Którą z rysowniczek Clampa cenicie najbardziej?

Gdy świat zaleje szarość a śnieg przysypie wszelkie nadzieje, dołącz do
fanów grupy Clamp i poznaj ich niesamowity, baśniowy świat mang.
Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » pt paź 22, 2004 1:22 pm

To oczywiste że Mokona. To dzięki jej świetnemu warsztatowi i unikalnemu, choć mocno przesadzonemu (ale przez to charakterystycznymu) stylowi Clamp został uznany za grupę produkującą jedne z najlepszych graficznie mang ;)
Już zacieram rączki i czekam co to Mokonie uda się stworzyć jako wolnemu strzelcowi.
Zmiana rysowniczek czy wyszła na dobrze? Ech, najlepiej to by wyszła zmiana scenarzystki bo od czasu Clovera to jest coraz gorzej.
Tsubasę, nie ważne kto by to rysował, uważam za pomyłkę. :roll:

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt paź 22, 2004 11:58 pm

CO????????????? jauwazam Tsubase za jedna z najlepszych mang!!!! Co Ci sie w niej nie podoba? CZytałś wogóle ?? po ilu stronach tak osądziłaś? :[ pffffffffff a tak wogole czy Mokona odejdzie to jest 10 procent w tym prawdy = jak narazie panie maja sie calkiem dobrze i nawet wspolnie do zdjęć pozuja == więc prosze o ni eopowiadnie głupot!!! ghhr

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » ndz paź 24, 2004 3:44 pm

A czy ja mówię ze Mokona odejdzie? To że pracujesz w grupie nie związuje Ci automatycznie rąk. Jako że Mokona nie ma nic do roboty (kiedy się pokazała ostatnia Asuka z X'em? hmm... w zeszłorocznym wrześniu? czy jeszcze dawniej?) chodzą słuchy że planuje robić coś na boku na rynek dojinshi, na co ja niezmienire czekam.
Zaś co do Tsubasy, owszem czytałąm, pierwszy tom i pół następnego, bo przy najlepszych chęciach nie byłam w stanie wytrzymać tego dłużej. Owszem, zrobienie mangi i wrzucenie do nich postaci z różnych serii czasem skutkuje (wide X w którym pojawia sie ekipa Tokyo Babylon, Clamp Clampus Dectives, i nawet Shotenowych dojinów). ALE robienie mangi z wrzuceniem randomowo wszystkich możłiwych postaci i tworzenie "wybuchowych" mieszanek w postaci Ashura-O (RGVeda) i jego służka Chi(iiiii)(Chobits), czy księznika Japonii Tomoyo (CCS) i skretyniała Soma (RGVeda - jak na mnie profanacja tej postaci) jako jej bodajże bodyguard jest właśnie dla mnie tym, co powiedziałam wcześniej. Mieszanką wybuchową - czyli niestrawną dla mojego żołądka.
W dodatku na pewno nie wskrzesi sukcesu dawnych serii, ani nie zwabi ich fanów (co najprawdopodobniej miało - oj Nanase, Nanase, helikopter chcesz sobie sprawić? ;3 ).
Jednym taki miszmasz się podoba - i prosze bardzo. Mnie nie.

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » ndz paź 24, 2004 7:34 pm

powiem Ci tyle że Souma dalej wystepuje jeszcze raz heh i tym razem skretyniała raczej ni ejest ==

heh a co to za różnica czy są postacie z Clampa czy nie??? jakby były inne to by to coś zmieniło??? No a i tak musze przyznać że 1 i 2 tom są najsłabsze :/ Właśnie po kudanach akcja super się staje heh :/ no ale cóż Twoj wybór,dla mnie manga wymiata, szczególnie teraz kiedy akcja osiągneła szczyt *_________*

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz paź 24, 2004 7:58 pm

Narsil_Alavel pisze:heh a co to za różnica czy są postacie z Clampa czy nie??? jakby były inne to by to coś zmieniło???
Nars, cross-overy mają to do siebie, że są wtórnie odtwórcze. One niczemu nie służą, oprócz wyciągania od ludzi większej ilości kasy bazując na tych samych pomysłach :roll:

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » ndz paź 24, 2004 8:12 pm

Remiel przepięknie ujął w słowa to, co ja tylko zasugerowałam. ;) Zgadzam się z przedmówcą

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz paź 24, 2004 8:23 pm

Prawdę powiedziawszy nie mogłem się powstrzymać by wygłosić swoje zdanie, po tym jak Narsil zadał to pytanie zasugerowane wypowiedzią Washuu-chan :wink:
Zresztą gdzieby nie spojrzeć, zawsze to samo. Amerykanie i te ich versusy wszelkiej maści (niektóre wychodzą dobrze, ale tylko wtedy jeśli w tytule i w samym dziele nie ma superbohaterów) są tego świetnym przykładem.

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pn paź 25, 2004 1:41 am

pff jakby ktoś ne zauważył to u góry zapytałem zym się to by różniło jak by postacie nie było z mang poprzednich Clampa??? Moim zadniem niczym, więc czego się czepiamy??? Czy to będzie Tomoyo czy księżniczka Aleksandra co to za różnica??? ==

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn paź 25, 2004 5:07 pm

Gdyby byli nowi bohaterowie, to byłoby zdecydowanie oryginalniejsze niż marny crossover :P

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pn lis 01, 2004 11:54 am

oryginalniejsze powiadasz O_O a co w tym takiego oryginalnego O_O heh nie rozumię czego wy się konkretnie czepiacie...

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw gru 23, 2004 12:02 am

Trzeba rozruszać troszku ten dział. Zgadzam się z narsem dla mnie to też nie ma różnicy czy są nowi czy starzy bohaterowie^^Ale w przeciwieństwie do narsa wiem o co wam chodziXDhehe

Nataku
Status: Offline

Post autor: Nataku » czw gru 23, 2004 12:34 pm

Ja zgadzam sie z Narsilem , ale wiem że racje ma tez Remiel i Washuu-chan . Myślę ze najlepiej by było gdyby mangacy robili tylko mangi z nowymi bohaterami i fabułą , ale trzeba pamiętać , że cross-overy też coś nowego wprowadzają , przy czym w TSR postacie mają bardzo podobny wygląd ale są jakieś zmiany więc nie zgadzam sie z mówieniem że ta manga jest tylko dlaa kasy dla mnie ona rozwija jakiś wątek z Sakury . :wink: :roll:

Necorin
Status: Offline

Post autor: Necorin » czw sty 26, 2006 9:57 am

Dzień dobry, bo ja tu nowy jestem. <mach, mach>

<kurde gdzie bym się nie udał, to Narsil... a na gg to milczy ._. >

No więc...
Jeśli Igarashi <a to chyba ona> rysuje Holica to najbardziej cenię Igarashi. Holic jest po prostu prześliczny, wersję tomikową można kupić tylko dla tego, by popatrzeć na cudzieńka w jej rysunkach. Nie są bardzo oszczędne <jak te w Wish>, raczej coś fajnego pomiędzy Chobits, a X <no przesadzam... bo X jest przesadzone w kresce>.
Oczywiście Mokone też bardzo lubie [-> profil ; )], choć przesadza w kresce, ale można popatrzeć jak coś wykreśli na ten świat.

Kamui Shiro
Status: Offline

Post autor: Kamui Shiro » wt sty 31, 2006 8:30 pm

Ja lubię tę manierystyczną kreskę w "X" :) dla mnie to najpiękniejszy obraz rzeczywistości, jaki dotąd powstał - i chyba już lepszy nie powstanie (wiem, że bluźnię). Wolę taką estetykę niż Tsubasową, gdzie postacie są zbyt schematyczne. Ale na pewno czasami można się zirytować tym przepychem kreski, zwłaszcza gdy się nie jest fanatykiem ;) jak to ujmują ludzie spoza tematu: czemu oni wszyscy mają takie wielkie gały, szerokie barki i trójkątne podbródki? ^^ takie spojrzenie na człowieka, oddające to, co w nim najlepsze zewnętrznie i wewnętrznie - według mnie.

Witam znajomego ^^ napraw Narsilowi komputer, to z Tobą porozmawia może xD

Victoria Negro
Status: Offline

Post autor: Victoria Negro » ndz paź 28, 2007 2:04 pm

Pokochałam Clampa głównie za styl Mokony i tak już pewnie zostanie.
Ona rysuje najładniej. Niemniej przecież inne rysowniczki w grupie też rysują mangi i te mangi również są dziełami.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pt lut 08, 2008 10:18 am

ja się tak dokładnie nie orientuję, kto co rysował, żeby wymienić w X ta, w Chobits tamta. Mam natomiast taki artbook Rg Veda - Mokona Appa Illustrations, i sądząc po tytule to Mokona dała tam czadu :3 Osobiście uważam go za małe arcydzieło i bardzo podoba mi się styl, w jakim jest narysowany. Mniej pasuje mi już styl kreski zaprezentowany w Chobits, Tsubasie, xxxHolic i LD.

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » pt kwie 18, 2008 10:26 pm

Co do dyskusji Narsila i Remiela sam TRC nie jest jakiś wybitny jest to niby w jakiś sposób kontynuacja CCS ale za dużo tam tych cros-overów jak dla mnie. Co prawda nie zaprzeczę że miło mi sie spotykać ze starymi postaciami Clampa w nowej odsłonie, szczegulnie miło się zawiodłem jak doszło do spotkania Kamuiego z bandą z TRC, postacie z X i nie tylko, wszystkie stworzone przez Mokone nie straciły na swojej wyjątkowości :] Jeszcze do TRC za długie 10 - 12 tomów maks i było by dobrze :]
Ale 100 razy lepszy jest xxxholic, co prawda ostatnia historia jest zbytnio przeciągnięta.

Wiec do pointy oba tytuły były stworzone trochę jak dla mnie na przymus, żeby Clamp maił kase, żeby fani nie zapomnieli. Wszyscy wiemy, że są tytuły lepsze których panie nie mogą skończyć z różnych przyczyn.

Jak najbardziej nowa manga Mokony pożądana na tym samym poziomie co X i Tokyo Babylon i lepsze krótsze tytuły w wykonaniu pań od TRC i xxxHOLIC

Madzikcchi
Status: Offline

Post autor: Madzikcchi » pn sie 16, 2010 1:13 pm

zdecydowanie stara kreska Mokony ;] Ach Ashura... :mrgreen: .....

Odetta
Status: Offline

Post autor: Odetta » pn wrz 20, 2010 11:32 am

Kreska Mokony jest najpiękniejsza ze wszystkich... W sumie to właśnie dzięki niej pokochałam grupę Clamp i ich twórczość już dawno temu, a zaczęło się od X'a ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Clamp Fanatic Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości