Dodruki - temat ogólny

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: dejikos » pt kwie 02, 2021 1:14 pm

Archerito pisze:
pt kwie 02, 2021 12:44 pm
Wydaje mi się, że "komiksiarze" jakby bardziej rozumieją to, że przestaje się w pewnym momencie robić dodruki i tyle. Co więcej np w przypadku komiksu superbohaterskiego brak dodruków jest dużo bardziej problematyczny niż w przypadku mang.
Nakłady komiksów zachodnich są większe niż mang (nie mam tu na myśli małych wydawców typu Centrala). Większość wydawców robi dodruki na bieżąco (Egmont), u niektórych trzeba czekać, ale po jakimś czasie uzupełniają stany, robią reedycje i inne takie. Wyjątek na pewno stanowią tytuły, do których skończyły się prawa, bądź były wydawane w nakładzie limitowanym.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » pt kwie 02, 2021 1:25 pm

Bukafo pisze:
pt kwie 02, 2021 12:58 pm
No i właśnie dlatego nie ma się co dziwić, że ludzie "srają żarem" do Waneko, a nie do SJG.
Mimo wszystko wydaje mi się, że to w dużej mierze kwestia mentalności odbiorców :) O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć zarzuty odnośnie nowszych tytułów, o tyle jak słyszę o takim chociażby GTO, które sam Mojżesz odbierał jeszcze z drukarni to stać mnie jedynie na uśmiech politowania.
dejikos pisze:
pt kwie 02, 2021 1:14 pm
Nakłady komiksów zachodnich są większe niż mang (nie mam tu na myśli małych wydawców typu Centrala). Większość wydawców robi dodruki na bieżąco (Egmont), u niektórych trzeba czekać, ale po jakimś czasie uzupełniają stany, robią reedycje i inne takie.
Nakłady są większe ale i odbiorców jest więcej. O ile oczywiście wiele kwestii, które poruszyliście ma jak najbardziej sens, o tyle wydaje mi się, że w dużej mierze mentalność odbiorców ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: MrOrochimaru » pt kwie 02, 2021 9:49 pm

Tyle, że z komiksami superbohaterskimi jest o wiele prościej bo najczęściej, gdy kupisz sobie losowy numer, to i tak zrozumiesz 95% rzeczy z komiksu. Nawet więcej, gdy kupisz komiks o deadpoolu, a tam pojawi się daredevil, to nawet i tak nie musisz ogarniać tej postaci bo zazwyczaj goszczące postacie są beznadziejnie napisane. (Co sie dziwić, gdy tam dużo osób pisze różne postacie).
A i tak, chciałbym dodruk GTO i uważam, że względem dodruków to Waneko jest ch**owe :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » pt kwie 02, 2021 10:13 pm

MrOrochimaru pisze:
pt kwie 02, 2021 9:49 pm
Tyle, że z komiksami superbohaterskimi jest o wiele prościej
Z tym absolutnie nie mogę się zgodzić. Komiksy o peleryniarzach mają bardzo wysoki próg wejścia. Każdy mój znajomy, który zbiera komiksy amerykańskie ma takie samo zdanie. Owszem, jeśli jesteś randomem dla którego liczy się tylko kupić komiks o ulubionej postaci i tyle to spoko. Aczkolwiek jeśli chcesz ogarnąć chociaż pobieżnie całe uniwersum to ilość eventów, tie-inów, crossoverów, itp. jest po prostu przytłaczająca.
MrOrochimaru pisze:
pt kwie 02, 2021 9:49 pm
A i tak, chciałbym dodruk GTO i uważam, że względem dodruków to Waneko jest ch**owe
Hahaha to jest właśnie to o czym mówiłem. Wydawnictwo jest ch**owe bo ja chcę xD Kurde ależ ja bym sobie kupił Fiata 126P prosto z salonu. Ale jak to już nie produkują? Przecież ja chcę. Bosz...jaki ten przemysł samochodowy w Polsce jest ch**owy :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Bukafo » pt kwie 02, 2021 10:58 pm

Archerito, że Ty się dajesz podpuszczać takim trollom stary... :v
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » pt kwie 02, 2021 11:01 pm

Bukafo pisze:
pt kwie 02, 2021 10:58 pm
Archerito, że Ty się dajesz podpuszczać takim trollom stary... :v
Eee w którym miejscu? :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Bukafo » pt kwie 02, 2021 11:14 pm

Archerito pisze:
pt kwie 02, 2021 11:01 pm
Bukafo pisze:
pt kwie 02, 2021 10:58 pm
Archerito, że Ty się dajesz podpuszczać takim trollom stary... :v
Eee w którym miejscu? :D
No z tym, że Waneko jest ch**owe. Jak nic to troll.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » pt kwie 02, 2021 11:22 pm

Bukafo pisze:
pt kwie 02, 2021 11:14 pm
No z tym, że Waneko jest ch**owe. Jak nic to troll.
E tam zaraz troll. No ma chłopina inne zdanie :D

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: MrOrochimaru » sob kwie 03, 2021 2:30 am

Nigdzie nie napisałem, że waneko jest ch**owe tylko ich podejście do dodruków, ale jak widać-niektórzy "słyszą" tylko to co chcą usłyszeć :) A do komisków o superbohaterach-wciąż mam takie samo zdanie. Nie czytam ich zbyt często, ale wystarczy, że kupię sobie pierwszy tom jakiejś serii i nie ma niczego ciężkiego do ogarnięcia. Większość serii jest pisanych tak, żeby każdy zdołał to ogarnąć. Dlatego dosyć często tam są odświeżenia postaci itp

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » sob kwie 03, 2021 9:18 am

MrOrochimaru pisze:
sob kwie 03, 2021 2:30 am
A do komisków o superbohaterach-wciąż mam takie samo zdanie. Nie czytam ich zbyt często, ale wystarczy, że kupię sobie pierwszy tom jakiejś serii i nie ma niczego ciężkiego do ogarnięcia. Większość serii jest pisanych tak, żeby każdy zdołał to ogarnąć. Dlatego dosyć często tam są odświeżenia postaci itp
Ehh...piszesz, że my widzimy to co chcemy, a sam robisz dokładnie to samo. Nie chce mi się pisać drugi raz tego samego więc po prostu wkleję swoją poprzednią wypowiedź :D
Archerito pisze:
pt kwie 02, 2021 10:13 pm
Owszem, jeśli jesteś randomem dla którego liczy się tylko kupić komiks o ulubionej postaci i tyle to spoko. Aczkolwiek jeśli chcesz ogarnąć chociaż pobieżnie całe uniwersum to ilość eventów, tie-inów, crossoverów, itp. jest po prostu przytłaczająca.
No chyba, że jesteś komiksowym jasnowidzem i po przeczytaniu dowolnego komiksu znasz od razu całą spuściznę bohatera...jeśli tak to szacun :D

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: MrOrochimaru » sob kwie 03, 2021 1:21 pm

Nie trzeba znać spuścizny bohatera, jak coś jest ważnego to autor skraca to w kilku słowach i wystarczy. Zazwyczaj w komiksach, których czytałem przeszłe historie nie miały za wielkiego związku z nowymi. (A już trochę czytałem)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » sob kwie 03, 2021 4:47 pm

MrOrochimaru pisze:
sob kwie 03, 2021 1:21 pm
Nie trzeba znać spuścizny bohatera, jak coś jest ważnego to autor skraca to w kilku słowach i wystarczy. Zazwyczaj w komiksach, których czytałem przeszłe historie nie miały za wielkiego związku z nowymi. (A już trochę czytałem)
Ehh...tłumaczę po raz ostatni. Jeżeli nie czujesz wewnętrznej potrzeby, żeby to wiedzieć to ok. Moje uwagi były kierowane do osób (takich jak ja), które chcą wiedzieć co się działo we wspomnianym runie, a nie przeczytać o tym w jednym dymku :)

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » śr sie 04, 2021 1:48 pm

Takie w sumie pytanko odnośnie nowej odsłony GTO.

Czy Waneko ma w planie odświeżyć inne serie których już nie drukuje?
GTO akurat to seria świetna i doceniona, ale pytanie czy inne serie też mogą wierzyć w nowe wydania np. taki Silver Spoon? jaki można by wydać na nowo w 2 in 1 czy Pamiętnik Przyszłości czy z czasem nawet Pandora Hearts - tu akurat wspomniałem o seriach jakich sam nie posiadam a na pewno nowe wydanie bym chętnie kupił. Zakładam też, że wiele zależy od tego jak przyjmie się odnowione GTO. Sam posiadam stare wydanie, ale część tomów jest po przejściach i nie wykluczam, że zakupie odnowioną wersję, ale pewnie dopiero jak ta zostanie w całości wydana.

W sumie, to fajnie by było jakby Waneko przybrało jakąś politykę dodruków, bo posiadają największą ilość wydawanych/wydanych tytułów w Kraju a niestety wiele z tego jest już niedostępne a fanów mangi dochodzi i pewnie część społeczności jaka nie miała okazji dawniej danych serii kupić, chętnie by je nabyła
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: ociesek » śr sie 04, 2021 2:21 pm

Wydawcy zawsze podkreślają - "jeśli sprzedaż będzie dobra". Odkładanie zakupu na moment wydania całej serii to musztarda po obiedzie, takie coś najgorzej wpływa na statystyki sprzedaży serii.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » śr sie 04, 2021 4:19 pm

Waneko zarzekało się, że Adolfi to wyjątek od wyjątku. To samo mówili po ogłoszeniu GTO... Więc wiadomo, że nic nie wiadomo. Jak to z Waneko :P

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » śr sie 04, 2021 4:36 pm

Znaczy... Myślę, że fajnie by było jakby w jakimś mniejszym nakładzie ten dodruk się pojawiał. Wiadomo, pewnie to się tyczy z odnowieniem licencji czy cosik, ale sam bardzo bym śledził informacji o dodrukach i chętnie polował na brakujące serie, które dzisiaj nawet trudno dostać z drugiej ręki a Janusze biznesu czasami stawiają takie ceny, że idzie się jedynie zaśmiać z politowaniem.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » śr sie 04, 2021 4:54 pm

Mi się wydaje, że np. Pandora lub Pamiętniki nie mają szans w tym momencie na dodruk lub nową edycję, bo po prostu one niedawno się wyprzedały. Szczególnie Pandora, która jeszcze rok temu miała dostępne wszystkie tomy. Ale mam nadzieję, że takie VK by zostało ponownie wydane, bo chciałabym to zacząć zbierać.

Awatar użytkownika
ponyd669
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2021 7:08 am
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: ponyd669 » pt sie 06, 2021 7:10 am

OVERKILL pisze:
śr sie 04, 2021 1:58 pm
Taki dodruk Black Lagoon byłby miłym zaskoczeniem :D
Albo dodruk Deadman Wonderland :cry:

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Tequilka » sob sie 07, 2021 9:17 am

Ja bym najbardziej chciała dodruk VK, gdybym wiedziała, że tak będzie to kupiłabym ten 3 tom co był w Empiku te x lat temu i te pierwsze dokupiła przez stronę, ale były to początki mojego kupowania mang i nie wiedziałam, że można zamawiać przez jakieś strony xD No a przecież nie kupię mangi od 3 tomu i wybrałam coś innego T^T

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » wt sie 24, 2021 10:44 pm

Moim zdaniem Waneko powinno raz na jakiś czas zrobić ankietę odnośnie dodruków serii "zapomnianych" i zwycięzcę ankiety lub kilka serii z jej topu, wydrukować ponownie w mniejszym nakładzie.

Prawda taka, że Waneko ma masę tytułów w tym naprawdę perełki. Teraz wraca GTO (prawie napisałem GTA) i na pewno jest wielu chętnych na inne serie jakie znikły ze sklepów jak np. Black Lagoon, Pamiętnik Przyszłości, DeadMan Wonderland, Battle Royale i osoby jakie wcześniej nie kupiły albo w danym czasie nie interesowały się jeszcze mangą, to by miały okazję owe tytuły nabyć. JPF ma też dużo tytułów i to bardzo popularnych, nie wyobrażam sobie, żeby z polskiego rynku miał zniknąć One Piece, Naruto, Bleach czy Berserk, Atak Tytanów czy Dragon Ball - Jednak są minusy tego wszystkiego, bo kiedy ilość tytułów w zasobie JPF rośnie, to coraz bardziej nie nadążają z dodrukami, to aż szokujące, że brakuje tomów w sklepie mang które nawet nie są jeszcze zakończone a ich wydawanie trwa jak np. Berserk, Atak Tytanów czy One Piece - to świadczy o tym, że te mangi schodzą jak ciepłe bułeczki. Nie znam się na tym jak działają drukarnie, ale wydaje mi się, że po prostu tu JPF uciekają pieniądze, bo ludzie zniecierpliwieni czekaniem na dodruki zwyczajnie serie sprzedają gdy nie mogą jej uzupełnić a w przypadku takich serii jak One Piece to dotkliwe tracić klienta gdy seria liczy 100 tomów i dalej jest wydawana.

Waneko posiada więcej tytułów niż JPF ale fakt faktem, wiele z nich jakościowo jest słabsze i brak ich dodruków jest zrozumiały, ale nie brakuje tam perełek i dobrze by było aby Waneko raz czy dwa razy w roku zrobiło ankietę na dodruk serii z tych jakie zostały już zepchnięte na margines.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości