nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » wt sie 20, 2019 8:30 am

miaka88 pisze:
wt sie 20, 2019 8:09 am
Będzie po jednym palcu odzyskiwał?
To i tak tylko 21 palców. A gdzie pozostałe 27 części ciała? Ręce +2, nogi +2, głowa i tułów +2, uszy +2, oczy +2, nos +1...dalej brakuje 16 części.

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » wt sie 20, 2019 9:05 am

kera pisze:
wt sie 20, 2019 12:39 am
Zastanowię się :wink:
Było anime do tego, fajne chociaż ?
Anime według mnie rewelacja. Jedno z lepszych, jakie wyszły w tym roku. Nieco mroczne, ale w dobrym sensie.
miaka88 pisze:
wt sie 20, 2019 8:09 am
Dopiero teraz zauważyłam, że w tej wersji jest 48 demonów. Będzie po jednym palcu odzyskiwał?
No właśnie też mnie to zastanowiło. Chyba, że skoro w anime
► Pokaż Spoiler
Nie wiem. :mysli: Aż mam ochotę sprawdzić tą mangę.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt sie 20, 2019 10:41 am

Archerito pisze:
wt sie 20, 2019 8:30 am
miaka88 pisze:
wt sie 20, 2019 8:09 am
Będzie po jednym palcu odzyskiwał?
To i tak tylko 21 palców. A gdzie pozostałe 27 części ciała? Ręce +2, nogi +2, głowa i tułów +2, uszy +2, oczy +2, nos +1...dalej brakuje 16 części.
Jeśli bazują na anime to tam kręgosłupa nie miał, więc jak po kręgu by miał... :lol:

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt sie 20, 2019 10:43 am

kera pisze:
wt sie 20, 2019 12:39 am
Zastanowię się :wink:
Było anime do tego, fajne chociaż ? Ja oglądałam film LA efekty na poziomie starych Power Rangers ale dosyć fajne było :mrgreen: .
Anime warte jeśli interesuje cię psychologiczne tło takiej historii i naprawdę dobra animacja. Ostatnie 2 odcinki są mocno polaryzujące przez to, że praktycznie porzuciły psychologię by na siłę odtworzyć mangę, ale i tak dobrze się ogląda.

Mnie ciekawi koszmarnie stage play bo z tego co się nasłuchałam i widziałam kawałków to wyszła świetnie.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: romanova » wt sie 20, 2019 5:35 pm

Pierwowzór autorstwa Tezuki brałabym w ciemno, ale ta odnowiona wersja nieszczególnie mnie interesuje.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt sie 20, 2019 8:41 pm

Kurde, zapomniałem o dzisiejszej zapowiedzi... :oops:
Oryginał brałbym z przyjemnością, ale i nową wersją nie pogardzę. Może będzie ciekawa. Historja warta jest postawienia na półce.
Canis pisze:
pn sie 19, 2019 5:08 pm
Pewnego dnia jego drogi krzyżują się z małym chłopcem.
► Pokaż Spoiler
Karlan pisze:
pn sie 19, 2019 8:14 pm
miaka88 pisze:
pn sie 19, 2019 8:09 pm
Oryginał ma tylko 4 tomy? Myślałam, że więcej. Tym bardziej szkoda. A jeśli chodzi o tą wersje to będzie kropka w kropkę z anime?
Przynajmniej wg. MAL-a, teraz patrzę na Bace i widzę że po ang wydali to w 3 tomach :mysli: W każdym razie nie jest to zbyt długie. :)
Ta nowa manga chyba nie do końca będzie zgodna z anime, tam było 12 demonów, a tu jest aż 48, więc pewnie będzie dłuższa...
Dokładnie. Anglicy wydali to w "omnibusowej" wersji z zupełnie innymi okładkami. Nie czytałem dokładnie tego tytułu, tylko przejrzałem pobieżnie strony i zerknąłem dokładniej na ostatnie, i wydaje się on zakończony. Może w nieco otwarty sposób, ale jednak zakończony
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » wt sie 20, 2019 8:55 pm

Przyznam się, że jestem w szoku. Z jednej strony anime strasznie mi się podobało i chciałabym więcej, z drugiej wiem, że ta manga się od niego różni i w dodatku dopiero się zaczyna... Ale chyba ze względu na to pierwsze wezmę. :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt sie 23, 2019 2:55 pm

Są dwie nowości listopadowe i jedna grudniowa, zostały już podane te tytuły?

[Wyderek] Nowości listopadowe zostały już ujawnione - to Dr. Stone i Dororo. Nowość grudniowa zostanie ogłoszona we wrześniu, czyli 3 miesiące wcześniej, tak jak to zwykle robimy :)
Czyli oprócz 3 nowych JW, Waneko zapowie jeszcze jakąś nową serię.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt sie 23, 2019 4:00 pm

A tak jeszcze odnośnie Dororo: Waneko pisało, że dodatku nie będzie, bo Tezuka Productions, do którego należy część praw, się na dodatki nie zgadza... Niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle, ale JPF chyba miał do Pieśni Apolla zakładkę, więc jednak coś da się wyrzeźbić...

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kuras » pt sie 23, 2019 4:49 pm

To nie tak, że na 100% nic nie będzie. Jest to jednak temat bardzo trudny do ugryzienia. Dodatkowo każda sytuacja w której prawa ma kilka instytucji/osób komplikuje i przedłuża sprawę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » sob sie 24, 2019 1:15 pm

ask pisze:Jest jakaś szansa na wydanie mangi Kaguya-sama?
Wydawnictwo Waneko
wczoraj
[Wyderek] Szansa jest zawsze! Ale raczej nie u nas...
Ktoś już ją zaklepał? Bo trochę dziwi mnie, że się odcinają od tak popularnej historii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » sob sie 24, 2019 1:41 pm

O ile Kaguye ktoś już wziął to oby SJG. U innych wydawnictw jakoś tego nie widzę.
Meliona pisze:
sob sie 24, 2019 1:15 pm
Bo trochę dziwi mnie, że się odcinają od tak popularnej historii.
Imo dobór tytułów waneko już od dłuższego czasu mocno kuleje...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 2:01 pm

Waneko kiedyś w jakimś wywiadzie powiedziało, że wszystkie popularne serie zostały w Polsce już wydane, więc chyba dla Waneko nie ma więcej popularnych serii, albo ich nie widzą. W każdym razie wydaje mi się, że prędzej czy później ktoś Kaguye wyda.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » sob sie 24, 2019 2:05 pm

Studio i kolejny on-going 10+? Jakoś tego nie widzę. Zapełnili już plan długimi seriomi. Chyba nawet gdzieś pisali, że długich zapowiedzi jeszcze jakiś czas nie będzie...
Co nie zmienia faktu, że tytułu nie widzę w ofercie któregokolwiek innego wydawcy. Przyjdzie fanom obejść się smakiem.

Wydaje mi się, że nadinterpretujecie tą odpowiedź. Waneko rozważyło tytuł i uznało go za nieopłacalny lub mało opłacalny, ale dopuszcza możliwość, że inne wydawnictwo inaczej oceni ryzyko.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » sob sie 24, 2019 2:13 pm

Alexandrus888 pisze:
sob sie 24, 2019 2:05 pm
Studio i kolejny on-going 10+?
Nie przesadzajmy. Kaguya ma na ten moment piętnaście tomów i zapewne niedługo się skończy.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » sob sie 24, 2019 5:17 pm

Yuriko pisze:
sob sie 24, 2019 2:01 pm
Waneko kiedyś w jakimś wywiadzie powiedziało, że wszystkie popularne serie zostały w Polsce już wydane
Rozumiem, że o Gintamie, HxH. Haikyuu!!, NANie, Shaman Kingu, JoJo, Houseki no Kuni etc nikt w wydawnictwie nie słyszał :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Karlan
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Karlan » sob sie 24, 2019 6:39 pm

Kocurzyca pisze:
sob sie 24, 2019 5:17 pm
Yuriko pisze:
sob sie 24, 2019 2:01 pm
Waneko kiedyś w jakimś wywiadzie powiedziało, że wszystkie popularne serie zostały w Polsce już wydane
Rozumiem, że o Gintamie, HxH. Haikyuu!!, NANie, Shaman Kingu, JoJo, Houseki no Kuni etc nikt w wydawnictwie nie słyszał :D
Zależy, co kto rozumie przez "popularne" :lol: Patrząc na dobór tytułów Waneko w przeciągu ostatniego roku - półtora można łatwo zauważyć, że ich "popularne" nie znaczy to samo co nasze... :P

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 24, 2019 6:55 pm

Karlan, to raczej nie sprawa rozumienia.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_b ... ling_manga
Wszystkie popularne serie zostały wydane, co? xD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 6:59 pm

Karlan pisze:
sob sie 24, 2019 6:39 pm
Zależy, co kto rozumie przez "popularne" :lol: Patrząc na dobór tytułów Waneko w przeciągu ostatniego roku - półtora można łatwo zauważyć, że ich "popularne" nie znaczy to samo co nasze... :P
Jestem prawie pewna, że każdy pomyśli o naprawdę popularnych seriach jak Tytani, TG, Akademia czy SDS. Może to i trochę prawda, że już naprawdę wiele wydano takich serii i jest w czym wybierać, ale to nie oznacza, że już więcej nie ma. Widocznie Waneko preferuje te serie, które są popularne dla nich. Zawsze się zastanawiałam jak oni widzą tę popularność odkąd napisali, że o "Sekret panny Watanuki" wiele osób prosiło, a mało kto słyszał o tym tytule :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 7:04 pm

nikotynaimalina pisze:
sob sie 24, 2019 6:55 pm
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_b ... ling_manga
Wszystkie popularne serie zostały wydane, co? xD
Tylko zerknij na rok wydania tych serii. Większość zaczynała się przed 1990 rokiem. Są to naprawdę stare tytuły, które mogą się nie sprzedać. Sama kreska może już odpychać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości