Ranma½

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Reviolli » wt lut 02, 2021 10:36 pm

O ja Ranma wraca...

Może teraz uzbieram tą serie całą.

Cieszę się, naprawdę.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Lina » pn lut 08, 2021 10:40 am

Super że wydadza Ranme w nowym i ładniejszym wydaniu. Chętnie bym kupila jedna z mang Rumiko. Tylko nie wiem która wybrać: Ranme czy Inuyashe.
Czy Ranma jest trochę poodbna do mangi Love Hina? Jakos tak mi sie skojarzyło po obejrzeniu pierwszego odcinka Ranmy hehe.
Czy ktoś z Was czytał całą mange? Jak pierwszy tom mi sie spodoba to powinnam dotrwać do końca? Czytałam kawałek i podoba mi sie :D.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Monsterlight » pn lut 08, 2021 10:46 am

Lina pisze:
pn lut 08, 2021 10:40 am
Czy ktoś z Was czytał całą mange? Jak pierwszy tom mi sie spodoba to powinnam dotrwać do końca? Czytałam kawałek i podoba mi sie .
Całej co prawda nie, ale jakieś 10 pierwszych tomów, nie pamiętam dokładnie :> I historia jest raczej w podobnym stylu przez większość czasu, to znaczy pojawia się jakaś nowa postać, pozawraca trochę tyłek głównej parze, porobią z nią coś przez kilka rozdziałów, i potem ta postać schodzi ze sceny. I wtedy zabawa zaczyna się od nowa :lol: No jest to dosyć schematyczne, ale myślę, że jeśli pierwszy tom Ci się spodoba to przez większość czasu też się będziesz dobrze bawić, bo manga mimo swoich wad jest naprawdę fajna. A Love Hiny niestety nie czytałam ani nie oglądałam, więc nie wiem na ile te serie są do siebie podobne.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Canis » pn lut 08, 2021 5:19 pm

Lina pisze:
pn lut 08, 2021 10:40 am
Czy Ranma jest trochę poodbna do mangi Love Hina? Jakos tak mi sie skojarzyło po obejrzeniu pierwszego odcinka Ranmy hehe.
Czy ktoś z Was czytał całą mange? Jak pierwszy tom mi sie spodoba to powinnam dotrwać do końca?
Przy Ranmie, podobnie jak przy LH śmiałem się niemal nieustannie. Ogólnie historia cały czas prezentuje podobny, dobry poziom. Ostatni tom niewiele się różni od pierwszego. Brakowało mi trochę jakiegoś sensowniejszego rozwoju wątku romantycznego pomiędzy Ranmą i Akane, przez co finał był... ok. Nie był zły, ale całość można było dopieścić.
Ranma to świetna komedia i na komedię należy się nastawić biorąc tę mangę do rąk. Ja bawiłem się przy niej bardzo dobrze. :D

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kocurzyca » pn lut 08, 2021 7:10 pm

Lina pisze:
pn lut 08, 2021 10:40 am
Super że wydadza Ranme w nowym i ładniejszym wydaniu. Chętnie bym kupila jedna z mang Rumiko. Tylko nie wiem która wybrać: Ranme czy Inuyashe.
Nie jestem w stanie się wypowiedzieć w kwestii podobieństwa do Love Hina bo nie znam tej serii, ale jeśli chodzi o Ranmę i InuYashę to główna różnica między tymi dwoma seriami to to, ze Ranma jest głównie epizodyczną komedią gdzie fabuła i ciągłość fabularna są na drugim miejscu natomiast w przypadku InuYashy to głównie przygodówka z demonami w tle gdzie fabuła i ciągłość fabularna mają znaczenie a komedia raczej schodzi na drugie miejsce.
Więc to zależy, czy bardziej masz ochotę poczytać jakąś lżejszą ale sympatyczną komedyjkę czy historię z walkami, feudalną Japonią i pewną dozą brutalności.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Lina » wt lut 09, 2021 2:09 pm

Kocurzyca pisze:
pn lut 08, 2021 7:10 pm
Więc to zależy, czy bardziej masz ochotę poczytać jakąś lżejszą ale sympatyczną komedyjkę czy historię z walkami, feudalną Japonią i pewną dozą brutalności.
Wolę komedie:). Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Zamówię pierwszy tom na próbę. I naprawde extra prezentuje sie to wydanie.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Tomek » wt lut 09, 2021 11:14 pm

Ja po powtórce dużej ilości odcinków Inuyashy stwierdziłem, że nie chce już wydania grubego (poczekam na jakieś przeceny) i to pomimo że jestem fanem pani Takahashi. :lol: Niestety nie mam już 15 lat i poziom snującego się w tej mandze melodramatu oraz parę innych rzeczy działały mi momentami na nerwy. Zwłaszcza mam problem z postacią Sesshoumaru, którego teraz traktuję za największą płaczkę w historii anime. ;)
► Pokaż Spoiler
Z Ranmą 1/2 nie miałem takiego problemu. Obejrzałem dużą część pierwszego sezonu (przez VPN na Funimation) i nadal mnie taki absurdalny humor odpręża. Wziąłem sobie wydanie grube, a jako substytut Inuyashy potraktuje "Fire Tripper", który ma trochę podobną historię, a znajduje się chyba w jednym z tomów Rumik World. Pod względem podróży w czasie i konsekwencji z niej płynących jest to dla mnie ciekawsze opowiadanie, do tego skondensowane do jednego oneshota.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: KubciO » pn mar 29, 2021 12:37 pm

JPF udostępnił na Fb pierwszy rozdział mangi.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Bukafo » pn mar 29, 2021 1:20 pm

KubciO pisze:
pn mar 29, 2021 12:37 pm
JPF udostępnił na Fb pierwszy rozdział mangi.
W takim razie zabieram się za czytanie! :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Bukafo » pn mar 29, 2021 3:37 pm

Rozdział przeczytany. O wiele bardziej wciągający od pierwszego rozdziału Inuyashy. :mrgreen:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Monsterlight » pn kwie 12, 2021 10:35 am

FB JPFu pisze:GRATISY do pre-orderów RANMA ½ tom 01 ❤❤❤
-pocztówka
-zakładka
-2 magnesy
Dołączamy je do obu opraw!
⏰pre-order na twardą oprawę do 15 kwietnia
⏰pre-order na miękką oprawę do 15 maja
► Pokaż Spoiler
Nice, na bogato~ 😎 Czyli jednak się wyrobili :) Zakładka wygląda super, magnesy też spoko, ale z tego co widzę są maciupkie.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Matii » pn kwie 12, 2021 11:12 am

Ale super!
W jednym pre-oderze mamy wszystko co lubię! Pocztówkę, zakładkę i 2 cudowne magnesy! Moja tablica magnetyczna już czeka na te 2 magnesy!
Świetny pomysł aby wykorzystać 2 grafiki z okładki jako magnesy. Brawo! Czekam na resztę dodatków do kolekcji.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Ajsza » pn kwie 12, 2021 11:22 am

Monsterlight pisze:
pn kwie 12, 2021 10:35 am
magnesy też spoko, ale z tego co widzę są maciupkie.
Jak ktoś ma całą lodówkę w magnesach, to akurat dla niego będzie ;)

Zazdroszczę fanom, też chciałabym tak na bogato z moimi ulubionymi seriami...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kocurzyca » pn kwie 12, 2021 2:10 pm

Fajna sprawa. Szkoda, że akurat Ranmy nie planowałam kupować w preorderze bo chętnie bym przygarnęła ten magnes z pojedynczym Ranmą.
Chciałabym, by do InuYashy też bym jakiś magnes. Marzenie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Bukafo » pn kwie 12, 2021 2:26 pm

Kocurzyca pisze:
pn kwie 12, 2021 2:10 pm
Chciałabym, by do InuYashy też bym jakiś magnes. Marzenie.
A ja do Berserka bym chciał. :cry:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » pn kwie 12, 2021 3:41 pm

Monsterlight pisze:
pn kwie 12, 2021 10:35 am
magnesy też spoko
Akurat jak dla mnie wszystkie gadżety typu magnesy, notesiki, podkładki pod kubki to takie wielkie meh. Pocztówki i zakładki forever :D I kiedy otwierasz swój cudny segregator i podziwiasz te piękności. Idzie się zakochać <3

PS: a przypinek to wręcz nienawidzę :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » pn kwie 12, 2021 4:43 pm

Archerito pisze:
pn kwie 12, 2021 3:41 pm
Akurat jak dla mnie wszystkie gadżety typu magnesy, notesiki, podkładki pod kubki to takie wielkie meh. Pocztówki i zakładki forever :D I kiedy otwierasz swój cudny segregator i podziwiasz te piękności. Idzie się zakochać <3
Dokładnie mam tak samo xD Segregator z pocztówkami i zakładkami cudnie się prezentuje, a notesy, magnesy i inne, walają się i nie mam co z nimi zrobić. Przypinki to już inny rodzaj. O ile te powyżej można użyć, tak te przypinki to naprawdę są bezużyteczne.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Thoreline » pn kwie 12, 2021 4:53 pm

Magnesy super, miejsce na lodówce zawsze się znajdzie :D.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: KubciO » pn kwie 12, 2021 4:58 pm

Thoreline pisze:
pn kwie 12, 2021 4:53 pm
Magnesy super, miejsce na lodówce zawsze się znajdzie :D.
Jak się skończy, to zawsze można sobie zrobić tablicę z blachy, jakąś fajną ramkę do tego i na tym trzymać magnesy, a całość gdzieś powiesić. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Omocha
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 03, 2020 8:15 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Omocha » pn kwie 12, 2021 10:28 pm

Jestem tego samego zdania. Pocztówki i zakładki to najlepszy dodatek według mnie. Zresztą, ostatnio zamówiłam sobie prenumeratę do Irumy i jako dodatek załączana była przypinka. Przykleili ją jakimś klejem czy taśmą do obwoluty, nie wiem co to było, w każdym bądź razie ciężko było to odkleić. Cała obwoluta teraz wygląda jakby ją krowa przeżuła...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości