nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Matii » pt mar 15, 2019 8:19 pm

Biorę dodatki do Akademi! Świetna zapowiedź. Waneko robi na razie bardzo dobrą robotę ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: romanova » pt mar 15, 2019 10:04 pm

Alexandrus888, aha, dzięki :) Może to i dobrze, jeśli kolejne zapowiedzi urodzinowe będą trzymać poziom tych pierwszych, to niech nawet będzie ich mniej.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » sob mar 16, 2019 12:34 am

Ja podziękuję, nie zbieram Akademii, więc to nie dla mnie tym razem.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » sob mar 16, 2019 12:46 pm

Dużo bardziej wolałabym nowelki z tego uniwersum, ale i tak się cieszę z tego dodatku. Myślę, że kupię, tylko jak wyjdzie już kilka tomów. To moim zdaniem nie jest najlepsza seria poboczna jaka powstała, ale i tak mogło być gorzej :P chociaż jestem chyba jakiś tom albo dwa do tyłu z fabułą, bo skończyłam czytać jakiś czas temu.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » sob mar 16, 2019 1:46 pm

A ja się oczywiście bardzo cieszę z dodatków do Cykad. Im więcej rzeczy powiązanych z nimi, tym lepiej. <3
Z BmHA też fajnie, że wydadzą, ale póki co nie jest ta seria moim priorytetem. Może kiedyś. :d
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3787
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Itachi Uchiha » sob mar 16, 2019 4:17 pm

Może mi ktoś napisać w spoilerze o czym dokładnie są te dodatki Cykad, bo szczerze to sam nie wiem. :P

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » sob mar 16, 2019 6:41 pm

0/2 Cieszę się, że jednak waneko postanowiło wydać jakieś dodatki dla fanów. Obecnie mam co kupować, więc czekam na dalsze zapowiedzi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » sob mar 16, 2019 11:54 pm

A ja mam problem z tymi nowościami... Tzn ogólnie spoko, że są to dodatki od których często Waneko stroni, chociaż szkoda, że dalej nie dostaliśmy od nich jakiejś nowej interesującej serii...(A ostatnią taką według mnie był Promised Neverland). Jednakże Cykad nie zbieram, więc dodatku nie wezmę, a Akademię oczywiście zbieram i bardzo lubię, ale ten spin off nie przykuwa mojej uwagi. Jakoś taki wydaje mi się słaby dlatego nie bardzo wiem czy go chcę, dodatkowo nie ma jakiś świetnych opinii, więc na razie jestem na nie...

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ramsey Ka » pn mar 18, 2019 12:07 pm

Te dodatki do cykad trzymają poziom głównej serii czy to coś zupełnie innego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2878
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pn mar 18, 2019 8:35 pm

Ramsey Ka pisze:
pn mar 18, 2019 12:07 pm
Te dodatki do cykad trzymają poziom głównej serii czy to coś zupełnie innego?
Zależy od dodatku. Onisarashi jest według mnie fenomenalne, taki sam poziom jak dwie pierwsze księgi Cykad. Yoigoshi jest już trochę słabsze, ale i tak lepsze niż księga marnowania czasu.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » wt mar 19, 2019 2:25 pm

Możemy liczyć w następnym miesiącu na jakieś zapowiedzi z okazji 20-lecia?
[Wyderek] W tym miesiącu niestety nie :( Najprawdopodobniej dopiero po Pyrkonie :C
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5423
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt mar 19, 2019 3:32 pm

Ciekawe czy będą normalne zapowiedzi. Może JW, skoro w czerwcu jest ostatni tytuł z tej serii wydawniczej.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » śr mar 20, 2019 12:40 pm

Dręczy mnie to od dawna, jeszcze zanim wzięliście się za Higurashi, ale teraz mogę zapytać - Czy po sukcesie jaki odniosła ta seria macie w planach może Umineko?
[Madziozord] Na najbliższy rok zdecydowaliśmy się na wydanie dodatków do HIGURASHI, więc do tematu UMINEKO wrócimy za czas jakiś. Niestety nie możemy zagwarantować, że to wydamy, i szczerze powiedziawszy, szanse na to nie są duże :(
Mam nadzieję, że jednak zdecydują się wydać Umineko. Szkoda, że się jeszcze tak wahają :(
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » śr mar 20, 2019 1:25 pm

Kuroneko pisze:
śr mar 20, 2019 12:40 pm
Niestety nie możemy zagwarantować, że to wydamy, i szczerze powiedziawszy, szanse na to nie są duże
Więc raczej nie wydadzą ;) Ja tylko dodam, że YenPress powolutku kończy wydawać (pamiętam jak z radością zamówiłam pierwszy omnibus 5 lat temu), wygląda na to, że w listopadzie tego roku wyjdzie ostatni omnibus ;)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5423
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » śr mar 20, 2019 2:13 pm

W kwietniu będę zapowiedzi: zwykłe i urodzinowe, czy tylko zwykłe?
[Madziozord] Będzie jedna urodzinowa.
Czyli coś będzie :D

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » śr mar 20, 2019 2:43 pm

Nie dziwię się z Umineko - już Higurashi jest trudne w tłumaczeniu i tym, żeby się nie pogubić, a co dopiero Umineko... To po prostu mega trudna rzecz, w dodatku długa. Nie dziwię się, że się boją.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » śr mar 20, 2019 2:48 pm

Co jest takiego trudnego w tłumaczeniu Cykad?

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Joraga » śr mar 20, 2019 5:06 pm

Fani pisze:
śr mar 20, 2019 2:48 pm
Co jest takiego trudnego w tłumaczeniu Cykad?
To samo co może być trudne w tłumaczeniu kryminału ? Przełożyć to tak by tłumaczenie nie straciło żadnego z aspektu oryginału, co w odróżnieniu do innych gatunków nie jest takie problematyczne ? Na byle kroku dowolnego z pierwszych tomów wystarczyło coś przetłumaczyć z 1 błędem by czytelnik mógł to źle odebrać... wyobraź sobie chociażby w 1 jednym miejscu w watanagashi pomylić którąś z sióstr... przełoży się to potem na księgę odpowiedzi, na sens dialogów etc. A przecież Cykady objętościowo nie porównują się do Mew... Wymaga to de facto od tłumacza przeczytania dosłownie wszystkich tomów Mew by przy tłumaczeniu nie palnąć jakiegoś głupstwa, w przypadku Umineko byłoby to np. dokładne przełożenie wszystkich prawd w odniesieniu do fabuły... I to wszystko po to by czytelnik miał satysfakcję i miał miejsce do popisu przy zgadywaniu samodzielnie ocb...

Nie wiem czy chciałbym się męczyć z Mewami, nie czytałem oryginału ani przekładu yen pressu wiec nie mam porównania co do jakości, ale jeśli udało im się odwzorować 1:1 dbałość w szczegółach to szanuje. Wiadomo, że mewy to nie Gintama Tier, ale to nie jest też tak łatwy tier jak przełożenie romansu czy okruchów życia które dają tłumaczowi jednak dużo więcej swobody we wszystkim łącznie z interpretacją autora ;x
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » śr mar 20, 2019 5:28 pm

Miałam wrażenie, że w Cykadach chodziło o nic, ale przestałam kupować po pierwszej księdze odpowiedzi, bo się znudziłam :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2878
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » śr mar 20, 2019 6:18 pm

Joraga pisze:
śr mar 20, 2019 5:06 pm
Wiadomo, że mewy to nie Gintama Tier
Ale jest bardzo blisko. Sama treść epitafium byłaby mega wyzwaniem. Jako że do jego rozwiązania trzeba wykorzystać znajomość różnorakiego użycia znaków kanji, przekład musiałby albo zawierać odnośniki, albo zawstydzić Pawła Dybałę. Tak samo teksty wypowiedziane na czerwono, musiano by sprawdzać stokrotnie, zwłaszcza w dalszych tomach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości