Mangarden

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Meliona » wt sty 05, 2021 5:23 pm

Yuriko pisze:
wt sty 05, 2021 5:03 pm
Grey pisze:
wt sty 05, 2021 5:01 pm
Mogliby chociaż na maila odpisać...
Jeżeli nie odpisują, to również możesz zadzwonić.
Heh, na fejsie ktoś w komentarzach pisał, że nie da się dodzwonić xD
komentarze na fb pisze:Jeżeli firma nie odbiera w ogóle telefonu a wykonałem naprawdę dużo prób w ciągu 2 dni od 7 do 14, a jedyne co dostaję nawet po mailu z rezygnacja ze po 13 będą może wysyłać zamówienia.
Dla mnie to bardzo słabe...
Opóźnienia wysyłki opóźnieniami wysyłki, ale kontakt z klientem powinni mieć zachowany... Albo ludzie nie mogli zmienić adresu lub wstrzymać wysyłki, kiedy wyjeżdżali na święta, a paczka była już opóźniona i można było jedynie z gwiazd odczytać, kiedy ją wyślą.

Ogólnie część osób zaczęła się nawet zastanawiać, czy Mangarden jest w ogóle legitnym sklepem, czy oszustwem xD
Też czekam, piszę maile, dzwonię, piszę na messenger. Oczywiście zero odpowiedzi w jakiejkolwiek formie. Telefonu albo nikt nie odbiera, albo cały czas zajęty, na maile nikt nie odpisuje, messengera nikt nawet nie czyta. Obawiam się, że to jakiś sklep widmo..
Polecam komentarze pod tym postem: https://www.facebook.com/mangardenpl/po ... %2CO%2CP-R
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: mika » wt sty 05, 2021 5:55 pm

Czyli jak zwykle sami sobie grabią, a potem będą narzekać, jacy to ludzie niedobrzy po nich ciagle jadą. JPF sobie latami pracuje na niedowiarstwo i brak zaufania klientów. Taka prawda.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: amsterdream » wt sty 05, 2021 5:59 pm

dejikos pisze:
wt sty 05, 2021 4:32 pm
amsterdream pisze:
wt sty 05, 2021 2:12 pm
JPF, SJG i Waneko w tym roku zupełnie olali promocje świąteczne.
SJG - praktycznie cały miesiąc promocji na ich mangi, 20-40% zniżki i kalendarze do zamówień, no faktycznie, nie postarali się :roll:
Jakoś mi umknęła ich promocja. Mea culpa.

Meliona pisze:
wt sty 05, 2021 5:23 pm
Polecam komentarze pod tym postem: https://www.facebook.com/mangardenpl/po ... %2CO%2CP-R
Przyjęliby kilku stażystów to pomogliby im pakować te paczki. Chociaż pewnie trudno im znaleźć kogokolwiek chętnego - urok prowadzenia działalności w małych miejscowościach.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Yuriko » wt sty 05, 2021 6:25 pm

sklep cały czas pracuje, z powodu świątecznych zakupów są zaległości w wysyłce i odpowiadaniu na maile. Właśnie pakowane są zamówienia z okolicy 17 grudnia
Prawie 3 tygodnie poślizgu. Chciałabym widzieć, co oni robili ten tydzień przed świętami :lol:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: MrOrochimaru » wt sty 05, 2021 7:03 pm

Wszystko byłoby zrozumiałe, gdyby nie urwali kontaktu z klientem przez ten cały czas. Nie wiem co oni sobie myśleli.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: neiki » wt sty 05, 2021 8:41 pm

Yuriko pisze:
wt sty 05, 2021 6:25 pm
Chciałabym widzieć, co oni robili ten tydzień przed świętami
Pakowali jeszcze zamówienia z Black Friday :lol:

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: usagisensei » śr sty 06, 2021 11:13 am

Ta "mala miejscowość" graniczy ze Szczecinem jak Gdansk z Gdynią. Byłam u nich nie raz bo studiowałam w Szczecinie. A stażystę nielatwo złapać bo sie ludziom zwyczajnie robić nie chce. A i Urząd Pracy pod koniec roku funduszy nie ma. Może się pochorowali zwyczajnie? Nie mają przecież obowiązku się wszystkim ze wszystkiego spowiadać?
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: KubciO » śr sty 06, 2021 11:59 am

Nie mają się obowiązku spowiadać, masz rację. Jeśli jednak ktoś zamawia produkty z dostępnością 24h (chyba że było inaczej - nie wiem, jeżeli się mylę, to mnie poprawcie), może oczekiwać, a nawet wymagać, by jego zamówienie zostało w ciągu doby wysłane. Mają problemy? Ok. Niech się komunikują z ludźmi - odpisują na te wszystkie wiadomości odbierają telefony.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: NWW_Station » czw sty 07, 2021 5:44 pm

Mnie tam dzisiaj doszła jakaś zaległa paczka z mangami i trochę mnie irytuje pewna sprawa. Zobaczyłem 3 dni temu, ze tego nie wysłali, wiec im napisałem, by dodali JoJo i jeszcze jeden pre-order, który już mają. Nie zrobili tego. Według mnie to tylko wydłuża ich cały proces wysyłkowy, ale ja się nie znam. Trudno, mam co czytać, nie będę tam panikował, bo generalnie ich lubię :)

Ale coś innego mnie tutaj interesuje bardziej. Do kiedy można opłacać pre-order na Alitę kolejny tom w twardej oprawie? Na stronie widnieje, ze jeszcze parę dni. Tylko że ostatni tom był mocno opóźniony, wiec to chyba już nieaktualne? Oczywiście ich spytałem, ale zero odzewu. Trochę o tym zapomniałem i teraz mi nie na rękę, dlatego mnie to zainteresowało xD

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: jtumanowicz » pt sty 08, 2021 12:46 pm

NWW_Station pisze:
czw sty 07, 2021 5:44 pm
Według mnie to tylko wydłuża ich cały proces wysyłkowy, ale ja się nie znam.
Musieliby pewnie jeszcze połączyć oba zamówienia w swoim systemie, żeby była potem informacja, że Jojo poszło razem z innymi komiksami, kiedy, dlaczego, kto taką zmianę wprowadził itd. Jeżeli mają teraz taki zapiernicz, że nie ma czasu przysłowiowej taczki załadować, pewnie szybciej jest im osobno pakować zamówienia i osobno preordery zamiast sprawdzać za każdym razem, czy coś by się dało może połączyć.

I tak niestety będzie dopóki nie zrezygnują z shopera + co tam mają do zarządzania magazynem (jeżeli mają cokolwiek). To jest soft dobry dla kogoś kto sprzedaje sobie jakieś drobiazgi i ma sto zamówień w miesiącu, potem niestety zaczynają się schody.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Grey » ndz sty 10, 2021 8:36 am

Wysłałem im maila poganiacza, zobaczymy czy na niego zareagują... jeśli nie to w okolicach wtorku do nich zadzwonie :/ To jakaś parodia, zamówienie złozyłem w połowie grudnia i jest zero jakiejkolwiek reakcji, zero odzewu, nawet jego status jest niezmieniony...
Nigdy więcej z tego sklepu nie skorzystam, to oczywiste, ale i tak pluje sobie w brodę że w ogóle skorzystałem, generalnie to miał być prezent na święta i trochę się już przesunęło ;) dobrze że osoba quasi-obdarowana się nie czepia za tę sytuację xD

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: neiki » ndz sty 10, 2021 9:41 am

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z wymianą punktów na preordery? Kiedy (lata temu) wymieniłam punkty na normalnie dostępny produkt, musiałam napisać w komentarzu do zamówienia, aby został do niego dopakowany, bo o nim zapomnieli. Teraz uzbierałam dostatecznie dużo punktów, żeby wymienić na preorder w twardej oprawie i mam duże obawy, czy go dostanę :lol: Ktoś ma jakieś bardziej aktualne doświadczenia względem produktów (a zwłaszcza preorderów) z punktów?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Meliona » ndz sty 10, 2021 10:06 am

Ja ostatnio miałam dwa pre-ordery z One Piece za punkty i normalnie zostały wysłane przy premierze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Drechu » ndz sty 10, 2021 1:14 pm

neiki, Jakiś czas temu pisałem do nich e-maila właśnie w sprawie sytuacji wymiany punktów na preordery. Odpisali, że wysyłają normalnie w dniu premiery.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » pn sty 11, 2021 9:39 pm

Grey pisze:
ndz sty 10, 2021 8:36 am
Wysłałem im maila poganiacza, zobaczymy czy na niego zareagują... jeśli nie to w okolicach wtorku do nich zadzwonie :/
Moje 6 telefonów pozdrawia. Zapomnij, że się dodzwonisz
Mail z piątku pozostał jak na razie bez odpowiedzi. A kwestia jest taka, że moja paczka została przez UPSa do nich odesłana, więc chciałbym wiedzieć co teraz :|
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Grey » pt sty 15, 2021 5:00 pm

Mormicc pisze:
pn sty 11, 2021 9:39 pm
Grey pisze:
ndz sty 10, 2021 8:36 am
Wysłałem im maila poganiacza, zobaczymy czy na niego zareagują... jeśli nie to w okolicach wtorku do nich zadzwonie :/
Moje 6 telefonów pozdrawia. Zapomnij, że się dodzwonisz
Mail z piątku pozostał jak na razie bez odpowiedzi. A kwestia jest taka, że moja paczka została przez UPSa do nich odesłana, więc chciałbym wiedzieć co teraz :|
Mi na szczęście już wysłali, ale bez żadnej odpowiedzi, bez żadnej informacji nic. Kurier przyjechał, dał i tyle... eh nigdy więcej

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » pt sty 15, 2021 9:17 pm

Wczoraj, po drugim mailu, dostałem odpowiedź, że paczka została ponownie wysłana. No i fajnie, ale tu chciałbym wspomnieć, że druga część maila, zawierająca pytanie o to czy ich infolinia funkcjonuje bo dzwoniłem 6 razy i nic, została pozostawiona bez odpowiedzi :?
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Mormicc » wt sty 19, 2021 4:34 pm

Płaczę XDD wiecie co oni mi wysłali? Jojo, twarda oprawa, faktycznie. Ale 3 tom pierwszego partu XDDD
A nawet w mailu wyraźnie zaznaczyłem "JOJO part II tom 01" :lol:. No i co, teraz znowu mam się kopać z mailami i UPSem? Fantastycznie
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Kakaladze » wt sty 19, 2021 4:44 pm

Mormicc, JEZU XD.
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: yikkimy » wt sty 19, 2021 5:35 pm

Mormicc pisze:
wt sty 19, 2021 4:34 pm
Płaczę XDD wiecie co oni mi wysłali? Jojo, twarda oprawa, faktycznie. Ale 3 tom pierwszego partu XDDD
A nawet w mailu wyraźnie zaznaczyłem "JOJO part II tom 01" :lol:. No i co, teraz znowu mam się kopać z mailami i UPSem? Fantastycznie
Teraz boję, nie wiem co dostanę w kopercie :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Mr.Chiquita i 12 gości