Magnificon EXPO

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Mixik
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Mixik » ndz mar 08, 2015 6:31 pm

Konwent jest zapowiedziany od jakiegoś miesiąca (czy tam dwóch), więc w sumie można powoli go planować. :D Wiem, że po drodze jeszcze Pyrką, ale ja osobiście się na niego nie wybieram, więc...
Kto będzie? :) Początkującym konwentowiczom dobrze radzę - jeśli planujecie odwiedzić jakiś konwent Miohi to TYLKO ten. Inne są przeciętne, a tutaj jest przynajmniej gwarancja fajnego miejsca, dużej ilości wystawców oraz fajnych gości (jeden niżej).

Z ważniejszych/ciekawszych informacji na chwilę obecną:
- miejsce to samo, co rok temu (Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków);
- w sobotni wieczór na konwencie wystąpi Mika Kobayashi, znana z utworów do takich serii jak: Shingeki no Kyojin, Ao no Exorcist, Guilty Crown, Kill la Kill, Mobile Suit Gundam Unicorn, Nanatsu no Taizai, Aldnoah.Zero, Sengoku Basara Two czy Final Fantasy!
Ostatnio zmieniony wt maja 24, 2016 3:15 pm przez Mixik, łącznie zmieniany 1 raz.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz mar 08, 2015 6:39 pm

Magni to chyba najlepszy mangowy kon na jakim byłem:) Kraków EXPO to ferrari wśród miejscówek, w których robi się konwenty i nie myślcie, że przesadzam :P Planuję być, raczej nie odpuszczę, a na Ziemniakonie będę tylko w sobotę.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz mar 08, 2015 6:41 pm

Daminox pisze:Kraków EXPO to ferrari wśród miejscówek, w których robi się konwenty i nie myślcie, że przesadzam
100% racji! Jedyny konwent typowo mangowy, który powoli zaczyna doganiać światowe imprezy. :)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz mar 08, 2015 7:01 pm

Ja byłam na IX i X Magni i chętnie wybrałabym się znowu, w końcu to w moim mieście, ale nie mam z kim, meh meh :<
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz mar 08, 2015 7:29 pm

Kocurzyca pisze:ale nie mam z kim, meh meh :<
Oferuję siebie. :D Chętnie poznam nowe osoby. ;) Poza tym z Krakowa jest bardzo dużo mangowców, których warto poznać.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz mar 08, 2015 7:36 pm

Kocurzyca pisze:Ja byłam na IX i X Magni i chętnie wybrałabym się znowu, w końcu to w moim mieście, ale nie mam z kim, meh meh :<
Ja jeżdżę sam lub z wyimaginowanymi przyjaciółmi. Polecam taki sposób podróży.

Mika Kobayashi? Jeśli będzie śpiewać "Before My Body is Dry", to na pewno przyjadę, lecz wątpię, aby to wtedy śpiewała :(

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » ndz mar 08, 2015 11:59 pm

Chyba się wybiorę. Nie byłem jeszcze na żadnym konwencie, a prawdopodobnie i tak będę w tym czasie w Krakowie, więc można by się było przejść. Chociaż by po to żeby zobaczyć jak wygląda fandom z bliska :P

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn mar 09, 2015 11:59 am

ravel pisze:Chociaż by po to żeby zobaczyć jak wygląda fandom z bliska
Przede wszystkim coraz młodziej. :lol: Człowiek już w wieku 20-kilku lat zaczyna się czuć staro. Aczkolwiek na szczęście nadal są osoby w naszym wieku i raczej ich nie brak. :D

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn mar 09, 2015 3:58 pm

Mixik pisze:Człowiek już w wieku 20-kilku lat zaczyna się czuć staro.
To rozumiem, że człowiek w wieku 30 lat powinien już dawno wąchać kwiatki od spodu? :lol: Ale coś w tym jest... Jak widzę dzisiejszy fandom, to czuję się jak dinozaur :P

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn mar 09, 2015 4:02 pm

Ale mam wrażenie, że fandom powoli dojrzewa. Jasne, nastek zawsze będzie znacznie więcej, ale to zdrowe i dobrze wróży na przyszłość :D
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn mar 09, 2015 4:15 pm

Mixik pisze:
ravel pisze:Chociaż by po to żeby zobaczyć jak wygląda fandom z bliska
Przede wszystkim coraz młodziej. :lol: Człowiek już w wieku 20-kilku lat zaczyna się czuć staro. Aczkolwiek na szczęście nadal są osoby w naszym wieku i raczej ich nie brak. :D
Ja tam się nie czuję staro wśród nastek, można z nimi pogadać jak z każdym innym. Zresztą ludzie w moim wieku często wyglądają na licealistów i na konwentach bawią się w taki sam sposób, jak ci młodsi.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn mar 09, 2015 6:18 pm

Carnivall pisze:Ja tam się nie czuję staro wśród nastek, można z nimi pogadać jak z każdym innym.
Nie mówię o nastkach, tylko o dzieciach. Z dziesięciolatkiem nie pogadasz jak z nastką. ;)

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » pn mar 09, 2015 7:48 pm

Zachowujecie się, jakbyście byli po czterdziestce, a nie po dwudziestce. Co będziecie mówić, jak stuknie Wam trzydziestka? Lepiej od razu połóżcie się do piachu. ;)

Jeśli chodzi o konwent, to raczej się nie wybiorę, ale jeszcze zobaczę, bo program nawet ciekawie wygląda.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn mar 09, 2015 11:31 pm

Iris pisze:Co będziecie mówić, jak stuknie Wam trzydziestka? Lepiej od razu połóżcie się do piachu.
Ej, ej... xD

Jeśli chodzi o konwent, to niestety mnie ominie. Ech. Powinnam wybierać się na urlop, biorąc pod uwagę daty konwentów.

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pn mar 09, 2015 11:32 pm

Pyrkon odpadł po raz kolejny :cry: więc. Mam zamiar się, wybrać na ten konwent. Po raz pierwszy.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn mar 09, 2015 11:56 pm

Iris pisze:Zachowujecie się, jakbyście byli po czterdziestce, a nie po dwudziestce. Co będziecie mówić, jak stuknie Wam trzydziestka? Lepiej od razu połóżcie się do piachu.
Ej. My tu sobie żartujemy, a ty wyskakujesz z czymś takim. :P
Ale taka jest prawda, zwłaszcza jak niektórzy sobie uświadomią, że konwentować zaczęli dopiero w wieku kilkunastu/dziesięciu lat.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt mar 10, 2015 12:26 am

To będzie moje pierwsze Magni EXPO i w sumie byłam do niego negatywnie nastawiona podczas pierwszych edycji, ale w sumie lokal się zmienił, że tak to ujmę, a poza tym stać mnie na to, żeby pojechać sobie na spokojnie jako zwykły uczestnik, a nie atrakcjonista, więc dużo mniej stresu. No i liczę na jakieś fajne promocje/premiery/zniżki od wydawnictw, bo to pierwszy raz, kiedy idę nastawiona na duży wybór i dobre zakupy (bo jakoś tak... z nazwy człowiek oczekuje właśnie takiej konkurencji wystawców). Sama przez chwilę rozważałam stoisko w Artist Alley, o ile taka będzie, ale może w ty roku poobserwuję najpierw jak to po prostu wygląda.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt mar 10, 2015 8:32 pm

Otai, więcej stoisk na raz widziałem tylko na Pyrze, więc sądzę, że się nie zawiedziesz:)
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt mar 10, 2015 10:59 pm

Ja skołowałam sobie towarzystwo, więc najprawdopodobniej jednak się na Magni zjawię : D zastanawiam się tylko, czy nocować na miejscu (o ile w ogóle) czy się karnąć do mieszkania, ale chyba jednak nie będzie mi się chciało...
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw mar 19, 2015 11:31 pm

Wczoraj wieczorem ruszyły zgłoszenia atrakcji i na helperów oraz zapowiedziano kolejnego artystę - Tezya (jest japońskim wokalistą, kompozytorem, modelem i projektantem - osobiście pierwsze słyszę i nie interesuje mnie on XD), a także, uwaga, co ważne...
MAGNI BĘDZIE TRWAĆ TRZY DNI. TRZY!
Wejściówki w "promocyjnej" cenie (65 zł) ruszą 1 kwietnia. Oczywiście będzie można kupić także na dwa dni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości