Ostatnia podróż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Fanatyk
Posty: 1738
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ostatnia podróż

Post autor: Mr.Chiquita » czw lip 10, 2025 4:13 pm

Obrazek
Pośród opustoszałych pozostałości niegdyś tętniącego życiem miasta, przemieszczają się dwie dziewczynki będące ostatnimi ocalałymi w mieście ogarniętym wojną. Przeszukują stare stanowiska wojskowe w poszukiwaniu jedzenia i części, eksplorują pustkowia i spekulują na temat wyglądu starego świata, którego same nigdy nie poznały…
Wreszcie premiera (8 sierpnia), jednej z moich ulubionych mang post-apo.

Awatar użytkownika
Koichi
Fanatyk
Posty: 1704
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ostatnia podróż

Post autor: Koichi » ndz sie 10, 2025 6:33 pm

Podobno ciężka jest do czytania ta manga. Mógłbyś napisać co o niej sądzisz?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Fanatyk
Posty: 1738
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ostatnia podróż

Post autor: Mr.Chiquita » sob wrz 06, 2025 10:40 pm

@Koichi:
► Pokaż Spoiler
Bo manga skupia się na nadziei, na pozytywnym myśleniu. Na odnajdywaniu sensu życia, w beznadziejnej sytuacji. To taki trochę przerobiony motyw „słodkich dziewczyn, robiących słodkie rzeczy", ale po apokalipsie. Nie ma innego zagrożenia, czy napięcia wynikającego z akcji, poza sytuacyjnym.

Manga jest lekko melancholijna, i trochę zahacza o filozoficzne przemyślenia. Jednak to bardziej refleksje, niż ciężkie przekminy. Ale to będzie cię przygnębiało tylko, jeśli lubisz być przygnębiony. Jeśli czytałeś „Yokohamę Kaidashi Kikou", czy ksiązki Haruki Murakamiego, to bez problemu się odnajdziesz. Mają podobny klimat, jak to się zwykło określać „magicznego realizmu".
Ostatnio zmieniony ndz wrz 07, 2025 6:16 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lexis
Wtajemniczony
Posty: 909
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Ostatnia podróż

Post autor: lexis » pn wrz 08, 2025 8:20 pm

► Pokaż Spoiler
Ogólnie jak dla mnie przy klimatach post-apo i motywie ostatnich ludzi na Ziemi bardzo trudno uniknąć przygnębiającej atmosfery.
Tutaj jest to łagodzone samymi bohaterkami, ale i tak jest wyczuwalne. Zresztą nawet lżejsze Yokohama Kaidashi Kikou miało bardzo melancholijny ostatni tom.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Fanatyk
Posty: 1738
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ostatnia podróż

Post autor: Mr.Chiquita » wt wrz 09, 2025 5:35 am

lexis pisze:
pn wrz 08, 2025 8:20 pm
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pn wrz 15, 2025 3:32 am przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Gina89
Adept
Posty: 415
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Ostatnia podróż

Post autor: Gina89 » wt wrz 09, 2025 8:10 am

Ja nie wiem ale chyba tylko japończycy mogą połączyć "manga pełna nadziei" z
► Pokaż Spoiler
.
Z opisów wygląda że tytuł kończy się z dwoma informacjami: 1. Świat postapo
► Pokaż Spoiler
. 2.
► Pokaż Spoiler
. Jak autor nie podsuwa innych możliwości, rozwiązań to
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Fanatyk
Posty: 1704
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ostatnia podróż

Post autor: Koichi » wt wrz 09, 2025 10:38 pm

Ok, dzięki za odpowiedzi.
► Pokaż Spoiler
W sumie tak, chyba jestem zbyt depresyjny na tą lekturę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akuma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość