Antologia Konkursowa 20-lecie JPFu

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Antologia Konkursowa 20-lecie JPFu

Post autor: Meliona » pn paź 30, 2017 3:45 pm

► Pokaż Spoiler
fb pisze:W grudniu możecie spodziewać się publikacji antologii konkursowej, w której znajdą się prace 8 rysowników!
-Format A5, 186 str, cena 25,20 zł
-22 kolorowe strony

pre-order:
http://mangarden.pl/pl/p/Antologia-Konk ... order/3411
Raczej wezmę, bo lubię kreskę Eureki, a inne komiksy też nie wyglądają źle. Czytać mi się ich nie chciało na fb, więc tym lepiej.
Tu jest link do postu z wynikami konkursu, i podlinkowanymi pracami: https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... =3&theater
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Antologia Konkursowa 20-lecie JPFu

Post autor: Matii » wt paź 31, 2017 5:58 pm

Ja też wezmę tą antologię. Gdzieś tam kiedyś do zamówienia wrzucę. Z chęcią poczytam dzieła polskich mangaków innych niż Kattlet. Poza tym podoba mi się okładka i lubię ten format.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Antologia Konkursowa 20-lecie JPFu

Post autor: Meliona » sob sty 06, 2018 4:44 pm

Dostałam w łapki i przeczytałam już swój tomik i to było... takie meh :lol:
Najbardziej podobała mi się historia o skokach narciarskich. Była dobrze poprowadzona narracyjnie - wiedziałam, co się dzieje, w przeciwieństwie do np. Komisarza Sigaro, i miała ładną kreskę. No i lubię skoki ^^ Richard Samstag mnie zabił :lol: Ale słodka dziewczyna wkurzała za każdym razem, kiedy się pojawiała + charakter głównego bohatera na dłuższą metę byłby pewnie nie do zniesienia.
Pierwsze dwie historie w kolorze mają śliczną kreskę i w sumie to by było na tyle. To początki większych historii bez żadnego zakończenia...
"Delta" - Ciężko się ten komiks czytało. Fabularnie średniak.
"Sigaro" - Znowu urwana historia bez zakończenia. Nie mogłam połapać się w bohaterach. Autorka ma już doświadczenie w opowiadaniu historii - rysowała "Bisu" wydawane przez Yumegari, ale ciężko było mi ogarnąć, co się właściwie dzieje.
"Velland" - Pozytywne zaskoczenie. Kreskę ten komiks ma dość słabą (chociaż na swój sposób ją polubiłam), ale czytało się miło i przyjemnie, tak samo jak skoki. Czuć w nim ducha klasycznych shonenów. Także to mój numer dwa z tego tomiku. Niestety też ma mocno urwane zakończenie.
"Dziewczynka z metra" - Wow, w końcu w pełni zakończona opowieść! Niestety na czwartej stronie odgadłam zakończenie. Mam wrażenie, że czytałam i oglądałam już wiele bardzo podobnych historii.
"Ukryta konstelacja" - Nawet intrygująca fabuła, ciekawa kreska.
Cztery komiksy jednostronicowe - są okej.

Samo wydanie jest porządne, zawiera ponad dwadzieścia stron w kolorze.
Marnej jakości zdjęcia (chyba oświetlenie było nie takie...):
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Antologia Konkursowa 20-lecie JPFu

Post autor: asuneko » wt sty 09, 2018 11:17 pm

Jestem zadowolona z tego zbioru ^^ powinno w Polsce zagościć coś takiego na stałe. Publikację raz w roku czy coś. :mrgreen:

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Antologia Konkursowa 20-lecie JPFu

Post autor: Kirion » ndz lut 11, 2018 4:34 pm

.
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2023 5:39 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Antologia Konkursowa 20-lecie JPFu

Post autor: Krylan » ndz lut 18, 2018 11:05 am

asuneko pisze:
wt sty 09, 2018 11:17 pm
powinno w Polsce zagościć coś takiego na stałe. Publikację raz w roku czy coś.
Myślę, że coś takiego byłoby nieopłacalne.
Jak taki tomik pojawi się raz na 10 lat, to jakoś się sprzeda (albo raczej zwróci koszt druku), bo spora część kupi to chociażby z ciekawości, czy chęci posiadania takiego tomiku w swoim zbiorze. W przypadku wydawania czegoś takiego raz do roku raz, że prawdopodobnie spadłaby po jakimś czasie jakość komiksów (ich rysowanie zajmuje sporo czasu i wysiłku, a zbieranie prac "na siłę", żeby wypełnić tomik, spowodowałoby wzięcie także gorszych prac do publikacji), a dwa, że byłoby mniejsze zainteresowanie takimi tomikami, bo jak komuś się nie spodobają obecne publikacje, to powie, że sobie odpuści i może kupi następną za rok (albo właśnie odpuści z powodu gorszej jakości).
Oczywiście to tylko moje podejrzenia, bo nie mam żadnego doświadczenia w wydawaniu komiksów. Z drugiej strony uważam jednak, że polscy rysownicy mają potencjał i potrafią stworzyć coś dobrego, ale brakuje im jeszcze wiedzy i doświadczenia, jak tworzyć dobre historie. Mam też wrażenie, że twórcy komiksowi tworzą swoje postaci czy dialogi "na kolanie", przez co w praniu wydają się nijakie i mało ciekawe.
Warto też motywować twórców i pomagać sobie nawzajem, wspierając inicjatywy komiksowe, w tym jedną prowadzoną przeze mnie (Inku), czy tą od Waneko (MangamixNeo). Może w ciągu paru lat dorównamy poziomem komiksów do tych, których sami jesteśmy fanami (i może jeszcze będą powstawać ich animowane adaptacje w naszym kraju...).
Kirion pisze:
ndz lut 11, 2018 4:34 pm
Edit: A właśnie, zapomniałam spytać: czy komiksy przechodziły przed drukiem jakąś korektę, czy zostały zebrane w tomiku w takiej samej formie, w jakiej zostały nadesłane?
Podejrzewam, że JPF nic nie zmieniał w tych komiksach i je opublikował tak jak były.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości