Blame!

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » pn wrz 05, 2016 3:40 pm

Endriu_jpf, dopiszcie na FB żeby kurierami nie wysyłać, bo podejrzewam, że sporo osób tak zrobi :P

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn wrz 05, 2016 3:53 pm

Dopisane ;)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pn wrz 05, 2016 3:54 pm

VicodinX pisze:Endriu_jpf, dopiszcie na FB żeby kurierami nie wysyłać, bo podejrzewam, że sporo osób tak zrobi :P
Trafna uwaga. Jak tylko przeczytają, że poniesione koszty wysyłki będą zwracane, to bez namysłu kurierami powysyłają - "co mi tam, i tak nie ja płacę".

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » pn wrz 05, 2016 4:04 pm

Ale jak poleconym, to trzeba to wbić w kopertę T___T trochę się boję... nawet przy bąbelkowej ryzyko dalszych uszkodzeń jest spore.. Ale rozumiem, że skoro i tak to leci dalej na reklamację, to nie będzie problemu...
(jak długo będzie ważny rabat za koszt wysyłki reklamacji? Najbliższy zakup u Was to pewnie kolejny Blame, ale to jeszcze nieprędko będę miała na to wolne pieniądze...)

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn wrz 05, 2016 4:09 pm

Wystarczy koperta bąbelkowa, a rabat będzie ważny do wykorzystania.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn wrz 05, 2016 4:14 pm

Endriu_jpf, a jak mam karton po poprzednim zamówieniu (nie od was) to moge w nim wyslac i bede musiala jako paczke nadać? Bo się chyba na list nie zgodza na poczcie XD
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn wrz 05, 2016 4:19 pm

Możesz to nadać jako list polecony nawet w kartonie.

Keitaro
Adept
Posty: 102
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Gender:
Status: Offline

Post autor: Keitaro » pn wrz 05, 2016 4:20 pm

Odpowiem zamiast Endriu. Pewnie że możesz, tylko upewnij się czy na kartonie nie ma żadnych nadruków i pieczątek.
A co do poczty, to jako list mogą iść przesyłki o wadze do 2 kg.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn wrz 05, 2016 4:22 pm

Keitaro pisze:tylko upewnij się czy na kartonie nie ma żadnych nadruków i pieczątek.
Wszystko odkleiłam i nie ma żadnej taśmy ani adresu. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pn wrz 05, 2016 4:23 pm

Keitaro pisze:Odpowiem zamiast Endriu. Pewnie że możesz, tylko upewnij się czy na kartonie nie ma żadnych nadruków i pieczątek.
A co do poczty, to jako list mogą iść przesyłki o wadze do 2 kg.
Dokładnie.
PP mówi:
GABARYT A to przesyłki o wymiarach:

maksimum – żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm,
minimum – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm.
GABARYT B to przesyłki o wymiarach:

maksimum – suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
minimum – jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm lub szerokość 230 mm.
Masa:

Do 2 kg

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3292
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pn wrz 05, 2016 8:12 pm

Czyli wskakujemy w gabaryt B, bo sam tomik ma 30mm grubości...

Zarathustra
Status: Offline

Post autor: Zarathustra » pn wrz 05, 2016 8:28 pm

Ja po swoim egzemplarzu przejechałem w tamtym miejscu palcem i się kawałeczek oderwał xdd

Ale defekt jest na tyle nieznaczący, że z mojej strony reklamacji nie będzie. Zresztą i tak nie zamierzam tego sprzedawać, więc sobie spokojnie zgnije na półce.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn wrz 05, 2016 8:47 pm

VicodinX pisze:Gdyby nikt nie napisał na forum o tych wadliwych tomach to nawet bym nie zauważył, że mój też jest lekko uszkodzony. Na zdjęciu wygląda to na duże uszkodzenie bo jest zrobione z bardzo bliska ale w rzeczywistości jest prawie niewidoczne. Nie planuję tego odsyłać, bo nie chce mi się z tym bawić.
Obrazek
Mam takie same uszkodzenie. Nie dość że człowiek się naczeka na swój tomik, to jeszcze takie coś... ^^ Nie mam zamiaru składać reklamacji.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn wrz 05, 2016 8:54 pm

Tak, jako gabaryt B poszło za 9,5 zl listem poleconym.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn wrz 05, 2016 9:46 pm

Trochę nie rozumiem tego "nie będę składać reklamacji". W czym problem, skoro wydawnictwo przyznaje się do swojej winy, daje dość ciekawą opcję zadośćuczynienia? Przejść się na pocztę nie chce. Każdy czasem zalicza jakąś wpadkę, JPF ostatnio częściej. Trudno, jejku. Ja tam się cieszę, że tytuł jest na rynku, a że jakiś tam fuck up raz na jakiś czas... Zdarza się najlepszym.

Zarathustra
Status: Offline

Post autor: Zarathustra » wt wrz 06, 2016 12:57 am

Wiesz, nikt nikogo nie zmusza, żeby nie reklamował swojego egzemplarza.

Wymieniam komiksy w ostateczności jak są podarte, poważnie zmiażdżone prasą drukarską, albo mają błędy w druku. Na razie tylko jedna osoba wspomniała, że miała coś nie tak z początkowymi stronami. 80% ludzi nawet by tej malutkiej skazy zapewne nie zauważyło, gdyby nie post w tym temacie.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » wt wrz 06, 2016 11:04 am

Dokładnie. Też mam drobne zadrapanie, ale nie jest to coś co spędzałoby mi sen z powiek. Nie jestem pedantem, który mangi przechowuje w komorze próżniowej, a czyta w ochronnych rękawicach. To rzecz jak każda inna i czasem może się uszkodzić. Życie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt wrz 06, 2016 1:53 pm

Nie chcesz składać reklamacji - nie składaj, Twoje święte prawo.
Ale przestań o tym jęczeć na prawo i lewo. Jeśli Ci to przeszkadza, to wymień. I tyle.

Mniej więcej o to mi chodziło w poprzednim poście.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » wt wrz 06, 2016 8:46 pm

Irytuje mnie to że do Empiku już dawno dotarł Blame! tom 2 podczas gdy Komiksiarnia jeszcze nie dostała.

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » pn wrz 12, 2016 12:25 pm

Niestety reklamacja, którą złożyłem skończyła się dostaniem także uszkodzonego tomu, który zamiast obtarcia na tylnej okładce posiada uszkodzenie górnego brzegu okładki w tej samej linii, co było obtarcie :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość