Gra w Króla

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pt lis 04, 2016 11:54 am

@ Ociesek

Sequel -

[spoiler]Tak, powraca główny bohater pierwszej serii. Rozpoczyna się gra z nowym "królem" w szkole do której zostaje przeniesiony..[/spoiler]


Prequel -

[spoiler]Opowiada o początkach całej gry i skąd to cholerstwo się wzięło.[/spoiler]

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr sty 18, 2017 10:44 pm

Czwórka przeczytana. I chyba podoba mi się jak dotąd najbardziej. Fajny klimat zrobiła [spoiler]wyprawa do opuszczonej wioski.[/spoiler]
Ciekawym i na pewno niespodziewanym zabiegiem było też [spoiler]uśmiercenie głównego bohatera.[/spoiler] Osobiście bardzo mnie to zaskoczyło.

Nadal nie mam pojęcia jak to się zakończy i nadal obstawiam że to sen Nobuakiego. Nie umiem inaczej wyjaśnić tych wszystkich niemożliwych do zrealizowania wyroków...

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw lut 02, 2017 1:44 pm

Okładka piątego tomu:
[spoiler]Obrazek
[/spoiler]
Do tego planujemy za jakiś czas sięgnąć po prequel (gra która odbyła się w przeszłości - bohaterowie serii o niej wspominają).

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw lut 02, 2017 2:11 pm

Endriu_jpf, fajnie że sięgniecie po prequel. Chociaż nie ukrywam że czekam bardziej na jakieś kolejne smaczki z Tytnów ;)
Okładka najlepsza do tej pory ze wszystkich ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » czw lut 02, 2017 4:49 pm

To jest właśnie największa różnica u JPF i Waneko
JPF - ktoś tam wspomniał o prequelach i sequelach - wydają
Waneko - ludzie ich proszą masowo o serie poboczne - i raz na jakiś czas, jeśli sprzedaż głównej serii jest bardzo dobra, coś wydają.

Brawo WY!

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn kwie 03, 2017 8:55 pm

Endriu_jpf pisze:Do tego planujemy za jakiś czas sięgnąć po prequel (gra która odbyła się w przeszłości - bohaterowie serii o niej wspominają).
Bardzo chętnie poczytam tę historię. Wydarzenia z ostatniego tomu były intrygujące. Możliwe, że manga byłaby lepsza niż "główna" seria.

[ Dodano: Pon 03 Kwi, 2017 ]
Właśnie skończyłam czytać piątkę. Powiem tak: zakończenie to jeden wielki facepalm i mam wrażenie że autor się spieszył/nie miał pomysłu jak to zakończyć. To już wolałabym, żeby to wszystko były majaczenia Nobuakiego, który siedzi w psychiatryku i bawi się niedziałającym telefonem. W sumie wszystko byłoby lepsze od tego, co dostaliśmy :roll:. Zakończenie jest nieprawdopodobne i strasznie naciągane. W ogóle pod koniec tomu akcja zaczęła pędzić jak szalona i finał sprawiał wrażenie robionego "na kolanie". Jeden/dwa tomy więcej i można by tego uniknąć.

Czy znając zakończenie, nadal kupiłabym "Grę w Króla"? Tak. Mangę czyta się bardzo przyjemnie. Nie jest pozbawiona wad (mój główny zarzut to brak reakcji dorosłych na to co się dzieje - czy to policji, czy rodziców) ale miło spędza się przy niej czas.

Bardzo chętnie kupię również historie powiązane z główną opowieścią :D.

Gallean
Status: Offline

Post autor: Gallean » wt kwie 11, 2017 11:58 am

Zakończenie tragedia. Rozczarowałem się, choć cała seria dość ciekawa. Jak [spoiler]program komputerowy, którym okazała się gra w króla, dowiadywał się o wykonaniu lub niewykonaniu rozkazu? :) [/spoiler] Podobnych pytań można postawić więcej. Wyjaśnienie historii bardzo nieprawdopodobne :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości