Mangarden

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » czw gru 12, 2019 1:08 pm

Jak dla mnie bieda w tym roku z kalendarzami. W zeszłym zarówno u JPF-u jak u Waneko miałem problem, który wybrać bo prawie wszystkie mi się podobały. Teraz u JPF-u żaden (co nawet mnie cieszy, bo nie planowałem robić w tym roku u nich zamówienia świątecznego), a u Waneko zgarnąłem ten z Kuroszem z braku laku (choć w ogólnym rozrachunku bardziej podobały mi się te od Kotka) :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: KubciO » pt gru 13, 2019 5:14 pm

Myślicie, że brak darmowej dostawy za preorder na Alitę i NOiSE to błąd czy raczej zmiana na gorsze?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Alexandrus888 » pt gru 13, 2019 5:27 pm

Obstawiam niestety zmianę na gorsze. Najpierw wyłączenie tytułów z promocji świątecznych i mniejszy próg promocji na gildii (i jej podobnych), teraz koniec z darmową wysyłką. Dla mnie to nie problem, bo z kurierem mam na pieńku i od jakiś 3 tomów Ality wolę dopłacić dychę za paczkomat, niż użerać się z ludźmi :|

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Yuriko » pt gru 13, 2019 5:33 pm

Ale jak się kupi 2 tomu na raz, to ma się darmową przesyłkę.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » pt gru 13, 2019 7:28 pm

KubciO pisze:
pt gru 13, 2019 5:14 pm
Myślicie, że brak darmowej dostawy za preorder na Alitę i NOiSE to błąd czy raczej zmiana na gorsze?
Jak dla mnie to mega porażka. Dziwne zagranie szczerze mówiąc, zwłaszcza przy tak mocnych tytułach jak Alita. Jeszcze bym zrozumiał "maleństwa" typu OP czy Bleach ale nie perełki JPF-u. Po prostu strzał w kolano.
Ostatnio zmieniony pt gru 13, 2019 7:36 pm przez Archerito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » pt gru 13, 2019 7:32 pm

Jak robiłem preordery na "podstawową" Alitę to też nie było darmowej wysyłki. I trochę śmiesznie to wygląda. Robię przedpłatę na mangę za 20zł u Waneko to nie płacę za wysyłkę, a jak robię za 80zł u JPF-u to płacę dodatkowo :roll:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: KubciO » pt gru 13, 2019 7:37 pm

Archerito pisze:
pt gru 13, 2019 7:28 pm
Jeszcze bym zrozumiał "maleństwa" typu OP czy Bleach
Gdzie koszt wysyłki stanowi ponad połowę ceny tomiku.
Yuriko pisze:
pt gru 13, 2019 5:33 pm
Ale jak się kupi 2 tomu na raz, to ma się darmową przesyłkę.
Masz rację - w przypadku serii lub pojawienia się na stronie preorderów interesujących nas komiksów, których łączna wartość przekroczy próg darmowej wysyłki. Ale jeśli ktoś jest teraz zainteresowany tylko NOiSE, to nici z darmowej wysyłki.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » pt gru 13, 2019 7:39 pm

Mormicc pisze:
pt gru 13, 2019 7:32 pm
Jak robiłem preordery na "podstawową" Alitę to też nie było darmowej wysyłki.
Ale jak to? Na 1 i 2 tomik się spóźniłem ale 3 i 4 kupowałem w preorderze (bo twarda oprawa) i nie płaciłem za przesyłkę.
KubciO pisze:
pt gru 13, 2019 7:37 pm
Gdzie koszt wysyłki stanowi ponad połowę ceny tomiku.
Dokładnie. W przypadku kolosów jak Noise czy Alita brak darmowej przesyłki to sowity plaskacz na japę tym, którzy wspierają wydawnictwo.
Ostatnio zmieniony pt gru 13, 2019 7:41 pm przez Archerito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: KubciO » pt gru 13, 2019 7:42 pm

Archerito pisze:
pt gru 13, 2019 7:39 pm
Mormicc pisze:
pt gru 13, 2019 7:32 pm
Jak robiłem preordery na "podstawową" Alitę to też nie było darmowej wysyłki.
Ale jak to? Na 1 i 2 tomik się spóźniłem ale 3 i 4 kupowałem w preorderze (bo twarda oprawa) i nie płaciłem za przesyłkę.
Mormicc musiał się pomylić, bo Alita była i nadal jest (BBA tom 4) w preorderze z dostawą za 0 zł.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » pt gru 13, 2019 7:47 pm

A, dobra. Bo ja po problemach z UPS-em brałem pocztą polską, która już nie jest darmowa i zapomniałem o tym, że kurier jest :wink:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: miaka88 » pt gru 13, 2019 8:57 pm

A przy łączeniu Noise i Alita też brakuję kilku złotych do darmowej wysyłki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Alexandrus888 » pt gru 13, 2019 9:01 pm

KubciO pisze:
pt gru 13, 2019 7:37 pm
Gdzie koszt wysyłki stanowi ponad połowę ceny tomiku.
Przesadzasz. Pojedyncza manga łapie się jeszcze w gabaryt listu. Cena 5.90zł, nie wiem, może jak jest wysyłka hurtowa to jeszcze taniej (?)
Koszt paczki pocztowej (którą idą wydania pokroju Blame!/Ality) to 13zł, paczkomat 13zł, kurier upc jakieś 21zł. To są ceny które znalazłem na necie tak na szybko, do tego cennik detaliczny, firmy mające duży obrót mogę mieć jakieś upusty, ale kartony, folie bombelkowe itd też nie są za darmo. U JPFu za te usługi płacimy odpowiednio: 12, 10, 14,50zł. Plus darmowa dostawa przy 120+. Serio kogoś boli, że musi zapłacić dychę więcej przy zamówieniu za 80zł?

Jak kupujesz tylko NOiSE zawsze można dorzucić jakiegoś Berserka lub innego One-Punch Mana. I patrzcie jaki deal! Dostaniecie 2 wysyłki w cenie jednej (bo za wysyłkę zapłacicie raz, a tomy już wydane dostaniecie w pierwszej paczce, a pre ordery w kolejnych, za które już nie płacicie :P ).

JPF wspominał, że idą po kosztach - w znaczeniu, że ich marża jest minimalna w porównaniu do ogólnej ceny tomiku. Każdy dodatkowy wydatek który muszą ponieść musi być dobrze przemyślany. Dlatego też na gildii Alita ma zaledwie 6% upustu - Cena hurtowa jest niewiele niższa od detalicznej, bo większy upust dla JPF byłby już nie opłacalny, więc i gildia musi ograniczyć swój upust.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » pt gru 13, 2019 9:15 pm

Alexandrus888 pisze:
pt gru 13, 2019 9:01 pm
Serio kogoś boli, że musi zapłacić dychę więcej przy zamówieniu za 80zł?
Mi już nawet nie chodzi o pieniądze. Bardziej o to, że klienci, którzy kupują preordery byli traktowani jak swego rodzaju elita. Płacili najwięcej ale za to mieli tomik w dniu premiery, darmową wysyłkę i fejm na dzielni bo najbardziej wspierali wydawnictwo xD I to było naprawdę spoko, co zresztą widać po tym, że chyba każde wydawnictwo stosowało tą strategię. I nagle JPF wyskakuje z wiadomością, że jego omnibusy nie będą miały w preorderze darmowej przesyłki. Tego typu komiksy są i tak same z siebie dość drogie (a w przyszłym roku troszkę ich wyjdzie) i dodanie jeszcze opłaty za przesyłkę na pewno nie zwiększy zainteresowania tego typu omnibusami.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: KubciO » pt gru 13, 2019 9:55 pm

Alexandrus888 pisze:
pt gru 13, 2019 9:01 pm
Przesadzasz. Pojedyncza manga łapie się jeszcze w gabaryt listu. Cena 5.90zł, nie wiem, może jak jest wysyłka hurtowa to jeszcze taniej (?)
Racja. Przed oczami miałem 10 zł za Paczkomat. Ale te 6 zł to i tak 30% kwoty tomiku.
Alexandrus888 pisze:
pt gru 13, 2019 9:01 pm
Serio kogoś boli, że musi zapłacić dychę więcej przy zamówieniu za 80zł?
Przy liczbie tomów kolejnej serii Ality trochę wyjdzie za wysyłkę. Może JPF liczy na to, że ludzie nie będę składać zbiorczych zamówień na np. dwa preordery Ality z darmową dostawą, tylko na każdy tom osobno i dodatkowo zapłacą za wysyłkę.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Lou » pn gru 16, 2019 6:50 pm

Archerito pisze:
pt gru 13, 2019 9:15 pm
I nagle JPF wyskakuje z wiadomością, że jego omnibusy nie będą miały w preorderze darmowej przesyłki. Tego typu komiksy są i tak same z siebie dość drogie (a w przyszłym roku troszkę ich wyjdzie) i dodanie jeszcze opłaty za przesyłkę na pewno nie zwiększy zainteresowania tego typu omnibusami.
Zapominasz o jednym: wzrastają ceny papieru, ceny opłat dla operatorów pocztowych i ogólnie ceny różnych usług. W czymś trzeba te podwyżki odebrać. Poza tym taki omnibus łatwiej uszkodzić, płatna wysyłka może temu jakoś zapobiec. Już widzę te lamenty, gdyby zdecydowali się podnieść cenę tomiku. Jak kogoś stać na kupowanie tomów za kilkadziesiąt zł to i na opłatę wysyłki go stać. Nikt nie mówił, że to tanie hobby.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Kakaladze » pn gru 16, 2019 6:56 pm

Lou, Mi np. darmowa wysyłka często przeszkadza, bo np. mam opcję odbioru osobistego.

I kiedy sklep oferuje darmową wysyłkę, to w rzeczywistości jest ona wliczona w cenę. Tym samym jak odbieram produkt osobiście w sklepie to przepłacam za towar o koszt tej "darmowej wysyłki". Dokładnie tak się czułem jak zamawiałem Triguna od SJG którego na siłę zamówiłem kurierem bo już jak chociaż jest to w cenie to niech mi już przywiozą, mimo że mogłem odebrać w sklepie.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » pn gru 16, 2019 6:59 pm

Lou pisze:
pn gru 16, 2019 6:50 pm
Jak kogoś stać na kupowanie tomów za kilkadziesiąt zł to i na opłatę wysyłki go stać. Nikt nie mówił, że to tanie hobby.
I tu nie do końca się zgodzę. Może tylko ja tak mam ale jeśli mam kupić komiks za 80 zł z darmową przesyłką to spoko ale jeśli mam kupić tomik za 70 zł plus 10 zł przesyłki nie kupuję tylko idę szukać tam gdzie wysyłają za darmo. Czysta psychologia...dlaczego mam płacić za coś czego fizycznie nie uświadczę? Jak najbardziej rozumiem, że wszystko drożeje itp. ale mimo wszystko uważam, że w tym momencie kupowanie pojedynczych preorderów już całkowicie traci sens. Zostaną tylko najwytrwalsi, którzy muszą mieć wszystko "na już". Cała reszta po prostu będzie kupować zbiorczo, żeby mieć darmową przesyłkę.
Lou pisze:
pn gru 16, 2019 6:50 pm
Poza tym taki omnibus łatwiej uszkodzić, płatna wysyłka może temu jakoś zapobiec.
Naprawdę w to wierzysz bo ja patrząc na usługi większości firm kurierskich oraz złodziei z PP ani troszkę :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Lou » pn gru 16, 2019 7:22 pm

Kakaladze pisze:
pn gru 16, 2019 6:56 pm
I kiedy sklep oferuje darmową wysyłkę, to w rzeczywistości jest ona wliczona w cenę.
Tak, ale nie zawsze. Nie każdy sklep tak robi. Wszystko to indywidualna polityka cenowa, np. gdy jeden podmiot prowadzi sprzedaż kilkoma kanałami.
Archerito pisze:
pn gru 16, 2019 6:59 pm
Naprawdę w to wierzysz bo ja patrząc na usługi większości firm kurierskich oraz złodziei z PP ani troszkę :)
Tak, wierzę :) Doświadczenie zawodowe ;)
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » pn gru 16, 2019 7:32 pm

Lou pisze:
pn gru 16, 2019 7:22 pm
Archerito pisze: ↑
pn gru 16, 2019 6:59 pm
Naprawdę w to wierzysz bo ja patrząc na usługi większości firm kurierskich oraz złodziei z PP ani troszkę :)

Tak, wierzę :) Doświadczenie zawodowe
Zazdroszczę Ci tej wiary całym serduszkiem :) Naprawdę chciałbym się mylić w tej kwestii i za jakiś czas móc z czystym sumieniem przyznać Ci rację :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: KubciO » wt gru 31, 2019 8:01 pm

Czy jak napcham do koszyka produktów (preordery) za co najmniej 200 zł, by załapać sie na darmową dostawę (za pobraniem), to będę otrzymywał kolejno komiksy zaraz po dacie ich premiery?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości