7 Miliardów Igieł

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

7 Miliardów Igieł

Post autor: Reviolli » pt lis 06, 2015 9:24 am

http://www.google.pl/url?sa=i&source=im ... 5718304122
Autor: Nobuaki Tadano
Opis: Biegająca ze słuchawkami na uszach, próbująca odciąć się od otaczającego świata, stroniąca od rówieśników Hikaru. W jej ciele przebywa obca forma życia której zadaniem jest odnalezienie międzygalaktycznego mordercy, zagrażającemu całej ludzkości. Dwie osoby dzielące to samo serce w wyścigu o życie i ochronę tego co dla każdego z nich najcenniejsze. Komiks został zainspirowany powieścią z lat 50' Hala Clementa pt. "Needle".

Opis szczegółowy z tomików jest bardziej zachęcający do lektury.

Cykl wydawniczy: Mega Manga
Liczba tomów: 2 (Zakończone) Stron: Tom1 (372 + 10 stron kolorowych), Tom2 (358 + 10 stron kolorowych).
Format: A5 (14,5cm x 20,5cm)

Krótko to moja ulubiona Mega Manga.
Nie lubię SF, ten gatunek mnie męczy, więc jak to się stało że w ogóle wziąłem do ręki jej przedstawiciela?
Kupiła mnie okładka pierwszego tomu, w sposób niewytłumaczalny dla mnie sprawiła że musiałem go mieć i jeszcze tego samego dnia (po przeczytaniu) zamówiłem pre-ordera na drugi. Dlaczego niewytłumaczalny? Bo wtedy kupowałem mangi do 20zł, a ta kosztowała ponad 40 a nawet chwili się nie wahałem.

Tym czymś co przykuło moją uwagę było (i jest) kreska. Sposób rysowania, postacie wydały mi się takie pyzate (takie zaokrąglone na twarzy). Spodobało mi się to mocno bardzo. Zwłaszcza główna bohaterka (która widnieje na okładkach). Tła też są niezłe.
Jak się okazało fabuła jest bardzo ciekawa, a bohaterowie główni są dobrze zrobieni (zwłaszcza Maelstrom) a ich relacje są zawiłe.

Jestem zadowolony z lektury i często do niej wracam.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości