Magnificon XII

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt kwie 11, 2014 6:56 pm

Ja chciałem się wybrać na jeden dzień chociaż, ale bilet na 2 dni kosztuje 50 zł, a na pierwszy dzień 40 zł... :x No cóż, Miohi. W takim razie nie wiem czy w ogóle się wybiorę, bo nie chce mi się, nie mam z kim, nie będę najprawdopodobniej miał czasu tam iść. Huh.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw kwie 17, 2014 7:00 pm

Powinnam przyczłapać.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt maja 16, 2014 1:30 pm

Nie wiem gdzie zapytać, więc zapytam tutaj. Czy na konwentach jest tak, że wszystkie stoiska wydawnictw stoją przez te 2 dni? Chcę przybyć w niedzielę i sobie coś kupić. Głównie dlatego mam zamiar tam iść, ale nie wiem czy się opłaca D:

A tak przy okazji to chciałbym wspomnieć, że jutro o równej 13 jest wykład p. Dybały w Krakowie odnośnie tłumaczeń mangowych (też nie wiem gdzie to napisać, a trochę głupio robić nowy temat dzień wcześniej i nie jest to jakieś wielkie wydarzenie).

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pt maja 16, 2014 1:50 pm

Czy na konwentach jest tak, że wszystkie stoiska wydawnictw stoją przez te 2 dni?
W większości tak, czasem ktoś się wyłamie i stoi tylko 1 dzień ale to raczej wyjątki potwierdzające regułę - tylko trzeba pamiętać że w 2 dzień stoiska składane są wcześniej i nie przychodzić na ostatni moment.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pt maja 16, 2014 1:53 pm

A z ciekawości spytam - ceny na stoiskach wydawców są podobne do tych w sklepikach internetowych, okładkowe czy jakiś większy rabat?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt maja 16, 2014 2:45 pm

U nas są podobne ceny, przy większych zakupach zawsze można po negocjować ;)

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pt maja 16, 2014 3:16 pm

Ok, dzięki :)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt maja 16, 2014 7:42 pm

Flota pisze:A z ciekawości spytam - ceny na stoiskach wydawców są podobne do tych w sklepikach internetowych, okładkowe czy jakiś większy rabat?
Z wydawców jak dotąd widywałam jedynie Yumegari/Kotori (nie mogę sobie przypomnieć) i Waneko, a u tych pierwszych mangi chodziły po cenach okładkowych. Na innych stoiskach z mangami zdarza się za to, że można nabyć o 1-2 zł taniej. :)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt maja 16, 2014 7:49 pm

Jak było u Kotori to, rzecz jasna, nie wiem, ale Yumegari, kiedy byłem na ich stoisku, dawało spore obniżki. Yatta? - to zależy. Na Pyrkonie dali chyba 10-15%, ale na przykład na takim Animatsuri pamiętam, że nie było żadnej promo, i do tego grosika nie wydali! Biedny grosik. Co z nim zrobili?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pt maja 16, 2014 9:14 pm

@Daminox, Twój grosik został wzięty do niewoli za zakładnika, musisz wezwać antyterrorystów by go odbili z rąk mega korporacji Johna :D

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob maja 17, 2014 10:21 am

Obrazek

I pani Ślusarczyk będzie. Fajnie, nawet lubię jej przekłady.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob maja 17, 2014 10:34 am

Ooo, ciekawe co pan od yaoiców powie :D Można liczyć na jakieś nagranie, bo na konwent się nie wybieram a chętnie bym sobie posłuchała co mają do powiedzenia.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob maja 17, 2014 11:23 am

Sayuki78 pisze:Można liczyć na jakieś nagranie, bo na konwent się nie wybieram a chętnie bym sobie posłuchała co mają do powiedzenia.
Jeśli mój aparat wytrzyma to postaram się nagrać. :P Ale jeśli byłoby to przykładowo 2 godzinne spotkanie to całości nie da rady.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob maja 17, 2014 11:29 am

Dzięki ^^

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob maja 17, 2014 3:02 pm

Ja też przyłączam się do prośby o nagranie!

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob maja 17, 2014 3:13 pm

Czyli specjalne pójście na Magni w niedzielę, aby sobie "coś" kupić trochę mija się z celem. Może bym już nawet kupił sobie ten bilet na 2 dni, ale pierwszy dzień jest też inne wydarzenie, na które chciałem iść, więc trochę jest to bez sensu.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob maja 17, 2014 5:13 pm

graczykij pisze:Ja też przyłączam się do prośby o nagranie!
Ok, dokupię dodatkową parę baterii. :P Nie obiecuję tylko super jakości, bo raz, nagrywam aparatem, a dwa - nie mam statywu. :(
vishaad pisze:Czyli specjalne pójście na Magni w niedzielę, aby sobie "coś" kupić trochę mija się z celem.
No niestety bardziej pod tym względem opłacalna jest sobota. W bonusie jest sporo interesujących atrakcji i spotkań. :)

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » sob maja 17, 2014 10:25 pm

Również dołączam do petycji o nagranie :P Dla mnie stanowczo za daleko ten konwent więc nie ma szans na mój udział a panel zapowiada się wyjątkowo ciekawie. :D
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob maja 17, 2014 10:50 pm

Macie szczęście, wg próbnego planu atrakcji panel jest w dogodnej dla mnie godzinie, także na pewno na niego zawitam. :D

A tych, którzy zamierzają przybyć na konwent, zapraszam na mój panel "Mangowo-animcowe niespodzianki i rozczarowania", czyli dyskusja o seriach, które nas mile zaskoczyły lub totalnie rozczarowały. :)
Jeśli paru gości postanowi nie przyjechać (mta, załatwianie na ostatnią chwilę...) to odbędzie się również mój panel, który wolałabym o wiele bardziej od tamtego, a mianowicie "Nasz polski ryneczek", w domyśle mangowy.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz maja 18, 2014 10:04 am

Mixik, prawie na pewno wpadnę :wink:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości