Neon Genesis Evangelion

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » czw maja 12, 2005 10:49 am

A wyszedł on w ogóle w Japonii? :roll:
A narysował go już Sadamoto? :roll:
Nie. :roll:
Nie. :roll:

Czyli JPF wyda go już jutro. 8)

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » ndz wrz 04, 2005 10:20 pm

Piszę to tutaj, żeby nie było zbyt wielkiego offa (a odnosi się to do tematu Wasz pulpit).
Link do tego archiwum z grafikami i informacjami o NGE udało mi się zdobyć dzięki Leviathanovi z MFu. Wielkie dzięki. :)

I jeszcze jeden ciekawy link "brought by" Sinner z tego samego forum:
http://www.angelfire.com/anime4/mdwigs/ ... uence.html

Tylko uwaga dla tych, którzy nie znają całej serii NGE. Ten tekst to wielki spoiler!

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz wrz 04, 2005 10:38 pm

Yellon pisze:Link do tego archiwum z grafikami i informacjami o NGE udało mi się zdobyć dzięki Leviathanovi z MFu. Wielkie dzięki. :)
Dzięki serdeczne. Bardzo pokaźna galeria tapet. Już widze, że uzupełnie kolekcje z Rei :P

Noriko Niuhuru
Status: Offline

Post autor: Noriko Niuhuru » pn wrz 05, 2005 9:53 pm

przez ostatnie 4 dni oszalałam na punkcie Eva :twisted: a przeczytałam dopiero 6 i 8 tom ;__; Muszę uzupełnić braki i czekać na tom 10... może kiedyś się doczekam :twisted:

cts86
Status: Offline

Post autor: cts86 » czw wrz 08, 2005 10:15 am

No nie moglem się powstrzymać żeby tego nie napisać , pewnie wszyscy posiadacdze cyfry+ i tak już o tym wiedzą , ale pisze ponieważ kanal HYPER szykuje dla nas nie lada gratke , a mianowicie od 21.09 będą puszczać NGE w wersji PLATINUM

"Wersja NGE PLATINUM to na nowo zremasterowana ,poddana korekcji koloru i obrubce cyfrowej tej kultowej serii. Bardzo duży nacisk polożono na dopracowanie detali w rysunkach :shock: , dodano też nowe efekty dżwiekowe (dżwięk 5.1 surround [oj tak moje glośniczki tylko mlasną z zachwytu :D ]) i nowe sceny(odcinki 21-24 pokażą w dwóch wersjach), to samo tyczy się nowych zakończeń epizody 25-26"

Ja już nie moge się doczekać .
Licze , że wersja platynowa powali mnie na lopatki :D

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » ndz paź 16, 2005 11:50 pm

Coś tylko związanego z "Evangelionem", ale u ludzi lubiacych tę serię powinno wywołać chociaż lekki uśmieszek.
Nowa wersja starej serii: "Shin Gakki AveMarian" (Nowy semestr szkolny: AveMarian).
Stronka co prawda po japońsku, ale od czego jest
Babel fish. A parodia openingu jest po prostu świetna.


I jeszcze jedno. Coś dla kolekcjonerów. Gainax przygotowuje się do wydania serii figurek aniołów, ale w trochę zmienionej postaci. Otóż wszystkie (nawet Tabris - Kaworu) mają żeńską postać. Figurki mają mieć ok 14 cm wysokości i kosztować ok. 2600 jenów.
Gainax przedstawił na razie projekty Sachiel(a), Zeruel(a) i Tabris(a) (Kaworu). (ciężko powiedzieć jakiej formy - żenskiej czy męskiej - używać). Cóż można o nich powiedzieć? Są bardzo kawaii :wink:

Ilesian
Status: Offline

Post autor: Ilesian » wt lut 28, 2006 4:34 pm

Wiecie o jakichiś planach dodruku Evangeliona (2,6,7,8,9)?? ja slyszalem coś ale nie wiem nic dlatego pytam.


Mangę tą bardzo trudo dostać jest. Najlepszy dowód to wysokie ceny (+koszt wysylki) na allegro. Mimo, że są bardzo popularne to są problemy nawet z zakupieniem tych nowych tomów, nikt ich nie ma.

Mirax
Status: Offline

Post autor: Mirax » wt lut 28, 2006 6:51 pm

Ilesian pisze:nikt ich nie ma.
Raczej mało kto chce się ich pozbywać ;)
Wydawało mi się, że w Komikslandii kilka sztuk Evy leży...

Ilesian
Status: Offline

Post autor: Ilesian » pn kwie 10, 2006 6:52 pm

nie wiecie przypadkiem czy ten dodruk evangeliona 6. co go teraz mają w jpf'ie to już bez obwoluty czy jeszcze z?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn kwie 10, 2006 7:17 pm

Myślę, że z obwolutą, ale bez pudełka.

Awatar użytkownika
Hikaru-chan
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 9:00 pm
Status: Offline

Post autor: Hikaru-chan » czw lip 03, 2008 9:07 pm

Ech ja tez od jakiegoś tygodnia oszalałam na punkcie Evangeliona ^^ W domu miałam tylko 3 tomik wczoraj kupiłam 6 bo wcześniejszych nie było. Musze zainwestować i dokupić resztę tych co sa w Matrasie a resztę której brakuje z Komiksiarnii albo sprowadzę ^^ W sumie to kupuje tylko Utene i Yami więc mój portfel aż tak bardzo nie ucierpi ^^
ObrazekObrazek

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » sob cze 19, 2010 5:14 pm

Widzę że dawno tu się nikt nie wypowiadał XD A że ostatnio mam wręcz manię na Evangeliona to coś tu napiszę. Osobiście seria mi się bardzo podoba. Kreska jest ładna, postaci i fabuła ciekawe. Posiadam 11 tomów mangi, czytałam je kilkakrotnie i wciąż mi się nie nudzi ^^

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » śr cze 23, 2010 11:22 pm

Ja też mam ostatnio manię (tzn. powrót manii) na Evangeliona, a to za sprawą nowych filmów :D Niedługo (w sierpniu) wyjdzie u nas na DVD Evangelion 1.11. Jak sprzedaż pójdzie dobrze to pewnie i kolejne filmy się pojawią :D Jest też szansa, że jak z filmami pójdzie dobrze to i kiedyś zostanie wydana seria TV (to by było coś).

Przeczytałam ostatnio ponownie mangę (za sprawą filmów oczywiście) i jestem pod takim samym wrażeniem jak kiedyś. Kocham tę kreskę, szczególnie w późniejszych tomach. Uwielbiam Kaworu ^^ Szkoda, że spotyka go taki, a nie inny los :( W nowych filmach fabuła jest nieco inna (co da się zauważyć już w 2.22), więc może z Kaworu będzie tym razem inaczej (choć raczej w to wąpię).

W lipcu wyjdzie u nas 12 tom :D Nie mogę doczekać sie lipca :D

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw cze 24, 2010 8:10 pm

Ja również czytam mangę co jakiś czas... także nie mogę się doczekać tomu 12... pozostaje tylko pytanie: czy rozrysowany po trzech latach (chyba) tomik, okaże się tym ostatnim. Bo wszystko na to wskazuje.
A tak na marginesie - Kaworu nie lubię :roll: ...

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » czw cze 24, 2010 10:30 pm

Z tego co mi wiadomo, tomów ma być 13 - to niby ostateczna ostateczność. Jednak jeśli się zastanowić to kto tam wie... może i się okaże, że będzie 14 lub 15. W końcu jeśli coś daje kasę i jeżeli fanom ciągle mało to potem możne się okazać, że będą chcieli to ciagnąć. W przypadku Evy raczej mnie to nie zdziwi. Wydawanie tej mangi jak dla mnie jest sztucznie przeciągnięte; widać w tym hmmm... jakby to powiedzieć... chęć połączenia pokoleń, przeciągnięcie Evy do nowego pokolenia. W każdym bądź razie jeśli chodzi o Evangeliona to pomysły twórców nie znają granić: spin offy mangi, nowe filmy kinowe, parodia Evy zrobiona przez sam Gainax. Aż strach się bać ^^ Cóż... dbają o fanów :)

A ja tam nie lubię Shinjiego. Jego podejście do życia, użalanie się nad sobą, wszystko mnie denerwuje. Biedny Shinji jak zawsze ma najgorzej i jak zawsze jest sam. Choć Shinji w mandze to jeszcze pół biedy. W serii TV jest najgorzej.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob cze 26, 2010 9:53 am

Jednak jeśli się zastanowić to kto tam wie... może i się okaże, że będzie 14 lub 15. W końcu jeśli coś daje kasę i jeżeli fanom ciągle mało to potem możne się okazać, że będą chcieli to ciągnąć.
W myśl zasady: "nie zabija się kury znoszącej złote jaja..." (taaak, na marginesie ze znajomymi obstawiamy czy Piła dojdzie do 10 :lol: , ale ja nie o tym).
Wydaje mi się, że jednak Sadamoto-sama okaże na tyle przyzwoitości, że zakończy na tym tomie 13...

Ja do Shinji'ego nic nie mam... chociaż w kinówkach trochę mnie drażnił, a serię zakończyłem oglądać po kilku epizodach, szczerze mówiąc - męczyła mnie (tylko bez linczu! :D )
Moją ulubioną postacią był "wielki kozak i twardziel" Toji... i oczywiście Pani Misato :D .

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » sob cze 26, 2010 11:43 pm

Wydaje mi się, że jednak Sadamoto-sama okaże na tyle przyzwoitości, że zakończy na tym tomie 13...


Pewnie będzie tak jak mówisz.
Tylko ciekawe kiedy wyjdzie ten 13 tom. Gdzieś czytałam, że zakończenie wydawania mangi ma przypaść na czas, kiedy w kinie ukaże się ostatni film. Tylko, że to by jeszcze było sporo czasu, buuu :P Bo te nowe filmy wychodzą co dwa lata.
a serię zakończyłem oglądać po kilku epizodach, szczerze mówiąc - męczyła mnie (tylko bez linczu! )


Aż taką terrorystką to ja nie jestem, żeby linczować cię za coś, co ci się nie podobało :lol: W każdym bądź razie seria TV była jaka była. Przed oglądaniem kinówek nawet mi się podobała, ale po ich zobaczeniu chyba ciężko byłoby mi do niej wrócić. Kinówki są tak jakoś lepiej podane, lepsze w odbiorze, mam wrażenie, że mniej schizowe. Co nie oznacza, że ja nie lubię tego schizowego klimatu serii TV :lol:
Moją ulubioną postacią był "wielki kozak i twardziel" Toji... i oczywiście Pani Misato .
Misato jest świetna. Uwielbiam ją. Jest to moja ulubiona żeńska bohaterka z Evy i jedna z niewielu żeńskich bohaterek mang i anime w ogóle, którą bardzo polubiłam. Mało jest takich kobitek jak Misato.

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » wt cze 29, 2010 12:09 am

Ano co do Misato się zgodzę, również jedna z moich ulubionych żeńskich bohaterek. Aż szkoda, że nie udało mi się kupić jej figurki.
Ale ogólnie moją najukochańszą postacią będzie zawsze Kaworu. Uwielbiam go.
A co do Shinji'ego to ani go nie uwielbiam, ani go nie lubię. Jest mi po prostu obojętny. Ale przyznać muszę, że drażni mnie to, że zawsze on jest taki biedny i samotny.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn maja 21, 2012 9:50 am

Wieść niesie, że w listopadzie w Japonii zostanie wydany 13 tom. Chciałbym żeby był to już ostatni (bo częstotliwość wydawania woła o pomstę do nieba), ale coś mi się wydaje, że zostało trochę za dużo materiału jak na 1 tom... ale gdyby go skoncentrować i tomik zrobić nieco grubszy (jak np. Black Lagoon 9), to może by się udało...

Pytanie tylko, kiedy zostanie wydany w Polsce...

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn maja 21, 2012 12:52 pm

Pół roku / rok po wydaniu japońskiego? Tak chyba w przypadku tego poprzedniego, o ile mnie pamięć nie myli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości