Spy x Family #1

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Madness » śr maja 06, 2020 5:38 pm

Bukafo pisze:
śr maja 06, 2020 5:31 pm
Madness, tak, z moim egzemplarzem chyba wszystko w porządku. Żadnych dziwnych defektów, czy odstępstw, póki co nie wykryłem. :P
Za to zaskoczyła mnie tylna część pocztówki. Spodziewałem się raczej jednolitego białego "tyłu", a tu taki lekko przybrudzony(?) kolor. A może mi się trafiła felerna sztuka? :lol: Czy to normalne, że nie jest w jednolitym kolorze? Pytam się, bo to moja pierwsza pocztówka od Waneko. :?
Zazdroszczę :(( A co do pocztówki od Waneko to mam starsze i jakieś nowsze, i jest różnie. Z Pandory ma białe tło, a np. z Kulinarnych dostępna niedawno ma już beżowy tył z miejscem na adres itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: ociesek » śr maja 06, 2020 5:39 pm

Bukafo pisze:
śr maja 06, 2020 5:31 pm
Madness, Czy to normalne, że nie jest w jednolitym kolorze? Pytam się, bo to moja pierwsza pocztówka od Waneko. :?
W Wanekowych zawsze jest jakiś bonus z tyłu i rzadko jednolita biel :)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Bukafo » śr maja 06, 2020 5:40 pm

Dziękuję za odpowiedzi! W takim razie wszystko u mnie git. ^^
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1251
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Mr.Chiquita » śr maja 06, 2020 6:11 pm

Za to ja odkryłem mankament, który raczej mają wszyscy. Jest to kolejny tytuł od Waneko z cienkimi kartkami, gdzie prześwitują strony (np. 63). :P

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: nikotynaimalina » śr maja 06, 2020 6:52 pm

No niestety.
Mas ozeska, na pocieszenie. :D

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1251
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Mr.Chiquita » śr maja 06, 2020 8:02 pm

A weź idź. :roll: Zamiast prawdziwymi problemami, takimi jak właśnie oszczędzanie na papierze przez topowe wydawnictwa, rozwodzicie się tutaj nad np. duperelami o wyższości jednej serii nad drugą (via ostatnia dyskusja o Boruto). Tymczasem ceny co trochę idą w górę, ale papier też coraz gorszy. Widać to po tym jak się marszczy niedługo po wydruku, gdy tusz jeszcze dosycha. Tak właśnie jest przy Spy x Family. Dawniej takie sytuacje zdarzały się rzadko. Teraz przy topowej trójce, czyli Waneko, SJG i JPF - nagminnie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: ociesek » śr maja 06, 2020 8:11 pm

Wątpię, żeby wydawnictwa miały na to wpływ. Najpewniej drukarnie dostają gorszy papier i na takim drukują.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Fani » śr maja 06, 2020 8:56 pm

Z tym papierem to ogólnie ciężko. Moim zdaniem najlepszego używa JPF, ale pamiętam również jak kiedyś Kuras deklarował, że w drukarni zamawiają ten sam typ papieru co JPF, jednak różnicę i tak widać. Ja się na tym nie znam, więc za bardzo nie będę wchodził w polemikę. Jedyne co jeszcze mogę powiedzieć o tomiku SxF to fakt, że przyjemnie lekko mi się go otwiera i to jest na plus.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1251
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Mr.Chiquita » śr maja 06, 2020 9:05 pm

Na wszystko mają wpływ. Tylko, że to odpowiednio kosztuje. Od ubiegłego roku ceny papieru poszły w górę już kilkukrotnie. Więc żeby nie robić często podwyżek, co byłoby źle widziane przez większość klientów, każdy woli iść w tańszy papier. Na niego, praktycznie nikt nigdy nie zwracał uwagi i nie robił afery. A skoro podziałało, to brną w to dalej.

Żeby nie było, trochę fotek:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Meliona » śr maja 06, 2020 9:06 pm

Ja też chcę już swój tomik :cry:
Byle nie szedł do mnie dwa miesiące, jak ostatnio jedna rzecz xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Gokiburi » śr maja 06, 2020 9:12 pm

Ja też, ale jak patrzyłam wysłali dopiero w poniedziałek :(

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1251
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Mr.Chiquita » śr maja 06, 2020 10:12 pm

Jeszcze taka ciekawostka. Właśnie odkryłem, że w moim egzemplarzu od czytania złamał się grzbiet. Nice, Waneko. Trochę żałuję, że jednak nie zdecydowałem się na wydanie VIZ.
► Pokaż Spoiler

Fafnior
Posty: 25
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 1:54 pm
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Fafnior » śr maja 06, 2020 10:25 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr maja 06, 2020 10:12 pm
Jeszcze taka ciekawostka. Właśnie odkryłem, że w moim egzemplarzu od czytania złamał się grzbiet. Nice, Waneko. Trochę żałuję, że jednak nie zdecydowałem się na wydanie VIZ.

Nie wiem jak mocno musiałeś wygiąć ten tomik, mi jeszcze ani razu w tomikach od Waneko grzbiet nie pękł :shock:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1251
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Mr.Chiquita » śr maja 06, 2020 11:12 pm

Niczego nie wyginałem. Przy Waneko wręcz staram się czytać ostrożniej niż normalnie, bo wiem z doświadczenia jak to z nimi jest, a i tak się złamał. Kiedyś nawet dostałem już złamany tomik Murcielago. Z innymi wydawcami jakoś nie mam takich problemów.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: dejikos » śr maja 06, 2020 11:17 pm

Faktem jest, że ciasne marginesy nie pomagają, ale to problem większości naszych wydawnictw. Najlepiej radzi sobie z tym JPF. A papier Waneko ma do... no na pewno nie nadaje się pod wydania komiksów.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Kocurzyca » śr maja 06, 2020 11:27 pm

Mi się zdarzało. Przy jednym tomiku mangowej DRRR!! grzbiet złamał mi się w połowie pierwszego czytania a nawet tomiku szczególnie mocno nie otwierałam, czytałam tak, jak zawsze. A złamał się tak, że bałam sie, czy się nie rozpadnie :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Bukafo » czw maja 07, 2020 3:08 am

Mr.Chiquita pisze:
śr maja 06, 2020 10:12 pm
Jeszcze taka ciekawostka. Właśnie odkryłem, że w moim egzemplarzu od czytania złamał się grzbiet. Nice, Waneko. Trochę żałuję, że jednak nie zdecydowałem się na wydanie VIZ.
Super ciekawostka, no naprawdę. :roll: No, ale widzisz, tak jak Ty żałujesz, że nie zdecydowałeś się na zagraniczne wydanie, tak ja cholernie się cieszę, że poszedłem za głosem pozytywnych opinii o Spy x Family i ostatecznie wziąłem pierwszy tomik w ciemno. :) Pomijając ten nieszczęsny papier, to wydanie jest naprawdę zacne. Podczas czytania miałem wrażenie, że czytam mangę JPF-u, a nie Waneko. Świetne tłumaczenie (brawo dla pani Amelii!), zero rażących błędów, zero ortograficznych błędów, wybrane czcionki i onomatopeje idealnie dobrane. W dodatku ten mały format, wcale mi nie psuł lektury, a wręcz przeciwnie...
No kurczę, Waneko tak mnie pozytywnie zaskoczyło, że aż szok! Liczę na kolejne tak dobrze wydane tomiki!
No i u mnie grzbiet wydaje się dosyć solidny, więc Ty musiałeś mieć po prostu jakiegoś wielkiego pecha, przykro mi. ^~^

A co do samej serii natomiast - WOW! I to jest kurde dobra komedia! Humor dojrzały, ciepły, dobrze zrównoważony, no prostu ideolo.
Pierwszy tomik, co prawda w dużej mierze wprowadzający, aby zapoznać się z głównymi bohaterami i ich celami, ale dobrych akcji również się kilka znalazło. A najlepsza prawie pod sam koniec. Banana na twarzy miałem praktycznie przez cały tomik.
Głównych bohaterów strasznie polubiłem, jednakże Anyę i te jej ukryte zdolności najbardziej. Do tego te jej miny w różnych sytuacjach... no po prostu miazga. :lol: Trochę się obawiałem na początku, jaką postacią będzie Yur, ale okazała się również spoko. Kreska autora oczywiście bardzo ładna i mam nadzieję, że w dalszym ciągu taka będzie.
No, tak więc jestem teraz tak samo nakręcony jak Wy i czekam na kolejną porcję tej wyśmienitej komedii. :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: ociesek » czw maja 07, 2020 8:31 am

Bukafo pisze:
czw maja 07, 2020 3:08 am
Super ciekawostka, no naprawdę. :roll:
No weź nie mów, że Cię to nie zaciekawiło, jak możesz... Bezduszna pokrako!

Łamanie grzbietu w dużej mierze zależy od ilości kleju i jest dość losowe. Plus kolejny raz, chociaż naczelny sapacz zaraz znajdzie na to milion argumentów - to wina drukarni.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Meliona » czw maja 07, 2020 8:56 am

Bukafo pisze:
czw maja 07, 2020 3:08 am
Yur
Cooo? W pierwszym tłumaczeniu Viza inaczej, w drugim inaczej, w polskim wydaniu inaczej?

Brat nazywa się Yuri, a ona Yur? Chyba, że brat też będzie miał inne imię.

Chociaż chyba jednak Yor jest prawidłowe:
► Pokaż Spoiler
Ewentualnie, co też prawdopodobne, Bukafo źle napisał imię, a ja się rozwodzę niepotrzebnie.

Jakby co tylko się zastanawiam, a nie naskakuję czy coś.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: ociesek » czw maja 07, 2020 9:10 am

W polskim tłumaczeniu jest Yor. Co nie dziwi, biorąc pod uwagę zapis jej imienia: ヨル・フォージャー. Czyli doslownie "Yoru".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spy x Family”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości