Propozycje MM

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Propozycje MM

Post autor: Matii » czw mar 02, 2017 9:01 am

Endriu_jpf pisze:No już, nie rozklejajcie mi się tu ;) Ważne że seria wyszła cała i to z bonusem, do tego joseie wciąż będziemy wydawać w Mega Mandze, ale krótsze. Proponuję założyć temat dla propozycji MM i podawać swoje typy josei, seinen, i innych. Postaram się im przyjrzeć :)
Na prośbę Endriu_jpf zakładam temat z propozycjami MM. ^^
Temat powstał po to aby JPF zobaczył na jakich tytułach bardzo na zależy byśmy mogli zobaczyć je na naszym polskim rynku w serii MM. Im więcej osób weźmie udział w dyskusji tym lepiej.
W pierwszy poście wypisze wszystkie tytułu które pojawią się w dyskusji dlatego obok tytułu napiszcie gatunek i liczbę tomów.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » czw mar 02, 2017 3:13 pm

To ja zacznę (w nawiasie liczba tomów):
- mangi Hoshino Yukinobu na podstawie powieści Jamesa P. Hogana: Hoshi o Tsugu Mono (4), Mirai kara no Hotline (1) i Mirai no Futatsu no Kao (1) - seinen, sci-fi
- mangi Masamune Shirowa - Dominion Tank Police (2), Orion (1), Black Magic 66 (1), Appleseed (4) - seinen/shounen, cyberpunk
- Domu (1) - seinen, sci-fi
- Nausicaä of the Valley of the Wind (7) - fantasy (chociaż ten komiks zasługuje według mnie na lepsze wydanie niż druk cyfrowy i wiotka oprawa jak w każdej MM... przynajmniej coś w standardzie Do Adolfów; w ogóle wszystkie starsze mangi widziałbym na takim papierze jaki zastosowało Waneko)
- cokolwiek od Hirokane Kenshi (autor Detektywa Jeża): https://www.mangaupdates.com/authors.html?id=3599
- Buddha (6) i MW (2) Osamu Tezuki.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw mar 02, 2017 3:51 pm

Ja bardzo bym chciała:
-Candy Candy (9 tomów) - o to będę truła do skutku :mrgreen:
-Paros no Ken (3 tomy według baka updates, aczkolwiek ja posiadam wydanie japońskie, które ma 2 tomy)
-Maya no Souretsu (1 tom)
-Cruel Fairytales od Kaori Yuki (1 tom)
-Pieta (Nanae Haruno, 1 tom)
-Fushigi Yuugi Genbu Kaiden (12 tomów) - pomarzyć zawsze można, poza tym można to już chyba uznać za klasykę :wink:
-Heart of Thomas (Hagio Moto, można zmieścić wydanie w jednym tomie :wink:)

A jeśli chodzi o samych autorów to zawsze ucieszę się z czegoś od Riyoko Ikedy czy Hagio Moto (aczkolwiek tutaj zależy od tytułu). Wierzę też, że JPF w końcu wprowadzi do Polski twórczość Yumiko Igarashi (prawda, Endriu? :twisted:).

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » czw mar 02, 2017 4:20 pm

Nie wiem, czy to podpada pod tę kategorię, ale:
CardCaptor Sakura (12 tomów)
Hachimitsu to Clover (10 tomów)
Apothecarius Argentum (11 tomów)

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » czw mar 02, 2017 5:02 pm

Bardziej rzucone autorami, coby zwrócić na nich uwagę:
- Helter Skelter (1 tom) i River's Edge (1 tom) Okazaki Kyoko - josei, drama
- Undercurrent (1 tom) Tetsuya Toyoda - seinen, slice-of-life
- mangi Taiyou Matsumoto, np. Aoi Haru (1 tom), Sunny (6 tomów), czy popularne z anime Tekkon Kinkreet (3 tomy) - seinen, drama
- mangi Nobuyuki Fukumoto, jakiś Kaiji byłby fajny, ale zwrócę uwagę na bardziej przyziemne Saikyou Densetsu Kurosawa (11 tomów) - seinen, komedia, psychologiczne
- tutaj już totalnie moja zachcianka, bo całkiem specyficzne: mangi Jiro Matsumoto, np. Mikai no Hoshi (2 tomy), Netsutai no Citron (2 tomy), czy najbardziej znana pozycja autora: Freesia (12 tomów) - seinen, psychologiczne

nado
Status: Offline

Post autor: nado » czw mar 02, 2017 5:31 pm

- mangi Moto Hagio - Heart of Thomas, Mesh (2), Marginal (5), ale tak naprawdę od tej autorki interesuje mnie prawie wszystko.
- josei i shoujo z lat 70. czy 80., ale trudno mi wymienić konkretne tytuły

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 02, 2017 6:17 pm

Fairy Cube (3 tomy) Kaori Yuki
ninna pisze:-Fushigi Yuugi Genbu Kaiden (12 tomów) - pomarzyć zawsze można, poza tym można to już chyba uznać za klasykę :wink:

Ile ja bym za to dała...
Obrazek

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » czw mar 02, 2017 8:51 pm

Nie bardzo znam się na takich starszych tytułach i dlatego ciężko samemu mi coś zaproponować. Jedyne co przychodzi mi do głowy to nowe 6-tomowe wydanie Akiry. Co prawda jest trochę długie ale dla chcącego nic trudnego :D Ogólnie JPF całkiem dobrze trafia w mój gust z MM tylko problemem jest zdobycie kasy na to wszystko :/

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » czw mar 02, 2017 10:15 pm

Jestem jak najbardziej za kontynuowaniem wydań Moto Hagio i Riyoko Ikedy. Tak jak pisze ninna, czas też chyba na panią Yumiko Igarashi. Kilkoro z tych, którzy pamiętają Candy Candy na Polsacie jeszcze żyje. JPF! dajcie im odejść spełnionym :D Z bardziej mało prawdopodobnych zachcianek, klasyki mechów: Gundam, Patlabor czy Five Star Stories. Tezuke też wypada dalej wydawać. amsterdream, podał jeszcze Appleseed i ten tytuł także bardzo popieram jako propozycję do MM. Wymieniać można bez końca, ale ufam waszej wiedzy i rozsądkowi.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » czw mar 02, 2017 10:25 pm

pittegawll pisze:Z bardziej mało prawdopodobnych zachcianek, klasyki mechów: Gundam, Patlabor czy Five Star Stories.
Oo, to, to. W szczególności bardzo chętnie bym zobaczył Mobile Suit Gundam: The Origin - nowe opowiadanie oryginalnej serii i wszystkiego co było przed nią - bo trochę mnie szczypie jak myślę ile bym musiał wydać na angielskie wydanie :lol:

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » czw mar 02, 2017 11:01 pm

mayhay pisze: - mangi Nobuyuki Fukumoto, jakiś Kaiji byłby fajny, ale zwrócę uwagę na bardziej przyziemne Saikyou Densetsu Kurosawa (11 tomów) - seinen, komedia, psychologiczne
Od tego pana biorę wszystko. Kaiji to cudo i chyba jedyna manga jaka bym kupił nawet po angielsku ale chyba nie ma wydania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt mar 03, 2017 12:08 am

[spoiler]Golgo 13 (183 tomy)[/spoiler]

-Leiji Matsumoto - Yamato, Galaxy Express 999, Space Pirate Captain Harlock. Po kilka tomów każde. Ogólnie wszystko z kosmicznego uniwersum przygarnę poza Emeraldas, którą będe wkrótce miał po angielsku.
-Jiro Taniguchi - Botchan no Jidai (5), Ice Age Chronicles of the Earth (2)
-Daisue Igarashi - Majou (2), Umi no Kodomo (5).
-Katsuhiro Otomo - Legend of Mother Sarah (5), Domu (1). Wiem, że nie zgadza się za bardzo na publikacje zagraniczne, ale może kiedyś.
-Kazuo Koike/Kazuo Kamimura - Shirahime Yuki/Lady Snowblood
-wiadomo: Moto Hagio, Keiko Takemiya, Osamu Tezuka, Taiyou Matsumoto. Go Nagai to chyba zbytnia prehistoria.

Poczytałbym też jakieś dobre sci-fi/cyberpunk (poza Shirowem) albo coś historycznego (tylko proszę, nie o samurajach).

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt mar 03, 2017 1:07 am

♥ Terra he... (Keiko Takemiya) → sci-fi, space opera, dramat (5)
♥ Banana Fish (Akimi Yoshida) → sensacja, dramat (19)
♥ Jyu-Oh-Sei (Natsumi Itsuki) → sci-fi (5)
♥ Narutaru (Mohiro Kitou) → sci-fi, psychologiczna, dramat, horror (12)
♥ starocia CLAMPa (RG Veda, Tokyo Babylon...) → fantastyka, dramat, przygodowe

Ogólnie to chcę więcej sci-fi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt mar 03, 2017 12:13 pm

Takie chyba moje najważniejsze życzenia jakie baaardzo bym chciała na naszym rynku, choć mogą się okazać nieosiągalne przez ilość tomów :(

Basara (Tamura Yumi) 27
Red River (Chie Shinohara) 27 Od tej pani biorę wszystko :)

Obie powyższe mają jeszcze wersję bunko po 16 tomów.

Candy Candy (Igrashi Yumiko, Mizuki Kyoko) 9
Hanata Kara (HIKAWA Kyouko) 14

Z Shojkowych takie życzenia :)
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt mar 03, 2017 1:59 pm

Chciałabym zauważyć że mają to być realne propozycje mang do MM czyli tak max 5 tomów, róża jest raczej takim wyjątkiem. A nie pobożne niespełnialne życzenia 20-30 tomowych serii :/ Od tego są "nasze propozycje".
A tak, zaraz zrobi się tu syf i Endriu nie będzie się nawet chciało przez niego przekopywać :P

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt mar 03, 2017 2:01 pm

Z rzeczy które czytałem, a które chętnie bym kupił w wersji tomikowej:

- MW
- Black Jack
- Basilisk
- Nausicaa
- Godchild
- Confession
- Kaikisen
- Lady Snowblood
- cokolwiek od Shintaro Kago :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » sob mar 04, 2017 11:04 am

Chyba łatwiej mi wymienić autorów, którzy mnie interesują niż konkretne tytuły:
- Riyoko Ikeda - ze wskazaniem na poprawione wydanie Aż do nieba, wciąż mam nadzieję, że będę je miała w rękach przed trzydziestką...
- Moto Hagio - może poza Heart of Thomas
- Keiko Takemiya - przede wszystkim Terra e
- Osamu Tezuka
- Yumiko Igarashi i wszelakie warte uwagi shojo/josei z lat '70 - tu zdam się na wydawnictwo ;)
- Kyoko Okazaki
- Daisuke Igarashi
- Inio Asano - Oyasumi Punpun
- ...no i oczywiście wypaśne wydanie Sailor Moon, kiedy już Japończycy przestaną świrować z wymaganiami, chociaż nie wiem, czy to łapie się na MM ;)
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 04, 2017 11:55 am

romanova, co do Sailorek, to mówili o nich na Xmasconie:
buczanova w temacie Nowości JPFu pisze:Z tego co się dowiedziałem, to w grudniu 2017 dostaniemy nowe wydanie Sailor Moon, a w 2018 wydadzą dwie nowe serie, które często "pojawiają się w ankietach". Jeśli ktoś ma bardziej szczegółowe informacje, to proszę, podzielcie się. :D

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » sob mar 04, 2017 3:19 pm

Alexandrus888, wiem o tym, ale przecież oficjalnie nic jeszcze nie zapowiadali. A chyba nie muszę przypominać, że były już dużo bardziej oficjalnie zapowiedzi nowej edycji "Aż do nieba" czy "Emmy" od JPF-u, więc póki co wstrzymuję się z nadmiernym entuzjazmem ;)
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » sob mar 04, 2017 5:44 pm

Co do Sailorek, to tak jak mówiłem na Xmasconie - dostaliśmy zielone światło i nasza oferta została przyjęta. Ale dopóki nie dostaniemy umowy do ręki nie chcę tego ogłaszać oficjalnie.
Nieoficjalnie planujemy premierę w grudniu, cena za tom to 44,99 zł (Format A5, około 400 stron).

A co do tych 2 shounenów, to chodziło o to, że mamy na oku 2 (ale wydamy 1) no i wybraliśmy "Ansatsu".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości