Magic Knight Rayearh

Gdy świat zaleje szarość a śnieg przysypie wszelkie nadzieje, dołącz do
fanów grupy Clamp i poznaj ich niesamowity, baśniowy świat mang.

Ulubiona wojowniczka nyu :3

Umi Ryuuzaki
6
7%
Umi Ryuuzaki
6
7%
Hikaru Shidou
9
11%
Hikaru Shidou
9
11%
Fuu Hououji
5
6%
Fuu Hououji
5
6%
wszystkie są świetne :D
4
5%
wszystkie są świetne :D
4
5%
wolę postacie poboczne (tj. nie lubię żadnej z nich) <:
9
11%
wolę postacie poboczne (tj. nie lubię żadnej z nich) <:
9
11%
Chii :lol:
9
11%
Chii :lol:
9
11%
 
Liczba głosów: 84

Maga
Status: Offline

Post autor: Maga » ndz paź 10, 2004 3:31 pm

Remiel, aleś mnie zakręcił :lol:
Myślałam, że porównując drugą serię tv z drugą częścią mangi ( w której Cephiro próbują podbić trzy inne państwa), manga wydaje się dojrzalsza. Wydawało mi się, że o tym właśnie jest mowa.
A teraz to już nie jestem pewna :lol:, może Narsil wyjaśni o co mu chodziło :wink:.
Remiel pisze:A tak, i jeszcze ten gość, którego słaby punkt był tak oczywisty (i tak banalny, swoją drogą ), że aż zacząłem wątpić w posiadanie jakiejkolwiek inteligencji (nie będę narzekał na brak realizmu, w końcu brak spostrzegawczości, nawet na poziomie elementarnym, jest realistyczny).
Prawdę mówiąc, nie bardzo pamiętam jak to z nim tam było i co było jego słabym punktem :oops:.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz paź 10, 2004 4:12 pm

Maga pisze:
Remiel pisze:A tak, i jeszcze ten gość, którego słaby punkt był tak oczywisty (i tak banalny, swoją drogą ), że aż zacząłem wątpić w posiadanie jakiejkolwiek inteligencji (nie będę narzekał na brak realizmu, w końcu brak spostrzegawczości, nawet na poziomie elementarnym, jest realistyczny).
Prawdę mówiąc, nie bardzo pamiętam jak to z nim tam było i co było jego słabym punktem :oops:.
AFAIR był to kryształ na jego czole. W jego drugiej postaci świecącego (w ciemnościach, ofkors :wink:) czworonoga był to jedyny element, który się wyróżniał. A te głupie baby się nie domyśliły :lol:

Maga
Status: Offline

Post autor: Maga » ndz paź 10, 2004 9:40 pm

Remiel pisze:AFAIR był to kryształ na jego czole. W jego drugiej postaci świecącego (w ciemnościach, ofkors ) czworonoga był to jedyny element, który się wyróżniał.
Aaaaa tak, jak mogłam zapomnieć :wink:.
A te głupie baby się nie domyśliły :lol:
Też mnie to dziwiło swego czasu.
Lubilam tego pana, szczególnie w psiej (wilczej?) postaci. Szkoda, że go uśmiercono w taki sposób. Pamiętam, że żałowałam też potworów tego małego, sympatyczne były.

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » ndz paź 17, 2004 5:07 pm

O_O SZOK REMI PAMIETASZ TAKIE SZCZEGÓŁY!!! widzę żeś dokładnie to oglądał ;PPP hehehe

ekhm..co dodorosłości to chodzi mi w większym stopniu o mangę :D ona jest zupełnie inna (część druga) od anime ^^ hehehe

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz paź 17, 2004 5:21 pm

Narsil_Alavel pisze:O_O SZOK REMI PAMIETASZ TAKIE SZCZEGÓŁY!!! widzę żeś dokładnie to oglądał ;PPP hehehe
Dokładnie? Niekoniecznie, ale faktycznie mam pamięć do wielu rzeczy. Jak bym się postarał mógłbym wymienić imiona i nazwiska wszystkich sailorek z maksymalnie 2 pomyłkami (nie liczę oczywiście błędów zapisie :roll:)
Narsil, nie uważam tego za szczegół :roll:

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » wt paź 19, 2004 12:03 am

oka Rem w takim razie wymieniaj!! ale pamiętaj bez żadnych podpowiedzi ;PPP

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt paź 19, 2004 3:09 pm

Narsil_Alavel pisze:oka Rem w takim razie wymieniaj!! ale pamiętaj bez żadnych podpowiedzi ;PPP
Merkury - Ami Mizuno
Wenus - Minako Aino
Księżyc - Usagi Tsukino
Mars - Rei Hino
Jowisz - Makoto Kino
Uran - Haruka Tenou (?)
Neptun - Michiru Kaiou
Pluton - Setsuna Mudou

Dobrze? :roll:

Wracając do tematu (żeby nie było, że to offtop :roll:) to jakie tak dokładnie są różnice pomiędzy mangą a anime? :roll: W treści może na początku. Najwięcej skojarzę :lol:

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » wt paź 19, 2004 10:09 pm

podstawową róznicą jest to.. że w anime tyle Umi nie było XDDD mandze w przeciwieństwie do anime w mandze żadna postać nie dominuje [: :lol:

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » śr paź 20, 2004 3:47 pm

Saturn - Hotaru Tomoe 0XD o inej zapomniałeś ;P hyhy ale tak to dobrze O_O widzę żę polnie żes to oglądał :> hyhyhy :D

Kei...tam wszystkie dominują 0XD

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » śr paź 20, 2004 5:58 pm

Moim zdaniem manga jest lepsza i tyle.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » śr paź 20, 2004 6:59 pm

Narsil_Alavel pisze:Saturn - Hotaru Tomoe 0XD o inej zapomniałeś ;P hyhy ale tak to dobrze O_O widzę żę polnie żes to oglądał :> hyhyhy :D
No tak, ale wiedziałem jak Saturn się nazywa :) Obawiałem się, że nie zapamiętałem trzech ostatnich :) A pilnie nie oglądałem. Podobało mi się, pewnie dlatego, że była to jedyna dobra pozycja w tamtejszej telewizji :roll:

Zmiany to chyba były wieksze :roll: Ile ona ma tomów i co oprócz czarnego charakteru drugiej serii (tak banalnej, że prawdziwie czarny charakter wcale go nie ubanalnił bardziej, ani trochę :roll:) zostało dodane/odjęte?

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt paź 22, 2004 1:22 am

3 tomy <seria pierwsza 3 i druga 3> dodane? hmmm to żę zminia się rola pewnego osobnika..i to jest naprawdę ważna rola :D hyhy

Silene
Status: Offline

Post autor: Silene » pt paź 29, 2004 12:52 pm

Remiel pisze:
Narsil_Alavel pisze:oka Rem w takim razie wymieniaj!! ale pamiętaj bez żadnych podpowiedzi ;PPP
Merkury - Ami Mizuno
Wenus - Minako Aino
Księżyc - Usagi Tsukino
Mars - Rei Hino
Jowisz - Makoto Kino
Uran - Haruka Tenou (?)
Neptun - Michiru Kaiou
Pluton - Setsuna Mudou

Dobrze? :roll:
Czy nikt nie zauwazyl, ze nazwisko Mudou to z innej manga calkiem? :roll: Setsuna Meiou
a jesli chodzi o mange nazwiska sa troszke inne Urana i Plutona: Ten-oh i Meioh

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pt paź 29, 2004 5:14 pm

Silene pisze:Czy nikt nie zauwazyl, ze nazwisko Mudou to z innej manga calkiem? :roll: Setsuna Meiou
a jesli chodzi o mange nazwiska sa troszke inne Urana i Plutona: Ten-oh i Meioh
Nie ma co, koneser :wink: Fakt, że pisząc Pluton trochę mi się skojarzenie z AS pokazało, więc nie byłem pewien. Urana nazwisko chyba można zapisać tak i tak. Biorąc pod uwagę że oh i ou to chyba to samo :roll:
Cóż, oglądałem SM raz, podczas pierwszej emisji :)

Silene
Status: Offline

Post autor: Silene » pt paź 29, 2004 6:34 pm

Remiel pisze:Nie ma co, koneser :wink: Fakt, że pisząc Pluton trochę mi się skojarzenie z AS pokazało, więc nie byłem pewien. Urana nazwisko chyba można zapisać tak i tak. Biorąc pod uwagę że oh i ou to chyba to samo :roll:
Cóż, oglądałem SM raz, podczas pierwszej emisji :)
Nie twierdze, ze prze ou nei mozna pisac, bo sama tak wole :] Tylko wspomniala, ze w mandze zapisuje sie jeszcze inaczej :D

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pn lis 01, 2004 11:47 am

a ja nie zauważylem bo tak szybko wio przzeleciełem O_O hehe

LunarBird
Status: Offline

Post autor: LunarBird » pn lip 24, 2006 2:48 am

W moim przypadku była to po prostu naturalna ewolucja. Od "Sailor Moon" do MKR i "Slayers". Uwielbiam fantasy więc i uwielbiam MKR :) Tam pierwszy raz zobaczyłem naprawdę wartościową fabułę. No bo czy ktoś z czystym sumieniem może skreślić Zagato? Bo ja nie. Każda strona konfliktu ma rację i trudno jest coś wybrać i być pewnym swego.

Notabene moje uwielbienie MKR jest na tyle duże ze w ficu (ktory piszę -szczegóły na mojej stronie) jak jedna z postaci zastanawiała się nad czymś co by jej pozwoliło skoncentrować atak to jej wyszło zaklęcie Hikaru... :-P

Mangi nie czytałem. Oglądałem natomiast "Rayearth" na DVD. Fabuła zupełnie inna i spłaszczona jakaś ale ogólnie mi się podobało. Szczególnie fajnie zostały przedstawione trzy główne bohaterki, genialnie nakreślono różnice pomiędzy nimi.
Remiel pisze:Jak bym się postarał mógłbym wymienić imiona i nazwiska wszystkich sailorek z maksymalnie 2 pomyłkami (nie liczę oczywiście błędów zapisie :roll:)
To akurat to ja pamiętam dość dobrze :)

Petit
Status: Offline

.:MKR anime dzieciństwa:.

Post autor: Petit » sob wrz 23, 2006 3:08 pm

Mi się podoba MKR i bardzo chciałabym przeczytać tą mangusię po polsku ;)
To od tego anime zaczęła się moia przygoda z m&a !
Oczywiście gdyby nie malutki artukulik w W.I.T.C.H.-u i nie Kawaii to nigdy bym się nie dowiedziała co to tak właściwie jest! Dlatego mam ,,dług wdzięczności'' wobec tego anime.
ACH, SZKODA ŻE JUŻ NIE LECI W TV (heh) ...
Obrazek
łłłłłłłłłłeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhh, słodkie są!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@

LunarBird
Status: Offline

Post autor: LunarBird » śr paź 31, 2007 1:25 pm

Wiesz, póki co to zawsze są skanlacje, ale jednak ślimaczą się potwornie. Wolałbym żeby Waneko wydało Rayearth. To zdaje się tylko dwa tomy. Póki co to jestem przy końcu pierwszego i mam ochotę powiesić skanlatorów na najbliższej latarni za oszałamiające tempo pracy.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr paź 31, 2007 1:46 pm

LunarBird pisze:To zdaje się tylko dwa tomy.
5 albo 6, juz nie pamietam. Skanlacjowane sa wszystkie ;)

Powiem że jeśli Waneko (czy ktokolwiek) miałoby sie brać za CLAMPa to ze "starych" mang najlepiej byłoby zainwestować w Sakurę, ew RGVedę/TB (dla zasady xD). Bo to takie tło pod TRC i Holica *_* MKR są fajne, ale takie.... masakrycznie słodkie O_o"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Clamp Fanatic Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości