Festiwal w mieście Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Festiwal w mieście Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi

Post autor: Daminox » pt paź 03, 2014 1:12 am

Ktoś, coś? Swoją drogą ma się odbyć konferencja tłumaczy mang, taka jak na Magni. I podobnie jak na Magni nie będzie nikogo od osieroconego Waneko. Coś wypadajo z obiegu. ;) Pare premier mangowych(dokładnie dwie), mnóstwo komiksowych, światowi twórcy, stoiska, Berserk, Łódź Kaliska(!) i kilka innych atrakcji.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt paź 03, 2014 8:30 am

Ja, ja idę! Wreszcie na coś pójdę podobnego do konwentu. Jak był w łodzi w zeszłym roku chyba konwent to musiałam byc oczywiście chora.

Idę się tam obłowić min. w Berserka i Monstera. Gorzej będę mieć kiedy przyjdzie mi dźwigać te wszystkie mangi z jednej atrakcji na drugą. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt paź 03, 2014 8:32 am

My swoich tłumaczy nie wypuszczamy z ich boksów (pokój 1x1m z biurkiem i lampka) zbyt często żeby nam się nie rozbestwili za bardzo...

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt paź 03, 2014 9:13 am

Też się pojawię, w sobotę.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt paź 03, 2014 10:45 am

kuras pisze:My swoich tłumaczy nie wypuszczamy z ich boksów (pokój 1x1m z biurkiem i lampka) zbyt często żeby nam się nie rozbestwili za bardzo...
Święte słowa. Co do MFKiG to mój plan na niego wygląda tak:

Sobota, 9:00-10:00 -> Wydanie równowartości PKB Erytrei na komiksy w Multiversum
10:00-11:00 -> Wydanie resztki kasy na innych stoiskach (słuchowisko Trupów, nowy Batman, Postapo, może Mysia Straż i coś od Ongrysa i innych)
11:00-12:00 -> Szlajanie się po Atlas Arenie
12:00 - pociąg powrotny do Wawy

Koniec :)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pt paź 03, 2014 11:22 am

Oczywiście, że będę. To już dla mnie 18 rok z rzędu na MFK. W tym roku nie prowadzę żadnych paneli więc wpadnę na giełdę, zobaczę czy mój komiks wisi na wystawie i wracam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt paź 03, 2014 12:10 pm

Miałem zamiar pojechać, bo nie często coś się dzieje w Łodzi w szczególności, że mam na Atlas Arenę około 30 minut drogi z domu, ale niestety choróbsko nie wybiera :( . Jeśli nie stanie się cud i nie zostanę w magiczny sposób uleczony to zamiast słuchać tej konferencji będę leżał w łóżku z herbatą.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt paź 03, 2014 9:29 pm

Tak w ogóle, jutro o 15:15 w sali B: "Konferencja wydawców mang. Pod ogień pytań wystawieni zostaną przedstawiciele wydawnictw: Hanami, JPF, Kotori, Studio JG i Waneko. Prowadzący Jędrzej Chojnacki."

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob paź 04, 2014 12:29 am

Katori pisze:Tak w ogóle, jutro o 15:15 w sali B: "Konferencja wydawców mang. Pod ogień pytań wystawieni zostaną przedstawiciele wydawnictw: Hanami, JPF, Kotori, Studio JG i Waneko. Prowadzący Jędrzej Chojnacki."
Może ktoś to nagra? [-o< Powinno być dużo ciekawiej, bo na Magni było tylko trzech przedstawicieli, teraz mamy pięciu. No i nie będzie tylko o tłumaczeniach. :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob paź 04, 2014 8:28 pm

Mixik pisze:
Katori pisze:Konferencja wydawców mang. Pod ogień pytań wystawieni zostaną przedstawiciele wydawnictw: Hanami, JPF, Kotori, Studio JG i Waneko.
Może ktoś to nagra?
PROSIMY!

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob paź 04, 2014 8:44 pm

Byłam i nie żałuje. Nie wiem czy ktoś nagrywał bo siedziałam z przodu a moja komórka jest starego typu. Podobał mi się komentarz pana Pawła dotyczący Abary. Dopiero za trzecim razem przy wsparciu japońskiej Wikipedii i blogów zrozumiał fabułę.

Obłowiłam się nieźle. Trochę kasy odeszło, ale kupiłam więcej niż planowałam. :P
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob paź 04, 2014 9:56 pm

miaka88 pisze:Nie wiem czy ktoś nagrywał bo siedziałam z przodu
Jak bardzo z przodu?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » sob paź 04, 2014 10:57 pm

Miałem nagrywać, ale usiadałem w pierwszym rzędzie i nie obejmowało wszystkich. Ale nic ciekawego nie było, prowadzący zadawał strasznie standardowe pytania, aż chciałem się wyrwać i oznajmić żeby zapytał w końcu o coś, czego jeszcze wszyscy nie wiedzą. A jak pozwolili publiczności zadawać pytania to spotkanie się skończyło :).

W sumie jedyna ciekawa rzecz jakiej się dowiedziałem to najlepiej sprzedające się mangi w ostatnim okresie oraz to, że Waneko w 2015 roku chce wydać 104 tomy (z czego i tak pewnie nic mnie nie będzie interesować bo nie mają zamiaru wracać do takich rzeczy jak np. Detektyw Jeż i skupiają się na pozycjach dla nastolatków).

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz paź 05, 2014 12:20 am

amsterdream pisze:(z czego i tak pewnie nic mnie nie będzie interesować bo nie mają zamiaru wracać do takich rzeczy jak np. Detektyw Jeż i skupiają się na pozycjach dla nastolatków).
Smutłam. :( Przydałoby się coś dla starszych jak te Mega Mangi od JPFu...

marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » ndz paź 05, 2014 4:34 pm

104 tomy w 2015, w ciągu 7 miesięcy chcą wydać 62 tomy, to na pozostałe 5 miesięcy zostaje 42 tomy i chyba są jakieś szanse na utsubore.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » ndz paź 05, 2014 6:05 pm

Mixik pisze:Smutłam. :(
Dlaczego? Przecież to tylko pesymistyczne domysły kolegi, a nie oficjalna informacja.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz paź 05, 2014 6:27 pm

marekpl pisze: i chyba są jakieś szanse na utsubore.
A to skąd? Bo albo coś mi umknęło, albo info bezpośrednio od wydawnictwa, do którego nawet nie podszedłem. Kilka razy mijałem stoisko, ale tłok był niemiłosierny. :(
Dembol pisze:
Mixik pisze:Smutłam. :(
Dlaczego? Przecież to tylko pesymistyczne domysły kolegi, a nie oficjalna informacja.
Od samego Waneko raczej nie ma co liczyć, choć są jakieś tam poszeptywania o czymś dla forumowych malkontentów. Ale od innych nie wygląda to tak źle, JG nadal myśli o Kolekcji Nostalgii, Hanami planuje jakieś krótkie serie lub jednotomówki(ale chyba nic dłuższego jak na razie), a JPF ma tą swoją serie josei i Berserka z przeplatankami. Wydaje mi się, że sytuacja nie jest zła.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz paź 05, 2014 6:47 pm

Daminox pisze:Ale od innych nie wygląda to tak źle, JG nadal myśli o Kolekcji Nostalgii, Hanami planuje jakieś krótkie serie lub jednotomówki(ale chyba nic dłuższego jak na razie), a JPF ma tą swoją serie josei i Berserka z przeplatankami. Wydaje mi się, że sytuacja nie jest zła.
Do tego wydawnictwa są coraz pozytywniej nastawione na yuri (podejrzane chodliwy temat tutaj) ale już zdążyłam zauważyć że ludziom nie dogodzisz i ciągle im tylko mało. :P
A ja z kolei mam nadzieję na jakieś kolejne fajne młodzieżówki bo ostatnio sporo seinenów/horrorów :lol:

marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » ndz paź 05, 2014 6:59 pm

Daminox to tylko moje przypuszczenie, skoro mają w przyszłym roku podobno wydawać nowe tytuły tylko skierowane bezpośrednio do nastolatków to może wydadzą w jednotomówkach utsubore.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz paź 05, 2014 7:04 pm

wydawać nowe tytuły tylko skierowane bezpośrednio do nastolatków to
A skąd takie informację? :shock:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości