gdyz zwykle ukazuje sie znacznie wiecej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Ame » czw lut 04, 2021 11:32 am

Sebek pisze:
czw lut 04, 2021 8:34 am
Ale osoby, ktore lubia yaoi w Polsce nie moga narzekac na niedobor tego typu tytulow.
Czemu mają nie narzekać? Ja czytam yaoi, ale nie wszystkie. Jak jakaś yaoista polubi autorkę np.Nakamura. To będzie narzekać.
Fani pisze:
śr lut 03, 2021 10:26 pm
jeśli po dwóch miesiącach nakład się kończy to brakiem dodruku skazują się na śmieszność.
Dokładnie. Byłam pewna, że tylko te jednotomówki co się nie sprzedawają nie dostaną dodruków. I to jak najbardziej rozumiem. Tylko skoro dobrze się sprzedaje to nie rozumiem czemu nie robić dodruków. :?
Monsterlight pisze:
śr lut 03, 2021 4:42 pm
Byłam zła o zmianę oryginalnej okładki,
Mi się właśnie nasza bardzo podoba. Tylko przeczytałam opinie o fabule i sama nie wiem czy kupować czy nie. Czytałaś wcześniej? Faktycznie fabuła tutaj jest tak słaba jak piszą na lubimy czytać?

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Sebek » czw lut 04, 2021 12:16 pm

Ame pisze:
czw lut 04, 2021 11:32 am
Czemu mają nie narzekać? Ja czytam yaoi, ale nie wszystkie. Jak jakaś yaoista polubi autorkę np.Nakamura. To będzie narzekać.
Napisalem, ze nie mozna narzekac na mnogosc oferty :D, bo ta w Polsce jest calkiem obfita.
Ame pisze:
czw lut 04, 2021 11:32 am
Tylko skoro dobrze się sprzedaje to nie rozumiem czemu nie robić dodruków. :?
Nie mam pojecia jakie naklady jednego tytulu yaoi sie sprzedaja, ale brak dodrukow mozna tlumaczyc tez w ten sposob, ze o ile pierwszy naklad schodzi niezle, to juz drugi niekoniecznie. Co zrobic z tytulem, ktory sie dodrukowuje i zaledwie maly procent dodruku sie sprzedaje? :) Waneko ma spora ilosc tytulow, a miejsce na magazynie ograniczone. Po prostu nie stac ich na przetrzymywanie niesprzedajacych sie tomikow przez lata. Ten temat juz walkowany byl na forum X razy, a jestem tutaj od okolo 2 lat :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » czw lut 04, 2021 1:21 pm

Ale tu jest mowa o 1 tomie. JEDNYM. Nie o serii z 10, czy 15 tomami. I która rozeszła się dość szybko. Jak sprzedaż była dobra Waneko robiło dodruki jednotomówek. I tytuły był dosępne te kilkanaście miesięcy.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Sebek » czw lut 04, 2021 1:47 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lut 04, 2021 1:21 pm
Ale tu jest mowa o 1 tomie. JEDNYM. Nie o serii z 10, czy 15 tomami. I która rozeszła się dość szybko. Jak sprzedaż była dobra Waneko robiło dodruki jednotomówek. I tytuły był dosępne te kilkanaście miesięcy.
Umiem czytac, poza tym, jakby wydawnictwo sie ugielo, to zaraz by byly glosy o dodruki innych tomow, ktore sie wyprzedaly. Widac czytelnicy tym razem postawnowili zmienic priorytety zakupowe i biora w pierwszej kolejnosci ten tomik, zeby im nie zabraklo. Myslisz, ze jesli wydawnictwo by nie widzialo, ze dodruki zejda jak na pniu, to by ich nie robilo? :) Na 99% przypadkow jesli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o kase. Mysle, ze Waneko wie, co robi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Fani » czw lut 04, 2021 1:56 pm

Sebek pisze:
czw lut 04, 2021 1:47 pm
Mysle, ze Waneko wie, co robi
Pewnie wie, ale nie raz pod wpływem nacisku ludzi w mediach społecznościowych zmieniali decyzję, więc... no xD

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Sebek » czw lut 04, 2021 2:02 pm

Fani pisze:
czw lut 04, 2021 1:56 pm
Pewnie wie, ale nie raz pod wpływem nacisku ludzi w mediach społecznościowych zmieniali decyzję, więc... no xD
Zobaczymy, jak bedzie tym razem, ale zwykle jest tak, ze garstka ludzi prosi o dodruk, a potem trzeba bedzie sie bujac z reszta nakladu, no ale zrobia tak, jak uwazaja. Po prostu z zakupem jednotomowek trzeba sie spieszyc :) Dlatego ja tego "Sukkuba" sobie niedlugo wezme :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości