Mangarden

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Matii » wt sty 19, 2021 6:44 pm

Jak ja tak myślę to chyba serio jest i ktoś potrzebny do realizacji zamówień. Zaraz przyjdzie Alita kolejny tom i kolejny JOJO, a oni jeszcze tylu nie wysalali + są przecież bieżące pre-odery i zamówienia. O ile szanuje JPF
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

MaLeKrSkr
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 19, 2021 7:14 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: MaLeKrSkr » wt sty 19, 2021 7:18 pm

Witam :-)

Ja mam pytanie o pre-order czwartego tomu "Battle Angel Alita: Last Order". Czy wysyłka tego tomu nie powinna być darmowa przy zamówieniu przedpremierowym tak jak inne pre-ordery? Tymczasem w karcie produktu widnieje informacja, że "darmowa wysyłka kurierem od 120 zł". Błąd, czy "Alita" nie ma darmowej wysyłki? W koszyku przy wyborze opcji dostawy darmowej wysyłki faktycznie nie ma.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: neiki » wt sty 19, 2021 7:46 pm

Twarde oprawy nie mają darmowej wysyłki w preorderze. Ale już przy zamówieniu powyżej 120 zł może być darmowa wysyłka UPSem. Zamawiam preordery Ality po 2 tomy na raz i oba mi wtedy przychodziły UPSem bez kosztów wysyłki.

MaLeKrSkr
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 19, 2021 7:14 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: MaLeKrSkr » wt sty 19, 2021 8:29 pm

neiki pisze:
wt sty 19, 2021 7:46 pm
Twarde oprawy nie mają darmowej wysyłki w preorderze. Ale już przy zamówieniu powyżej 120 zł może być darmowa wysyłka UPSem. Zamawiam preordery Ality po 2 tomy na raz i oba mi wtedy przychodziły UPSem bez kosztów wysyłki.
Rozumiem, że dotyczy to tylko "Ality", tak? Bo "JoJo", czy też "Ranma" mają darmową dostawę przy twardej oprawie.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 19, 2021 8:50 pm

neiki pisze:
wt sty 19, 2021 7:46 pm
Zamawiam preordery Ality po 2 tomy na raz i oba mi wtedy przychodziły UPSem bez kosztów wysyłki.
To masz farta :O Wg regulaminu sklepu pierwszy powinien iść UPSem, a drugi PP listem nierejestrowanym... czy jakoś tak :|

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Drechu » wt sty 19, 2021 10:14 pm

Alexandrus888 pisze:
wt sty 19, 2021 8:50 pm
To masz farta
Dlaczego? Identycznie robię. Oba tomy mają darmową wysyłkę przy zakupie od 120zl

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 19, 2021 10:22 pm

Mangarden pisze:1) Zamawiając więcej niż jeden pre-order należy pamiętać, że wysyłka każdego tytułu odbywa się osobno.
a) Jeżeli wybierasz inną opcję dostawy niż darmowa dostawa Pocztą Polską, płatność z góry to tylko pierwszy tytuł zostanie wysłany wybraną metodą. Kolejne będą automatycznie wysyłane Pocztą Polską, listem zwykłym.
Ale jak działa, to dobrze wiedzieć, choć ja akurat unikam UPS jak ognia :(

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: neiki » wt sty 19, 2021 10:29 pm

Pewnie to tylko Alita i jej podobne mają takie specjalne względy jak wysyłka drugiego tomu z tego samego zamówienia także kurierem - za duży tomik do wysyłania listem nierejestrowanym ;) Rumiko ma chyba mniejszy format, ale rzeczywiście ciekawe, że np. Jojo ma inne warunki niż Alita i ma dostępną darmową wysyłkę pocztą polską.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Gokiburi » wt sty 19, 2021 11:26 pm

Przypuszczam, że Alita nie ma darmowej wysyłki ze względu na format. Wielgachne to i pewnie już kwalifikuje się jako paczka a nie list.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 20, 2021 7:06 am

Można wysłać listem, ale za 16 zł. Właściwie Jojo i Rumiko powinny się łapać do tego samego gabarytu (przekraczają 2 cm grubości). Oczywiście mowa tu o poleconym, nierejestrowany to 7 zł.

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Mangarden

Post autor: CainSerafin » wt lut 23, 2021 4:37 pm

Facebook JPF pisze: Wielu z Was pyta o dodruki naszych pozycji, postanowiliśmy więc odpowiedzieć zbiorowo
1. Czy będzie dodruk "tu wstaw dowolny tytuł z naszego katalogu"
Odpowiedź: Tak.
2. Kiedy?
Odpowiedź: Nie wiemy.

Otóż mamy obecnie około 1000 pozycji w swoim katalogu wydawniczym, znaczna większość z nich się wyprzedała dawno do zera i teraz cały czas robimy dodruki WSZYSTKICH tomów. Sytuacja, w której będą dostępne wszystkie tomy równocześnie jest niemożliwa. Trzeba kupować albo przy samej premierze, lub brać co jest i polować na brakujące tomy (bo one się na pewno pojawią).

Chociażby dzisiaj odebraliśmy 2 palety dodruków i tak jest codziennie.Trzeba po prostu sprawdzać, bo zanim uzupełnimy 72 tom "Naruto" zniknie tom 1. Najtrudniej będzie nam uzupełnić pozycje w wielkim formacie (Blame, Alita) lub kolorowe (anime-comics, Ghost in the shell) ale one również będą uzupełnione.
Zastanawiam się czy warto byłoby w jakiś sposób informować które serie i tomiki miały ostatnio dodruki. Sam co jakiś czas zaglądam na Mangarden i muszę się solidnie naklikać, by sprawdzić co zostało ponownie udostępnione do sprzedaży. Dodanie w sklepie nowej zakładki z najnowszymi dodrukami pewnie byłoby kłopotliwe i kosztowne, ale można o nich informować także na Facebooku. Zawsze to dodatkowy news na stronie głównej, który w dodatku może się zauważalnie przekładać na sprzedaż.

Poza tym news jest super i w dużym stopniu wyjaśnia obecną sytuację.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Yuriko » wt lut 23, 2021 4:41 pm

CainSerafin pisze:
wt lut 23, 2021 4:37 pm
ale można o nich informować także na Facebooku
Za dużo tomów i serii, żeby regularnie informować o tym na fb.
CainSerafin pisze:
wt lut 23, 2021 4:37 pm
Dodanie w sklepie nowej zakładki z najnowszymi dodrukami pewnie byłoby kłopotliwe i kosztowne
"poinformuj o dostępności" byłoby wystarczające. Ale nie ma co się nastawiać na takie cuda w ich sklepie.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Matii » wt lut 23, 2021 9:54 pm

Niech w sklepie pojawi się najpierw opcja zakupionych pre-oderów.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: KubciO » sob lut 27, 2021 1:19 pm

Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » pn mar 01, 2021 2:39 pm

Ja w to nie wierzę. To jest już jakaś paranoja. Jeśli ktoś nie pamięta, to bujałem się z Mangardenem bo najpierw UPS odesłał mi paczkę, a potem ci wysłali mi zły tom Jojo. Otwieram właśnie przedpłatę na drugi tom drugiego partu i co widzę? PIERWSZY TOM. Pierwszy tom do jasnej cholery. Czy oni są poważni? I co, znowu mam się z nimi bawić w maile? Ja po prostu...
Nigdy w żadnym innym sklepie mi się to jeszcze nie zdarzyło i to DWA razy pod rząd. Coraz mniej chce mi się zbierać ten tytuł :|
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Kocurzyca » pn mar 01, 2021 5:01 pm

Ja też raz dostałam błędny tom :D Zamiast 36 tomu Bleacha dostałam w zamówieniu (to nie był preorder a zwykłe zamówienie paczki z kilkoma tomami) 35 tom. Ale to było 7 lat temu czy coś. I nie zgłaszałam tego, bo nie miałam 35 tomu i tak, więc go zachowałam i później sobie dokupiłam ten 36.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » wt mar 02, 2021 4:10 am

Generalnie to nie zareagowałbym w ten sposób ale tutaj nałożyły się dwa czynniki. Chodzi jednak o produkt limitowany oraz wiem jak wyglądają próby nawiązania z nimi kontaktu :roll:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » śr mar 03, 2021 11:02 am

Spirala kręci się dalej. Jak JPF ogłosił Jojo to zrobiłem ze znajomą grupowe zamówienie i ona tam wzieła pierwszy tom drugiego partu w miękkiej. I oni mi nigdy tego nie wysłali. Czyli wychodzi na to, że dlatego dostałem drugi raz twardy, bo pomylili to z moim osobnym zamówieniem na twardą xD
I teraz jeszcze odpakowałem poprzednią paczkę do końca i jak wół na paragonie jest tom 02 XD :lol:
Żaden sklep mnie jeszcze tak nie zraził do siebie
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Yuriko » śr mar 03, 2021 3:38 pm

Info z fb
Za jakiś czas będzie można łatwo śledzić swoje pre-ordery po zalogowaniu się do sklepu - pracujemy nad tym
Lepiej późno niż wcale :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Fani » pn mar 15, 2021 7:10 pm

Mam pytanko - ile aktualnie czeka się na odpowiedź na maila? Chciałbym wiedzieć na jaki okres się nastawiać. Bo w temacie widziałem, że z tym różnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości