Spy x Family - temat ogólny

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife

Post autor: Alexandrus888 » pn paź 12, 2020 4:51 pm

Też mi nie w smak maraton. Wolę jak autor ma plan i go sprawnie realizuje, niż "hura, jakoś to będzie, piszem". Często kończy się to przeciąganiem na siłę i spadkiem jakości.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
Fanatyk

Post autor: Kocurzyca » pn paź 12, 2020 6:21 pm

To, że dokładna ilość tomów nie jest zaplanowana nie znaczy, że autor jakiejś serii nie ma planu na nią. To błędne założenie. W przypadku serii które są dłuższe (np 20+ albo coś podobnego) praktycznie nie dać określić i tak ilości tomów, jakie będzie liczyć, bo to, że ktoś ma zaplanowane arci i fabułę nie jest równoznaczne z tym, że wie, ile chapterów/tomów mu to zajmie. Zwłaszcza, że przy długich seriach które są zaplanowane w trakcie tworzenia też zachodzą zmiany (sceny są dodawane, zmieniane albo odejmowane) co wpływa na to, że ciężko określić to, ile seria faktycznie będzie mieć tomów albo rozdziałów.
Obrazek

Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi --- Ao no Flag

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife

Post autor: Alexandrus888 » pn paź 12, 2020 6:37 pm

Jasne, jednak niepokojące jest stwierdzenie:
the scope of the story
Biorąc poprawkę na to, że tłumaczył automat, zgaduję, iż chodziło o zarys fabuły :|

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk

Post autor: Bukafo » pn paź 12, 2020 6:46 pm

Pożyjemy, zobaczymy. Może równie dobrze autor po czasie stwierdzić "a dobra tam, pieprzę tą mangę, elo". Dopóki ma pomysł i chęci na mangę to niech ją tworzy. Najwyżej potem będziemy go jebać jak coś zacznie wydziwiać.
Obrazek
FURASY Z NASZEJ KLASY <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn paź 12, 2020 7:30 pm

Póki seria jest wybitnie dobra i jej poziom nie spada - niech trwa nawet wiecznie.
Ostatnie 4 rozdziały poświęcono na to, żeby wprowadzić nową postać, która będzie mieszać w rodzinie Forger, więc tak, myślę, że ta seria trochę potrwa xD Pewnie Nightfall będzie na okładce 6 tomu... Na początku jej nie lubiłam, ale jej sceny z Yor. Jej sceny z Yor! *nie chce spoilerować*
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
Fanatyk

Post autor: Yuriko » pn paź 12, 2020 8:28 pm

Dobrze, że seria w miarę regularnie wychodzi, więc nie trzeba długo czekać na polskie wydania.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt paź 13, 2020 12:40 am

Alexandrus888 pisze:
pn paź 12, 2020 4:51 pm
Też mi nie w smak maraton. Wolę jak autor ma plan i go sprawnie realizuje, niż "hura, jakoś to będzie, piszem". Często kończy się to przeciąganiem na siłę i spadkiem jakości.
...buahahahaha. Widać od razu, kto nigdy w życiu nie tworzył fabuły, inaczej sama myśl o 'wiem ile mi to zajmie' budziłaby pusty śmiech jak u mnie. Ach, być tak niewinnym i pełnym wiary we własne zdolności~! :lol:

Xenonn123

Post autor: Xenonn123 » wt paź 13, 2020 10:04 pm

Bukafo pisze:
pn paź 12, 2020 6:46 pm
Pożyjemy, zobaczymy. Może równie dobrze autor po czasie stwierdzić "a dobra tam, pieprzę tą mangę, elo". Dopóki ma pomysł i chęci na mangę to niech ją tworzy. Najwyżej potem będziemy go jebać jak coś zacznie wydziwiać.
Należy też pamiętać że jest to manga bi-weekly, więc pisząc "długo potrwa " zapewne ma na myśli ze 3/4 lata jeszcze, dlaczego?
Bo nawet jeśli jest hitem sprzedaży to wątpię żeby było jakoś mega długie, obstawiam tak z 10/15 tomów

Też mangi z Jump+ nie trwają zwykle długo, chociaż to w sumie żaden argument, bo poprzednie tytuły nie były hitami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spy x Family”