nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Chemometrics
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 30, 2021 8:14 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Chemometrics » wt mar 30, 2021 8:41 pm

Hej. Mój pierwszy post. Nie zjedźcie mnie :D Pytanie mam takie: zamierzam wrócić do aktywnego kupowania mang po dość długiej przerwie zwanej "wejście w dorosłość". Ale teraz nie muszę czekać na kieszonkowe od babci, mogę jechać prenumeratami itp. :) No właśnie. Kilka dni temu dość przypadkiem, szukając, czy aby nie ma polskiego wydania, wpadłam w sklepie Waneko na przedsprzedaż "Jujutsu Kaisen". Lubię shoneny w stylu "jednym atakiem rozpierdzielam trzy budynki, wychodzi na to, że jestem praktycznie nieśmiertelny i niełamliwy, bólu nie czuję, nawet jak mi urwie rękę". No i główny bohater "ciągle nie drze mordy" :D Miałam sobie dzisiaj zaklepać, ale sklep Waneko zamknięty. Nie widzę żadnych zapowiedzi/przedsprzedaży na Yatta, Empiku, czy komiksarni, a tytuł miał chyba wyjść w maju, czyli w sumie niedługo. Wystarczy czekać, czy np. Yatta równie dobrze może w ogóle nie brać hurtowo tytułu? W ogóle, lepiej kupować bezpośrednio z Waneko, jak sklep wróci, czy polecacie jakiś sklep on-line?
Sorry za off-topic :)

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Monsterlight » wt mar 30, 2021 8:49 pm

Chemometrics, Jujutsu na spokojnie będzie wszędzie do kupienia po premierze. Polecam Gildię, bo tam mangi Waneko są najtaniej.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » wt mar 30, 2021 9:00 pm

Chemometrics, Gildia, Gildia i jeszcze raz Gildia. Taniej nie znajdziesz mang od Waneko.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Xenonn123 » wt mar 30, 2021 9:07 pm

Chemometrics pisze:
wt mar 30, 2021 8:41 pm
Hej. Mój pierwszy post. Nie zjedźcie mnie :D Pytanie mam takie: zamierzam wrócić do aktywnego kupowania mang po dość długiej przerwie zwanej "wejście w dorosłość". Ale teraz nie muszę czekać na kieszonkowe od babci, mogę jechać prenumeratami itp. :) No właśnie. Kilka dni temu dość przypadkiem, szukając, czy aby nie ma polskiego wydania, wpadłam w sklepie Waneko na przedsprzedaż "Jujutsu Kaisen". Lubię shoneny w stylu "jednym atakiem rozpierdzielam trzy budynki, wychodzi na to, że jestem praktycznie nieśmiertelny i niełamliwy, bólu nie czuję, nawet jak mi urwie rękę". No i główny bohater "ciągle nie drze mordy" :D Miałam sobie dzisiaj zaklepać, ale sklep Waneko zamknięty. Nie widzę żadnych zapowiedzi/przedsprzedaży na Yatta, Empiku, czy komiksarni, a tytuł miał chyba wyjść w maju, czyli w sumie niedługo. Wystarczy czekać, czy np. Yatta równie dobrze może w ogóle nie brać hurtowo tytułu? W ogóle, lepiej kupować bezpośrednio z Waneko, jak sklep wróci, czy polecacie jakiś sklep on-line?
Sorry za off-topic :)
Tak jak panowie wyżej, gildia, gildia i jeszcze raz gildia.
No chyba że chcesz od razu wszystkie tomy JJK kupić, to wtedy poczekać 2 tygodnie aż sklep wróci i sobie zamów całość czy ile tam chcesz :P

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kierr » wt mar 30, 2021 9:08 pm

Chemometrics, Jeśli chodzi o mangi Waneko (np. Jujutsu) to najlepiej jest je kupować na gildia.pl, prawie zawsze są -30%. Tylko tam darmowa dostawa jest od 299 zł, więc najlepiej wychodzi większe zamówienie ;)
Chociaż aktualnie nigdzie indziej, jak na stronie sklepu Waneko, "Jujutsu" nie kupisz. Prenumeraty zazwyczaj można tylko kupować na stronie wydawcy (mangi Waneko - sklep.waneko.pl, mangi Studia JG - yatta.pl itd.). Po premierze powinny pojawić się prawie wszędzie (chodzi mi o strony z mangami plus empik, gildia, komiksiarnia) :)

Awatar użytkownika
Chemometrics
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 30, 2021 8:14 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Chemometrics » wt mar 30, 2021 9:38 pm

Dzięki wszystkim za info. Nie spodziewałam się tak szybkiej i "wieloosobowej" odpowiedzi. O gildii nawet nie pomyślałam, więc serio dzięki :)

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ZenekPsychopata » śr mar 31, 2021 9:26 am

Chemometrics pisze:
wt mar 30, 2021 8:41 pm
Hej. Mój pierwszy post. Nie zjedźcie mnie :D Pytanie mam takie: zamierzam wrócić do aktywnego kupowania mang po dość długiej przerwie zwanej "wejście w dorosłość". Ale teraz nie muszę czekać na kieszonkowe od babci, mogę jechać prenumeratami itp. :) No właśnie. Kilka dni temu dość przypadkiem, szukając, czy aby nie ma polskiego wydania, wpadłam w sklepie Waneko na przedsprzedaż "Jujutsu Kaisen". Lubię shoneny w stylu "jednym atakiem rozpierdzielam trzy budynki, wychodzi na to, że jestem praktycznie nieśmiertelny i niełamliwy, bólu nie czuję, nawet jak mi urwie rękę". No i główny bohater "ciągle nie drze mordy" :D Miałam sobie dzisiaj zaklepać, ale sklep Waneko zamknięty. Nie widzę żadnych zapowiedzi/przedsprzedaży na Yatta, Empiku, czy komiksarni, a tytuł miał chyba wyjść w maju, czyli w sumie niedługo. Wystarczy czekać, czy np. Yatta równie dobrze może w ogóle nie brać hurtowo tytułu? W ogóle, lepiej kupować bezpośrednio z Waneko, jak sklep wróci, czy polecacie jakiś sklep on-line?
Sorry za off-topic :)
Zaglądaj co jakiś czas do 'Promocje, promocje' viewtopic.php?f=70&t=2943&start=920 i 'Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?' viewtopic.php?f=1&t=1789 - tam ludzie informują o promocjach w sklepach, czasami zupełnie niezwiązanych z mangą. Mnie się udało złapać 'Twój obraz' Kaori Yuki za 29,90zł (nawet Gildia ma w cenie okładkowej :P) zdaje się albo na Mangastore.pl albo na Komikslandia.pl :)
Sklep Waneko też ma często przeceny mang w wyprzedaży (https://sklepwaneko.pl/kategoria/686-wyprzedaz) oraz takich z drobnymi wadami (https://sklepwaneko.pl/kategoria/200-mangowy-outlet).
Obrazek

Awatar użytkownika
Chemometrics
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 30, 2021 8:14 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Chemometrics » śr mar 31, 2021 5:46 pm

ZenekPsychopata, dzięki za podpowiedzi :) Widzę, że w mangach trzeba przejść w tryb łowcy. Całkiem fajnie :D Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » śr mar 31, 2021 8:39 pm

Chemometrics pisze:
śr mar 31, 2021 5:46 pm
Widzę, że w mangach trzeba przejść w tryb łowcy. Całkiem fajnie :D Pozdrawiam!
Czesto wydawnictwa robią promocje na swoje urodziny. 2 kwietnia obchodzi je Kotori, wiec jest duże prawdopodobieństwo, ze wkrótce będą mieć jakieś wyprzedaże.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: jtumanowicz » czw kwie 01, 2021 2:57 pm

Jeżeli masz długą listę zaległości do nadrobienia, warto się zapisać do kilku sprzedażowych grupek na FB albo obserwować OLX. Trzeba jednak pamiętać, że są rzeczy których nie warto / nie da się kupić z drugiej ręki więc warto je kupować w preorderze albo natychmiast po premierze.

- wyprzedane serie od Waneko (jeżeli seria trafia do wyprzedaży to znaczy, że dodruków nie będzie)
- mangi JPF w twardej oprawie (tylko preorder)
- mangi Kotori w twardej oprawie

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » czw kwie 01, 2021 10:30 pm

jtumanowicz pisze:
czw kwie 01, 2021 2:57 pm
- mangi Kotori w twardej oprawie
Dodam tylko, że akurat ten aspekt jest najmniej problematyczny bo:
- można je dostać zarówno w Mangastore jak i na Allegro,
- przed wyprzedaniem końcówki nakładu w twardej oprawie dają info na Facebooku,
- można założyć, że nakłady są dość duże (albo mangi schodzą dość wolno), 03 marca 2021 było info, że zostało kilka ostatnich tomików Ateliera #1 w magazynie, gdzie manga miała premierę w Polsce 26 kwietnia 2019 roku.

Z Waneko w ogóle nie mam problemu bo ewidentnym sygnałem u nich jest wystawienie mang na promce, a JPF ma wszystko tak jasne i klarowne, że bardziej się nie da. Najgorzej wypada SJG bo ich mangi po prostu znikają ze sklepu i koniec...i albo czekasz na wieczny dodruk albo się nie doczekasz xD Zawsze mnie dziwiło, że to nikogo nie boli, a czepialstwo o dodruki u Waneko urosło już do rangi memicznej wręcz :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw kwie 01, 2021 10:38 pm

Bo studio jak JPF robi dodruki. Teraz przez pandemie im się utrudniło. JPFowi zresztą też.

Awatar użytkownika
Chemometrics
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 30, 2021 8:14 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Chemometrics » ndz kwie 04, 2021 5:04 pm

jtumanowicz, Archerito, Jeszcze raz dzięki za wszystkie porady. Raczej nie będę szukać tego, co już jest trudno dostępne. Nie jestem też typem kolekcjonera, który zbiera, żeby sobie na półce postawić. Ale mam kilka tytułów, na których mi zależy. W sumie napisałam pierwszwgo posta, bo trochę miałam właśnie obawę, że jak ominie mnie premiera i cały pierwszy nakład się wyczerpie, to będzie trzeba czekać hohoho na dodruk alob go nie będzie wcale.
Co do OLXa, to jakiś czas temu sprzedawałam Hellsinga, którego odkopałam z jakiś czeluści szafy. Nawet nie wszystkie tomy, bo część pożyczyłam i nigdy nie otrzymałam z powrotem. Jeden był uszkodzony, miał dwie oderwane kartki, co opisałam. Dostałam wiadomość od bardzo oburzonego gościa, napisał mi że nie szanuję mangi i jestem nieodpowiedzialna :D Dalej mam ten tomik, to był 6, na tej oderwanej stronie Alcurad za szczęśliwym uśmiechem mówi "Zpach śmierci. Zapach wojny" Taka andegdotka :mrgreen:
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » czw kwie 22, 2021 2:36 pm

No niestety, znajdują się osoby, które chcą kogoś "pożreć i ogólnie jakim prawem sprzedajesz uszkodzone mangi" - zrozumiałabym to w sytuacji, kiedy się po prostu okłamie kogoś odnośnie stanu tomiku, ale niektórzy faktycznie przesadzają ;/

Ja póki co mam dość nowych tytułów i zapowiedzi - tyle cudownych serii teraz wychodzi / wyjdzie, że już nie mam ani miejsca na półce ani pieniędzy na wszystko, co bym chciała :(

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kesah » pt kwie 23, 2021 1:05 pm

Tequilka pisze:
czw kwie 22, 2021 2:36 pm
No niestety, znajdują się osoby, które chcą kogoś "pożreć i ogólnie jakim prawem sprzedajesz uszkodzone mangi" - zrozumiałabym to w sytuacji, kiedy się po prostu okłamie kogoś odnośnie stanu tomiku, ale niektórzy faktycznie przesadzają ;/

Ja póki co mam dość nowych tytułów i zapowiedzi - tyle cudownych serii teraz wychodzi / wyjdzie, że już nie mam ani miejsca na półce ani pieniędzy na wszystko, co bym chciała :(
Tu jest właśnie ten problem, że od nie których wydawnictw kupujesz serie pod presją, nie dlatego, że chcesz tą serię tu i teraz, bo tak Ci się podoba, tylko dlatego, że jak zostanie wydana i rozejdą się wszystkie egzemplarze, to może wydawnictwo przestać serię drukować i będziesz musiała szukać tomów z drugiej ręki, znacznie drożej. Cóż, zachodnie wydawnictwa często jeśli chodzi o wydane lata temu serie, to odkurzają je jakimiś lepszymi wydaniami, tak jak to robi obecnie w Polsce JPF, jaki wyda Alitę zbiorczo i w większym formacie, czy Akirę albo Dragon Ball a wiadomo, że w planach mają odświeżenie w ten sam sposób Full Metal Alchemist czy też Sailor Moon. Niestety jeśli chodzi o waneko, to kupują tymczasowe licencje i zaprzestają dodruków, przez co też raczej nie ma szans, że po latach np. pojawi się specjalne wydanie GTO czy innej ich serii. Szkoda.

Ja sam chciałbym aby nasz rynek rósł i rósł, żebym miał ból głowy od tytułów i płacz portfela (to drugie już w sumie mam). Jednak też abym mógł zakupy sobie zaplanować według serii jakie traktuje priorytetowo a jakie nie i chcę kupić po jakimś czasie. Zastanawia mnie jak kto jest w kosztach licencji i ogólnie ich nabywaniu, że JPF może sobie wydać po 20 latach dalej Dr Slumpa czy Dragon Balla a Waneko nie... Wiadomo, że to kwestia pewnie umowy z Japońską stroną, może tymczasowa licencja jest po prostu znacznie tańsza? Nie mam pojęcia. Ale zapewne obecnie sporo osób jakie kupuje mangi ma takie podejście, że kupuje w pierwszej kolejności mangi od Waneko, bo te mogą zniknąć z rynku i nie wrócić a np. odkładają na później mangi od JPF bo wiedzą, że będzie można je nabyć nawet za parę lat... Ja prawdopodobnie bym zainwestował w więcej serii Waneko, gdyby nie to, że w danym czasie nie jestem w stanie inwestować w tyle serii a gdy nagle mój budżet wydatków jest na tyle mniejszy, że sobie chętnie kupię zaległą serię, to okazuje się, że już jej nie ma... Bo np. bardzo bym chciał Pandora Hearts, Pamiętnik Przyszłości, Silver Spoon a wiem, że prawdopodobnie nigdy już te serie nie znajdą się w mojej kolekcji. Fajnie by było, gdyby kiedyś Waneko zmieniło swoje podejście do dodruków czy nabywania licencji i gdyby ich serie można było nabyć nawet po latach, no, ale najwyraźniej na dziś takie coś nie jest możliwe. Mimo wszystko, Waneko to chyba wydawnictwo jakie wydaje najwięcej serii i być może tej polityce zawdzięczamy, że tych serii jest tak dużo. Co nie zmienia faktu, że wiele osób w jakimś stopniu zainteresowanych konkretnymi seriami, może ich po prostu nie zdążyć kupić, zwłaszcza, przy coraz bardziej nasyconym rynku i coraz większej ilość serii. Więc jak jakaś manga nie koniecznie się dobrze sprzedaje, to może wynikać też z tego faktu, że wiele osób po prostu nie tyle co nie chciała serii kupić, co nie była ona na szczycie listy do zakupu i była ta inwestycja odłożona w czasie, no i dlatego np. ja, bardzo często sięgam po mangi waneko czując taką małą presję, że muszę to kupić teraz, bo później mogę już nie mieć na to szansy.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » pt kwie 23, 2021 1:53 pm

Tl;dr, ale skąd wiesz, że Waneko nie ma już licencji na mangi, których nie dodrukowuje?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt kwie 23, 2021 1:55 pm

kesah pisze:
pt kwie 23, 2021 1:05 pm
Fajnie by było, gdyby kiedyś Waneko zmieniło swoje podejście do dodruków czy nabywania licencji i gdyby ich serie można było nabyć nawet po latach
A nie można nabyć ich po latach? Waneko przecież systematycznie dodrukowuje swoje serie. Ile to już razy musieli dodrukować Kurosza, czy teraz Chainsaw mana i Horimiyę. Może i mają serie, którym nie przedłużają licencji, ale wiele z nich można kupić z drugiej ręki i nie musi to kosztować wiele, albo kupić po angielsku.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kesah » pt kwie 23, 2021 3:00 pm

Yuriko pisze:
pt kwie 23, 2021 1:55 pm
kesah pisze:
pt kwie 23, 2021 1:05 pm
Fajnie by było, gdyby kiedyś Waneko zmieniło swoje podejście do dodruków czy nabywania licencji i gdyby ich serie można było nabyć nawet po latach
A nie można nabyć ich po latach? Waneko przecież systematycznie dodrukowuje swoje serie. Ile to już razy musieli dodrukować Kurosza, czy teraz Chainsaw mana i Horimiyę. Może i mają serie, którym nie przedłużają licencji, ale wiele z nich można kupić z drugiej ręki i nie musi to kosztować wiele, albo kupić po angielsku.
Mówimy tu o zakończonych seriach. Kuro czy Chainsawman jest wydawany a Horimiya to nie mam pojęcia.
ociesek pisze:
pt kwie 23, 2021 1:53 pm
Tl;dr, ale skąd wiesz, że Waneko nie ma już licencji na mangi, których nie dodrukowuje?
No tego nie wiem. Wiem jedynie, że samo Waneko wypowiadało się o wygasłych licencjach.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1317
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Online

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pt kwie 23, 2021 3:12 pm

kesah pisze:
pt kwie 23, 2021 3:00 pm
Wiem jedynie, że samo Waneko wypowiadało się o wygasłych licencjach.
Ciezko wymagac od Waneko, aby przedluzyli licencje, ktora nie przynosi dochodow.
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kesah » pt kwie 23, 2021 3:14 pm

Sebek pisze:
pt kwie 23, 2021 3:12 pm
kesah pisze:
pt kwie 23, 2021 3:00 pm
Wiem jedynie, że samo Waneko wypowiadało się o wygasłych licencjach.
Ciezko wymagac od Waneko, aby przedluzyli licencje, ktora nie przynosi dochodow.
Mam świadomość tego, ale zastanawia mnie ta polityka między waneko a JPF. Bo umówmy się, nie sądzę by Dr.Slump był wielce sprzedawalnym tytułem a mimo wszystko nadal można go kupować... Po 22 latach od wydania...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości