nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » pn wrz 18, 2017 11:04 pm

Szkoda że żadne z wydawnictw się tak nie rzuciło na Yone jak na akademię... :( Niby Magi się doczekałam, ale mimo wszystko to był shonen. Z shoujo jest zdecydowanie gorsza sprawa...

Z zapowiedzi wezmę tylko akademię. Choć nie rozumiem dlaczego waneko nie chce wydac LN z Pandory skoro też to jest sprzedażowy hit a z ghoula mimo wszystko wydaje. Nie rozumiem kompletnie tego :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » wt wrz 19, 2017 9:50 am

Akiho pisze:
pn wrz 18, 2017 11:04 pm
Nie rozumiem kompletnie tego :?
Ja też nie.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: gg gonia » wt wrz 19, 2017 3:12 pm

Akiho pisze:
pn wrz 18, 2017 11:04 pm
Choć nie rozumiem dlaczego waneko nie chce wydac LN z Pandory skoro też to jest sprzedażowy hit a z ghoula mimo wszystko wydaje
Bo TG wychodzi teraz a Panda już od dłuższego czasu jest skończona, wtedy się nie zdecydowali, co smuci a teraz sprzedaż byłaby pewnie o wiele niższa.
Akiho pisze:
pn wrz 18, 2017 11:04 pm
Szkoda że żadne z wydawnictw się tak nie rzuciło na Yone
pewnie z tego powodu że shojki, co patrzę na ich zestawienia na asku, zawsze sprzedają się o kilka oczek niżej a do tego yona jest długa co odbiera jej kolejne "punkty"

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » wt wrz 19, 2017 3:25 pm

Yona, jak na shoujo na polski rynek, jest po prostu za długa. I tyle.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » wt wrz 19, 2017 3:39 pm

Z aska:
Drogie Waneko kiedy wydacie kolejne tomiki mangi Re:Zero ?

[Madziozord] Złożyliśmy prośbę o licencję, ale nigdy nie wiadomo, czy ją dostaniemy, więc nie wiemy kiedy mogłoby nastąpić wydanie kolejnych tomów mangi.
Mangi nie kupuję, wystarcza mi LN. Ale dobrze, że idą w kontynuacje.
Czy to prawda, że w miejsce Gwiazdy nie wejdzie inna seria shoujo? Czy w takim razie planujecie zmniejszyć liczbę shoujo i jednocześnie wydawać tylko jeden tytuł (obecnie Wilczycę)? :( To byłaby bardzo smutna informacja, ponieważ Wasza oferta i tak jest zdominowana przez shouneny i seineny.

[Madziozord] Spokojnie, myślimy nad kolejnym shoujo :) Po prostu nie mamy zasady, że dany gatunek zastępuje ten sam gatunek. Za jakiś czas, za jednego z naszych shounenów wejdzie shoujo i tyle :)
Czyli nie jest aż tak źle. Będę czekał na tę zapowiedź shoujo. Oby było coś z mojej listy zachciejek jak np. Nijiiro Days :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » wt wrz 19, 2017 3:39 pm

Maur pisze:
wt wrz 19, 2017 3:25 pm
Yona, jak na shoujo na polski rynek, jest po prostu za długa. I tyle.
Czy ja wiem "Jak zostałam bóstwem" jak wchodziła na rynek miała już ponad 20 tomów i wciąż status wychodzącej. Sporo kupuje w rodzimym języku i wciąż się waham nad zakupem angielskiej wersji
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » wt wrz 19, 2017 3:52 pm

Ja również chciałbym Yone u nas, ale nie wiem czy problemem nie jest też właśne to, że dużo osób już ją ma po ang i przez to nie kupi polskiego wydania - myślę, że takie osoby są.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Skolopendrokot » wt wrz 19, 2017 5:31 pm

Czy ja wiem "Jak zostałam bóstwem" jak wchodziła na rynek miała już ponad 20 tomów i wciąż status wychodzącej.
Weź przeciętną miłośniczkę mangi/anime w wieku gimnazjalno-licealnym i zapytaj, czy kojarzy Kamisamę. Podejrzewam, że odpowie, że tak. A potem zapytaj, czy kojarzy Yonę. Pewnie odpowie, że nie.

Wydawnictwa nie boją się wydawania długich serii (patrz Naruto). Boją się wydawania serii, które im się nie sprzedadzą. Niestety w Polsce rynek mangowy nadal jest jeszcze na etapie walki o klienta masowego, a nie uszczęśliwiania wszystkich grup miłośników azjatyckiego komiksu. Są wprawdzie przebłyski pewnych zmian (BLAME! czy Dziewczynka w Krainie Przeklętych), ale to jest kropla w morzu. Pozytywnie na tle wydawnictw wybija się dla mnie jedynie Hanami.

To jest biznes jak każdy inny.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » wt wrz 19, 2017 5:41 pm

Skolopendrokot pisze:
wt wrz 19, 2017 5:31 pm
Weź przeciętną miłośniczkę mangi/anime w wieku gimnazjalno-licealnym i zapytaj, czy kojarzy Kamisamę. Podejrzewam, że odpowie, że tak. A potem zapytaj, czy kojarzy Yonę. Pewnie odpowie, że nie.
Nie jestem pewien, czy to nawet kwestia "znania". Bardziej chyba chodzi o to, że taką "miłośniczkę" bardziej będzie interesować jakieś przeciętne - nawet długie - romansidło, niż historia, która ma coś do zaoferowania, jak Yona.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » wt wrz 19, 2017 5:48 pm

Maur pisze:
wt wrz 19, 2017 5:41 pm
Bardziej chyba chodzi o to, że taką "miłośniczkę" bardziej będzie interesować jakieś przeciętne - nawet długie - romansidło, niż historia, która ma coś do zaoferowania, jak Yona.
Przeciętną "miłośniczkę" to będzie bardziej interesować ilość biszów w środku :P

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Skolopendrokot » wt wrz 19, 2017 6:04 pm

Nie jestem pewien, czy to nawet kwestia "znania". Bardziej chyba chodzi o to, że taką "miłośniczkę" bardziej będzie interesować jakieś przeciętne - nawet długie - romansidło, niż historia, która ma coś do zaoferowania, jak Yona.
Ją będzie bardziej interesować coś, co zna, o czym słyszy, co ładnie wygląda i nad czym piszczą koleżanki. Tutaj zawsze bardzo popularna, ale mniej ambitna seria (co mi akurat średnio pasuje do Kamisamy, bo to jest po prostu komedia z romansem w tle, która nie aspiruje do bycia arcydziełem literackim) wygra z serią mniej popularną, ale mającą coś do przekazania. Dlatego ja czekam na moment, w którym wydawnictwa w Polsce będą miały wystarczającą ilość pieniędzy, żeby pomyśleć też o miłośnikach tej drugiej grupy tytułów.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » wt wrz 19, 2017 7:53 pm

Maur pisze:
wt wrz 19, 2017 5:41 pm
Nie jestem pewien, czy to nawet kwestia "znania". Bardziej chyba chodzi o to, że taką "miłośniczkę" bardziej będzie interesować jakieś przeciętne - nawet długie - romansidło, niż historia, która ma coś do zaoferowania, jak Yona.
Nie trafiłeś z tym. Yona jest bardzo popularną serią, która niedawno miała udaną adaptację. Jedynie z czym może nie podobać się wydawnictwom, a właściwie zaszkodzić to polskie skany. Są bardzo czytane i dobre.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » wt wrz 19, 2017 8:02 pm

Nie napisałem, że nie jest znana.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » wt wrz 19, 2017 9:48 pm

Ja natomiast mam pytanie. Ktoś wcześniej wspomniał, że o BnHA biły się Waneko, JG i JPF. To prawda, a jeśli tak to skąd taka informacja? Bo ja musiałam gdzieś przegapić.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » wt wrz 19, 2017 9:51 pm

Kocurzyca, Kuras wspomniał na Festiwalu.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alextasha » wt wrz 19, 2017 9:55 pm

Kocurzyca pisze:
wt wrz 19, 2017 9:48 pm
Ja natomiast mam pytanie. Ktoś wcześniej wspomniał, że o BnHA biły się Waneko, JG i JPF. To prawda, a jeśli tak to skąd taka informacja? Bo ja musiałam gdzieś przegapić.
Było to wspomniane w temacie o Festiwalu Komiksów w Łodzi

Edit: I mnie uprzedzono :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » wt wrz 19, 2017 11:01 pm

Maur pisze:
wt wrz 19, 2017 8:02 pm
Nie napisałem, że nie jest znana.
Sorry. Za szybko przeczytałam, ale i tak się nie zgadzam, że miłośniczka nie będzie chciała czytać Yony. Są bishouneny oraz postacie są dobrze skonstruowane. Romans się przeplata między fabułą, a polityki nie ma jakoś dużo, żeby np. przynudzała czy zniechęcała.
Z długich shoujo to np. Skip Beat! Nie masz na ukazanie się u nas. :(

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » śr wrz 20, 2017 5:24 am

Ame, liczę na twoje dłuższe doświadczenie. W takim razie mam nadzieję, że w końcu ktoś się za to weźmie i wyda to, biorąc pod uwagę i "miłośniczki", i resztę. :wink:

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Skolopendrokot » śr wrz 20, 2017 8:02 am

Ja również mam nadzieję, że ktoś to wyda. Pamiętam, jak mówiło się, że nie ma szans, żeby w Polsce wyszedł Loveless, bo jednak relacja uczuciowa dorosłego faceta i dwunastolatka jest mocno kontrowersyjna, a mimo to się udało.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » śr wrz 20, 2017 2:45 pm

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) raczej nie czytam konwentowych tematów więc nie zauważyłam


Też bym chciała Yonę w Polsce, może się w końcu doczekamy...
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości