X

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

X

Post autor: Ame » sob kwie 02, 2016 8:39 pm

Obrazek
Autor: Clamp
Oryginalny wydawca: Kodokawa Shoten Pub.
Gatunki: Akcja, Dramat, Fantasy, Psychologiczny, Supernatural
Ilość tomów: 18 (zawieszona)
Opis: Przyszłość. Na gruzach zniszczonego świata grupa osób przygotowuje się do walki. Teraźniejszość, Tokio. Po sześciu latach wymuszonej nieobecności do miasta powraca samotny młodzieniec o dziwnym imieniu, Kamui Shiro (znaczenie znaków: Shiro - "zarządca wilków"; Kamui - "przywódca bogów"). Jego nadejście wyczuwają również osoby o zdolnościach medium, gdyż to on prawdopodobnie dzierży klucz do przyszłości współczesnego nam świata. Taką wizję ma niewidoma wieszczka, księżniczka Hinoto, której główna kwatera mieści się w podziemiach japońskiego parlamentu. Nie mniej oczekiwany jest Kamui ze strony rodzeństwa Mono: Fumy, jego najbliższego przyjaciela z dzieciństwa oraz Kotori - szkolnej miłości. Wszystko jednak układa się nie tak, jakby każde z nich sobie wyobrażało. Kamui przy pomocy mocy parapsychicznych atakuje szpiegujące go bóstwa, a Kotori czuje się głęboko rozczarowana obojętnością, niemal wrogością ze strony Kamui. Hinoto, osoba zdolna wędrować poprzez sny, ma coraz częściej powtarzające się prorocze wizje o rychłej zagładzie Ziemi. Jaką rolę spełnia w tym wszystkim Kamui, który potrafi rozbić świat niczym szklaną kulę...?

Dziwne, że nikt nie zrobił tematu. Ostatnio wzięłam się za tytuły CLAMP-a. Mój pierwszy kupiony tytuł CLAMP-a to pierwszy tom tej serii. Dużo się dzieje, że nie wiadomo o co chodzi. Szkoda, że nie kupiłam więcej. Tak to nie mam o czym pisać. Trochę mnie zaciekawiła fabuła. Zobaczę jak się rozkręca w następnych tomach.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » sob kwie 02, 2016 9:42 pm

Ame pisze:Dziwne, że nikt nie zrobił tematu.
Nikt z fanów nie chciał rozdrapywać ran :D

Kiedyś Xclampa bardzo lubiłam, ale to było w gimnazjum. Teraz... nawet nie tykam, bo pewnie bym miała prześmiewki tu i tam, bo angst, koniec świata i w ogóle :D

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » sob kwie 02, 2016 11:36 pm

Mam wszystkie tomy i nadal nadzieję że kiedyś może ostatni tom zostanie wydany ...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz kwie 03, 2016 9:47 am

pridek pisze:Kiedyś Xclampa bardzo lubiłam, ale to było w gimnazjum. Teraz... nawet nie tykam, bo pewnie bym miała prześmiewki tu i tam, bo angst, koniec świata i w ogóle :D
Ja tam nadal go bardzo lubie. Już chyba kilka razy czytałam, ostatnio chyba rok temu.

Ame, pierwsze tomy są chaotyczne i kreska mniej dopracowana. Ale im dalej w las tym lepiej.

Mam nadzieje, że kiedyś doczekamy się 19 tomu.
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 03, 2016 11:24 am

Lubię sobie co jakiś czas powtórzyć Xa :) I też żyję złudną nadzieją, że kędyś doczekam się zakończenia. Kurde, jedna z niewielu mang do której wracam w miarę regularnie a nie ma finału. Smutek straszny :(

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » ndz kwie 03, 2016 11:59 am

5 rozdziałów 19 tomu można online przeczytać :wink: . Że też nie mogą się dogadać i wydać do końca buuu :(

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Online

Post autor: ninna » ndz kwie 03, 2016 4:27 pm

Ja X'a bardzo lubię. Co ciekawe, zapoznałam się z nim dopiero po wydaniu przez Viz omnibusów 3w1 :D. Mangą (ogólnie) zaczęłam interesować się "na serio" jak już na polskim rynku były wydane (chyba) wszystkie tomy, a wtedy zakup kompletu byłby dla mnie zbyt dużym wydatkiem. Poza tym wolę wydania zbiorcze więc postawiłam na edycję amerykańską. Komplet 6 dużych, grubych tomów pięknie prezentuje się na półce! No i dostaliśmy w edycji Viza mnóstwo kolorowych grafik :D.

Co do samej fabuły to ja uwielbiam takie klimaty. No i kocham starego Clampa, więc niejako X musiał mi się spodobać. Owszem, jest dramatycznie i miejscami bardzo łzawo ale nie widzę w tym przesady. W wielu momentach miałam "ciary" :wink:. No i kupując wydanie amerykańskie już wiedziałam, że nie jest to dzieło ukończone. Zdawałam sobie sprawę, w co się pakuję.

Czy wierzę w zakończenie tej serii? Już nie. Wydarzenia z mangi uległy przedawnieniu, Clampowi zmienił się styl i nie wydaje mi się, by panie miały jeszcze ochotę odgrzewać stare kotlety. Owszem, chciałabym wiedzieć, jak cała akcja się zakończy ale nie spędza mi to snu z powiek.

A tak swoją drogą: dlaczego Kotori jest tak nielubianą postacią? Ja ją bardzo polubiłam. No i była główną bohaterką pewnej pamiętnej sceny (jednej z moich ulubionych w X'sie) :).

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn kwie 04, 2016 2:21 pm

ninna pisze:A tak swoją drogą: dlaczego Kotori jest tak nielubianą postacią? Ja ją bardzo polubiłam. No i była główną bohaterką pewnej pamiętnej sceny (jednej z moich ulubionych w X'sie) :).
Może dlatego, że to taki delikatny kwiatuszek i dziewczyna do ratowania? Ja do Kotori nigdy nic nie miałam, ale trochę rozumiem niechęć do niej. [spoiler]Żyła tylko po to żeby umrzeć, w ten sposób motywując Kamui do przyłączenia się do Smoków Nieba.[/spoiler]

W sumie to chyba pogodziłam się z faktem, że X nigdy nie zostanie zakończony. Finał serii TV w zupełności mi odpowiada.
Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: dehirak » wt kwie 05, 2016 7:07 pm

Bardzo mi się podobały karty tarota na obwolutach. Doskonale dobrane role i bohaterowie. Szkoda, że sama końcówka talii nie została wydana.
Wiem o oficjalnym tarocie X'owym, ale już nie był tak dobry.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » wt kwie 05, 2016 11:39 pm

dehirak z tego co mi się kiedyś obiło o uszy to ponoć brakujące karty wydano chyba w jakimś artbooku do X-a... ile w tym prawdy trzeba by zapytać kogoś kto ma wszystkie artbooki do tej serii (tudzież siedzi w temacie)... :wink:
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

X

Post autor: Madoka » sob lis 18, 2017 3:40 pm

Jestem w trakcie kompletowania tomów X, bo zawsze chciałam mieć ten tytuł u siebie a jakoś tak się składało że trafiał na boczny tor. Miałam co prawda pewne obawy, czy po tylu latach dalej mi się będzie podobać ale po przeczytaniu kilku tomów się one rozwiały.

Taka mała ciekawostka, którą znalazłam dziś podczas lektury 10 tomu: na stronie 143 obok jednego z kadrów jest dopisek ze strzałką "dźwięk brak!" :)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

X

Post autor: kera » śr maja 09, 2018 11:11 pm

Skoro panie odkurzyły i reanimowały serię z Sakurą bo jednocześnie wychodzi manga i anime to może trzeba trzymać kciuki aby i X ruszyły :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości