Co myślicie o Card Captor Sakurci?

Gdy świat zaleje szarość a śnieg przysypie wszelkie nadzieje, dołącz do
fanów grupy Clamp i poznaj ich niesamowity, baśniowy świat mang.
ODPOWIEDZ
Petit
Status: Offline

Co myślicie o Card Captor Sakurci?

Post autor: Petit » sob wrz 23, 2006 3:22 pm

No właśnie co myślicie o CCS? Głupie czy fajne?
Bo ja myślę, że super super fajne, ale pewnie większość lubi poważniejsze tytuły, czy coś...
A gdyby tak dużo otaku lubiło CCS to może wreszcie wydali by tę mangę?
Obrazek
♥Obrazek
czemu nie czuję waszej sympatii?!!

Kamui Shiro
Status: Offline

Post autor: Kamui Shiro » ndz wrz 24, 2006 11:28 pm

Wiesz co... dla mnie to i głupie, i fajne :]

Jestem jak najbardziej za wydaniem mangi w Polsce, ale wiadomo...

Może najważniejsze w moim stosunku do CCS jest to, że żadna manga Clampa, choćby nie wiem jak ogłupiała i różowa, nie jest taka całkiem płaska i płytka. Tam sa jednak ukryte podteksty, głównie dotyczące relacji międzyludzkich, np. dwuznaczne pary: Sakura/ Tomoyo, Syaoran/ Yukito (wiem, że to jakaś pomyłka w przypadku tej drugiej, ale na razie jeszcze do tego nie doszedłem, a wygląda dwuznacznie - proszę, nie uświadamiajcie mnie xD) , Toya/ Yukito (a tutaj to ja z kolei nie widzę na razie szczególnych dwuznaczności), mama Tomoyo/ mama Sakury...

czasami też Kero powie coś zastanawiającego. Interesujące jest też to zbieranie i kontrolowanie kart - i cel tegoż - te karty odpowiadają za rózne trudne do poskromienia siły natury...

Utarczki Sakury ze zbuntowanymi kartami są czasami pokazane bardzo pomysłowo i ciekawie się je ogląda (np. tę z Watery), a czasami nudne i gryzące własny ogon ("become a binding chain" itp.). Niemniej miłym akcentem jest zawsze Tomoyo ze swoimi komicznymi pomysłami XD


W Sakurze nawet czasami są podteksty niejasne erotycznie, często mamy np widok na różne partie ciała tej nastolatki (jakby co, to mi daleko do perwersji i pedofilii, ale jednak po niektórych scenach w anime widać, że "kręcono" je chyba z róznymi myslami)

Bardzo podobami się podkreślenie atmosfery domowej - w żadnym innym dziele Clampa dom i całe jego wnętrze nie odkrywa tak ważnej roli, nie poznajemy go tak dobrze. Świat oglądamy z perspektywy dziecka - to też ciekawe. No i Kero-chan jest po prostu kochany :3 uwielbiam ending "Groovy" z jego udziałem *o*

Mam na razie dostęp tylko do 2 tomów mangi i 5 odcinków anime, ale takie są moje wrażenia na razie ^^

Ta historyjka może się jak najbardziej nie podobać - to zależy od tego, jaka kto ma a) wrażliwość b) tolerancję na słodziuteńkie dzieweczki w kawaiiiiii stroikach c) wymagania od lektury

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pn lut 11, 2008 12:46 am

to co przeczytałam w Mangamixie skutecznie mnie odstraszyło. Przedtem, opierając się na artykułach i recenzjach sądziłam, że tytuł przypadnie mi do gustu. Jednak okazało się, że manga mimo ładnych i sympatycznych grafik znudziła mnie i nie potrafiłam się wciągnąć w przygody głównej bohaterki.

Marusera
Status: Offline

Post autor: Marusera » ndz lis 30, 2008 10:10 am

Na początku manga i anime CCS nie są aż takie ciekawe, ale później akcja się rozkręca^^. Ja wprost kocham CCS, w szczególności mangę, ale anime też jest świetne :D Co do polskiego wydania to nie zależy mi już na nim. Znudziłam się czekaniem i kupiłam już parę japońskich tomików (śliczną reedycję w twardej oprawie i z mnóstwem kolorowych ilustracji). W każdym razie poleciłabym tę mangę wszystkim fanom CLAMP'a i nie tylko^^.

Odetta
Status: Offline

Post autor: Odetta » pn wrz 20, 2010 11:28 am

Ja też przepadam za Card Captor Sakurą :) Może i jest słodkie, ale ma w sobie to coś, co mnie do niej ciągnie :D Marusera ma rację, na początku może być trochę nudnawe, ale później akcja nabiera tempa ^^
Też żałuję, że manga ta nie zostanie wydana w Polsce, bo gdyby tak było to na pewno zaopatrzyłabym się we wszystkie tomiki ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Clamp Fanatic Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości