nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Reviolli » pn paź 16, 2017 6:31 pm

No nareszcie forum działa...

Tak z nowości to tylko ta ostatnia jednotomówka wydaje mi się ciekawa. Nad reszta się zastanowię, a najmocniej o Nibylandii, bo trochę za duży był na nią hajp na forum.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Zugai. » pn paź 16, 2017 6:33 pm

Mormicc, dzięki. Rzeczywiście szału nie robi. Nie jest to na szczęście wariactwo sięgające dna jak duża część projektów z 2016, ale po ostatnich obwolutach można było oczekiwać czegoś trochę lepszego.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » pn paź 16, 2017 6:38 pm

Czyli to takie typowe zmiany kosmetyczne. Dziękuję :D

Dobrze, że ta Emma przy płocie została poprawiona - wygląda dużo lepiej niż na skanach.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » pn paź 16, 2017 6:42 pm

DarkNighty pisze:
pn paź 16, 2017 5:05 pm
2/4. Dla mnie The Promised Neverland i Kłamstwa Bogów.
Chyba zakończę z tym samym wynikiem i tymi samymi tytułami. Szczerze powiedziawszy to zapomniałem o ogłoszeniach. Niby byłem świadomy, że 15., połowa miesiąca, ale zapowiedzi wyleciały mi z głowy. Tak więc Waneko mile mnie zaskoczyło.
Kirion, faktycznie zmiany kosmetyczne. Dzięki za porównanie.
Canis pisze:
pn paź 16, 2017 11:33 am
Nareszcie forum działa. Zostawić je tak na cały weekend.
► Pokaż Spoiler
Tak, wszyscy się stęskniliśmy. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » pn paź 16, 2017 7:35 pm

Nowość październikowa zapowiada się świetnie ヽ(*≧ω≦)ノ A będą jakieś zapowiedzi w listopadzie?
[Madziozord] Będzie jedna.
Dopiero co zakończono ogłoszenia, a tu już się o kolejne pytają. Ja tylko mam nadzieję, że za miesiąc to dostanę w końcu to swoje ecchi. Co są zapowiedzi to mam przekonanie, że tu już, teraz, na pewno i tak już trochę czekam xD

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pn paź 16, 2017 7:43 pm

Z jednotomówek chyba Kłamstwa Bogów spróbuje skoro wiele osób poleca ten tytuł.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mika » pn paź 16, 2017 8:13 pm

Żeby to nie była kosmetyka, to trzeba sobie porównać magazyn i tom Hiatus X Hiatus :P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pn paź 16, 2017 8:14 pm

Biorę na pewno The Promised Neverland i Kłamstwa Bogów :twisted:

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alzea » pn paź 16, 2017 9:45 pm

Kompletnie zapomniałam o ogłoszeniach, jaki to był szok, scrolluje fb a tam Neverland D: no cóż, dawno nic mnie tak nie ucieszyło^^ nie wyłamię się, z jednotomówek tylko kłamstwa i tylko stad ze tutaj wszyscy zachwalaja. Tak czy inaczej, goodjob Waneko ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pn paź 16, 2017 9:59 pm

miaka88 pisze:
pn paź 16, 2017 7:43 pm
Z jednotomówek chyba Kłamstwa Bogów spróbuje skoro wiele osób poleca ten tytuł.
Ja też. Najbardziej mnie zainteresowała z zapowiedzi, ale skoro jest tak dużo dobrych opinii to może się skuszę. Zapomniałam, że są zapowiedzi. Szkoda, że forum nie działało. :( Nibylandię czytałam na necie, bo szybko tłumaczyli w pl, ale nie porwała mnie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pn paź 16, 2017 10:09 pm

Jednotomówki (jak zwykle) nie trafiły w mój gust. Zostaję przy Nibylandii. 1/4 to i tak dobry wynik, ostatnia zapowiedź którą brałem to Kuro.
Te przerysowane kadry dla mnie robią dużą różnicę. Szczególnie ucho Emmy i żuchwa Normana.

Tak przy okazji, powszechnym jest, że do wydań tomikowych niektóre sceny są rysowane jeszcze raz, a niektóre tworzone od zera. Wśród takich przypadków kojarzę mangi Sankarea (po dodatkowe 4 strony w rozdziałach 5 i 9) i Railgun (prawie 20 stron w tomie 10, których nie było w czasopiśmie).

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » wt paź 17, 2017 11:53 am

Jak widać mi się nudzi i zrobiłam listę ile lajków było pod poszczególnymi zapowiedziami mang Waneko (zapowiedzi sięgają lipca 2016 roku bo wywaliło mi fejsa i nie mogłam scrollować dalej, w międzyczasie jak mi się zachce to po prostu wyszukam zapowiedziane mangi w "szukaj" ale dzisiaj jestem już zmęczona)

Obrazek

Liczba w nawiasie to zsumowana ilość smutnych i złych buziek w tych lajkach.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » wt paź 17, 2017 1:42 pm

Wow, nieźle. Dzięki Kocurzyczko. ^_^ Może teraz, gdy zaczną wydawać Akademię sięgną po tytuły, których brakuje na runku, jak joseie, ecchi, yuri... Jeśli tylko liczba lajków przełoży się na sprzedaż.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » wt paź 17, 2017 2:14 pm

Canis pisze:
wt paź 17, 2017 1:42 pm
Może teraz, gdy zaczną wydawać Akademię sięgną po tytuły, których brakuje na runku, jak joseie, ecchi, yuri... Jeśli tylko liczba lajków przełoży się na sprzedaż.
Taa... TG i Kurosz sprzedają się na poziomie nie dostępnym dla innych mang waneko, biją jakieś tam rekordy i hajs się zgadza. Jednak imo nie widać dzięki temu bardziej ryzykownych ruchów wydawnictwa w gatunki, które nie są jakoś specjalnie na pierwszy rzut oka rozchwytywane.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Skolopendrokot » wt paź 17, 2017 5:39 pm

Ale przecież zaszczytne ostatnie miejsce Cross X Regalia pokazuje, że rysowane majtki nie cieszą się w Polsce popularnością (może wśród nastolatków, ale tacy i tak wolą zapewne poszukać skanów w sieci), więc raczej ciężko oczekiwać zalewu ecchi.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » wt paź 17, 2017 5:50 pm

Skolopendrokot pisze:
wt paź 17, 2017 5:39 pm
Ale przecież zaszczytne ostatnie miejsce Cross X Regalia pokazuje, że rysowane majtki nie cieszą się w Polsce popularnością (może wśród nastolatków, ale tacy i tak wolą zapewne poszukać skanów w sieci), więc raczej ciężko oczekiwać zalewu ecchi.
W pełni się zgadzam. Jeszcze minie trochę czasu, zanim w Polsce będzie duży popyt i branie na tego typu serie, ja jednak wymagam od wydawnict trochę ambitniejszych tytułów - szczególnie w mających tak duży potencjał Jednotomówkach Waneko.

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mati12.94 » wt paź 17, 2017 6:11 pm

Za jednotomówkami nie przepadam więc żadna dla mnie a The Promised Neverland biorę, słyszałem o tym dobre opinie i chce sięprzekonać czy warto.. Waneko ostatnio rozpieszcza fanów shounen'ów (Magi, Souma, Academia Nerverland), ale to fajnie bo mimo swojego wieku nadal uwielbiam takie klimaty. Przez takie popularne tytuły reszta naszych polskich wydawnictw zostaje troszkę w tyle ale mam nadzieje że też wydadzą jakieś ciekawe tytuły.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » wt paź 17, 2017 6:16 pm

Smoczyce wydali, może przyjdzie czas na kolejny tytuł. :)
Skolopendrokot pisze:
wt paź 17, 2017 5:39 pm
Ale przecież zaszczytne ostatnie miejsce Cross X Regalia pokazuje, że rysowane majtki nie cieszą się w Polsce popularnością
Moim zdaniem to zasługa głównie tego, że panowie stanowią zaledwie 1/3 polskiego rynku mangowego. Co do CXR, to mała ilość lajków wynika raczej z tego, że manga jest mocno średnia (6,68 na MAL), nadaje się bardziej na one-shot niż na tomik.

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mati12.94 » wt paź 17, 2017 6:22 pm

JPF i Kotori chwalili się na fb swoimi zdobyczami z Frankfurtu. Jak się ma sytuacja u Was po targach?

[Madziozord] Jesteśmy bardzo zadowoleni ^_^ Prowadziliśmy rozmowy na wiele tematów, ale Was na pewno interesuje sprawa nowości ^_^ Powiem tak - dostaliśmy potwierdzenie na wszystko, po co jechaliśmy :)
Kiedy zamierzacie nam się pochwalić zdobyczami z targów? ^_^

[Madziozord] jako że mamy ustalony system ogłaszania nowości, dowiecie się wszystkiego w swoim czasie, czyli nawet za kilka miesięcy dopiero ^_^
Super wiadomości że wqszystko co chciali udało im się załatwić ;)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » wt paź 17, 2017 6:35 pm

Skolopendrokot pisze:
wt paź 17, 2017 5:39 pm
Ale przecież zaszczytne ostatnie miejsce Cross X Regalia pokazuje, że rysowane majtki nie cieszą się w Polsce popularnością (może wśród nastolatków, ale tacy i tak wolą zapewne poszukać skanów w sieci), więc raczej ciężko oczekiwać zalewu ecchi.
Z ecchi jest taki problem, że te popularniejsze serie są długie, a w mniej znane wydawnictwa boją się po prostu wejść. I mamy pat przez dłuższy czas. Na koniec taka ciekawostka Cross x Regalia nie jest ecchi, przynajmniej według baki i mal'a :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości