26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt paź 04, 2016 2:37 pm

Kibiusz, ale pierwsza, która przyszła mi na myśl :P

[ Dodano: Wto 04 Paź, 2016 ]
Jest nagranie z konferencji wydawców, ale niestety tylko do słuchania. https://www.youtube.com/watch?v=jxYx8nU7FAo

[ Dodano: Wto 04 Paź, 2016 ]
Fani pisze:Janek podał polskie tytuły dla yuri i szopa, ale niestety nie spamiętałem.

Jeśli dobrze usłyszałam z nagrania, to ten tytuł będzie brzmiał "Miłość, jenoty i same kłopoty". Dobrze? Było coś takiego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt paź 04, 2016 2:46 pm

SallyCzarownica pisze: Fani napisał/a:
Janek podał polskie tytuły dla yuri i szopa, ale niestety nie spamiętałem.

Jeśli dobrze usłyszałam z nagrania, to ten tytuł będzie brzmiał "Miłość, jenoty i same kłopoty". Dobrze? Było coś takiego?
Tak :) , "Miłość, jenoty i inne kłopoty" to ma być tytuł dla Hime-sama Tanuki no Koizanyou. Muszę przyznać, że mi osobiście się bardzo podoba i wpada w ucho, lecz to i tak nie przekona mnie do kupna w ciemno tej mangi.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt paź 04, 2016 2:50 pm

Fani, A, tak. "Inne kłopoty". Przekręciłam :D Ale sam tytuł bardzo fajny. Też mi się podoba tłumaczenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » śr paź 05, 2016 8:30 pm

http://kzet.pl/2016/10/mfkig-2016.html - obszerna relacja z MFKiG. O mangach niewiele, ale myślę, że i tak warto.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » pt lis 04, 2016 9:36 pm

Ja w tym roku całe dwa dni spędziłam na stoisku WK i Gildii. Poza spotkaniem z Anką Bełz i Katarzyną Niemczyk nie było dla mnie interesujących punktów w programie więc nie żałuję.
Trochę zaskoczył mnie blok mangowy trwający dwa dni. Przyznaję, że nie zagłębiałam się w to, kto w tym roku odpowiadał za M&A, ale w porównaniu z edycjami organizowanymi przez jakąś ekipę z Łodzi, jest progress w programie - było coś poza puszczaniem openingów ;)
Część growa powoli wypiera komiksową. Szczególnie było to widać wśród tegorocznych uczestników. Masa dzieciaków zainteresowanych gierkami i turniejami, wśród komiksiarzy ciągle te same twarze.
Kilka małych smaczków dla mnie: stalkerowa brać krążąca po festiwalu :D Trafiły się też dwie fanki DA :D O spotkaniach z dawno nie widzianymi znajomymi nawet nie wspominam. W sumie też po to jeździ się na takie festiwale. Kupiłam jedynie jednego zina (!).
Od jakiegoś czasu w komiksowie krąży plotka, że Egmont chce zaprosić Grega Ruckę. Bardzo czekam aż pojawi się w Polsce i mam nadzieję, że będzie to na festiwalu w Łodzi.
P.S. Dostaliśmy (jako Wydawnictwo Komiksowe) nagrodę dla wydawcy roku :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » pn sie 14, 2017 2:07 pm

No to kto wybiera się na 28. edycję MFK?
W tym roku pierwszy raz od lat nie będę ani jako wystawca ani jako prelegentka. Z jednej strony trochę dziwnie. Z drugiej zaś, więcej czasu na szperanie na stoiskach i spotkania ze znajomymi komiksiarzami. Nazwiska gości znów mnie nie przekonują (ja wiem, że Lee ale z komiksów superbohaterskich wyrosłam dawno temu), zresztą to nie dla nich jeżdżę na festiwal. Ciekawa jestem czy kolejny rok z rzędu wystawcy oferujący gry video znów będą mieli tak zaporowe ceny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » pn sie 14, 2017 3:09 pm

Ja się pewnie pojawię. Tylko nie wiem w jakie dni. Musiałbym zobaczyć plan by sprawdzić. które panele mnie zainteresują.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Dembol » pn sie 14, 2017 8:57 pm

Wybieram się, ale dzisiaj mam jakiś kryzys z tym związany bo interesuje mnie na razie ze 4 gości i nie wiem czy chcę się dla nich przez 2-3 dni włóczyć po Atlas Arenie/Łodzi. W zeszłym roku był bardzo mocny skład i biegałem od spotkania do spotkania. Pomiędzy szybko zrobiłem zakupy/coś zjadłem i byłem zadowolony. Z kolei dwa lub trzy lata temu wynudziłem się jak mops.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: miaka88 » pn sie 14, 2017 9:08 pm

Ja będę w sobote raczej. W zeszłym roku mnie nie było więc pora to nadrobić. Lou, gdzie będzie można cię spotkać?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » śr sie 16, 2017 9:00 am

Miaka, w godz. 9-11 na giełdzie. Później to nie wiem, bo na razie nie ma programu. Zgadamy się na pw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » sob wrz 09, 2017 10:30 pm

Program na tegoroczny festiwal :). Cieszę się, że wszystko co mnie interesuje jest w sobotę. Będę mógł bez przeszkód wybrać się na niedzielny mecz tuż obok :wink: .

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: miaka88 » sob wrz 09, 2017 10:49 pm

W sobote z bloku mangowego chyba nie wyjdę... :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Mormicc » sob wrz 09, 2017 10:52 pm

Mam nadzieję, że ktos będzie nagrywać te sobotnie panele z bloku mangowego. Że też muszę mieć do Łodzi tak daleko :/
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » ndz wrz 10, 2017 9:36 am

Dla mnie program w tym roku słaby. To chyba efekt uboczny jeżdżenia na festiwal dwie dekady, że niewiele jest w stanie mnie zaskoczyć i zwrócić moją uwagę. Część mangowa to nie moja bajka, z komiksowej interesuje mnie jedynie spotkanie z Karpowicz, której obiecałam, że będę. Plus obowiązkowo giełda i kilka meczy z ESL. Zapowiada się festiwal spędzony poza terenem festiwalu.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: miaka88 » ndz wrz 10, 2017 11:40 am

Giełda? Chodzi o sprzedaż mang/komiksów przez osoby prywatne czy coś innego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » ndz wrz 10, 2017 12:10 pm

miaka88 pisze:
ndz wrz 10, 2017 11:40 am
Giełda? Chodzi o sprzedaż mang/komiksów przez osoby prywatne czy coś innego?
Nie no, giełda w sensie targi towarzyszące festiwalowi. Rzeczy sprzedawane przez dużych wystawców, jak i osoby prywatne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » sob wrz 16, 2017 7:06 pm

Dobra, teraz będę bazgrał o panelu wydawnictw. Uwaga, bez ładu i składu, i różnymi informacjami, czasami nieważnymi jak i tymi bardziej godnymi uwagi.

Jak już wiadomo na forum, Waneko wygrało wyścig o Akademię Z JPF i JG. Ciekawostka, podczas panelu prowadzący zapytał czy waneko ma jakiś pomysł na reklamę mangi, Kuras odpowiedział, że plany już są, gdyż był to również jeden z elementów przy ubieganiu się o licencje. I jak sądzi to przechyliło szalę na ich stronę.

Podobnież Waneko podkradło licencje na tytuły, którymi zainteresowane były Kotori i Hanami. Przy Kotori nie miałem pomysłów, ale przy Hanami od razu zapaliła mi się lampka Pupun (?). Zobaczymy.
Na razie nie mają w planach żadnej nowej LN. Czekają, aż obecne tytuły dogonią Japonię wtedy zaczną się za czymś rozglądać.

JPF ma w planach reedycje Akiry, Ality, czekają na dokończenie formalności z Czarodziejkami i ogólnie spin-offy do wydawanych już serii. Mają chętkę na Noise. Preordery DBS idą jak ciepłe bułeczki.

Kotori będzie zwalniało z LN. Nie maja zamiaru ogłaszać żadnej nowej do końca przyszłego roku, prócz SAO Progressive. To wszystko ze względu na ogrom pracy przy książkach. Dlatego też wolą wydawać więcej mang. Puste Granice bardzo dobrze się sprzedają, więc nie ma czym się niepokoić. Wielkim rozczarowaniem jest Drrr, natomiast Kształt twojego głosu hitem.

Hanami czeka na podpis Urasawy dotyczący Chłopców. Co do Wikingów to chcieliby wydawać trzy tomu w roku, ale to się zobaczy.

Z JG nikt się nie pojawił... Później na panelu tłumaczy ich reprezentantka powiedziała, że niedługo coś powinni ogłosić. I tyle.

Chyba to wszystko co spamiętałem :mysli:

ps. panel tłumaczy był nagrywany, więc może później będzie gdzieś dostępny.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Łukasz.T » sob wrz 16, 2017 7:16 pm

Fani pisze:
sob wrz 16, 2017 7:06 pm
JPF ma w planach reedycje Akiry, Ality
Nie mogę się doczekać :P
Fani pisze:
sob wrz 16, 2017 7:06 pm
Mają chętkę na Noise
Też mam wielką chętkę na ten tytuł, to więc nie mogę się doczekać, gdy to wydadzą.
Fani pisze:
sob wrz 16, 2017 7:06 pm
Hanami czeka na podpis Urasawy dotyczący Chłopców.
To niech Urasawa szybciej podpisuje te papierki :P

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Mormicc » sob wrz 16, 2017 7:17 pm

Fani pisze:
sob wrz 16, 2017 7:06 pm
Podobnież Waneko podkradło licencje na tytuły, którymi zainteresowane były Kotori i Hanami. Przy Kotori nie miałem pomysłów
Strzelam że u Kotori to może chodzić o novelki (Re: Zero) lub yaoi (Jackass i Czwarty)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » sob wrz 16, 2017 7:23 pm

Mormicc pisze:
sob wrz 16, 2017 7:17 pm
Fani pisze:
sob wrz 16, 2017 7:06 pm
Podobnież Waneko podkradło licencje na tytuły, którymi zainteresowane były Kotori i Hanami. Przy Kotori nie miałem pomysłów
Strzelam że u Kotori to może chodzić o novelki (Re: Zero) lub yaoi (Jackass i Czwarty)
Sorki, nie dopisałem tego. Chodzi o tytuły jeszcze nie ogłoszone. W obu przypadkach, zarówno Kotori, jak i Hanami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości