martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Yuriko
Fanatyk

Post autor: Yuriko » sob sie 01, 2020 11:53 pm

Gokiburi pisze:
sob sie 01, 2020 11:27 pm
Beata i Aneta razem założyły Omikami (za co potem Beata pluła sobie bardzo długo w brodę). Doszło do konfliktu (widząc, które wydawnictwo przetrwało nie trudno dojść do wniosku z czyjej winy), Omikami się zamknęło i powstały dwa wydawnictwa Kotori i Yumegari.
Podobno powodem zamknięcia Omikami była inna wizja działalności. Z tego co mi wiadomo, to od samego początku to wydawnictwo miało skupiać się na boys love, ale pani Aneta nie chciała iść w tym kierunku, więc zrezygnowały ze współpracy. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife

Post autor: Canis » ndz sie 02, 2020 12:36 am

usagisensei pisze:
sob sie 01, 2020 7:01 pm
mój ukochany Chrono Crusade... tyle lat na ten tytuł czekalam i urwany po 1 tomie.
Tak sobie właśnie pomyślałem, że z tym konkretnym tytułem jest wybitnie nietypowa sytuacja. Wydawcy zawsze powtarzali że nie chcą przejmować komiksów upadłych wydawnictw bo papierologia, bo popyt znikomy, itd. Ale tu jest sytuacja o tyle inna, że wyszedł tylko jeden tom (Czy może 2? To była edycja 2w1?). Czyli pomijając ten tom nr 1, jest to kompletnie nowa, niewydana jeszcze u nas manga.
Pytanie tylko czy jakieś wydawnictwo chciałoby się zając tym nadgryzionym jabłkiem. Jeszcze kilka miesięcy temu powiedziałbym definitywnie, że nie, ale JPF wspominał o przejęciu Ranmy i Inuyashy, więc kto wie.
Ostatnio zmieniony ndz sie 02, 2020 9:49 am przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » ndz sie 02, 2020 8:55 am

Yuriko pisze:
sob sie 01, 2020 11:53 pm
Podobno powodem zamknięcia Omikami była inna wizja działalności. Z tego co mi wiadomo, to od samego początku to wydawnictwo miało skupiać się na boys love, ale pani Aneta nie chciała iść w tym kierunku, więc zrezygnowały ze współpracy. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
To ja tylko powiem, że nie to było powodem rozpadu. Boys love było niszą dzięki której w tamtych czasach można było wbić się w rynek, ale nigdy nie było mowy, że działalność Omikami to tylko BL. Ale o prawdziwych powodach wiedzą nieliczni i niech tak zostanie - to są wewnętrzne sprawy pomiędzy byłymi już wspólniczkami.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Post autor: Ame » ndz sie 02, 2020 9:57 am

Canis pisze:
ndz sie 02, 2020 12:36 am
To była edycja 2w1?
Tak.

Awatar użytkownika
Alextasha
Wtajemniczony

Post autor: Alextasha » ndz sie 02, 2020 9:43 pm

Tequilka pisze:
sob sie 01, 2020 3:23 pm
Ja mam największy ból tyłka do Yumegari za "Lady Detective" - do zakończenia całej serii został JEDEN tom i zniknęli ;/ Najgorsze, że nie mogę go nawet dorwać po angielsku, bo tam zostały wydane tylko 2 :cry:
Niestety, pozostają skanlacje ;/
Z tego co kojarzę to nawet w skanach nie ma ostatniego tomu

majo
Adept

Post autor: majo » pn sie 03, 2020 9:42 am

Alextasha pisze:
ndz sie 02, 2020 9:43 pm
Tequilka pisze:
Ja mam największy ból tyłka do Yumegari za "Lady Detective" - do zakończenia całej serii został JEDEN tom i zniknęli ;/ Najgorsze, że nie mogę go nawet dorwać po angielsku, bo tam zostały wydane tylko 2 :cry:
Wygląda, że istnieje francuskie wydanie (wydawca CLAIR DE LUNE) ale cena na amazonie nie zachęca.

Awatar użytkownika
Alextasha
Wtajemniczony

Post autor: Alextasha » pn sie 03, 2020 10:42 pm

majo pisze:
pn sie 03, 2020 9:42 am
Alextasha pisze:
ndz sie 02, 2020 9:43 pm
Tequilka pisze:
Wygląda, że istnieje francuskie wydanie (wydawca CLAIR DE LUNE) ale cena na amazonie nie zachęca.
Ta próbowałam to zdobyć... podziękowałam jak zobaczyłam cenę

Awatar użytkownika
Tequilka

Post autor: Tequilka » ndz wrz 20, 2020 11:03 pm

No to nadzieja umarła ;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”