MFKiG 2023

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 05, 2023 9:29 am

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Festiwal Komisu i Gier w Łodzi. To już w ten weekend!

Co warte podkreślenia: po raz drugi w historii będziemy gościć w Polsce mangakę. Tym razem będzie to mistrz horroru Gou Tabane. obstawiam duże zainteresowanie, choć raczej nie przebije Rosia i innych Thorgalowych twórców. Tak czy inaczej to Japończyk będzie moim głównym celem na tegorocznej imprezie.

I tu się rodzą pytania.
  • Kto z was też się wybiera i poluje na wrysik?
  • Co zaniesiecie do mistrza? Który tytuł, stare czy nowe wydanie?
  • O której macie zamiar się pojawić pod Atlas Areną Sport Areną?

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Alqua » czw paź 05, 2023 9:57 am

Chciałbym alenie dam rady. A bardzo żałuję bo będzie Tanabe Gou

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: miaka88 » czw paź 05, 2023 12:35 pm

Będę w sobotę i zapoluję na podpis. Nie wiem tylko którą wersje wezme. Czy stary tomik opowiadań sprzedam za więcej z podpisem? Bo chce kupić wydanie zbiorcze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 05, 2023 12:43 pm

Polujesz na 2 wrysy? Uuu, na bogato! Pewnie będą chętni na zarysowany egzemplarz. Sporo osób pisze, że nie da rady dotrzeć, a by chciało, pewnie nie wszystkim uda się zdobyć z tych co dojadą... miaka88, będziesz stać w kolejkonie? Czy idziesz "na pałę"?

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Lou » czw paź 05, 2023 2:30 pm

Ja się wybieram, ale Gou Tanabe w ogóle nie jest wśród interesujących mnie twórców. W tym roku z zagranicznych gości nie ma nikogo na czyim podpisie by mi zależało. Zresztą nigdy nie byłam specjalną łowczynią auto/rysografów. W tegorocznej edycji celuję głównie w polski niezal i giereczki.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: miaka88 » czw paź 05, 2023 8:53 pm

Alexandrus888, idę z narzeczonym to jeden tomik dam jemu żeby nie było problemów, że jeden na jedną osobę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 05, 2023 9:02 pm

A takie buty. O której się ustawianie?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Mr.Chiquita » sob paź 07, 2023 8:53 pm

Zapis audio z Konferencji wydawców mangowych.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Sebek » sob paź 07, 2023 9:01 pm

Mr.Chiquita pisze:
sob paź 07, 2023 8:53 pm
Zapis audio z Konferencji wydawców mangowych.
Dzieki!
@Mr.Chiquita jesli byles osobiscie na prelekcji, to pewnie slyszales dokladnie co mowi Pani Katarzyna, bedzie duzo z gatunku ... co? Ale ciekawe jest to, ze maja wydac cos z gatunku, ktory jeszcze do konca nie ukazal sie na polskim rynku. Ciekawe jest tez, ze Akuma cos juz ma z ecchi (tutaj pewnie bardzo jestes zaciekawiony), horror, thriller, kryminal i cos jeszcze. Ciekawe czy to czysty horror, czy ero guro.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Mr.Chiquita » pn paź 09, 2023 12:36 pm

Sebek pisze:
sob paź 07, 2023 9:01 pm
Dzieki!
Jakby co, nagranie nie jest mojego autorstwa. Po prostu, udostępniłem.
Sebek pisze:
sob paź 07, 2023 9:01 pm
co mowi Pani Katarzyna, bedzie duzo z gatunku ... co?
Chodzi o GL, czyli Girls Love.
Sebek pisze:
sob paź 07, 2023 9:01 pm
Ciekawe jest tez, ze Akuma cos juz ma z ecchi (tutaj pewnie bardzo jestes zaciekawiony)
Niespecjalnie. Jeszcze przez długie lata, większość interesujących tytułów będzie poza ich zasięgiem. Coś ciekawego w temacie, prędzej wypuści SJG lub Waneko.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Sebek » pn paź 09, 2023 12:58 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn paź 09, 2023 12:36 pm
Chodzi o GL, czyli Girls Love.
Garstka ludzi o to prosila, wiec fajnie, ze na jakis czas beda mieli co kupowac. Mnie jeszcze ciekawi co kryje sie pod haslem "cos z gatunku, ktory nie do konca ukazal sie na polskim rynku". Jesli bylaby mowa o lesbijskim hentaicu, to haslo inaczej bylo sformulowane, gdyz z mojej wiedzy jeszcze czegos takiego u nas nie bylo. Moim zdaniem bedzie to wreszcie bara, a moze Ty masz jakis inny pomysl co by to moglo byc?
Mr.Chiquita pisze:
pn paź 09, 2023 12:36 pm
Niespecjalnie. Jeszcze przez długie lata, większość interesujących tytułów będzie poza ich zasięgiem. Coś ciekawego w temacie, prędzej wypuści SJG lub Waneko.
Wiesz, sa jeszcze mniej oczywiste tytuly. Czesto te mniej znane pozycje, o ktorych slyszala garstka, sa ciekawsze. Mnie jeszcze ciekawi ten horror, thriller, ale rzuce okiem na wszystko co zapowiedza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Mr.Chiquita » pn paź 09, 2023 2:50 pm

Sebek pisze:
pn paź 09, 2023 12:58 pm
Moim zdaniem bedzie to wreszcie bara, a moze Ty masz jakis inny pomysl co by to moglo byc?
Nie. Mnie, w ogóle nie podoba się kierunek, jaki w tym roku sobie obrali. Bara i większość yuri, to też nie moja bajka. Do tej pory kupiłem od nich 2 one-shoty + całe wznowienie Gou Tanabe. Fajnie, że zamierzają kontynuować to kolekcjonerskie wydanie. Są jeszcze kolejne 3 tytuły od niego - i w zbiorczej formie byłyby to również spore cegiełki. Mam nadzieję, że na kolejny tom nie przyjdzie nam czekać roku, albo jeszcze dłużej. W tym momencie, bardziej ciekawi mnie ich książkowa oferta SJG Kids.
Sebek pisze:
pn paź 09, 2023 12:58 pm
Czesto te mniej znane pozycje, o ktorych slyszala garstka, sa ciekawsze.
W przypadku ecchi, to trzeba robić taką przekopę, spośród tony spermiarskich i średnich tytułów, że głowa boli. Moje forumowe polecajki, to naprawdę wisienki na torcie. 1 na 10 tytułów, jest może warty uwagi. A, klasyków pokroju "I"s", "Kangoku Gakuen", "Nana to Kaoru", czy nawet "Yuragi-sou no Yuuna-san" możemy nie doczekać się nawet i za 10 lat. Akuma, to jakby nie patrzeć, jednoosobowa mikro firma. Której rozwój, może skończyć się na drugim Dango (albo gorzej).

Z większą uwagą śledzę Egmont. Bo jak tylko znajdą osobę, która ogarnie im japońskie licencje, to może być naprawdę ciekawie. Mang opartych na zachodnich markach nie ma zbyt wiele, i kiedyś się skończą. Mają nową prezes, która jeszcze się nie dotarła. I jest to osoba, dużo bardziej otwarta od poprzednika.

Szczerze mówiąc, w Łodzi bardziej interesowała mnie oferta wydawnictw komiksowych. Scream miało naprawdę fajne zapowiedzi (Guido Creapax). I chyba u nich najbardziej się obkupiłem. Poza tym, oczywiście u moich ulubionych - Studia Lain i Lost in Time (plus drobne rzeczy od Timofa, KG, Kurca i Mandioci). Egmontu nawet nie wspominając, bo przeważnie jestem na bieżąco.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Lou » pn paź 09, 2023 3:42 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn paź 09, 2023 12:36 pm
Chodzi o GL, czyli Girls Love
No proszę. Nie przepadam za JG, ale trochę rozreklamowałam na MFKiG ich wydanie Indigo Blue. Ciekawe czy sięgną po inne, starsze tytuły z tego gatunku.
Samo spotkanie miało bardzo sztampowe pytania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Mr.Chiquita » pn paź 09, 2023 5:02 pm

Lou pisze:
pn paź 09, 2023 3:42 pm
Nie przepadam za JG,
Mogę wiedzieć, dlaczego? Jakaś uraza do właściciela? Czy, ogólnie?
Lou pisze:
pn paź 09, 2023 3:42 pm
Ciekawe czy sięgną po inne, starsze tytuły z tego gatunku.
Dla nich GL, to szerokie pojęcie. Założę się, że mieli bardziej na myśli zastępstwo za "Cichą piosenkę...", która prawie już dogoniła wydanie japońskie.

Cóż, prowadzący, trochę słabo ogarniał.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MFKiG 2023

Post autor: Lou » pn paź 09, 2023 5:12 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn paź 09, 2023 5:02 pm
Mogę wiedzieć, dlaczego? Jakaś uraza do właściciela? Czy, ogólnie
Stare sprawy zawodowe.
Mr.Chiquita pisze:
pn paź 09, 2023 5:02 pm
Dla nich GL, to szerokie pojęcie. Założę się, że mieli bardziej na myśli zastępstwo za "Cichą piosenkę...", która prawie już dogoniła wydanie japońskie.
A ja myślę, że pójdą w eksperymentalne tytuły. Coś w stylu: Yume no Hashibashi, Kakeochi Girl, Okaa-san Futari Itemo Ii kana!?.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości