Ślepa Uliczka

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: ninna » czw paź 12, 2017 5:23 pm

► Pokaż Spoiler
Ishida wyprowadza się do innego miasta by rozpocząć studia i znajduje, zdawałoby się, idealną stancję. Niedługo przekona się jednak, że zaułki przedmieścia, gdzie zamieszkał, kryją niebezpieczne tajemnice...

Junji Ito powraca w kolejnej odsłonie swojego cyklu opowieści grozy! Niniejszy tomik poza tytułową „Ślepą uliczką” zawiera dziesięć innych opowiadań mistrza.


No wreszcie jakiś naprawdę udany tom w tej kolekcji (ostatniego "Dezertera" nie liczę bo mam go po angielsku)! :D. Lubię krótkie opowiadania Ito i chyba jednak w takich formach jest najlepszy. Moje ulubione historie z tego zbiorku to "Pozwolenie" (przypominające mi "A Gentle Goodbye" z tomu "Fragments of Horror") i "Wspomnienie". O dziwo są to rzeczy wcale nie epatujące obrzydliwościami, a nastawione bardziej na klimat, skupiające się na psychice bohaterów. Nie znaczy to, że nie ma w "Ślepej Uliczce" żadnych okropności. Coś tam się znajdzie :wink:. Znajdują się one w zdecydowanej mniejszości ale wcale to nie przeszkadza. Opowiadania są dobre i bez tego, przyjemnie się je czyta, mamy ciekawe pomysły i fajny klimat. Mniej mi się podobały jedynie "Stowarzyszenie Palaczy", "Sala Chorych" i "Miasto Bez Ulic" ale same w sobie też nie są złe.

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: kolega335 » czw paź 12, 2017 9:44 pm

Może nie do końca na temat:
Mie znam się za bardzo na twórczości Ito, mam tylko Dezertera.
Czy są jakieś wydane dłuższe historie? Jak tak, to jakie polecacie?
A tak w ogóle to ta okładka świetna

Hame
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: Hame » czw paź 12, 2017 10:23 pm

kolega335 pisze:
czw paź 12, 2017 9:44 pm
Jak tak, to jakie polecacie?
Uzumaki zawsze i wszędzie. Najlepsza manga Ito, jaka u nas wyszła, kropka, i nie jest zbiorem one-shotów, tylko jedną, mniej lub bardziej ciągłą, historią.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: Kilgore Trout » pt paź 13, 2017 6:07 am

Z dłuższych historii oczywiście Uzumaki. Dalej to już kwestia gustu - Ito ma historie raz bardziej obrzydliwe i szokujące, innym razem groteskowe albo "klimatyczne". Mnie się również bardzo podobał Black Paradox, natomiast nie polecam Reminy: Gwiazdy Piekieł.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: Canis » pt paź 13, 2017 7:38 am

Ja z kolei bardzo dobrze wspominam Reminę. Historia i rysunki były dla mnie uosobieniem piekła, zapadały w pamięć. Tylko główna bohaterka była mega irytująca. Ale mogłem to tak mocno odebrać, gdyż była to moja pierwsza manga od Ito. Black Paradox był dla mnie mdły. Jak wszyscy wcześniej, serdecznie polecam Uzumaki.

Hame
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: Hame » pt paź 13, 2017 9:42 am

Przypomniało mi się jeszcze, że z tego, co wyszło w Kolekcji, Miłosne cierpienia umarłych są całkiem niezłe. Pierwsza połowa tomu to bodaj pięć rozdziałów połączonych ze sobą w jakąś tam historię, taką z wyższej półki Ito, a druga to może i znowu kilka one-shotów, ale też całkiem niezłych i klimatycznych.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: KubciO » pt paź 13, 2017 2:13 pm

Jak wszyscy wyżej, polecam Uzumaki. Black Paradox to pierwsza mangą Ito, jaką przeczytałem, i mnie sie bardzo podobała. Remina też niezgorsza. Natomiast Tomie mi nie podeszło.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Ślepa Uliczka

Post autor: amsterdream » pt paź 13, 2017 2:52 pm

Uzumaki, Tomie i Souchi jak dla mnie najlepsze. Ale zgadzam się z ninna, że Ito najlepiej sprawdza się w one-shotach lub krótkich historiach, dlatego pod tym względem bardzo podobała mi się Kryjówka Dezertera. Ślepą Uliczkę dopiero wczoraj zacząłem czytać i po czterech historiach mogę już powiedzieć, że jest nieźle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości