26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Reiha
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Reiha » śr wrz 16, 2015 3:48 pm

Tegoroczny festiwal, jak w dwóch poprzednich latach, odbędzie się w Atlas Arenie. Głównymi atrakcjami imprezy bez wątpienia będą wizyty zagranicznych twórców komiksu oraz ESL Mistrzostwa Polski w grach komputerowych.

Wielbicieli komiksu zza Atlantyku czeka nie lada gratka – wizyta amerykańskiego rysownika komiksów super bohaterskich Toma Grindberga, który na swoim koncie ma komiksy z takimi postaciami jak: Batman, Superman, Spider-Man i Daredevil. Poza tym Łódź odwiedzi Simon Bisley, brytyjski twórca kultowych komiksów („Lobo”, „Slaine”, „Batman”, „Hulk”), oraz szkocki scenarzysta, autor serii „Lobo”, „Sędzia Dredd” i „Batman” – Alan Grant. W związku z premierą monumentalnej monografii do Łodzi przyjedzie Grzegorz Rosiński, a wraz z nim jej autorzy Patrick Gaumer i Piotr Rosiński. Ponadto festiwal odwiedzi Peter Snejbjerg, duński rysownik pracujący dla wydawnictw DC Comics i Vertigo, w Polsce znany głównie z serii „Kaznodzieja” i „Hellblazer”. Z publicznością spotkają się też Joana Afonso z Portugalii, Australijczyk Simon Hanselmann, wiceprezes Marvela do spraw międzynarodowych C.B. Cebulski oraz Marco Rizzo i Lelio Bonaccorsa, autorzy komiksu o Janie Karskim. Wśród polskich autorów nie zabraknie Bogusława Polcha, Andrzeja Sapkowskiego, Andrzeja Nowakowskiego, Michała Śledzińskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza i Grzegorza Janusza, Tomasza Samojlika, Janusza Pawlaka, Łukasza Kowalczuka, Jacka Świdzińskiego i wielu innych. Nie lada atrakcją będzie przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka serialu animowanego „Tymek i Mistrz” z udziałem Tomasza Leśniaka, Rafała Skarżyckiego i studia Human Ark. Wydawnictwo Egmont przygotowało natomiast premiery nowych komiksów dla dzieci, będących efektem konkursu im. Janusza Christy. W programie również sesje dedykacji, warsztaty (w tym przygotowane przez ekipy Warsztatów Komiksowych oraz Wawa Komiks), panele dyskusyjne, konkursy, rysowanie na żywo. Ponadto na MFKiG znajdzie się blok poświęcony science fiction (w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych). Nie zabraknie stałych stref: Manga Corner, Star Wars, dziecięcej i targowej. Jeszcze większa niż przed rokiem będzie strefa gier komputerowych z finałem ESL Mistrzostw Polski w dwóch grach: „Counter-Strike: Global Offensive” oraz „League of Legends”, grami konsolowymi i planszowymi, z blokiem teoretycznym wypełnionym spotkaniami z badaczami i twórcami gier.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn wrz 21, 2015 7:31 pm

Nie będzie żadnej konferencji tłumaczy ani panelu w tym roku?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn wrz 21, 2015 7:39 pm

O 16:45 - Konferencja tłumaczy mang – prowadzenie Paweł Dybała, 19:00 - Konferencja wydawców mang.
Tutaj reszta planu: http://komiksfestiwal.com/wp-content/up ... gPLENG.pdf
Trzeba będzie się chyba przejść :mrgreen:.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pn wrz 21, 2015 8:27 pm

Ja już mam zaproszenie :D I na pewno będę zarówno w sb jak i w niedzielę. Już nie mogę się doczekać.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn wrz 21, 2015 8:29 pm

Nagra ktoś konferencje tłumaczy i wydawców? Będę wdzięczny 8-)

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » pn wrz 21, 2015 9:28 pm

daniel122 pisze:Nagra ktoś konferencje tłumaczy i wydawców? Będę wdzięczny 8-)
Konferencje wydawców (tak jak rok temu) powinien nagrać blog Półka z kulturą, nawet się ich pytałem :P
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn wrz 21, 2015 9:29 pm

Ramsey Ka pisze:
daniel122 pisze:Nagra ktoś konferencje tłumaczy i wydawców? Będę wdzięczny 8-)
Konferencje wydawców (tak jak rok temu) powinien nagrać blog Półka z kulturą, nawet się ich pytałem :P
Dzięki za info :D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt wrz 29, 2015 10:20 pm

Postaram się być na obu panelach. Normalnie gdybym miał więcej odwagi to bym poruszył temat JG, zapytał co z tą Alicją nową (xd), jak to jest z ich opóźnieniami i ogółem.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt wrz 29, 2015 10:22 pm

Katori pisze:Postaram się być na obu panelach. Normalnie gdybym miał więcej odwagi to bym poruszył temat JG, zapytał co z tą Alicją nową (xd), jak to jest z ich opóźnieniami i ogółem.
Nagraj pytania na dyktafon, a potem puść w odpowiednim momencie ;) Albo wkręć kogoś, kto mam więcej bebechów xD

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw paź 01, 2015 5:48 pm

Ja też będę na panelu wydawców i możecie mnie pytać o co chcecie, nie gryzę ;D

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw paź 01, 2015 5:55 pm

O, to ktoś powinien zapytać wszystkich wydawców, jak to jest z utrzymaniem terminowości xD

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw paź 01, 2015 6:02 pm

Będę w takim razie zadawał krępujące pytania. Wszystkim. Hłe hłe hłe.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt paź 02, 2015 10:32 am

Dembol pisze:Będę w takim razie zadawał krępujące pytania. Wszystkim. Hłe hłe hłe.
Dmebol, liczymy na ciebie! Choć przy studiu pewnie będzie ta sama śpiewka " Japończycy nie zaakceptowali okładki, nie dostaliśmy materiałów itd..." Choć może tym razem będzie inaczej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt paź 02, 2015 11:06 am

Akiho pisze:Choć przy studiu pewnie będzie ta sama śpiewka " Japończycy nie zaakceptowali okładki, nie dostaliśmy materiałów itd..." Choć może tym razem będzie inaczej?
Wtedy ktoś powinien zapytać pozostałe wydawnictwa czy dla nich tez Japończycy są tacy okrutni, a jak tak to dlaczego nie mówią o tym cały czas i nie mają ciągłych opóźnień, jedyny przypadek pozastudiowy to SH u Waneko, ale to było wiadomo, że autorka i dali znać wcześniej, ze tak to może wyglądać, to jest jedna manga, która będzie jak będzie, a nie wszystkie xD

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt paź 02, 2015 11:37 am

Akiho, Wtedy reprezentanci pozostałych wydawnictw mogą wymownie śmiechnąć xD

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt paź 02, 2015 11:40 am

Akiho, Wtedy reprezentanci pozostałych wydawnictw mogą wymownie śmiechnąć xD
Świetny materiał do WaneKoto :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pt paź 02, 2015 1:18 pm

Akiho pisze:
Dembol pisze:Będę w takim razie zadawał krępujące pytania. Wszystkim. Hłe hłe hłe.
Dmebol, liczymy na ciebie! Choć przy studiu pewnie będzie ta sama śpiewka " Japończycy nie zaakceptowali okładki, nie dostaliśmy materiałów itd..." Choć może tym razem będzie inaczej?
Tym razem będzie wina murali z Adventure Time (tu direct link do zdjęcia)

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt paź 02, 2015 2:36 pm

Bo jak wiadomo murale malują tłumacze i edytorzy. Tak samo jak pakowali piórniki.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt paź 02, 2015 3:16 pm

Bo jak wiadomo murale malują tłumacze i edytorzy. Tak samo jak pakowali piórniki.
W małych firmach wszyscy są od wszystkiego.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob paź 03, 2015 9:07 pm

Byłem na obu panelach - w sumie nic nowego, czy ciekawego, trochę opowieści o śmiesznych sytuacjach, omówienie nowości, rynku itd. JPF się bardzo stara o Lady Oscar, ale jeszcze nie mają załatwionych wszystkich formalności. Seinen od Waneko ma mieć 600 stron.

Na panelu wydawnictw nie było Studia JG, w sumie nie wiem, czemu mnie to zaskoczyło.
Pod sam koniec jakaś dziewczyna się zapytała ogólnie o wydanie Diabolik Lovers (XDDDDD), więc p. Beata z Kotori przejęła mikrofon i zaczęła mówić o beznadziejności tego tytułu. Tak więc panel zakończony miłym akcentem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość