Blame!

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » czw sie 11, 2016 6:44 pm

czy dobrze zrozumiałem, że to się będzie powtarzać przy każdym tomie? Czyli płacąc znacznie więcej (wydanie w miękkiej można dostać ze zniżką na np. gildii), jesteśmy traktowani gorzej... Teraz przez miesiąc będziemy czytać, jaki ten tom 2 fajny, nie mogąc sami tego sprawdzić...

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw sie 11, 2016 6:53 pm

Arst, tak będzie z każdym tomem, ale sklepy dostaną komiks w oprawie miękkiej dopiero jak uporamy się ze wszystkimi pre-orderami, również w twardej oprawie.

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » śr sie 24, 2016 9:03 pm

Ja tam wolę poczekać nawet i miesiąc na tą twardą oprawę. Porównywałem obie wersje i przy tej wielkości i grubości tomu twarda oprawa jest milion razy fajniejsza. W tym wypadku warto zapłacić więcej i poczekać dłużej :P

[ Dodano: Śro 24 Sie, 2016 ]
Z FB:
JPF pisze:Od jutra zaczynamy wysyłkę BLAME! #2 w twardej oprawie. Prosimy jednak o cierpliwość, gdyż pakowanie zajmie nam kilka dni (zamówień było więcej niż na tom 1 i musimy wszystko porządnie zabezpieczyć).
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr sie 24, 2016 9:09 pm

Wreszcie! :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr sie 24, 2016 9:10 pm

Nie mogę się doczekać :twisted:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr sie 24, 2016 10:46 pm

Akurat kiedy wyjeżdżam :evil: Dobrze, że późno składałem zamówienie, to nie wyślą mnie w pierwszej kolejności i zdążę wrócić :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » śr sie 24, 2016 10:52 pm

Osobiście zamówiłem w miękkiej oprawie. Jednak nie był to preorder, przez co przyszło mi czekać, i czekam nadal! Tak bym już chciał móc zapoznać się z tym tomem! :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 02, 2016 6:35 pm

I w końcu do mnie moja cegiełka #2 dotarła ^.^

Zastanawia mnie jeden aspekt: w tomie pierwszym po wewnętrznej stronie oprawy (na skrzydełku w wer. miękkookładkowej) bohater był pokazany z swojego prawego profilu, dzięki czemu niejako można było go sobie obejrzeć ze wszystkich stron tak jakby się go mijało np. na ulicy. Podczas gdy w tomie drugim bohaterka jest z lewego profilu, co nieco przerywa płynność przeskakiwania między kolejnymi widokami. Ciekawe czemu autor tak to narysował :-k

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz wrz 04, 2016 6:21 pm

Obrazek

Dotarl do mnie drugi tom i postanowilam z tej okazji zbudowac Blame! skromny oltarzyk.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz wrz 04, 2016 7:59 pm

Do mnie też dotarł w piątek ale na weekend wyjechałam więc tylko pare minut sobie na niego popatrzyłam. Ładnie obok siebie wyglądają, a jak jeszcze zbiore wszystkie 6 to chyba pod kluczem będę je trzymać. :P
Obrazek

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » ndz wrz 04, 2016 10:24 pm

Do mnie też już dotarł i od razu go przeczytałem :D
Czytam tą mangę po raz pierwszy, przed wydaniem jej przez JPF nie miałem z nią żadnej styczności.
W przypływie szaleństwa zamówiłem pierwszy tom w twardej oprawie z myślą, że nawet jeśli mi się nie spodoba to sprzedam go za tą samą cenę, bo pierwszy tom w twardej nie będzie już wtedy dostępny. Okazało się jednak, że manga jest świetna! Drugi tom przeczytałem na jedno podejście, bo nie mogłem się od niego oderwać. Blame! bez wątpienia zasługuje na ten wielki format i twardą oprawę :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn wrz 05, 2016 8:32 am

Z komentarzy na fb:
Mój tom z tyłu ma taki defekt, który wygląda jakby po oprawie został z naciskiem przesunięty twardy przedmiot (np. śrubokręt). To taka grubsza, chropowata rysa. Nie chce mi się odsyłać tomu z tego powodu, bo defektu prawie nie widać w gąszczu znaków, ale czuć pod palcami
Obrazek
Ponadto początkowe strony posiadają odgniecenie od wąskiego przedmiotu lub przejechania rolką.
Zauwazyłam, że u mnie jest to samo, nie wiem czy to jest w całym nakładzie czy ja i te kilka osób mają trefny egzemplarz.
Obrazek

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » pn wrz 05, 2016 9:50 am

Mój egzemplarz ma takie samo uszkodzenie :(

m@rcin
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 7:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: m@rcin » pn wrz 05, 2016 10:05 am

To teraz się zastanawiam co zrobić. Mój egzemplarz ma dotrzeć dzisiaj ale w mieszkaniu będzie tylko narzeczona. I nie wiem czy nie zmienić daty odbioru, żeby osobiście obejrzeć tomik przy kurierze i ewentualnie zlecić mu, żeby z nim spierdzielał z powrotem. Za takie pieniądze i przy tak ładnym wydaniu chyba długo miałbym trzęsawkę, że można było to tak spaskudzić.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pn wrz 05, 2016 10:54 am

Ten defekt z tyłu to chyba jakiś ogólny problem z maszyną, bo mój tomik też tak ma, dokładnie w tym samym miejscu co na zdjęciu :<
Ale też mi się nie chce odsyłać, chyba, że i w trzecim tomie wyskoczy kwiatek.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » pn wrz 05, 2016 11:10 am

Uszkodzenia jakie znalazłem na swoim tomie(żadne z nich nie jest tak duże jak to, które występuje u innych osób, niemniej jednak tomik nie przyszedł w stanie idealnym)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ponadto początkowe strony posiadają odgniecenie od wąskiego przedmiotu lub przejechania rolką.
Przejrzałem pierwsze strony i nie znalazłem u siebie niczego takiego.
Z tego, co widzę, to pierwszy tom przyszedł w lepszym stanie :/

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » pn wrz 05, 2016 11:32 am

No nie... Mój egzemplarz ucierpiał tylko na samym brzegu, ale wizja tego, że za wieeele lat sprzedam cały komplet zaczyna się coraz bardziej oddalać. Nie mam siły do reklamowania, mi samej aż tak nie zależy na idealnym egzemplarzu.
Jedynie tak trochę przykro.

Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn wrz 05, 2016 11:35 am

Źle robicie nie reklamując tego.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » pn wrz 05, 2016 11:50 am

dejikos pisze:Źle robicie nie reklamując tego.
Pewnie źle... ale za bardzo nie lubię ludziom robić niepotrzebnego kłopotu - ja przeboleję, a możliwe że z taką ilością reklamacji wydawnictwo musiałoby dać do oprawy jeszcze parę sztuk (bo na pewno jakiś zapas mają, ale niekoniecznie tak duży).
Chociaż... jak się tak zaczniemy nawzajem nakręcać, to niewykluczone że jednak im to odeślę ;-)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn wrz 05, 2016 12:19 pm

Asumuel, też mam z tyłu takie wgniecenie ale trochę mniejsze.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości