Animatsuri 2016

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Elumin
Status: Offline

Animatsuri 2016

Post autor: Elumin » czw lip 21, 2016 7:41 pm

Ktoś się wybiera? Nocuje na miejscu?

Miwa
Status: Offline

Post autor: Miwa » pn lip 25, 2016 9:56 am

Ja mam ochotę się wybrać ale nie mam pojęcia czy będę nocowała, kiedyś już raz mi się zdarzyła nieprzyjemna sytuacja na animatsuri w zeszłym roku to było jak jakieś gówniarstwo mi porozrzucało rzeczy po całej sali . :| ale mniej więcej konwent był fajny, było wiele nieprzyjemnych sytuacji ale z nich wybrnęłam. :P

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » pn lip 25, 2016 11:16 am

Ale jakiś mały ruch tutaj jak na taki spory konwent :/

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pn lip 25, 2016 12:01 pm

Wszyscy jadą na ŚDM :P

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn lip 25, 2016 2:49 pm

Może wpadnę ale na pewno nie będę nocował.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt lip 26, 2016 2:52 pm

Mam taką prośbę od serca dla ludzi którzy może by wpadli na Animatsuri. Mógłby ktoś tam ponękać SJG pytaniem odnośnie kolorowych stron w Log Horizon (Na jakimś panelu / stoisku)? Moje pytania na facebooku skutecznie olewają a niestety nie mogę być na konwencie bo z wielka przyjemnością zrobiłbym to sam.
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lip 28, 2016 12:09 am

W sumie ja bym poszła, ale 60 zł za JEDEN dzień?! No fucking way.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » czw lip 28, 2016 8:49 am

Sayuki78 pisze:W sumie ja bym poszła, ale 60 zł za JEDEN dzień?! No fucking way.
No to polecieli, OIDP w zeszłym roku trzydniówka kosztowała 65 zyla. W dodatku sporo ciekawych rzeczy jest w godzinach na które nie obowiązują jednodniówki. Zostaje mi tylko poprosić kogoś o nagranie panelu o ACePie i o Wii U(bo reszta rzeczy mnie interesujących to albo wiedzówki/quizy/itp. albo rzeczy które już znam i ciekawi mnie głównie jak ktoś to poprowadzi, albo takie które na pewno będa nagrane jak np. cosplay).

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » czw lip 28, 2016 10:17 am

Nie no, trzydniówka kosztowała 65zł. Na samym początku. Dla jakichś 200 osób :x
Ale była :3

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » czw lip 28, 2016 12:18 pm

Ja zapłaciłem 70 za 3 dniówkę..
No i chyba na początku była za 60 dla tych 200 xd

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lip 28, 2016 12:31 pm

Wszystko spoko, tylko że jednodniowy bilet kupiony w dniu konwentu nigdy aż tyle nie kosztował. W zeszłym roku za sobotę było chyba 30 zł...

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » czw lip 28, 2016 1:05 pm

Sayuki78 pisze:Wszystko spoko, tylko że jednodniowy bilet kupiony w dniu konwentu nigdy aż tyle nie kosztował. W zeszłym roku za sobotę było chyba 30 zł...
Ale zdajesz sobie sprawę, że koszty wynajęcia szkoły a koszty wynajęcia Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego to są dwie baaardzo zróżnicowane kwoty, suma opłaconych wejściówek stanowi zazwyczaj od 60 do 80% zarobku z konwentu i duży odsetek z tego leci na pokrycie wynajęcia obiektu, wyobraź sobie teraz, że koszt wynajęcia takiego centrum jest co najmniej 2x większe od szkoły a tu masz jednocześnie wynajętą i szkołe i centrum... każdy chciałby tani konwent, poza tym wysoka cena wejściówek jednodniowych jest najczęściej po to by zmusić ludzi do przedpłat na 3 dni.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw lip 28, 2016 1:43 pm

Joraga pisze:każdy chciałby tani konwent, poza tym wysoka cena wejściówek jednodniowych jest najczęściej po to by zmusić ludzi do przedpłat na 3 dni
Chyba żeby oprócz przedpłatowiczów, nikt nie przyszedł.
Joraga pisze:koszt wynajęcia takiego centrum jest co najmniej 2x większe od szkoły a tu masz jednocześnie wynajętą i szkołe i centrum
Niech mi ktoś wytłumaczy po co wynajmować i centrum i szkołę skoro centrum jest aż 2 razy większe?

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lip 28, 2016 1:50 pm

No i komu te szkoły przeszkadzały? A serio, dla mnie jednym z plusów konwentów były właśnie dość przystępne ceny biletów. Nawet jeśli sama impreza nie była zbyt ciekawa (czyt. nie było za dużo atrakcji czy paneli, które by mnie interesowały) to jednak nie bolała mnie aż tak kieszeń.
Jak organizatorzy przenieśli się do "centrum konferencyjnego" to i cena wejściówki wzrosła, co mnie już odstrasza bo 60 zł za 2-3 godziny łażenia po konwencie jest jednak sporym wydatkiem. Plus oczywiście jakieś "suweniry" z imprezy.
Ale to moje osobiste odczucia. Wszystkim, którzy nie są taką sknerą jak ja życzę dobrej zabawy ;)

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » czw lip 28, 2016 6:20 pm

gg gonia pisze:Niech mi ktoś wytłumaczy po co wynajmować i centrum i szkołę skoro centrum jest aż 2 razy większe?
Nie obiekt jest większy, tylko koszt wynajęcia jest większy, proszę czytać, ze zrozumieniem. Poza tym ten obiekt nie pomieści ponad 2-3k ludzi chcących spać dlatego i szkoła i centrum.

I żeby nie było, nie bronie tu Animatsuri, cena za jeden dzień jest wysoka ( 10zł większa od magnificonu co jest jednak dużą kwotą ) ale my na jej wysokość wpływu nie mamy więc marudzenie nie pomoże... A komu ta szkoła przeszkadzała ? dużej większości ludzi przychodzących na konwenty animatsuri bo przez ostatnie 2-3 lata robienie konwentów w 1 obiekcie potrafi znudzić ludzi.
The one who speaks with trees.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » czw lip 28, 2016 7:21 pm

Aż sprawdziłem ten sleep, te "30 minut" na ich stronie to bujda, bez korków jedzie się tam 40 minut, a w piątkowym szczycie możecie się spodziewać ok. godziny.

O wiele lepiej zrobiło to miohi, z Magnificon eXpo do sleepa szło się dziesięć minut.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw lip 28, 2016 7:45 pm

Joraga pisze:Nie obiekt jest większy, tylko koszt wynajęcia jest większy, proszę czytać, ze zrozumieniem.
me culpa.
Joraga pisze:Poza tym ten obiekt nie pomieści ponad 2-3k ludzi chcących spać dlatego i szkoła i centrum.
wynajmijcie ...2 szkoły *genius*
Joraga pisze: A komu ta szkoła przeszkadzała ? dużej większości ludzi przychodzących na konwenty animatsuri bo przez ostatnie 2-3 lata robienie konwentów w 1 obiekcie potrafi znudzić ludzi.
"Jak to w tej samej szkole to nie jadę, opatrzyła mi się już" XD wtf jak moze się znudzić szkoła konwentowa? Panele ludzi moga nudzić, gówniana organizacja, ale że szkoła?
Joraga pisze:( 10zł większa od magnificonu co jest jednak dużą kwotą )
Doliczając że Magni jest o wiele lepsza imprezą. Jeśli chodzi o organizację i jakość.

Jestem ciekawa kiedy zamiast podwyższać ceny organizatorzy pokuszą się o konwent -bez noclegu- ułatwiłoby to i organizację i utrzymanie porządku na konwencie i problem z ilością miejsca by zmalał. :D

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » pt lip 29, 2016 3:12 am

gg gonia pisze:Jestem ciekawa kiedy zamiast podwyższać ceny organizatorzy pokuszą się o konwent -bez noclegu- ułatwiłoby to i organizację i utrzymanie porządku na konwencie i problem z ilością miejsca by zmalał. :D
Pewnie nie prędko bo obiekt tak czy inaczej zostanie wynajęty na ten sam okres czasu (w końcu atrakcję są też w nocy), cenowo to nic nie zmieni dla organizacji a sprawi problem uczestnikom bo będą zmuszeni na szukanie sobie noclegu we własnym zakresie ( plus dodatkowe koszta ), więc teoretycznie masz rację, ułatwiłoby to utrzymanie porządku bo ludzi byłoby po prostu mniej ( mówie tu o konwentach odbywających się w szkołach, jak by to było w przypadku magnificonów na targach czy czy tej edycji animatsuri, nie mam pojęcia )
The one who speaks with trees.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob lip 30, 2016 8:54 am

Miałem zamiar się dzisiaj pojawić, ale jak sprawdziłem cenę wejściówki, to mi przeszło...
Może następnym razem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości