Co jest pociągającego w ,,Chobits"??

Gdy świat zaleje szarość a śnieg przysypie wszelkie nadzieje, dołącz do
fanów grupy Clamp i poznaj ich niesamowity, baśniowy świat mang.
voldemortka
Status: Offline

Co jest pociągającego w ,,Chobits"??

Post autor: voldemortka » ndz lut 15, 2004 4:32 pm

WSYSTKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zaczynając odtego kto to stworzył ...
... a kończąc na Hideeekim

Remiel
Status: Offline

Re: Co jest pociągającego w ,,Chobits"??

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 4:36 pm

voldemortka pisze:WSYSTKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zaczynając odtego kto to stworzył ...
... a kończąc na Hideeekim
Hehe, Clampo-fetysztyzm :lol:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz lut 15, 2004 4:43 pm

Zgadzam się. Wszystko jest tu świetne :D
Patrząc na Chi mam tylko jedną myśl - dlaczego pokarano nas komputerami w kształcie pudeł :evil: :lol:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 4:46 pm

Gotenks pisze:Patrząc na Chi mam tylko jedną myśl - dlaczego pokarano nas komputerami w kształcie pudeł :evil: :lol:
Rozumiem, że masz na myśli rodzaje i zróżnicowanie "gier" :lol:

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz lut 15, 2004 5:34 pm

Gotenks pisze: Patrząc na Chi mam tylko jedną myśl - dlaczego pokarano nas komputerami w kształcie pudeł :evil: :lol:
niektórzy koffają ta pudełka.. a ja lubię.. tylko lubię.. (jakby miał Chii kompa to.........) :wink:

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » ndz lut 15, 2004 7:48 pm

Ja też kompy.... tylko lubię (i nic więcej) - o ile świat byłby uboższy gdyby kompy miały kształt ludzi jak to jest w Chobits.
Co mnie pociąga w Chobits? Chyba cała historia opowiedziana w tej mandze. Mi się wydaje że jest ona jak najbardziej na czasie. Bo opowiada ona o tym, że człowiek pod wpływem komputera zapomina o drugim człowieku. A niestety tak się często zdarza, że zamiast rozmawiać z innymi, to ludzie siedzą całymi godzinami wgapiając się w ekran monitora. Owszem można sobie pogawędzić przez gadu-gadu czy czat, puścić jednego, drugiego emota, ale to nie zastąpi bezpośredniego osobistego kontaktu z drugim człowiekiem.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz lut 15, 2004 9:06 pm

a czemu tak jest? Takie kontakty na real są ciężkie, trzeba się spotkać, czasem dojechać na spotkanie, często rozmowa się nie klei.. ludzie idą na łatwiznę i rozmawiają na kompie (co imho tak złe nie jest, o ile rozmowy mają sens jakiś np. forka..)

a jakby tak nasz świat się zmienił w świat podobny do tego z Chobits? Kto wie a może by to nam na dobre wyszło, bo większość ludzi po jakimś czasie zauważy swój błąd i pokocha normalnego człowieka.. Sądzę że gorzej będzie u nas za około 20 lat jak komputeryzacja, komórki będa się rozwijały dalej w takim tempie..

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » ndz lut 15, 2004 10:47 pm

Nie mam nic przeciwko utrzymywaniu tego typu kontaktów, nie ukrywam że temu forum zawdzięczam bardzo wiele. Chodzi mi po prostu o to żeby to nie przerodziło się w nałóg, żeby od czasu do czasu spotkać się z innymi na żywo, a nie tylko przed ekranem komputera.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz lut 15, 2004 10:48 pm

A ja swojego blaszka nie lubię, bo to szajs :wink:
Komputery to złodzieje czasu i absolutnie nie są w stanie zastąpić kontaktu z przyjaciółmi.
Co innego gdy ma się znajomych (przyjaciół) po drugiej stronie kraju (a nawet i poza nim).
Wtedy człowiek błogosławi dostęp do kompa i netu (i istnienie forów np. Waneko :P ).
A co gdyby komputery wyglądały jak te z Chobits? Oj, kiepsko by było z kontaktami międzyludzkimi :wink:
A wracając do mangi. Za co ją lubię? Ma w sobie niesamowity urok i ciepło.
Do tego jest świetnie narysowana i wciaga. No i Chii jest przesłodka :P

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » pn lut 16, 2004 9:36 am

Nareszcie jakieś forum na którym Chi nie jest uważana za słotką idiotkę
Z mangą nie miałem kontaktu a widziałem tylko 15 odcinków anime ale uważam że anime jest świetne (do tej pory)
Wsród bohaterów najśmieszniejszy jest Hideki

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn lut 16, 2004 11:41 am

imho jak ktoś mówi ze w Chobits jest dobre, ale nie podoba mu się ta "słodkość" to trochę dziwne, bo seria nie jako jest "oparta" na tym (w anime wiele motywów początkowych)

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pn lut 16, 2004 1:32 pm

Podoba mi się kreska i humor, nie podoba mi się... Chii, Chii i Chii. :x Zresztą ogólnie teraz jakoś akcja w mandze siada, 5 tom to imo zero, nic ciekawego się tam nie dzieje. :| I jeśli zakończą komiks tak jak serial to nie ręcze za siebie. :x

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » ndz lut 22, 2004 7:03 pm

Hmmm, mnie do Chobits zachęcił przede wszystkim sam pomysł takiego przedstawienia komputerów. No i byłam ciekawa co te Clampice tym razem wymyśliły :)

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pn lut 23, 2004 2:03 pm

Ja Chobits lubię głównie za nastrój, taka fajna melancholia. Postacie też mi się podobają, chociaż za samymi Hidekim i Chii jakoś specjalnie nie przepadam. :]

Co do komputerów... Dla mnie możliwość nawiązywania kontaktów przez internet była w pewnym momencie życia _bardzo_ ważna; jakoś tak zupełnie straciłam wspólny język z kolegami ze szkoły, z sąsiadami nigdy zbytnio się nie integrowałam, i raptem zostałam sama. Uczepiłam się tej całej sieci i poznałam dwie dziewczyny, które dzisiaj szczerze uwielbiam i życia bez nich zwyczajnie sobie nie wyobrażam - a "zwykłe" kontakty z ludźmi wróciły do normy po zmianie szkoły. 8)

Przerażają mnie natomiast komórki, a raczej sposób, w jaki niektóre z moich miłych koleżanek się z nimi obchodzą. Scena z post-gimnazjalnego spotkania w ostatnie Andrzejki: dwie dziewczyny siedzą na materacu i wypisują do znajomych SMSy; jedna leży na dywanie, na przemian grając w wężyka i tuląc swój telefon; dwie rozłozyły się obok i gadają, ale trochę im się nie klei, bo z całej grupy wlaśnie one najgorzej się znają. Wszystkie te panny nie spotykały się razem od dobrych kilku miesięcy. Wnioski są oczywiste... :)

if

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt mar 05, 2004 9:25 pm

co mi sie podoba w "Chobitsach"??? WSZYSTKO od fabuły począwszy, poprzez rysunki no i anielska Chii...
a co do komputrow...hmmm... to nie wydaje się wam że człowiek jest bardziej podobny do tego persocona stworzonego przez panie z Clampa niz sie nam wydaje??? wezmy na przyklad 2 ostatnie tomy... byla mowa o pamieci...mianowicie ze jak sie cos popsuje w kompie to zawsze mozemycos "zlego" wykasowac, ale my to bedziemy pamietac...czy z nami nie jest podobnie?? wezmy na przyklad chorobe Alzheimera...przeciez to dziala na podobnaej zasadzie...
ekhm...no coz..."Chobits" jest THE BEST

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt mar 05, 2004 9:33 pm

hmmm jeszcze jeden "uzupełniak", mianowicie mi sie wydaje ze komp nie rozdziela ludzi od siebie wprost przeciwanie poznalem wspanialych ludzi ktorych nigdy bym nie oznal inaszej poniewaz mieszkamy za daleko od siebie!!! no a wiadomo jakie sa oplaty za telefon...ehm...:) pozdrawaim wszystkich!!!

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » czw mar 11, 2004 8:10 pm

Podoba mi się kreska i humor, nie podoba mi się... Chii, Chii i Chii. :x Zresztą ogólnie teraz jakoś akcja w mandze siada, 5 tom to imo zero, nic ciekawego się tam nie dzieje. :| I jeśli zakończą komiks tak jak serial to nie ręcze za siebie. :x

hmmmmmmm.............moim zdaniem zakonczeniem bylo calkiem calkiem... no chyba ze wylaczylas ending...a widzialas 27 odcinek ??? :twisted: hehe tam jest taki maly boniusuk :)

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » czw mar 11, 2004 8:18 pm

Narsil_Alavel pisze:Podoba mi się kreska i humor, nie podoba mi się... Chii, Chii i Chii. :x
Narsil_Alavel pisze: co mi sie podoba w "Chobitsach"??? WSZYSTKO od fabuły począwszy, poprzez rysunki no i anielska Chii...
Czy to się przypadkiem nie wyklucza :? :roll:
:arrow: Zamiast pisać nowego posta edytuj poprzedniego, ułatwisz życie innym.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pt mar 12, 2004 12:35 am

Muti mysle ze Narsil cytowal Idi,tylko mu "troszke"nie wyszlo^^no i rzeczywiscie,edycja by siem przydala :?
a mi sie w Chobitsach podoba i kreska,i fabula i Hidekii^^i Chii....ja bym mogla miec taka mlodsza kofffana siostrzyczke^^

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » pt mar 12, 2004 12:49 pm

Sheril pisze:Muti mysle ze Narsil cytowal Idi,tylko mu "troszke"nie wyszlo^^no i rzeczywiscie,edycja by siem przydala :?
a mi sie w Chobitsach podoba i kreska,i fabula i Hidekii^^i Chii....ja bym mogla miec taka mlodsza kofffana siostrzyczke^^
To powtarzanie "Chii chii ..." może denerwować, skoro Chii umie mówic to czemu tak mówi ? :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Clamp Fanatic Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości