Czwórcio i Szóstek - koci pamiętnik Junjiego Ito

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Status: Offline

Post autor: ninna » pn kwie 24, 2017 5:41 pm

[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Mangaka J., czyli wybitny przedstawiciel japońskiego horroru, Junji Ito, zawsze wolał psy. Ulega jednak namowom narzeczonej, by wziąć do domu kota... czy raczej koty – małego rasowca Szóstka i rozpieszczonego Czwórcia, zwanego pieszczotliwie „przeklętą mordą”. Wbrew nadziejom J., zwierzaki za nic nie mogą się do niego przekonać... Nie poddawaj się, J.!

Zabawna manga o kotach znanego autora horrorów – bo strach od śmiechu dzieli bardzo cienka linia!
Koty od Ito bardzo lubię. To zabawna manga, można przy niej miło spędzić czas. Ja swój egzemplarz kupiłam głównie w celu porównania z wydaniem angielskim i podaruję go mangowej bibliotece :D.

O fabule nie ma się co rozpisywać, mnie się ona bardzo podoba i wracam do tej mangi. Natomiast jeśli chodzi o porównanie naszego wydania z angielskim, to angielski tomik jest odrobinę wyższy. Ma on błyszczącą okładkę bez obwoluty. U nas jest matowa obwoluta, a pod nią dwie historyjki (w angielskim tomiku też się znalazły ale w środku). Nasze wydanie wygrywa pod względem przetłumaczenia imion kotów. W angielskim mamy tylko notkę od tłumacza na końcu. U nas też lepiej przełożono onomatopeje (w angielskim oprócz tłumaczenia pozostawiono krzaki).
Niestety, nasze wydanie ma jedną za to sporą wadę... Brak w nim bonusu w postaci krótkiej, dwustronicowej mangi opowiadającej o tym, jak [spoiler]Czwórcio odszedł do kociego nieba :cry:[/spoiler] oraz posłowia (bardzo poruszającego) autorstwa żony pana Ito. Wielka szkoda, że w polskim wydaniu zabrakło tych dodatków :(.

Trochę zdjęć:

Matii
Wtajemniczony

Post autor: Matii » pn kwie 24, 2017 8:31 pm

JPF zrobił kawał dobrej roboty :P Nasze wydanie mi się bardziej podoba. No i krzaczki są wyczyszczone jak przystało na JPF. Jedyny minus to chyba brak tej historii.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife

Post autor: Reviolli » wt cze 06, 2017 3:14 pm

Prawdę mówiąc nie do końca kupuję Ito gdzie historia nie jest horrorem.
Po prostu jego kreska jest tak bardzo specyficzna że cały czas czekałem aż stanie się coś wstrętnego/strasznego.

Co nie zmienia faktu że historia na swój sposób bardzo ciekawa.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife

Post autor: Meliona » śr cze 07, 2017 5:39 pm

Ta manga jest w większości przezabawna :D i taka prawdziwa. Musiałam robić częste przerwy na śmianie się. Nie spodziewałam się wiele po tym tytule, więc zostałam bardzo mile zaskoczona.
Obrazek

Ginny
Adept

Post autor: Ginny » pt cze 23, 2017 6:32 pm

Chyba kupię sobie tę mangę, ale mam pytanie:

[spoiler]Czy kotkom nie dzieje się krzywda? Nie ma tam drastycznych scen? Nie lubię jak zwierzakom dzieje się krzywda, tego nie zniosę. [/spoiler]

Bardzo proszę o odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Hame
Adept

Post autor: Hame » pt cze 23, 2017 6:46 pm

Ginny,
[spoiler]nie ma strachu, nie przypominam sobie, żeby któremuś działa się krzywda, jeśli już, to co najwyżej jakaś drobna z winy ich własnej głupoty :D. Drastycznych scen, typowych dla Ito, też nie ma się co spodziewać, bo to rasowa komedia, a nie horror. Państwo Ito wręcz bardzo o swoje kociaki dbają i je hołubią, więc :D. W jednym rozdziale jest tylko wspomniana kastracja, ale jest tylko pokazane, jak odwożą kotka do kliniki i później go zabierają.[/spoiler]
Prawda jest jak dupa, każdy ma własną.

NWW_Station
Adept

Post autor: NWW_Station » czw gru 07, 2017 9:52 am

Wie ktoś, czemu jest tego taka wysoka cena? Z ciekawości pytam. Licencja była droga czy coś?

Endriu_jpf
Wtajemniczony

Post autor: Endriu_jpf » czw gru 07, 2017 1:31 pm

NWW_Station pisze:
czw gru 07, 2017 9:52 am
Wie ktoś, czemu jest tego taka wysoka cena? Z ciekawości pytam. Licencja była droga czy coś?
Materiały drogie, mały nakład.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”