Strona 1 z 1

Kapitularz 2015

: czw wrz 03, 2015 1:17 pm
autor: Reiha
Kapitularz jest organizowany przez Fundację "Fantastyczne Inicjatywy" we współpracy ze stowarzyszeniem Łódzki Klub Miłośników Fantastyki "Kapituła" oraz wolontariuszy wspierających całą imprezę. Kapitularz odbędzie się w dniach 25-27 września. Będzie to wydarzenie skierowane zarówno do fanów fantastyki, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją z nią przygodę.
Pierwszy, po długiej przerwie, „Kapitularz” odbył się w 2012 roku w Łodzi. Ówczesna edycja Festiwalu zgromadziła ponad 600 osób, i zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród uczestników jak i w prasie branżowej oraz niebranżowej (m.in. na polter.pl, HaloŁódź oraz blogach). Druga edycja, przyciągnęła prawie 900 fanów fantastyki i została oceniona jeszcze lepiej niż poprzednia. W 2013 roku przygotowaliśmy jeszcze bogatszy program, między innymi aż trzy nitki bloku RPG, oraz zaprosiliśmy jeszcze więcej znakomitych gości. W 2014 w festiwalu wzięło udział ponad 1100 uczestników.
Organizatorzy zapewniają uczestnikom darmowe miejsca noclegowe oraz dostęp do natrysków. Na terenie Festiwalu stale obecna będzie pomoc medyczna i ochrona, oraz zawsze pomocne Igory (gżdacze). „Kapitularz” ma własną walutę konwentową (kapiejki).
Na tegoroczny Festiwal organizatorzy przygotowują 8 boloków programowych (oraz liczne atrakcje towarzyszące), w tym prelekcje, sesje rpg, larpy, warsztaty, spotkania autorskie, panele, pokazy oraz konkursy. Będzie też można pograć w gry planszowe, konsolowe, rozegrać turniej bitewniaków, czy po prostu spotkać się z innymi fantastami.

Oczywiście jak co roku panele dla mangowców i fanów japońskiej kultury też będą. Więc bardzo serdecznie Was zapraszam :3

Więcej informacji o Kapitularzu 2015