Hellsing

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt lip 04, 2014 6:15 pm

Ame pisze:Manga różni się znacząco od Hellsing Ultimate?
I czy są w niej wulgaryzmy tak jak były w anime?
Ultimate to jest adaptacja mangi, dość wierna, choć czasami brakuje jej szaleństwa i rozmachu, jaki ma styl Kohty Hirano.
A co do wulgaryzmów... nie ten gatunek mangi. Tu bohaterowie używają bardziej kwiecistego języka niż jakieś żule.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pt lip 04, 2014 8:07 pm

Ultimate to jest adaptacja mangi, dość wierna
Czyli ma się rozumieć ,że nie muszę się z mangą zapoznawać skoro obejrzałem Oavki i przypadły mi do gustu :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz lip 06, 2014 1:01 am

Dzięki za odpowiedź.Niedawno obejrzałam Ultimate i byłam ciekawa jakie są różnice pomiędzy oryginałem.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lut 24, 2015 12:03 pm

Jest to tytuł który zagościł na mojej półce jako jeden z pierwszych (wiadomo DB czy Czarodziejka najpierwsze).
Bawi mnie to jak Japończycy potrafią przekręcić i dostosować pod siebie zagraniczne motywy. Podoba mi się klimat i rozmach występujący w tej serii. Sam Alucard bardzo bobrze broni ciemnej strony mocy, czyli złego (właściwego) wizerunku wampirów. Choć moimi ulubionymi postaciami są Victoria Seras (policjanta) i Kapitan Bernadotto.

Dobra średnia (dla mnie krótka) seria.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw lut 26, 2015 1:07 am

Reviolli pisze:Choć moimi ulubionymi postaciami są Victoria Seras (policjanta) i Kapitan Bernadotto.
Przybij! :D Też ich uwielbiam i zdecydowanie mało mi ich było.
Ech, muszę sobie powtórzyć 9 tomów, bo 10 kupiłam sporo po lekturze.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw lut 26, 2015 8:40 am

Viktoria bawiła mnie od początku, bardzo pozytywnie ją przyjąłem. Natomiast Kapitana polubiłem za to że pokazywał iż człowiek jest groźny, nawet jeśli jest wśród prawdziwych potworów.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt mar 27, 2015 10:39 pm

Nom, pierwsza kupiona manga w życiu. Tłumaczenia czytać się nie da, ale i tak mam do niej słabość. Czytałem 7 razy, ale ostatni raz chyba już ze 3 albo i 4 lata temu, dobrze by było sobie powtórzyć gdy będzie trochę wolnego czasu :)

MizuKi23
Status: Offline

Post autor: MizuKi23 » pt mar 11, 2016 3:04 pm

Czy anime różni się od mangi?

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt mar 11, 2016 3:11 pm

Seria TV tak. za to 10 odcinkowe OAV prawie wcale.
Obrazek

MizuKi23
Status: Offline

Post autor: MizuKi23 » pt mar 11, 2016 3:30 pm

A które lepsze?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt mar 11, 2016 3:31 pm

Ale manga według mnie lepiej oddaje klimat Hellsinga (Autor genialnie rysuje), a w serii OVA brakuje chyba tylko ew. historii dodatkowych z tomów, ale też pewny nie jestem, bo dawno nie oglądałem, ogólnie jak kupisz mangę to nie dostaniesz nic nowego.
Obrazek

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt mar 11, 2016 5:01 pm

Jestem takim rzadkim przypadkiem, któremu pierwsze anime (to rozjeżdżające się z komiksem) podobało się bardziej od mangi, więc ja powiem, że pierwsze anime lepsze. Szkoda, że urwało się na cliffhangerze. To kwestia gustu, komiks dla mnie był im dalej, tym bardziej "przedobrzony".

Na pewno nowsze anime jest lepsze pod względem grafiki. Chociaż jak dla mnie niepotrzebnie kopiuje niektóre elementy kreski mangi (typu za duże oczy względem ich ułożenia w czaszce czy notoryczne robienie z postaci cyklopów, coby tego pierwszego błędu nie było widać), mogło coś tam poprawić. :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt mar 11, 2016 5:33 pm

A moim skromnym zdaniem obydwie wersje anime mają w sobie coś :) dlatego polecam każdemu "nowemu" zobaczenie obydwu :) biorąc pod uwagę różnicę w jakości animacji: lepiej zacząć od wersji TV. Jest też starsza więc i w ten sposób wychodzi, że lepiej ją jako pierwszą zaliczyć.

Slayerka
Status: Offline

Post autor: Slayerka » pt mar 11, 2016 6:00 pm

Choć Hellsing był moją pierwszą w całości kupioną serią, choć spodobał mi się na tyle, że kupiłam go zaraz po przeczytaniu w bibliotece, choć co raz do niego wracam, szczególnie do ulubionych momentów, choć uważam ten tytuł za jeden z moich ulubionych... anime nie dałam rady obejrzeć. Ani jednego, ani drugiego. W pierwszym dotarłam może do drugiego odcinka, w drugim obejrzałam zaledwie ten pierwszy. Cały czas planuję spróbować jeszcze raz, i planuję tak już drugi rok.

Tak więc mim zdaniem manga jest najlepsza. <3

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt mar 11, 2016 8:00 pm

Mai-Takeru pisze:Jestem takim rzadkim przypadkiem, któremu pierwsze anime (to rozjeżdżające się z komiksem) podobało się bardziej od mangi
Wcale nie rzadkim :wink: Mi oraz innym osobą spodobał pierwszy Hellsing. Po jakimś czasie zaczęłam oglądać OVA znów(za pierwszym porzuciłam oglądanie) i dopiero wtedy mi się spodobała, ale obie serie mają to coś. Wolę jednak i tak pierwszą serię.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt mar 11, 2016 8:43 pm

Ja jestem w stanie czytać tylko mangę, a od anime to się odbijam.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Hellsing

Post autor: KubciO » śr lis 27, 2019 1:03 pm

Jest ekstra wydanie Deluxe Berserka od Dark Horse, to teraz pora na Hellsinga. :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Hellsing

Post autor: Meliona » pt mar 05, 2021 8:28 am

Amazon Develops Live-Action Hellsing Film With John Wick Writer

Entertainment website Deadline reported on Thursday that Amazon Studios is developing a live-action film adaptation of Kouta Hirano's Hellsing manga with Derek Kolstad (John Wick franchise writer, Marvel's Falcon and the Winter Soldier executive producer) on board as screenwriter.

The project's producers include Kolstad himself, along with Automatik's Brian Kavanaugh-Jones and Fred Berger, Ranger 7 Films' Mike Callaghan (who secured the film rights) and Reuben Liber, and Soluble Fish Productions' Jason Lust.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... er/.170256

:shock: :shock: :shock:
Ostatnio myślałam o tym, że fajnie by było zobaczyć Hellsinga live action xD Ale tylko pod warunkiem, że twórcy będą wiedzieli, co robią. Czekam na dalsze info, naprawdę się zaciekawiłam xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Hellsing

Post autor: Ame » pt mar 05, 2021 7:17 pm

:shock: Nie spodziewałabym się aktorskiego filmu Hellsinga. Jak zrobią to muszę to sprawdzić. :P

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Hellsing

Post autor: Bukafo » sob mar 06, 2021 4:06 pm

Ja to nawet w szoku. Czekam w takim razie na dalsze info. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości