Zbudź się, śpiąca królewno #6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Zbudź się, śpiąca królewno #6

Post autor: Monsterlight » pt cze 11, 2021 2:05 pm

Obrazek
Premiera 5 lipca.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Zbudź się, śpiąca królewno #6

Post autor: Fani » ndz wrz 19, 2021 2:23 pm

Jestem w szoku. Jak to możliwe, że w temacie tej mangi nie ma prawie żadnych postów?! Właśnie skończyłem czytać całość, i wow. Jakie to było dobre. To naprawdę świetnie poprowadzona historia z równie wspaniałymi postaciami. Myślę, że autorka nie mogła lepiej tego zrobić. Te sześć tomów zawiera wszystko czego od tej historii można by było oczekiwać. Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem. Jeśli można by było tę mangę porównać do innej u nas wydanej to byłoby to Orange, jednak myślę, że Królewna stoi w tym pojedynku o półkę wyżej.
W każdym razie ja gorąco polecam, bo przy lekturze bawiłem się cudownie :D

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Zbudź się, śpiąca królewno #6

Post autor: Desponia » sob sty 07, 2023 5:14 pm

Zgadzam się, że to bardzo dobry tytuł z przemyślaną fabułą stanowiącą spójną całość. Trochę się zbierałam, żeby zabrać się do czytania, bo motyw opętania nie do końca do mnie przemawiał, ale jak już zaczęłam, szybko się wciągnęłam. Bardzo mi się podobało, że wątki romantyczne nie są przesłodzone, ani wymuszane na siłę. Zachowanie wszystkich bohaterów jest dobrze uargumentowane i logiczne.
Wielka szkoda, że manga raczej nie sprzedaje się zbyt dobrze (wciąż można kupić pierwsze tomy z dodatkami), bo chętnie przeczytałabym jeszcze historię w podobnym klimacie.

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 187
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zbudź się, śpiąca królewno #6

Post autor: Jiri50 » wt lip 18, 2023 8:49 am

- Ty, Barbara . . . . pacz . . . . ale to naprawdę dobre jest! :shock:
- Nooo Marian ty to jesteś. Może trochę graficznie mają parę skaz. Ale za to fabuła, głębia poruszanych kwestii i te emocje. Chyba jedne z najlepszych i najciekawszych jakie oglądałam. :D

- Oj, Barbara masz rację. A widzisz jaka to promocja! Coś pięknego i niedrogo. Do tego nakład się chyba wyczerpuje. :?

- Marian. Ale to coś dla wielbicieli „6 zmysłu” chyba.
- A jak. Barbara. A kto „6 zmysłu” nie lubi. Tam nawet i sms z „ja widzę duchy” jest. Widać autorka też lubi. Brak tu tylko takiego suspensu jak tam. :wink:

- Marian. Ale kobiecą wrażliwością nadrabia to w zupełności.
- Święta Racja Barbara. Jak zawsze w punkt.

Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi na tę niebanalną mangę. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 187
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zbudź się, śpiąca królewno #6

Post autor: Jiri50 » pt lip 28, 2023 12:18 pm

- No i co Marian! Miałam rację z tym 6 zmysłem! Miałam!
- Oj miałaś Barbara, nie da się ukryć.
- Reżyser Night Shyamalan który ten 6 zmysł nakręcił zrobił potem coś o osobowości mnogiej!
- A tak nakręcił Split. O facecie który na coś takiego cierpi. Porywa zresztą jakieś nastolatki. To raczej nie jest przypadek.
- A to koniecznie teraz trzeba obejrzeć. Co nie Marian?
- Trudno, trzeba. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zbudź się, śpiąca królewno #6

Post autor: Alexandrus888 » pt lip 28, 2023 4:44 pm

Ale przed Split polecam obejrzeć Niezniszczalnego, a po seansie obu dzieł zabrać się za Glass!

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 187
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zbudź się, śpiąca królewno #6

Post autor: Jiri50 » ndz lip 30, 2023 7:10 am

Niezniszczalnego chyba widziałem. Faktycznie było ciekawie. Z mangą chyba się nie wiąże? Będę nudny - chyba tu najlepiej widać problem z wyrzuceniem fizycznego kontaktu między ludzkiego w kulturze Japonii. :( Przynajmniej ja to tak odczytałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zbudź się śpiąca królewno”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość