Saiyuki RELOAD i Gaiden

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » pt sie 24, 2007 11:51 pm

viki-26 pisze:Kiedyś znalazłam skanki z Saiyuki Gaiden, ale nie przeczytalam ich, bo stwierdziłam, że poczekam, aż w Polsce zostanie to wydane i mam nadzieję, że się nie zawiodę i pewnego dnia będę mogła sobie postawic na półeczce dalsze serie Saiyuki :D
WINSZUJę! :shock: :shock: Jak ty się zdołałaś powstrzymać??! Sadoko nie dała rady, ba! po co założyła sobie internet, hę? :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » pn paź 08, 2007 3:34 pm

Ja sie nie postrzymałam. Gaiden czytam a co do Reload to tak nie za bardzo. W końcu nie przeczytałam całego Saiyuki to też tak, no nie? :roll:
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2007 12:07 am przez Lisa, łącznie zmieniany 1 raz.

S.S.Owner
Status: Offline

Post autor: S.S.Owner » pn paź 08, 2007 9:53 pm

Ja zdążyłam przeczytać tylko trzy pierwsze tomu Reload, bo czwarty był zafoliowany i głupio mi było go otwierać nie płacąc za niego :P :mrgreen:

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » sob kwie 05, 2008 8:55 pm

Teraz już wiemy, że seria będzie kontynuowana. Podsumowując: Gensoumaden Saiyuki jest wydawany już dwa lata. Jeśli Waneko zamierza wydać teraz Reload, to na serię Gaiden będziemy musieli czekać kolejne dwa. Skoro Gaiden ma na razie tylko trzy tomy, to według mnie powinno zostać wydane jako pierwsze. Tym bardziej, że jak widzę, zdania są podzielone: jedni są za Gaidenkami a drudzy za Reload.

:arrow: Być może napisałam o tym nie w tym dziale co powinnam. Nie znalazłam jednak innych odnośników do Saiyuki Gaiden i Reload

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz kwie 06, 2008 12:30 pm

Sadoko pisze:Skoro Gaiden ma na razie tylko trzy tomy, to według mnie powinno zostać wydane jako pierwsze.
Wydaje mi się, że seria podczas gdy będzie u nas wydawana w Japonii zostanie zakończona, a potem to już będzie z górki z Reload. Mnie to osobiście nie robi różnicy co będzie pierwsze, grunt że Saiyuki nie zniknie z rynku :D

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » pn kwie 07, 2008 9:50 am

A ja bym chciała oba na raz :D

Po prostu ciężka decyzja, ale chciałabym jednak chyba kontynuację po dłuższym namyśle :>

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » wt kwie 08, 2008 10:46 am

Ja mam tylko nadzieję że na "kolejne Saiyuki" nie będziemy musieli długo czekac. tzn 2 miesiące po ukazaniu się 9 tomu mogło by byc maximum . podobnie jak Kottie myślę że kontynauacja była by lepsza. ale sama nie wiem, jeśli chodzi o tę serię chciałabym miec wszystko za jednym zamachem :mrgreen:

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » wt kwie 08, 2008 10:51 am

Podobnie jak Sadoko, myślę że lepiej od Gaidena zacząć. Tylko 3 tomy, więc nie czeka się długo na Reload. Gdyby zacząć od Reload, to zwolennicy Gaidena musieli czekać... 2 lata? Minimum.

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » czw kwie 10, 2008 9:36 am

Silvera, w sumie masz rację, po twoim poście zmieniłam zdanie Gaiden powinien zosta wydany pierwszy :mrgreen:

wacek
Status: Offline

Post autor: wacek » pt kwie 11, 2008 11:07 pm

Tylko pytanie czy jeśli zacznie sie wydawać gaidena to reload nadejdzie po wydaniu istniejących trzech tomów czy dopiero po zakończeniu serii która o ile się nie mylę wciąż powstaje?
Bo w sumie trochę dziwnie by było gdyby wydano trzy gaideny, potem 9 reloadów, potam kolejne dwa gaideny które zdazyły w tym czasie powstać i potem znów dwa reloady...
Liczby całkowicie fikcyjne.

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » sob kwie 12, 2008 5:29 pm

wacek pisze:Bo w sumie trochę dziwnie by było gdyby wydano trzy gaideny, potem 9 reloadów, potam kolejne dwa gaideny które zdazyły w tym czasie powstać i potem znów dwa reloady...
T___T Też się nad tym zastanawiałam. I cholera mnie brała. :mrgreen: Ale jak by się zastanowić, te trzy tomy, Waneko wydawałoby gdzieś z pół roku, kto wie, czy w tym czasie nie wyskoczyłby w Japonii kolejny tom Reload... XD na samą licencję Reload poczekalibyśmy z rok... a później seria wychodziłaby baaaaardzo długo... _-_ (dostaje kręćka) Lol, a róbta se co chceta, byleby mnie szlag nie trafił od czekania na następne tomy. :shock:

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » sob kwie 12, 2008 10:28 pm

wacek pisze:Bo w sumie trochę dziwnie by było gdyby wydano trzy gaideny, potem 9 reloadów, potam kolejne dwa gaideny które zdazyły w tym czasie powstać i potem znów dwa reloady...Liczby całkowicie fikcyjne.
Dla mnie nie byłoby to dziwne, właśnie takie wyjście bym preferowała. :wink: Jak kogoś wciągnął Gaiden, to poczeka na nowy tomik nawet, jak w międzyczasie wydawnictwo skupi się na Roladzie. A jakby mieli wydawać "sam Gaiden", to i tak fani musieliby czekać na nowy, dopiero powstający w Japonii tomik prawie tyle samo czasu, co w przypadku strategii "skończył się Gaiden, bierzemy Roladę, potem wrócimy do Gaidena, jak Kazuya go dorysuje" - a w międzyczasie nie mielibyśmy na rynku żadnej serii z uniwersum Saiyuki (mówię teraz o opcji "Rolada dopiero po zakończeniu Gaidena", jakby ktoś się pogubił, bo ja sama zaraz się pomylę :wink: ).

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz kwie 13, 2008 8:36 am

Ponieważ niedawno nawróciłam się znowu na Saiyuki ( :P ) szczerze powiedziawszy to, jaki system wydania serii Saiyuki przyjmie Waneko jest mi obojętne. Chciałabym, by obie serie wyszły od Waneko, Reload i Gaiden. W sumie, to nie wyobrażam sobie mieć np. Gaiden'a i pierwszej serii Saiyuki od Waneko, a Reload od TokyoPop. Nasze wydania z obwolutami są niezastąpione :kawaii:

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 13, 2008 10:40 am

Kisara pisze:Nasze wydania z obwolutami są niezastąpione :kawaii:
True! Kiedy Waneko zapowiada wydanie jakiegoś tytułu, nie trzeba się zastanawiać, czy będzie obwoluta, bo to jest pewne. I za to ich cenię. :D

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » czw maja 22, 2008 2:54 pm

wacek pisze:Bo w sumie trochę dziwnie by było gdyby wydano trzy gaideny, potem 9 reloadów, potam kolejne dwa gaideny które zdazyły w tym czasie powstać i potem znów dwa reloady...
Teraz kiedy przeczytałam 29 chapter Gaidena jestem pewna że jeszcze trzy, cztery rozdzialiki i kuniec. T_T Więc i tak jest już koniec serii.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » czw maja 22, 2008 4:53 pm

Wiadomo było, że Kenren, Tenpou i Konzen zginą, bo przecież muszą się odrodzić jako Gojyo, Hakkai i Sanzo... Ale nie uśmiercajmy ich zbyt szybko :P Na razie jeden odpadł (wystarczyło spojrzeć na kolorową stronę, by się domyślić co się święci), następni nie muszą dzielić jego losu zbyt szybko. Jakieś 2-3 rozdziały na osobę + zamknięcie Goku w jaskini... Trochę to jednak potrwa, w każdym razie (mam nadzieję) dłużej niż 4 rozdziały.
Myślę, że seria zamknie się w 4... max 5 tomach. Dlatego też wolałabym od niej zacząć - istnieje szansa, że się zakończy na dobre, jak będzie w trakcie tłumaczenia na polski. Czego o Reload nie mogę powiedzieć z taką pewnością ^^"

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » sob maja 24, 2008 12:22 am

Silvera pisze:Wiadomo było, że Kenren, Tenpou i Konzen zginą, bo przecież muszą się odrodzić jako Gojyo, Hakkai i Sanzo... Ale nie uśmiercajmy ich zbyt szybko Na razie jeden odpadł (wystarczyło spojrzeć na kolorową stronę, by się domyślić co się święci), następni nie muszą dzielić jego losu zbyt szybko. Jakieś 2-3 rozdziały na osobę + zamknięcie Goku w jaskini... Trochę to jednak potrwa, w każdym razie (mam nadzieję) dłużej niż 4 rozdziały.
Oj to właśnie śmierć *pewnego bohatera* mówi nam że seria ma się ku końcowi. Wiem że jeszcze czeka nas spektakularna śmierć Konzena, i jakiś rozdział lub dwa o tym jak Goku skończył tak a nie inaczej. Ale 4/5 tomów? Bez Wszystkich bohaterów? O czym by ta Minekura pisała? Hop siup i zostanie przy zyciu już tylko Banny... znaczy Goku i tu już trzeba się będzie pożegnać. ^^ bleee jak w czarodziejkach. XDDD Ale jakoś ich zabić trzeba.

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » sob maja 24, 2008 4:52 pm

Ale pomyślcie, potem weźmie się pewnie za robienie tych serii co ostatnio trochę zaniedbywane są, a jakby Gaidena skończyła nie obrażę się za wersję anime w nowej jakości obrazu/animacji xD

I tym stwierdzeniem dochodze do wniosku że wolę Gaidena pierwszego aby się delektować okładkami we własnych rączkach :)

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » sob maja 24, 2008 9:53 pm

Jeszcze przed Konzenem musi być jedna osoba... Tak mi się wydaje albo coś przeoczyłam :P
Popieram Kottie :D Nie jestem co prawda wielką fanką Goku (chyba już pół świata wie kogo lubię z Saiyuki najbardziej, co poniektórzy wymienią nawet 2 osoby xD), ale w Gaidenie wprost go uwielbiam - taki malutki, nie chodzi wiecznie głodny i wydaje mi się taki bardziej uroczy ^^ Konzena lubię (w przeciwieństwie do Sanzo xP), Ten-chana bardzo lubię, Kenrena wręcz kocham xD Zobaczyć ich na papierze :kawaii: Oby strona japońska przychyliła się bardziej w stronę Gaidenka...

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » ndz maja 25, 2008 12:08 pm

Gaidena czytałam pierwszy i drugi tom i musze przyznać że wciąga bardziej niż seria wydawana w Polsce (ale Gonsomaden Saiyuki też jest świetne " my love" :mrgreen: ). mam więc nadzieję że Gaiden pojawi sie jako pierwszy i mam nadzieję że stanie się to dość szybko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości