Saiyuki RELOAD i Gaiden

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz maja 25, 2008 9:48 pm

Zastanawiam się kiedy Waneko zadecyduje, którą serię (Gaiden czy Reload) wyda najpierw i kiedy to nastąpi.

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » wt maja 27, 2008 10:49 am

sądzę że jeśli mają w planach wydanie obu tych serii mogliby przeprowadzic ankietę dotyczącą kolejności ich wydania.

LoveMalik
Status: Offline

Post autor: LoveMalik » wt maja 27, 2008 3:31 pm

Serafina pisze:sądzę że jeśli mają w planach wydanie obu tych serii mogliby przeprowadzic ankietę dotyczącą kolejności ich wydania.
Może i by mogli. Ale Waneko pisało że, o kolejności wydania może chcieć zadecydować strona japońska. A Waneko zaś, wolało by wydać najpierw Gaidena, z powodu słabnącej sprzedaży Saiyuki.

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » śr maja 28, 2008 10:37 am

Nie wiedziałam że sprzedaż Saiyuki słabnie, w końcu to już ostatni tom a Ci co chcieli kupic już kupili serię (tzn. narazie do 8) . Ja natomiast zauwazylam wokół siebie wzrost zainteresowania Saiyuki, wiele osob zaczyna dołączac tę serię do swojej kolekcji. Jednak podobno z dostępnością do niej jest problem w sklapach bo są tam tylko ostatnie tomy. Jak ludzie mają kupowa skoro brak jest wcześniejszych tomów, nie każdy ma neta w domu.
Ja mam oczywiście wszystkie wydane tomy, bo nieukrywając to moja ulubiona manga no i nie mam problemów z nabywaniem mang (różnych tytułów). Wracając do tego co powinno byc wydane ( bo się trochę pogmatwałam w tekście) to też uważam że Gaiden, wg mnie jest lepszy niż obecnie wydawana seria, no i niezbyt sensowne było by wydanie najpierw reolade. Ale co wydadzą to wydzadzą, i tak kupię.
Ostatnio zmieniony pt maja 30, 2008 1:55 pm przez Serafina, łącznie zmieniany 1 raz.

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » czw maja 29, 2008 8:47 pm

ja dopiero niedawno skompletowalam 8 wydanych do tej pory tomow, 1-6 kupilam na allegro (wiadomo, taniej) 7-8 kupilam nowe w Matrasie a to, ze ktos nie ma neta to musi skorzystac z kawiarenki jesli chce kupic tomy wczesniejsze bo chyba zadnej ksiegarni/sklepowi nie oplaca sie trzymac starszych tomow a swoja droga czemu sprzedaz Saiyuki spada?Nie zaluje, ze zainwestowalam swoje pieniadze w ten tytul^^

viki-26
Status: Offline

Post autor: viki-26 » ndz cze 08, 2008 3:18 pm

Jeśli ktoś ma problem z kupnem starszych tomów, wystarczy podejść do ekspedientki w matrasie i sobie zamówić, a oni sprowadzą i telefonicznie poinformują o tym, że już można odebrać (tak kupiłam 4tom Wisha, który był już ciężko dostępny i nawet w internetowym sklepiku wydawnictwa go nie mieli). Z tego co wiem, to w empiku też tak można.

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » pt lip 17, 2009 1:29 pm

Ogłoszenia parafialne.

Saiyuki Gaiden zostało już zakończone. Cztery tomy do dziś. Nie liczę planowanego na przyszłość "side story".
Saiyuki Reload także jest już zamkniętą serią. Tomów chyba z 10. Patrzę po rozdziałach, więc nie wiem. Z tydzień temu ukazał się ostatni "na sierpień" tego roku.

Kolejna seria Saiyuki z czwórką naszych ulubionych bohaterów już jest zaplanowana i rysowana pod tytułem Saiyuki Reload Blast.
Autorka wydaje natomiast kolejną serię pt. Saiyuki The Different Story, opowiadającą o młodości Koumyou Sanzo -> http://img520.imageshack.us/img520/2667/nitro01.jpg
Będzie to shonen/akcja, jak zapowiedziała Minekura.
Słodki obrazek zwiastujący serię -> http://i054.radikal.ru/0907/a5/697319ec3d0f.jpg
Oraz wypowiedź autorki -> http://nitroblog.exblog.jp/11542581/

Przesłanki z bloga autorki zapowiadają, że serię "Saiyuki" zamierza kontynuować przez najbliższe 10 lat. Czyżbyśmy byli świadkiem chęci dobicia do ilości tomów DB? Czy to żart, czy też prawda? Musimy przekonać się sami... ;)

Koniec ogłoszeń parafialnych.



Czy w takim przypadku Szanowne Waneko da nam choć namiastkę szczęścia?
Ja się modlę prawie codziennie chociaż o Saiuyki Gaiden...

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pt lip 17, 2009 10:13 pm

Tak długo, jak Saiyuki będzie trzymać poziom, nie przeszkadza mi dorysowywanie kolejnych części. Tyle ze chciałabym je wreszcie przeczytać.
Ponieważ podobało mi się polskie wydanie pierwszej serii, na razie czekam, aż Waneko wyda kolejna serię, ale jeśli będzie się to ciągnąć latami, kupię wersję angielską.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » pn lip 20, 2009 2:07 pm

Mogę ci szczerze powiedzieć, że z tomu na tom w serii Reload robi się coraz ciekawiej. Nie to co w pierwszych trzech tomach wydanych przez Waneko.
Czytałam wszystko, mam wersję japońską pierwszego tomu Reload i jestem po prostu zachwycona fabułą (formatem, kolorowymi wkładkami i jakością druku >xD).

Jak tak dalej pójdzie, to będę na tyle zdesperowana aby zacząć kupować to przez Krainę Książek, Empik lub cokolwiek innego (typu "Missa, wyślesz mi to z US? Błagam!")

Poziom rysowania się dramatycznie podnosi.
Przykład -> http://i19.photobucket.com/albums/b192/ ... 09/p16.jpg
Starałam się wybrać kadr nieco bezspoilerowy. Sanzo żyje, do not worry.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pn lip 20, 2009 5:15 pm

W poprawiającą się jakoś obrazków nie wątpię - mam kilka nowszych artbooków i wyraźnie widać różnicę w kresce. Widziałam kilku nowych bohaterów i zapowiadają się interesująco.

Ale i tak wolałabym, żeby Waneko pierwszy wydało gaiden - jest krótszy i (chyba?) nie ma go w angielskiej wersji.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » pn lip 20, 2009 9:04 pm

A z jakiego źródła te Artbooki, że tak się spytam? <3 Poluję na jakąś obniżkę, by je sobie wreszcie kupić. Szczególnie Salty IV i V...

Tak, jeszcze go nie wydano po angielsku. Nie spotkałam się z żadnymi sensacjami na ten temat, a Communities na LJournal na pewno podniosłyby niezły rwetes.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt lip 21, 2009 1:07 pm

Większość artbooków kupuję na eBayu. Z reguły to tam można trafić na najtańszą ofertę.
Co nie znaczy, że jest niesamowicie tanio. Taki Salty Dog V, który jest dość nowy, najtaniej widziałam za ok. 130zł (wliczając w to wysyłkę z Japonii). W polskim sklepie Hon'ya ten sam artbook kosztuje jakieś 150 zeta plus przesyłka.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » wt lip 21, 2009 3:39 pm

Akurat Salty Doga 5 ja mam zamiar kupić na yesasia,bo jest przesyłka już w to wliczona, sama trafiłam ostatnio na Sugarcoat za 23 dolce i Booka do oavki Araiso za 13. Z tym że np jak kupisz więcej od jednego to ci obniżą cenę. Mam zamiar w sierpniu na ebay kupić jeszcze Salty Dogi 3 i 4, wtedy tylko 3 artbooków Minekury będzie mi brakować :>

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » wt lip 21, 2009 8:02 pm

Boję się jedynie o przesyłkę z takich serwisów. Nie wiadomo komu ufać i tym podobne...

Kottie, czy już ci te rzeczy dotarły? Jak oceniasz YesAsia?
(zostało mi parę euro... fufufufuu...)


Ale, szczerze mówiąc, mogliby dać już jakąś zapowiedź na to Saiyuki... Tudzież informację. Notkę maleńkim druczkiem na głównej..? Ja nie chce molestować Szanownego Pana Sprzedawcy
co wykładał mangi to my haps! i na kupkę "do kupienia".

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » wt lip 21, 2009 10:14 pm

Adelaide pisze:
Kottie, czy już ci te rzeczy dotarły? Jak oceniasz YesAsia?
(zostało mi parę euro... fufufufuu...)

Na dniach ma być z ebaya 3 rzeczy (bo już wysłali), ale z yesasia wypowiem się dopiero jak zamówię artbook, bo siorka tylko figurki z Nitro+ zamówiła na preorderze ale one w listopadzie mają być (szkoda, że płacić trzeba od razu)

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt lip 21, 2009 11:57 pm

ok, a teraz ładnie wygaszamy offtop.

kare_reiko
Status: Offline

Post autor: kare_reiko » pt paź 02, 2009 11:02 pm

Mam 1 serie to i pewnie będę kupować resztę, Saiyuki to ciekawy tytuł i jesli reszte Waneko wyda to bez wahania kupie
Ostatnio zmieniony sob paź 03, 2009 9:54 am przez kare_reiko, łącznie zmieniany 1 raz.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » czw paź 22, 2009 10:59 am

Sama czekam z utęsknieniem na kolejne części. Jak tylko pojawią się na pułeczce Empika czy Matrasa to kupuje od ręki:D

jackie777
Status: Offline

Post autor: jackie777 » ndz mar 17, 2013 5:59 pm

No dobrze, więc mamy 2013. Czy są jakieś szanse na wznowienie tej mangi? Czy jednak czeka mnie ściągnięcie sobie serii z zagranicy? :/

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz mar 17, 2013 6:18 pm

Z tego co słyszałam na panelu z LOVE to szanse są zerowe
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości