Róża Wersalu

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Róża Wersalu

Post autor: Ame » ndz lis 08, 2015 1:28 pm

Obrazek
Ilość tomów: 3
Format: A5
Opis: Rok 1755. Tego roku na świat przyszła trójka dzieci, których przeznaczeniem było po latach spotkać się w siedzibie królów francuskich, w Wersalu. W Austrii narodziła się córka cesarzowej Marii Teresy – Maria Antonina. W Szwecji – potomek starego rodu szlacheckiego – Hans Axel von Fersen. We Francji natomiast – szósta córka zasłużonego dla kraju generała de Jarjayes. Ojciec, zrozpaczony wizją ciągłego braku potomka, który kontynuowałby wielowiekową tradycję służby wojskowej rodu, zdecydował się nadać córce imię Oscar i wychować ją jak chłopca. Kilkanaście lat później, kiedy młodziutka Maria Antonina przybyła do Francji, by poślubić następcę tamtejszego tronu, Ludwika XVI, Oscar była już oficerem gwardii królewskiej. Stała się tym samym powierniczką i bliską przyjaciółką przyszłej królowej.


Fragment pochodzi z portalu Tanuki (źródło)
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2015 3:53 pm przez Ame, łącznie zmieniany 2 razy.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz lis 08, 2015 1:43 pm

Link do źródła zjadło :)
Cóż, seria z którą mam chyba tyle samo ciepłych wspomnień do z Sailor Moon. Sporo jej zawdzięczam, także jeśli chodzi o kwestie niekoniecznie związane z anime (dwie półki książek o rewolucji francuskiej nie wzięły się znikąd...). Dawno temu kupiłem niemieckie wydanie z Carlsen Comics, ale cóż, to jedna z tych mang, które zawsze chciałem mieć na półce w naszym języku.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz lis 08, 2015 5:36 pm

Nie mogę się już doczekać wydania <3

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob lis 28, 2015 9:10 pm

Obrazek
Małe co nie co dla fanów róży [czyli i dla mnie :)] ANN
This year's 24th issue of Shueisha's Margaret magazine announced on November 20 that it will serialize a "new episode" of Riyoko Ikeda's The Rose of Versailles manga beginning with its second 2016 issue on December 19. The new "large volume" two-chapter manga will be a fan-anticipated "Oscar-hen" (Oscar Volume).
Po cichu liczę, że tym również się zainteresujecie.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr kwie 20, 2016 3:23 pm

Tomik w końcu przeczytany.

Matko, jakie to wydanie jest piękne *_* cudowna, matowa obwoluta (choć dla mnie trochę za luźna, pierwszy raz mi się zdarzyło, aby ściągnąć obwolutę do czytania), prześliczne kolorowe strony *_* grzbiet bardzo wytrzymały. Można śmiało wyginać tomik bez obawy, że coś pęknie.
Tłumaczenie bardzo płynne, lekkie, bez żadnych ciężkich archaizmów. Czytało się bardzo szybko, nic nie zgrzytało. Na końcu tomu dostajemy też "parę słów" od tłumacza, co dla mnie jest na duży plus. Lubię sobie poczytać dlaczego tłumaczenie jest takie, a nie inne.

Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na drugi tom.

Endriu liczę na jakiś piękny box na koniec serii ;)
Obrazek

Darya
Status: Offline

Post autor: Darya » sob kwie 30, 2016 9:27 pm

Długa recenzja i zachęta, by się za serię zabrać, bo dobra i kultowa -na blogu .

Tutaj parę słów o wydaniu:
3w1 są super. Chcę więcej takich cegieł, cegły są ekstra.
Od strony technicznej nie mam się czego doczepić. Tłumaczenie świetne, połyka się bez problemu, a informacja o tym, że ekipa poprawiała po autorce błędy w datach jeszcze bardziej podnosi moje (już bardzo wysokie) zdanie o jakości mang JPFu. Co jedynie, to posłowie mogłoby być dłuższe - chętnie poczytałabym więcej o tym czym się różni wizja Ikedy od faktów historycznych :)
Czy dobrze pamiętam, że na następny tom trzeba będzie czekać aż pół roku?

Ogólnie rzecz biorąc, Róża to jedno z najmilszych pozytywnych zaskoczeń jakie miałam od dawna. Opowieść absolutnie mnie kupiła (uwielbiam takie historyczne klimaty i szlacheckie intrygi) i w tęsknocie za kolejną częścią zaczęłam nawet oglądać anime (IMO gorsze, ale ma kilka dobrych elementów).
Kcem już dalej, nawet jak złamie mi serce D:

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » ndz maja 08, 2016 10:34 pm

Przez weekend w końcu udało mi się przeczytać pierwsze tomiszcze i szczerze mówiąc nie jestem w stanie wyrazić słowami tego, co czuję, więc może posłużę się obrazkiem:
Obrazek
(Endriu, a jak idzie praca z "Aż do nieba"?)
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn maja 09, 2016 11:50 am

(Endriu, a jak idzie praca z "Aż do nieba"?)
Na razie praca stoi z powodu wygaśnięcia licencji na ten tytuł. Będę oczywiście przekonywał górę, że warto wykupić ją ponownie (dobra sprzedaż Róży by się do tego mogła przyczynić, ale jeszcze za wcześnie na wyniki).
Musicie uzbroić się w cierpliwość.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » śr maja 11, 2016 7:17 pm

Endriu_jpf, dzięki za odpowiedź, chociaż nie nastraja optymistycznie :( I w takim razie tym większa szkoda, że nie udało Wam się wydać reedycji w pierwotnym terminie (styczeń 2014, dobrze pamiętam?).
Uzbrajam się i zaklepuję dwa egzemplarze, bo kiedy moja mama dowiedziała się, że jest manga o jednej z jej ulubionych postaci historycznych, to też wyraziła zainteresowanie :)
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn maja 23, 2016 3:21 pm

Czy inne obwoluty np. Braciszka też były luźne a potem od czytania i stania na półce bardziej przyległy? Mam Braciszka lub Klan Poe i mi nie latają.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lip 09, 2016 6:38 pm

Długo mi to zajęło ale też już przeczytałam. Nawet dwa razy. Od razu powiem, że mangi (i książki) historyczne to nie do końca moja bajka. "Aż Do Nieba" Ikedy posiadam i nie mogę powiedzieć, że tej mangi nie lubię, ale też na pewno nie należy ona do moich ulubionych. Kupując "Różę" wiedziałam więc, na co się piszę. Bardzo chciałam ją przeczytać głównie ze względu na jej kultowość i pozytywne opinie innych osób.

Ujmę to tak: dostałam dokładnie to, czego się spodziewałam. Podczas pierwszej lektury trochę się męczyłam. Dlatego drugie podejście tak długo odkładałam. Ale o dziwo, ponowna lektura szła już prawie zupełnie gładko i mangę czytało się dużo przyjemniej. Bardziej skupiłam się na postaciach i zawirowaniach uczuciowych, a tło historyczne traktowałam jako dodatek. To było dla mnie kluczem, by docenić "Różę". Autorka odwaliła kawał solidnej roboty i już samo to zasługuje na uznanie. Czy ktoś lubi takie mangi, czy też nie.

Z polskiego wydania jestem bardzo zadowolona. Uwielbiam wydania zbiorcze, jest to moja ulubiona forma publikacji. Dzięki temu mamy całość szybciej, taniej, a manga wygląda na półce duuuużo lepiej niż pojedyncze tomiki. No i mamy więcej czytania na raz. Tom "Róży" jest solidny, spokojnie można go rozewrzeć do oporu, a grzbiet pozostaje nienaruszony. W środku też nie ma się do czego przyczepić. Czerń jest nasycona, nic nie przebija, a tłumaczenie jest płynne i pozbawione błędów.

Z pewnością kupię pozostałe tomy. Może nie będę wracać do tego tytułu zbyt często, ale cieszę się, że mam go w swojej kolekcji.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob sie 27, 2016 7:23 pm

Zarówno Aż do nieba, jak i Braciszek nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia - jednak, skuszona promocją, nabyłam Różę Wersalu. Jestem naprawdę zaskoczona jak bardzo mi się ona podobała... Wygląda na to, że będę musiała wysupłać miedziaki na kolejne tomiki... :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 10, 2017 12:05 pm

Endriu_jpf, drugi tom będziecie wysyłać pocztą czy kurierem?
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pt lut 10, 2017 12:55 pm

Pocztą, no chyba że ktoś wziął kurierem i ten tom to pierwsza wysyłka.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 10, 2017 1:25 pm

Endriu_jpf, dzięki za odpowiedź. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ka3one
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 02, 2016 3:25 pm
Status: Offline

Róża Wersalu

Post autor: ka3one » pt gru 01, 2017 6:29 pm

Trzeci tomik już czeka na półce do przeczytania, ogólnie to się zdziwiłem jak go wziąlem do rąk bo obwuluta ma inną fakturę niż poprzednie tomy jest mniej śliska, bardziej matowa i tak się zastanawiam skąd ta zmiana przy tym ostatnim tomie, nie żeby mi to jakoś przeszkadzało ale jestem ciekawy skąd ta zmiana

Endriu_jpf
Status: Offline

Róża Wersalu

Post autor: Endriu_jpf » pt gru 01, 2017 6:33 pm

ka3one, aż musiałem na półkę zerknąć i sprawdzić te obwoluty, ale wszystkie są na identycznym papierze z matowym laminatem, nawet pod światło sprawdzałem :shock: Serio w Twoim wydaniu się różnią?

Awatar użytkownika
ka3one
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 02, 2016 3:25 pm
Status: Offline

Róża Wersalu

Post autor: ka3one » pt gru 01, 2017 7:14 pm

Tak z daleka tego nie widać ale wymacałem resztę mang (Wzgorze Apolla, AYNIK, Braciszka i poprzednie Róże) i tym 3 tomie Róży czuć że jest jakby bardziej matowa ta obwoluta, nie jest tak gładka jak w tamtych, myślałem że to jakiś specjalny zabieg żeby się mniej ślizagło w rękach przy czytaniu czy coś. Patrze pod swiatlo ale dla mnie wyglądają tak samo nie za bardzo sie na tym znam, jedynie w dotyku czuc wyczuwalną różnicę

Endriu_jpf
Status: Offline

Róża Wersalu

Post autor: Endriu_jpf » pt gru 01, 2017 7:33 pm

Przy okazji kilka ciekawostek:
-trzeci tom Róży to nasz najgrubszy tomik (730 stron - 4 tomy w 1)
-w tym tomie są aż 3 posłowia
-edycja trwała około miesiąca i robiliśmy w międzyczasie inne mangi (normalnie 1 tomik 200 stronicowy robimy w tydzień roboczy, o ile nie jest to OP albo Służąca...)
-wychodzi na to, że w listopadzie wyedytowaliśmy 8 tomów :)

Awatar użytkownika
ka3one
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 02, 2016 3:25 pm
Status: Offline

Róża Wersalu

Post autor: ka3one » pt gru 01, 2017 7:38 pm

Porobiłem fotki i jednak się okazuje że ta obwolutka trzeciego tomu się nie błyszyczy jak inne
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości