Naruto

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn cze 05, 2017 9:23 pm

Naruto miało tylko jednego tłumaczenia. Ja mam tylko 1 tom to nie mam co sprawdzać.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn cze 05, 2017 9:23 pm

Wygląda na to, że sobie tylko ubzdurałam, że pan Dybała zajmował się tym tytułem. Dzięki :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » wt cze 06, 2017 2:15 am

DarkNighty, jaki tytuł pracy magisterskiej? I jaki kierunek studiów?

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt cze 06, 2017 11:06 am

Studiuję kulturoznawstwo, specjalność twórcze pisanie. Pracę magisterską mam na temat kultury japońskiej: "Tekstowe reprezentacje współczesnej kultury japońskiej na wybranych przykładach" :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » śr cze 07, 2017 7:20 pm

I jako przykład "współczesnej kultury" dajesz Naruto? xD No fakt, że pasuje jakaś popularna w Japonii manga, ale nie jestem pewna, czy to dobry wybór ^^'

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr cze 07, 2017 9:24 pm

Nie chodzi mi o samo Naruto, a o nawiązania kulturowe, które w Naruto występują. Nazwy technik wzięte od bóstw z mitologii japońskiej (Susanoo, Amaterasu itp.) i przede wszystkim postacie Jirayii, Tsunade i Orochimaru zaczerpnięte z japońskiej Legendy o Jirayii. To jeden z wielu przykładów, na podstawie których chcę pokazać, jak kultura japońska jest prezentowana i przekształcana w mandze i anime.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr cze 07, 2017 9:36 pm

A o "One Piece" piszesz? Tam byś też trochę tego znalazła, jak choćby admirałów, choć u nas był dopiero Kuzan, a oni chyba i z legendy zaczerpnięci i twarze aktorów mają i tak dalej.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr cze 07, 2017 9:45 pm

Jakoś w One Piece widzę więcej inspiracji z zachodu. Pomyślę jeszcze nad tym, jak opracuję rozdział na temat kultury japońskiej - na pewno dowiem się wielu nowych rzeczy ze sterty książek, które czekają na przeczytanie. Na pewno wtedy uda mi się dostrzec więcej w mangach i anime.

Ale to już powoli schodzi pod off-topic, więc jeśli chce ktoś popisać, to zapraszam na priv/gg :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr cze 07, 2017 9:49 pm

Offtop +1 :P Z wydanych u nas mang to chyba Noragami i Jak zostałam bóstwem najwięcej czerpią z mitologii i różnych nawiązań do bóstw.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: Itachi Uchiha » pn gru 18, 2017 9:53 am

Autor Naruto na Jump Feście 2018 ujawnił szkice swojej nowej serii. Manga ma zadebiutować w 2018 roku.
https://pl.ign.com/naruto/14770/news/ju ... swojej-kol

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Naruto

Post autor: Matii » wt gru 19, 2017 10:07 am

Czekam z niecierpliwością na nową mangę. Ale mocno liczę że to nie będzie kolejny shounen. Oby próbował w innym gatunku ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: Itachi Uchiha » czw kwie 05, 2018 10:02 am

News dla fanów serii. Naruto otrzyma kolejne trzy powieści, które będą poświęcone Naruto, Sasuke, Shikamaru.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... es/.129928

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Naruto

Post autor: Matii » pt kwie 06, 2018 6:21 pm

Mnie ten fakt cieszy ^^ Fajnie jakby też kiedyś zostały wydane u nas.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt sty 29, 2019 4:23 pm

Przeczytałam co jest z Boruto bo chciałam być fair, a Gaiden odebrał mi jakąkolwiek obiektywność i... cóż. Czyta się to jak fanfic, w najgorszym tego słowa znaczeniu. :lol:

Bo pisze go nastoletni fan. Pojęcia nie ma o historii, więc wrzuca plazmy i Switche i grę karcianą i miecze świetlenechakrowe. Lubi piać a nie gadane, walki więc nie mamy żadnego tła między nimi. Interesuje go tylko uber-main Boruto, więc wszyscy inni dostają po kadrze/dwa w trakcie egzaminu na chunina. Nie lubi planować, więc każda walka kończy się zmyłką z użyciu klonów. Wie o płci żeńskiej, że mają być sexy, więc każda kunoichi paraduje w mini i obcasach. Nie chce by jego charakter cierpiał, więc jego power-up nie ma prawie żadnych konsekwencji. Zachwyca się najsilniejszymi mocami postaci, więc te używają ich co pięć minut. Wie czym skończy, więc robi flash na pierwszych stronach. Nie umie zbudować charakterów postaci, więc mamy stereotypy takie jak grubas, dupek z tragiczną przeszłością albo postaci cieńsze od tiulu. Nie umie zachować swoich super-tajemnic dla siebie, więc wszystkiego dowiadujemy się po 2-3 rozdziałach (lub kadrach...). Nie chce by postaci się kłóciły, więc każdy popiera cokolwiek główny bohater robi, a konflikty światopoglądów są rozwiązane po 5 kadrach albo są traktowane jako dowcip na dwa kadry. Nie lubi researchu, wiec Sasuke używa technik mimo braku ręki. Lubi tylko Boruto, więc absolutnie wszystko kręci się wokół niego... i tak dalej, i tak dalej.

Nie powiem, czyta się fajnie jak chcę się kompletnie odmóżdżyć, czasem na fajne momenty, ale tylko jeśli kompletne wyłączy się myślenie.
Gołym okiem widać odcinanie kuponów od starej serii: egzamin, rywal, zakochana dziewczyna, zaimponowanie dzieciakowi, poświęcenie kapitana, tajemnicza organizacja, pieczęć dająca power-up... a to ma dopiero 30 rozdziałów. Naruto na tym etapie nie skończyło nawet z Zabuzą+Haku, a my pierwszy raz widzieliśmy chakrę lisa nie mając pojęcia czym jest.

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Naruto

Post autor: MarcinManga » śr sty 30, 2019 3:48 pm

Okładka 7 tomu Boruto
► Pokaż Spoiler

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr sty 30, 2019 6:12 pm

Trzymany w niewoli, ale miał czas włoski farbować... :lol: Ja wiem, że to 'manga style', ale i tak mnie rozbawiło.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: Itachi Uchiha » czw lut 07, 2019 10:03 am

Autor Boruto określił się na ilu tomach planuje zakończyć serie [30 tomów]
https://www.animenewsnetwork.com/daily- ... es/.143099

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Naruto

Post autor: Kocurzyca » czw lut 07, 2019 11:37 am

Taka nieco więcej jak 1/3 oryginalnego Naruto, ciekawe :P A co potem? Keruto? Miruto?
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: SallyCzarownica » czw lut 07, 2019 1:39 pm

Kocurzyca pisze:
czw lut 07, 2019 11:37 am
A co potem? Keruto? Miruto?
Padłam. XD
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Naruto

Post autor: zandam » czw lut 07, 2019 2:51 pm

Kocurzyca pisze:
czw lut 07, 2019 11:37 am
Taka nieco więcej jak 1/3 oryginalnego Naruto, ciekawe A co potem? Keruto? Miruto?
Minato Junior. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości