Królestwo żwiru

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Angu » pn sie 27, 2018 2:05 pm

tytuł oryginalny: Sareki Oukoku
autor: Kaori Yuki
format: A5, obwoluta
ilość stron: 290
cena okładkowa: 44,99zł

Poznaj zaklęty świat stworzony przez autorkę "Angel Sanctuary" i "Rewolucji według Ludwika". Oto wczesne arcydzieła Kaori Yuki takie jak "Królestwo żwiru", "Okrutne baśnie, "Stonehenge" i "Młodzieńcy, którzy zatrzymali czas". Królestwo żwiru to miasto ukryte wśród bezkresów pustyni, mierzące się z zamieszkującymi ją istotami i niebezpieczeństwem pochłonięcia przez piaski. Ludzie pustyni nie spoczną dopóki nie zniszczą ostatniego przyczółku ludzkości...

Obrazek

Dzieła Kaori Yuki chętnie kupię, choć cena trochę zaporowa.
Dolną część "L" mogli odwrócić w drugą stronę by nie przypominało "J" :P
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: KubciO » pn sie 27, 2018 2:16 pm

Nie miałem styczności ani z "Angel Sanctuary", ani z "Rewolucją według Ludwika", ale nad "Królestwem żwiru" się zastanowię.
Angu pisze:
pn sie 27, 2018 2:05 pm
Dolną część "L" mogli odwrócić w drugą stronę by nie przypominało "J" :P
Dokładanie. Jak przeczytałem Twój komentarz, to rzuciło mi się to w oczy. Wcześniej mi nie przeszkadzało. :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: amsterdream » wt sie 28, 2018 6:04 pm

Już dawno nie widziałem tak przekombinowanego logo.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Skolopendrokot » wt sie 28, 2018 6:39 pm

Logo nie wydaje mi się przekombinowane, ale nie mogłabym chyba powiedzieć tego samego o twórczości Kaori Yuki. Z jednej strony uwielbiałam jej prace, kiedy wchodziłam w świat mangi, z drugiej jestem więcej niż pewna, że na miano "arcydzieł" jej opowieści nie zasługują.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: miaka88 » wt sie 28, 2018 8:11 pm

Już srebrny trójkąt wydawał się drogi a miał 315 stron. Myślałam, że Kaori Yuki jest mniej niszowa od Hagio.
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Ginny » śr wrz 05, 2018 12:47 am

Czy osoby wrażliwsze mogą to spokojnie czytać? Nie chcę scen rodem z
► Pokaż Spoiler
To raczej delikatna manga, czy też z tych mocniejszych?

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Matii » śr wrz 05, 2018 8:42 pm

Z Fb:
Z tyłu obwoluty "Królestwa żwiru" zamieściliśmy ilustrację "Okrutnych baśni", które znajdują się w naszym wydaniu :)
http://www.mangarden.pl/pl/p/Krolestwo- ... order/3597
► Pokaż Spoiler
Świetnie wyszło! Ja lubię jak są też jakieś ilustracje z tylu tomiku ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: ninna » pn wrz 24, 2018 7:14 pm

Manga już u mnie, przeczytana dwukrotnie. Z Kaori Yuki chyba już wyrosłam (po latach nie jestem w stanie przebrnąć przez uwielbiane niegdyś AS), ale bardzo zależało mi na "Okrutnych Baśniach" i głównie dla nich kupiłam "Królestwo".

To taki "lepszy średniak". Aczkolwiek podczas pierwszej lektury byłam bardziej negatywnie nastawiona. Za drugim razem wchodzi już lepiej. Najlepsze ze wszystkiego są oczywiście "Baśnie" ale "Chłopcy, Którzy Zatrzymali Czas", jakkolwiek pogmatwani, też mi się podobali. Tytułowe "Królestwo Żwiru", czyli najdłuższa opowieść w zbiorku, to nic odkrywczego ale czyta się szybko i w sumie przyjemnie. Natomiast "Stonehenge" to dla mnie nieporozumienie, wywaliłabym je ze zbioru i całość by na tym zyskała. Pewnie jeszcze do tej mangi wrócę (do "Baśni" i "Chłopców" na pewno), jest fajna na takie wieczory jak teraz - ponure, zimne i deszczowe.

Tomik jest ładnie wydany i przetłumaczony. Jedyne, do czego można się przyczepić, to widoczne na dole stron znaczniki (te "krzyżyki") i gdzieś pod koniec jakieś "ha ha ha" oprócz dymku wylądowało też na obrazku. Poza tym jest dobrze.

Jedno tylko nie daje mi spokoju: w "Królestwie Żwiru" "Okrutne Baśnie" składają się z dwóch rozdziałów (tworzących jedną opowieść). Natomiast na bace mamy taki spis rozdziałów: opowieść tytułowa (to co mamy w polskim tomiku), "Blanche", "Backstage Mage" i "Teina Who Can See the Past". I to jest właśnie to, co czytałam kiedyś w skanach. W Niemczech też to wyszło jako taki tomik (tak mi się wydaje). Dlaczego w "Królestwie" jest tylko część opowiadań? Nie że się czepiam bo w sumie mam to co najciekawsze ale szkoda, że to nie całość...

Endriu_jpf
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Endriu_jpf » pn wrz 24, 2018 8:10 pm

Dlaczego w "Królestwie" jest tylko część opowiadań?
Wydawca tak to rozdzielił, "Blanche" jest chyba nawet w "Twoim obrazie". W każdym razie te historyjki są niezależne i pewnie jeszcze kiedyś do nas trafią ;)


EDIT:
Sprawdziłem, wszystkie pozostałe są w tomiku Kotori :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: ninna » wt wrz 25, 2018 4:28 pm

Endriu_jpf, tak, właśnie wyjęłam "Twój Obraz" ze skrzynki i potwierdzam. "Cruel Fairytales" zostało całe wydane w Polsce, tylko w dwóch różnych tomikach :D.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Ame » wt wrz 25, 2018 6:44 pm

ninna, a które się Ci bardziej się spodobało? Od Autorki przeczytałam tylko jakiś oneshot? który był taki sobie. Na początku byłam bardziej zainteresowana "Twój obraz", ale potem i Żniwo mnie zainteresowało. A nie będę się pakować 2 nieznane pozycjom, które tyle kosztują. Dlatego czekam na opinie obu tytułom.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: ninna » wt wrz 25, 2018 8:46 pm

Ame, dzisiaj dopiero dostałam mangę, jeszcze jej nie czytałam :). Ale napiszę opinię we właściwym temacie jak już przeczytam. Ja od Kaori Yuki oprócz "Królestwa"czytałam "Angel Sanctuary" (i, jak już wspomniałam, po latach nie jestem w stanie tego czytać), "Neji" (nic z niego nie pamiętam), "Rewolucję Ludwiga" (odpadłam po dwóch tomach) i "Kaine" (niezbyt go pamiętam ale pomimo pogmatwania był całkiem spoko).

Najbardziej lubię (i wciąż mogę do nich wracać z przyjemnością) właśnie "Cruel Fairytales".

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: ZenekPsychopata » śr wrz 26, 2018 2:58 pm

Nie mogę się doczekać. Ma ktoś przykładowe strony?
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: kuras » śr wrz 26, 2018 4:00 pm

Przykładowych stron nie mam, ale jakoś mnie natchnęło i wyszło mi coś takiego :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: ZenekPsychopata » śr wrz 26, 2018 4:14 pm

kuras pisze:
śr wrz 26, 2018 4:00 pm
Przykładowych stron nie mam, ale jakoś mnie natchnęło i wyszło mi coś takiego :)
:klask:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Ame » śr wrz 26, 2018 7:33 pm

kuras, wiesz jak zachęcić do kupienia. :lol:

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Królestwo żwiru

Post autor: Kuroneko » wt gru 11, 2018 11:37 am

Jestem ciekawa czy wydadzą też trzeci tomik z serii jednotomówek Kaori Yuki. W 2009 roku Hakusensha wydała bowiem obok tych dwóch wydanych w Polsce trzeci w wersji bunko z Kaine. Zawiera on też trzecie opowiadanie, które pierwotnie znajdowało się w Boy's next door (Twój obraz), pt. When a Heart Beats, więc chyba należy do tego cyklu. Poza tym zawiera trzy opowiadania, które były w Kaine i jedno z Count Cain, pt. Natsufuku no Erii.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości