Strona 1 z 5

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 1:49 pm
autor: Mr.Chiquita
Organizatorzy Pyrkonu wydali wczoraj oświadczenie, że rozważają zmianę terminu tegorocznej edycji Pyrkonu. Ostateczna decyzja ma zapaść na początku kwietnia.
Drodzy Pyrkonowicze,

zdajemy sobie sprawę, że czekaliście na to oświadczenie dość długo. Podobnie jak Wy, śledzimy na bieżąco wszystkie komunikaty służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie publiczne w Polsce.
Pyrkon tworzą ludzie, my wszyscy, dlatego nic nie jest dla nas ważniejsze niż dobro każdej osoby, która znajdzie się na Festiwalu.

Żadnej decyzji związanej z Waszym zdrowiem i bezpieczeństwem nie podejmujemy lekkomyślnie i pod wpływem chwilowych emocji. Z tego powodu potrzebowaliśmy czasu, aby zebrać wszystkie niezbędne informacje i poddać je analizie. Spotkaliśmy się w gronie naszego sztabu kryzysowego i zdecydowaliśmy o następujących sprawach.

Nie odwołujemy Pyrkonu 2020. Na tę chwilę odbędzie się on planowo w dniach 8-10 maja. Jesteśmy świadomi oświadczenia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o odwoływaniu imprez masowych. Nie chcemy podjąć pochopnej decyzji, sytuacja rozwija się dynamicznie, a do Pyrkonu pozostało sporo czasu. Nasza ekipa organizatorska pracuje bez zmian, ale cały czas monitorujemy sytuację wokół nas. Pracujemy również z naszym zabezpieczeniem medycznym, aby zapewnić Wam maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas pobytu na Festiwalu.

Jednocześnie rozpoczęliśmy prace mające na celu ewentualne przeniesienie Pyrkonu na inny termin, jeśli sytuacja będzie tego wymagać.

Zarówno dla Was, jak i dla nas logistyka takiego przedsięwzięcia nie jest łatwa. Dlatego też najpóźniej 2 kwietnia poinformujemy Was o naszej decyzji związanej z przenosinami (lub nie) imprezy na inny termin. Pozwoli Wam to na przeorganizowanie swoich planów wyjazdowych. Przesuwamy w związku z tym zmianę progu cenowego biletów z 6.04 na 13.04.

Jeśli dojdzie do przeniesienia daty Pyrkonu wszystkie zakupione bilety pozostaną ważne w nowym terminie. Jeśli jednak nowa data nie będzie Wam odpowiadała, będziecie mogli dokonać zwrotu biletów i na pewno odzyskacie swoje pieniądze. Z kolei wystawcy otrzymają zwrot opłat za stoiska, jeśli nie będą mogli wystawić się w nowym terminie.

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, aby impreza którą wspólnie tworzymy 20 lat przetrwała i rozwijała się dalej. Potrzebujemy do tego w tym momencie wsparcia i wyrozumiałości Pyrkonowiczów. Wiemy, że wokół Pyrkonu krąży teraz wiele plotek i fake newsów. Weryfikujcie źródła wszelkich doniesień. Jeśli nie pochodzą one z naszych oficjalnych kanałów (strona www, social media), to miejcie na uwadze, że mogą być fałszywe. Będziemy informowali Was na bieżąco i dostosujemy naszą pracę do zmieniających się warunków. Spokój i opanowanie to jest to, czego nam Wszystkim teraz potrzeba.

Rozumiemy Wasze obawy i dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia. Jesteście niesamowitą społecznością, o której inni mogą jedynie pomarzyć. Niech moc będzie z Wami!
https://pyrkon.pl/coraz-blizej-pyrkon/o ... onawirusa/

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 3:27 pm
autor: Avatar97
Dobrze że nie popadają w panikę. Liczę na to że oleją całą sytuację i konwent odbędzie się w planowanym terminie.

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 3:59 pm
autor: Alexandrus888
Avatar97 pisze:
czw mar 12, 2020 3:27 pm
Liczę na to że oleją całą sytuację
I co neszcze? Zaproszą Włochów i Chińczyków? Sytuacja nie jest tragiczna i nie należy panikować, ale zachować zdrowy rozsądek, i normy bezpieczeństwa.

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 4:47 pm
autor: kera
Ludzie masowo wykupują pieczywo, makaron i papier toaletowy czy mangi też znikają ?

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 5:27 pm
autor: Mr.Chiquita
No, dzisiaj kupiłem trochę więcej mang na BookDepository... Ale nie z powodu wirusa, po prostu kupon rabatowy dostałem i kończył się jego termin wykorzystania. Wszystkie pozycje były bez problemu dostępne. XD

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 6:42 pm
autor: Alexandrus888
Mr.Chiquita, tylko żeby ci dowieźli. Tylko patrzeć aż zawieszą usługi pocztowe. Znajoma prowadząca sklep w centrum handlowym mówi, że od poniedziałku sklepy mają być zamknięte. Nie wie czy spożywcze też, czy ma to dotyczyć całej Polski, czy tylko Lublina. Wierzyć, nie wierzyć - cas pokaże.

Jeżeli o mangi się rozchodzi - to tak, trzeba wykupować: nie wiadomo ile ta apokalipsa potrwa, a przecież coś czytać trzeba, jak zakażą wychodzić z domów :lol: Ja bym jednak zawęził rodzaj wysyłko do paczkomatu. Biedni kurierzy i listonosze nie będą się musieli narażać na bezpośredni kontakt z klientem i potencjalnym zarażonym.

W obecnej chwili Pyrkon to najmniejszy z kłopotów.

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 6:52 pm
autor: ociesek
Alexandrus888 pisze:
czw mar 12, 2020 6:42 pm
czy tylko Lublina.
I wszystko jasne xD

Ja ciągle mam nadzieję, że się ociepli, a wirus na to zareaguje nagłym wymieraniem i Pyrkon będzie w normalnym czasie.

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 7:22 pm
autor: Mr.Chiquita
Alexandrus888 pisze:
czw mar 12, 2020 6:42 pm
Mr.Chiquita, tylko żeby ci dowieźli. Tylko patrzeć aż zawieszą usługi pocztowe.
Nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek zawiesili usługi pocztowe. Także jestem spokojny. :mrgreen:

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 8:02 pm
autor: Canis
► Pokaż Spoiler
Sorry, nie mogłem się powstrzymać. XD

Co do pyrkonu, to jestem dobrej myśli. Jest spora szansa, że ciepełko zaszkodzi wirusowi i do kwietnia wszystko się uspokoi.

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 8:45 pm
autor: miaka88
Mnie bardziej zastanawiają premiery. Powiedzmy, że będzie pyrkon na wakacje przełożony. Czy wtedy część premier opóźnią? Chyba nie bo terminy drukarskie przed taką premierą są rezerwowane o wiele wcześniej.

Pyrkon 2020

: czw mar 12, 2020 9:06 pm
autor: Mr.Chiquita
JPF na FB napisał, że nie opóźni swoich premier.

Pyrkon 2020

: pt mar 13, 2020 2:51 pm
autor: Yuriko
SJG również pisało, że wszystko wyjdzie w terminie.

Pyrkon 2020

: pt mar 13, 2020 3:07 pm
autor: Mr.Chiquita
Z tym to może być różnie. Waneko na ASKu pisze, że obawia się zawieszenia funkcjonalności drukarni. Dango też wystosowało oficjalny komunikat o opóźnieniach. I może dotyczyć to wszystkich najbliższych premier, nie tylko Pyrkonowych.

Pyrkon 2020

: pt mar 13, 2020 9:34 pm
autor: Alexandrus888
Yuriko pisze:
pt mar 13, 2020 2:51 pm
SJG również pisało, że wszystko wyjdzie w terminie.
No to trochę od tego czasu zmienili zdanie.
Czy jeśli tegoroczny Pyrkon zostanie przesunięty na inny termin, to dopuszczacie możliwość przesunięcia waszych festiwalowych premier?

SJG: Tak, ale to zależy na kiedy byłby przesunięty - jeśli całkiem na jesień, to pewnie tylko ciut inaczej je rozłożymy w obrębie maja i czerwca, jeśli bliżej, to pewnie przesuniemy większość premier na festiwal - mamy w związku z nimi zaplanowane bardzo fajne promocje do zrealizowania na Pyrkonie, więc szkoda byłoby z tego rezygnować. Ale już wiemy, że nawet jeśli Pyrkon odbędzie się zgodnie z planem, najprawdopodobniej wypadnie z niego jakaś premiera. Obecnie zarówno my, jak i drukarnia pracujemy w bardzo osłabionym składzie z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem i nawet premiery z tego miesiąca mogą się odrobinę poprzesuwać (drukarnia będzie nas informować na bieżąco, ale jest tam duży problem).

Pyrkon 2020

: pn mar 16, 2020 4:11 pm
autor: Mr.Chiquita
Pyrkon oficjalnie przesunięty na 10-12 lipca:
Drodzy Pyrkonowicze,
wspominaliśmy o tym w poprzednim oświadczeniu i powiemy to raz jeszcze - nie ma dla nas ważniejszej rzeczy niż Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Obiecaliśmy Wam również, że żadnej decyzji związanej z Waszym dobrem nie podejmiemy lekkomyślnie. Z tego powodu w ciągu ostatnich dni obserwowaliśmy rozwój sytuacji, słuchaliśmy oficjalnych oświadczeń władz Polski, wczytywaliśmy się w Wasze głosy i analizowaliśmy wszystkie fakty, przed którymi nas postawiono.
W trosce o bezpieczeństwo każdej osoby, która znalazłaby się na Pyrkonie, podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu Festiwalu na późniejszy termin.
Nową datą Pyrkonu jest 10-12 lipca 2020
Zapewniamy Was, że wszystkie dotychczas zakupione bilety pozostają ważne (co więcej, z uwagi na datę, będą stanowiły wyjątkową pamiątkę z Pyrkonu 2020 ;)).
Tych z Was, którzy ze względu na nowy termin nie będą mogli uczestniczyć w Festiwalu, uspokajamy - będziecie mogli oczywiście zwrócić bilety. Jesteśmy w kontakcie z Eventimem i na dniach przedstawimy Wam procedurę, jak ubiegać się o zwrot.
Całą naszą drużynę organizującą Pyrkon czeka teraz ogrom pracy związanej z przeniesieniem wydarzenia. Kontaktujemy się już z gośćmi, twórcami programu, wystawcami i wolontariuszami - pytamy o ich dostępność i dalszą gotowość do udziału w Pyrkonie.
O wszelkich zmianach, wynikających z nowego terminu, będziemy informować Was najszybciej, jak to będzie możliwe. Zrobimy wszystko, aby jakość Festiwalu nie ucierpiała w tej całej operacji. Wiemy też, że możemy jak zawsze liczyć na Wasze wsparcie - jesteście wspaniałą społecznością, dzięki której odkrywamy w sobie wciąż rosnącą motywację do organizacji imprezy.
Od lat tworzycie z Pyrkonu Fantastyczne Miejsce Spotkań i mamy nadzieję, że tym razem też pokażecie, że nic nie jest w stanie pokonać ducha Pyrkonu!
A w tych trudnych chwilach dbajcie o zdrowie swoje i Waszych bliskich, słuchajcie oficjalnych komunikatów rządowych, dbajcie o higienę, zostańcie w domach i nie dajcie się wirusowi.
Trzymajcie się zdrowo i niech moc będzie z Wami!
https://www.facebook.com/Pyrkon/posts/3355538134462151

Pyrkon 2020

: pn mar 16, 2020 4:19 pm
autor: Narii
Oby to przesunięcie nie zaprzepaściło przyjazdu autorki Oblubienicy :D

Pyrkon 2020

: pn mar 16, 2020 4:23 pm
autor: ninna
Samo wydarzenie mnie nie interesuje ale ciekawe, co z premierami mangowymi? Mam w planach kupić parę rzeczy. Trzeba czekać na info od wydawców. Studio pisze, że pewnie przeniesie większość na festiwal w nowym terminie. Ciekawe co z pozostałymi wydawnictwami.

Pyrkon 2020

: pn mar 16, 2020 4:35 pm
autor: Mormicc
Przy letnich temperaturach to będzie ciekawe. Będą musieli ostro w klimę zainwestować :v

Pyrkon 2020

: pn mar 16, 2020 4:42 pm
autor: Alexandrus888
No to czekać tylko na koniec pandemii i by nie było kolejnej obsuwy. Trzymam kciuki za Studio i autorkę Oblubienicy.

Pyrkon 2020

: pn mar 16, 2020 4:48 pm
autor: Avatar97
W lipcu jeśli będzie temperatura jak w tamtym roku to będą to niezapomniane przeżycia, nie wiem co bardziej mnie ekscytuje kolejki w tych bardziej oszklonych budynkach czy atmosfera po 2 dniu na sleepie. Oczywiście nic mnie nie powstrzyma przed założeniem cosplayu z długimi rękawami. Tak więc już nie mogę się doczekać.