nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » pt lut 09, 2018 5:09 pm

Już wolę taki tytuł jak jest niż gdyby mieli pójść w ślady Japończyków i dać: "Lekarz Mephistopheles - Doctor Mephistopheles" :P
A tak swoją drogą... Obwoluta jest przepiękna. Dawno żadna nie spodobała mi się aż tak bardzo. Z tego powodu mam ochotę kupić tę mangę, chociaż jeszcze się zastanowię.
Skip Beat, Cat Street, Liar Game, Magi: Sinbad no Bouken, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Lovely Complex
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » pt lut 09, 2018 5:22 pm

Ta manga jest śliczna w środku. Fabularnie nie jest mega wyczynem, ale muszę przyznać, że czytało się MEGA. Jest bardzo ciekawa, taka troszkę inna - fabuła nie jest AŻ tak przewidywalna jak zwykle. Mi się czytało świetnie, chociaż już dawno do niej nie wracałem, trzeba będzie sobie odświeżyć :) Wersję Waneko chętnie kupię, zobaczę, jak to wygląda po naszemu :)

Sally, co do tytułu - mały dowodzik, który może być przyczyną angielskiego tytułu polskiego wydania:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 09, 2018 5:26 pm

To już któryś z kolei tytuł po angielsku, ale niech będzie. Jeśli faktycznie to był wymóg Japonii...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Kontakt:

nowe mangi waneko

Post autor: Ajsza » pt lut 09, 2018 7:33 pm

Mi tradycyjnie już nie pasuje gotycka czcionka ;) A sam art fajny ;D Też zwróciłam uwagę na angielski tytuł - no ciekawe, czy to samodzielna decyzja Waneko czy też nie...

Awatar użytkownika
Kirion
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Kirion » ndz lut 11, 2018 3:08 pm

Z fejsbuka:
Kochani :)

mamy dla Was do ogłoszenia aż trzy Jednotomówki Waneko, które... zostaną wydane poza planem! Tak! To oznacza mangi nie uwzględnione w dwumiesięcznym planie naszych Jednotomówek.

Jednak wyjątkowo przenosimy ogłoszenie na 20 lutego (godzina 14:00, 15:00 i 16:00).

Już dziś informujemy, że wszystkie trzy tomiki będą mangami yaoi :)
Miło, że podali gatunek. :P Są jeszcze jakieś szanse, że będzie to Sora to Hara lub O.B., czy Waneko zrezygnowało już całkowicie z Nakamury?
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » ndz lut 11, 2018 3:40 pm

Ohh cokolwiek by nie było na pewno dla mnie :D Czuje się rozpieszczana gejozą już od samego początku roku... Skoro nikt nie chce shoujo to zostaje miłość w barwach tęczy :P Jeszcze od kotori, JG coś wspomina no i nie zapominajmy o dango. Będzie to chyba bardzo owocny rok i cieszy, że yaoi się sprzedaje :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » ndz lut 11, 2018 3:51 pm

Ile yaoi... Oo' Ostatnio od Kotori, niedługo od Dango, Studio JG też mówiło, że ma coś z tego gatunku. I teraz jeszcze trzy jednotomówki od Waneko... Może w końcu któreś wydawnictwo wyda te dwie serie yaoi, na które czekam. Bo mamy tyle mang BL na polskim rynku, a ja wciąż nie doczekałam się moich ulubionych xD

To smutne, że tylko fani BL są tak rozpieszczani :(
Skip Beat, Cat Street, Liar Game, Magi: Sinbad no Bouken, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Lovely Complex
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » ndz lut 11, 2018 3:53 pm

Ostatnio gdzie nie spojrzę tam zapowiedzi BL :(. Szkoda, że nic dla siebie nie znajdę. Ciekawi mnie czy kiedykolwiek nadejdzie taki czas, że BL znudzi się żeńskiej części fandomu...

Awatar użytkownika
mika
Wtajemniczony
Kontakt:

nowe mangi waneko

Post autor: mika » ndz lut 11, 2018 3:57 pm

Trzy dodatkowe jednotomówki! Fajnie :D *koniec posta* Meh, same jaojce :roll: Smutek.

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Zugai. » ndz lut 11, 2018 4:02 pm

Mam tylko nadzieję, że znajdzie się tam O.B, w innym wypadku raczej będę średnio zainteresowany :P .

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » ndz lut 11, 2018 4:03 pm

Wygląda na to, że Waneko wyciągnęło wnioski ze swoich poprzednich ogłoszeń i od razu dało info o gatunku. :D Dzięki czemu nie będę później zawiedziona, że od samego początku zapowiedzi nie należały do mojego targetu.

Awatar użytkownika
ninna
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » ndz lut 11, 2018 4:38 pm

Ja liczę chociaż na jedną nie-komedię. Bardzo ucieszyłabym się z "Sora to Hara" albo "O.B." w formie zbiorczej :D.

Awatar użytkownika
Luchael

nowe mangi waneko

Post autor: Luchael » ndz lut 11, 2018 4:42 pm

Lunatyczka pisze:
ndz lut 11, 2018 4:03 pm
Wygląda na to, że Waneko wyciągnęło wnioski ze swoich poprzednich ogłoszeń i od razu dało info o gatunku. :D Dzięki czemu nie będę później zawiedziona, że od samego początku zapowiedzi nie należały do mojego targetu.
+1

W zasadzie Waneko już jakiś czas nie zapowiedziało żadnego yaoica, więc nie narzekam. Choć fakt, sporo ostatnio zapowiedzi BL u większości wydawnictw.

Awatar użytkownika
Alextasha
Wtajemniczony

nowe mangi waneko

Post autor: Alextasha » ndz lut 11, 2018 7:13 pm

to przynajmniej nie muszę wyczekiwać z niecierpliwością na tytuły... jakby to GL było... :( :cry:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » ndz lut 11, 2018 7:28 pm

Licze na jakieś soczyste yaoi, chociaż brakuje mi też yuri na rynku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pandicorn

nowe mangi waneko

Post autor: Pandicorn » ndz lut 11, 2018 7:33 pm

DarkNighty pisze:
ndz lut 11, 2018 3:51 pm
To smutne, że tylko fani BL są tak rozpieszczani
Na pewno nie u nas. Te trzy jednotomówki plus ostatnie tomy Sekaiichi to będą jedyne pozycje z gatunku BL na cały 2018 od naszego wydawnictwa. Reszta zapowiedzi będzie z innych gatunków.
Kirion pisze:
ndz lut 11, 2018 3:08 pm
Są jeszcze jakieś szanse, że będzie to Sora to Hara lub O.B., czy Waneko zrezygnowało już całkowicie z Nakamury?
Od razu rozwieję nadzieję, to nie to. Nie mówię, że już nigdy tego nie wydamy, ale chwilowo nie mamy tego w planach.
ninna pisze:
ndz lut 11, 2018 4:38 pm
Ja liczę chociaż na jedną nie-komedię.
Jeden z tytułów będzie w poważniejszych klimatach.

Awatar użytkownika
Meliona
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » ndz lut 11, 2018 7:45 pm

Nie Nakamura... A już robiłam sobie nadzieję. Skoro jednotomówki, to też nie Jealousy od Scarlet Beriko (spin-offo prequel Czwartego - świetna manga, mimo że główni bohaterowie to dranie, raczej nie z tych, co się ich lubi. Ale to zupełnie w niczym nie przeszkadza, by cieszyć się lekturą), ale przygarnę wszystkie mangi od tej autorki, więc z jej jednotomówek też byłabym zadowolona.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » pn lut 12, 2018 7:47 am

Ja też liczyłam na Sora to Hara albo O.B., a skoro to nie to, to nie mam żadnych pomysłów i mimo bycia fanką BL nie ejstem obecnie szczególnie zainteresowana. Już i tak mam dużo jednotomówek/krótkich serii do kupienia...

Ale może wydawnictwo mnie jednak czymś zaskoczy :D
Obrazek

Wishlist:
Haikyuu!! --- Honto Yajuu --- Akatsuki no Yona --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Łukasz.T
Weteran

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pn lut 12, 2018 1:25 pm

Same yaoi.. to nie dla mnie ^^

Canis
Fanatyk

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pt lut 16, 2018 7:50 am

ask waneko pisze:Planujecie jakieś LN? Jest ich tak mało u nas na polskim rynku a są tytuły na które czeka dużo osób, jak np. Oregairu...
[Madziozord] Mamy co nieco na oku, jednak jak zapewne już zauważyliście, czytelnictwo LNek jest o wiele mniejsze niż mang, dlatego będziemy w tej kwestii bardzo ostrożni.
Jeszcze nieoficjalnie, ale już wiadomo, że za pół roku możemy spodziewać się LN w zapowiedziach. ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”