Naruto

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn lut 08, 2016 4:01 pm

Wygląda na to, ze powstanie tak jakby "50 Shades of Naruto"

http://www.animenewsnetwork.com/interes ... -cd/.98383

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn lut 08, 2016 7:27 pm

Hehe, skisłam bardzo XD

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » wt lut 09, 2016 9:48 am

Czy mamy to wydać we współpracy z Kotori? :D
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2016 10:23 am przez Endriu_jpf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt lut 09, 2016 9:55 am

*psst* Endriu_jpf, chyba nie ten wątek :D

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt lut 09, 2016 10:16 am

<szeptem> cicho, może ktoś pomyśli że jakiś special do Naruciaka tak wygląda ^^

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » wt lut 09, 2016 10:22 am

Kurde, odruchowo dodałem do najnowszego wątku :/ Zaraz to edytuję.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt lut 09, 2016 1:01 pm

Fenek Alfa pisze: Wygląda na to, ze powstanie tak jakby "50 Shades of Naruto"
Od zawsze widziałam, że Naruto to gej z Saskiem :D
Endriu_jpf pisze:Czy mamy to wydać we współpracy z Kotori?
Po co od razu współpraca. Sami się zajmujecie przecież z dodatkami do naruciaka :P

Seja
Status: Offline

Post autor: Seja » wt lut 09, 2016 4:59 pm

Mam pytanie o novelki. Czy ktoś może mi powiedzieć w jakim czasie rozgrywa się ich akcja? Po wydarzeniach z mangi, czy w trakcie? Przerwałem czytanie Naruto na ok. 40 tomie i zastanawiam się, czy kupować LN czy czekać z uzbieraniem serii do końca.

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » wt lut 09, 2016 5:35 pm

Zdecydowanie najpierw dozbierać, z tego co pamiętam to praktycznie wszystkie novelki toczą się po wydarzeniach z mangi. Tak dokładnie to między 699 a 700 rozdziałem (więc między przedostatnim a ostatnim) :D

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lut 10, 2016 10:56 pm

Seja pisze:Mam pytanie o novelki. Czy ktoś może mi powiedzieć w jakim czasie rozgrywa się ich akcja? Po wydarzeniach z mangi, czy w trakcie? Przerwałem czytanie Naruto na ok. 40 tomie i zastanawiam się, czy kupować LN czy czekać z uzbieraniem serii do końca.
Proszę tu masz info, które powinno ci co nieco wyjaśnić - tylko ostrzegam, sporo spoilerów, czytanie na własną odpowiedzialność :P
[spoiler]Przypuszczalny przebieg anime:

1. Wszystko to, co było do tej pory - pierwsza seria Naruto, Naruto Shippuuden, odcinki specjalne, filmy kinowe (bez dwóch ostatnich: Boruto oraz The Last), seria poboczna &#8222;Rock Lee i przyjaciele&#8221;.

2. Madara rozpoczyna realizację planu Księżycowego Oka, rzuca technikę Nieskończonego Tsukuyomi, wszyscy poza kilkom osobami ochronionymi przez Sasuke dostają się pod jej działanie i zapadają w wieczny sen.

3. Rozpoczęcie fillerowej sagi zatytułowanej &#8222;Nieskończony sen&#8221;.

4. Rozpoczęcie mini-arcu w sadze &#8222;Nieskończony sen&#8221; zatytułowanego &#8222;Kronika Jiraiyi&#8221; (tutaj jesteśmy w tej chwili, czyli na koniec 2015 roku).

5. Ewentualny powrót do pozostałych bohaterów i ekranizacja ich snów, czyli kontynuacja sagi &#8222;Nieskończony sen&#8221; (Hinata, Shikamaru).

6. W marcu 2016 roku rozpoczęcie sagi &#8222;Itachi Shinden: Światło i cień&#8221; (informacja potwierdzona) ekranizującej historię z powieści Itachi Shinden, która opisuje młodość Itachiego, jego relacje ze Shisuim, wymordowanie klanu oraz dołączenie do Akatsuki. Wydaje mi się, że historia ta zostanie zmieszczona w kilkunastu odcinkach.

7. Powrót do wydarzeń z mangi (informacja niepotwierdzona) - pozostały 22 rozdziały, czyli maksymalnie kilkanaście odcinków - chyba że zostanie rozwinięta i przedstawiona historia Kaugyi (możliwa mini-saga uzupełniająca).

8. Zakończenie Wielkiej Wojny Ninja i walka Naruto kontra Sasuke, powrót do wioski (rozdział 699 w mandze).

9. Ogromny arc przygotowany przez studio wypełniający dziesięcioletni przeskok czasowy z mangi fillerami oraz ekranizacją pozostałych Shindenów i Hidenów (tutaj również toczy się akcja filmu The Last). Poniżej wybrane wydarzenia ułożone chronologicznie, które zapewne zostaną rozszerzone o dodatkowe historie:
- kilka miesięcy po wojnie - ekranizacja powieści Kakashi Hiden;
- Sasuke opuszcza Wioskę Liścia;
- dwa lata później - Shikamaru Hiden;
- wydarzenia z filmu The Last - porwanie Hanabi i misja ratunkowa Naruto oraz Hinaty;
- kilka miesięcy później - Sakura Hiden oraz Konoha Hiden;
- kilka dni później - ślub Naruto i Hinaty;
- kilka miesięcy później - Gaara kończy 20 lat;
- ekranizacja Gaara Hiden;
- ekranizacja Akatsuki Hiden;
- ekranizacja Sasuke Shinden - Sasuke rusza na poszukiwania informacji o Kaguyi;
- gdzieś w międzyczasie - Boruto i Himawari przychodzą na świat, a następnie Naruto zostaje hokage (ekranizacja rozdziału specjalnego ˜&#8222;Dzień, w którym zostałem hokage&#8221; w oavce dołączonej do DVD z filmem Boruto);
- również gdzieś w międzyczasie ekranizacja rozdziałów specjalnych ze Zwoju Wiatru oraz Zwoju Błyskawic.

10. Ekranizacja ostatniego, 700. rozdziału mangi podstawowej.

11. Ekranizacja Naruto Gaiden (dodatkowe rozdziały 701-710), którego akcja toczy się około dwa lata później.

12. Ekranizacja rozdziału specjalnego, Boruto: Road to B.

13. Film Boruto.

14. Ekranizacja mangi Boruto autorstwa asystenta Masashiego Kishimoto - Mikio Ikemoto, przedstawiającej losy nowego pokolenia.[/spoiler]

Seja
Status: Offline

Post autor: Seja » czw lut 11, 2016 1:27 am

Dziękuję bardzo :wink:

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw lut 11, 2016 9:41 am

Przerwa na reklamę:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn lut 15, 2016 2:45 pm

Seja wreszcie udało mi się wejść na stronę po ten obrazek:
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 15, 2016 3:26 pm

Spinn-off Naruto zacznie wychodzić od 9 maja tego roku. Rozdziały będą ukazywać się w miesięczniku.
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... y-9/.99797

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » wt mar 15, 2016 6:15 pm

Już się boję, kreska zapowiada się niespecjalnie :< Dużo bardziej czekam na kolejny one-shot od Kishimoto.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz maja 01, 2016 6:36 pm

Zapowiedziano kolejną powieść LN - Konoha Shinden. Bohaterami powieści będą: Guy, Kakashi, Mirai [Córka Asumy i Kurenai],a akcja toczyć się będzie w gorących źródłach. ANN

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » wt lip 19, 2016 4:04 pm

Mam pytanie dot. różnic mangi i anime: Czy w niektórych tomach mangi są wątki, które nie zostały zekranizowane? Albo mocno skrócone lub zmienione albo niewystarczająco wyjaśnione? Jeśli tak, to w których tomach?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Kyle
Status: Offline

Post autor: Kyle » pn paź 31, 2016 11:18 pm

Trochę późno ale cóż. Z tego co pamiętam to jedna scena walki walki została oddrastyczniona (Gaara vs ninja z parasolami podczas egzaminu, to jest gdzieś koło 4-5 tomu), podobnie jak genjutsu Kakashiego na Sakurze w pierwszym tomie. Poza tym zdarzały się zmiany kiedy wplatano fillery w prawdziwe wydarzenia, ale chyba nic nie pominięto. Zmieniono natomiast zupełnie miejsce Kakashi Gaiden, zekranizowali to dużo później niż jest w mandze.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn cze 05, 2017 8:45 pm

Cześć. Mam pytanie do osób, które zbierają/zbierały Naruto. Czy moglibyście mi napisać, kto tłumaczył mangę z zespołu JPF? Byłam przekonana, że pan Paweł Dybała, ale Tanuki informuje, że tym tytułem zajmował się pan Rafał Rzepka. Czy w trakcie został zmieniony tłumacz? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - potrzebuję tej informacji do pracy magisterskiej :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn cze 05, 2017 9:20 pm

DarkNighty pisze:Mam pytanie do osób, które zbierają/zbierały Naruto. Czy moglibyście mi napisać, kto tłumaczył mangę z zespołu JPF?
Rafał Rzepka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości