W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: ninna » śr lip 18, 2018 9:16 pm

Całość już za mną i mogę powiedzieć, że to świetna, klimatyczna miniaturka. W sam raz na wakacje :). Zakończenie mnie nawet zaskoczyło, spodziewałam się czegoś bardziej "baśniowego". Ale nie jest to zarzut.
Fajnie byłoby też ujrzeć u nas "Sirius to Mayu" tej samej autorki. Też ma 2 tomy, a opis brzmi zachęcająco.

Podczas lektury wyłapałam 2 błędy:
► Pokaż Spoiler
tutaj coś mi nie gra + jest dwa razy powtórzone to samo zdanie.
str. 40 i 41: nauczyciel woła "Masashi Oguri! Do mnie!", po czym potem mamy tekst "Rozmawiam z Ogurą"

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Łukasz.T » sob lip 21, 2018 3:27 pm

Drugi tomik za mną ^^
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: zandam » sob lip 21, 2018 6:18 pm

Łukasz.T
► Pokaż Spoiler
Drugi tom świetnie zamknął całość i choć mniej magiczny niż początkowo się zdawało, to jednak przez to wydaje się jeszcze bardziej wartościowy. :)

Tytuł był naprawdę uroczy i liczę na to, że w przyszłości JPF zdecyduje się na coś podobnego/na podobnym poziomie.
Endriu, jesteś w stanie już coś powiedzieć o sprzedaży obu josei? Była wystarczająca, czy jesteście rozczarowani (i lepiej nie robić sobie nadzei)?

Endriu_jpf
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Endriu_jpf » pn lip 23, 2018 2:26 pm

zandam pisze:
sob lip 21, 2018 6:18 pm
Tytuł był naprawdę uroczy i liczę na to, że w przyszłości JPF zdecyduje się na coś podobnego/na podobnym poziomie.
Endriu, jesteś w stanie już coś powiedzieć o sprzedaży obu josei? Była wystarczająca, czy jesteście rozczarowani (i lepiej nie robić sobie nadzei)?
Sprzedaż pierwszych tomów jest obiecująca, jest duża szansa na kolejne josei :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: SallyCzarownica » pn lip 23, 2018 2:44 pm

Cudowna wiadomość. <3
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: zandam » pn lip 23, 2018 8:30 pm

Endriu_jpf pisze:
pn lip 23, 2018 2:26 pm
Sprzedaż pierwszych tomów jest obiecująca, jest duża szansa na kolejne josei :)
Fantastycznie. Oby drugie tomy też utrzymały ten trend. :)
Zdradzisz, który z nich lepiej się przyjął? Typowy josei czy yuri?

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Kirion » pt sie 03, 2018 12:14 am

Drugi tomik przeczytany.
► Pokaż Spoiler
Jestem bardzo zadowolona z lektury. Proszę o więcej takich tytułów!

Reiko_Hakase
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Reiko_Hakase » wt paź 23, 2018 11:48 am

Wszyscy już przeczytali i zapomnieli, a ja dopiero teraz miałam okazję...trochę szkoda, bo manga faktycznie budzi letnie i nadmorskie skojarzenia, a za oknem jest to co jest. Ale nadal, warto było. Wprawia w taki spokojny nastrój, aż chciałoby się wyjechać na jakiś czas w takie okolice...

Plus brawa dla pani tłumaczącej, dzięki pracy której po części tak właśnie się to czyta (a jednocześnie widać, że jest profesjonalnie i nie ma niedoróbek). Ja też ubieram buty, więc wiesz :wink:

Hame
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Hame » wt paź 23, 2018 12:35 pm

Reiko_Hakase pisze:
wt paź 23, 2018 11:48 am
trochę szkoda, bo manga faktycznie budzi letnie i nadmorskie skojarzenia, a za oknem jest to co jest.
Właśnie dlatego, powiedziałabym, tym bardziej pora jest dobra ;). Ja nadal mam na pulpicie tapetę zrobioną z okładki drugiego tomu ;), pomaga walczyć z jesienną chandrą.
Reiko_Hakase pisze:
wt paź 23, 2018 11:48 am
Plus brawa dla pani tłumaczącej, dzięki pracy której po części tak właśnie się to czyta (a jednocześnie widać, że jest profesjonalnie i nie ma niedoróbek). Ja też ubieram buty, więc wiesz :wink:
Dziękuję za wsparcie :), mnie z kolei miło i przyjemnie się czyta takie rzeczy, zwłaszcza że staż akurat jako tłumacz mam jeszcze mizerny :).

Reiko_Hakase
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Reiko_Hakase » wt paź 23, 2018 2:39 pm

Pora faktycznie dobra, jeśli traktuje się piasek i łuski jako wspomagacz w walce z jesienią (którą akurat i tak lubię), gorzej jeśli po lekturze mangi ma się ochotę posiedzieć na plaży (i poszukać syrenek) :wink:

Nie ma za co, ot mówię co pomyślałam. :o Ale skoro staż krótki, to tym bardziej pochwały zasłużone się wydają (jeśli dobrze kojarzę wcześniej było Wzgórze Apolla? Nie czytałam, z różnych względów). A jak już, choć to nie tutaj, to zapytam czy na horyzoncie coś w podobnych klimatach chociaż majaczy?

Hame
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Hame » wt paź 23, 2018 4:43 pm

Reiko_Hakase pisze:
wt paź 23, 2018 2:39 pm
(jeśli dobrze kojarzę wcześniej było Wzgórze Apolla?
Szanuję za poziom zorientowania, naprawdę ;). Tak, zgadza się, od drugiego tomu Wzgórze to moja robota.
Natomiast napisałam, że "jako tłumacz", bo na co dzień zajmuję się raczej redagowaniem tekstu reszcie tłumaczy w sporej części wychodzących serii, co w sumie czasem trochę pracę tłumacza przypomina ;).

Co do pytania o tytuły - ja póki co nic na ten temat nie wiem, ale nigdy nie wiadomo, co jeszcze Endriu tam trzyma w zanadrzu ;) albo na co jeszcze trafi. Znając jego, niedługo znowu usłyszycie o jakimś przyjemnym tytule ;).

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Reviolli » wt gru 25, 2018 11:31 pm

Ja też jestem po lekturze, w końcu trzeba zamknąć rok, by mieć na co glosować w rankingu.

Dla mnie jakoś pierwszy tom był ciężko strawny i na raty go czytałem. Natomiast drugi na raz poszedł.
Jest to spowodowane tym że jakoś nie umiałem załapać kontaktu z dzieciakami, później zaś dałem się złapać na zagadkę i baśń.

Mamusia standardowo do odstrzału.
► Pokaż Spoiler
Historia całościowo nawet całkiem całkiem, ale nie wiem czy szybko do niej wrócę, bo wolę okruchy ze starszymi bohaterami.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

W miasteczku piasku i błękitnych łusek

Post autor: Mormicc » czw sty 21, 2021 10:37 pm

W sumie to nie mam za bardzo co pisać, ponieważ moja opinia zgadza się z większością poprzedników. Bardzo ciekawa pozycja, specjalna nagroda idzie do tłumaczki za zabieg z nazwą festynu i imieniem boga.
Na wyróżnienie zasługuje również kreska. Uważam, że jest piękna. Wszystko jest takie minimalistyczne, ale na wielu kadrach zdarzało mi się zawieszać oko (choć na MALu przeczytałem w komentarzach do autorki, że jej rysunki to very primitive, horrible drawing :lol:, więc gusta są różne).

Jeśli ktoś szuka spokojnej, ale wciąż intrygującej swoją fabułą obyczajówki to zdecydowanie polecam. Choć tu muszę zaznaczyć, że pierwszy tom też mi się podobał, ale to dopiero w drugim, że to tak ujmę, odpłynąłem.
► Pokaż Spoiler
Na koniec mogę napisać dwie prywatne sytuacje związane z tą pozycją:
-  Pierwszy tom kupiłem jeszcze na Pyrkonie w dniu jego premiery. Na zakup kolejnego potrzebowałem ponad roku, ponieważ jak robiłem zamówienia to albo go nie było, albo czas wysyłki wydłużał się o tydzień (lub ponad), więc stwierdzałem, że dobra, innym razem. Więc ostatecznie musiały minąć prawie 3 lata stania i kurzenia się na półce bym po to sięgnął :lol: lepiej późno niż wcale.
- Jest to pierwsza od prawie... roku? manga z mojej kolekcji, którą przeczytałem :lol: więc no, miło jest wrócić :D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości