Gra w Króla

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gra w Króla

Post autor: Meliona » śr cze 24, 2015 5:45 pm

Obrazek
Obrazek

MizuKi23
Status: Offline

Post autor: MizuKi23 » ndz mar 06, 2016 8:42 pm

Ktoś już przeczytał? Warto kupić?

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » ndz mar 06, 2016 8:54 pm

Podobno srednie. Przeczytam tylko dlatego, ze druga wersja, aka "Origin" jest juz nieco lepsza, ale podobno lepiej czytac ze znajomoscia jedynki.

Z tego co slyszalem to ciekawy setting, ale skopane story i pacing.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz mar 06, 2016 10:09 pm

Mi się manga podobała, trzymała w napięciu, ale ten cały plot twist i ogółem zakończenie dość słabe było.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » pn mar 07, 2016 4:29 pm

Kiedyś zapoznałam się z pierwszym tomem tego komiksu i uważam go za bardzo słaby. Historia jest nawet oryginalna, pomimo inspiracji settingiem z Battle Royale, ale uważam, że jest przeznaczona do dużo młodszego czytelnika, na którym wrażenie robi fanserwis i polecenia od Króla w rodzaju "chłopak A musi pocałować dziewczynę B, X i Y będą uprawiać seks". Nic ciekawego, jak dla mnie.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pn mar 07, 2016 4:38 pm

Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiałam się, czy zakupić ten tytuł, ale jednak poczekam, aż będzie okazja przeczytać taniej i ocenić.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt mar 08, 2016 10:37 am

A mnie się podobało. Fakt, kojarzy się z "Battle Royale" ale nie uważam, że to jakaś duża wada. Czyta się to piorunem, cały tomik przeczytałam w niecałą godzinę. Szkoda, że nie wiemy, jak gra się rozpoczęła ale może zostanie to wyjaśnione w kolejnych tomikach. No i fakt - "Król" jest dziecinny w tych swoich "rozkazach"... Za plus uważam fakt, że bohaterowie (gdy już sprawy zaszły za daleko) zgłosili wszystko na policję. Ale ignorancji funkcjonariuszy już nie rozumiem. Nauczyciele też wydają się nie widzieć o całej grze, a powinni się przecież zainteresować, dlaczego nagle [spoiler]trzy osoby z klasy zginęły w identycznych okolicznościach.[/spoiler]
Swoją drogą - czy uczniowie wykasowują te wiadomości od Króla? Przecież stanowią one dowód i powinni pokazać je policji.

Na razie manga przypomina mi mieszankę "Battle Royale" i "Doubt"/"Judge". Te drugie również pod względem kreski która, podobnie jak tam, jest raczej rzemieślniczą robotą niż arcydziełem. Nie jest specjalnie ładna ale też nie przeszkadza w lekturze.

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz maja 29, 2016 11:24 am

Tyle na blogu mędzę na temat tej mangi a tu nic nie napisałem? Czas nadrobić zaległości...
Tak naprawdę najlepsza w komiksie była według mnie okładka. Postacie są do bólu schematyczne i wkurzające, a główny bohater jest Wielkim Obrońcą Sprawiedliwości. Fabuła jest prosta jak budowa cepa i pełna błędów, jak na przykład
[spoiler]policja, która olewa anonimowe maile z groźbami. [/spoiler] A tam, gdzie autor musiał jakoś zapełnić strony wrzucił fanserwis i nieśmieszny humor. Historia z kolei nie potrafiła mnie wciągnąć, a te wszystkie mające wzbudzić strach czy chociaż niepokój śmierci zwyczajnie mnie nudziły. Kreska jest dość przeciętna, a przynajmniej wydanie trzyma poziom. Niestety nie znajduję ani jednego argumentu "za" i choćby mi dopłacili, nie przeczytam kolejnego tomu.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz maja 29, 2016 10:49 pm

Jak dla mnie mocno średnia realizacja znanych motywów. Nawet nie pamiętam, jak to się skończyło, ale pamiętam uczucie, które mi się wtedy udzieliło - zażenowanie. Osobiście nie polecam nikomu, kto ma więcej niż 15 lat (oczywiście mogą być wyjątki w jedną i w drugą stronę).

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob cze 25, 2016 7:08 pm

Drugi tom za mną. Ciężko mi ocenić tę mangę... Czyta się to bardzo szybko i mimo wszystko przyjemnie, jestem też ciekawa zakończenia. Jednak fabuła jedzie na ogranych motywach i nie ukrywajmy - jest gorszą ich kopią.

Razi mnie w niej wiele rzeczy:
-początek tomu: ja rozumiem że nie było czasu na namyślanie się i sytuacja była podbramkowa ale można to było rozegrać jakoś lepiej. Nobuaki właściwie [spoiler]zmusił Chiemi do stosunku z Naoyą[/spoiler] Z jednej strony go rozumiem, nie było innego wyjścia w tak krótkim czasie ale z drugiej przez to, jak całą scenę ukazano, bohater stracił w moich oczach. A "po fakcie" już nie wracano do tematu. Cisza, jakby nic się nie stało...
-ignorancja policji: no tego nie jestem w stanie pojąć. Kilka osób składa takie same zeznania, paru uczniów zginęło w krótkich odstępach czasu, a tamci nadal zarzucają im kłamstwo. Jeden z funkcjonariuszy na dodatek mówi: "Ech... Co tu się dzieje... Dzieciaki w tej klasie padają jak muchy". Już pomińmy, że żart trochę nie na miejscu ale przecież uczniowie SAMI się do nich zwrócili o pomoc. Policja WIDZI, że dzieje się coś złego i NADAL nie chce uwierzyć w słowa uczniów.
-[spoiler]"zdalny" zawał[/spoiler] Nie mam pomysłu, jak Król tego dokonał. Opcja z Death Notem raczej odpada... Jeszcze powieszenie rozumiem. Mógł rozegrać to tak jak w "Doubt"("Judge"? - nie pamiętam w którym to było). To znaczy [spoiler]zagrozić śmiercią bliskich[/spoiler]
-akcja pt. [spoiler]"dotknę Króla"[/spoiler] Przecież jeśli Król byłby w klasie to i tak nie dałby reszcie szansy się o tym dowiedzieć. Nawet, jakby tamta blondynka go [spoiler]dotknęła[/spoiler] potwierdzenie i tak by nie przyszło.

Przeszkadza też to, że nie widzę sensu w tej grze. Brakuje mi motywu, którym kierowałby się Król. W "Doubt", "Judge" i "Battle Royale" zostało wyjaśnione, dlaczego bohaterowie znaleźli się w takiej sytuacji. Tutaj ani słowa (chociaż może z czasem się to wyjaśni). Póki co mam wrażenie, że Król to jakiś niewyżyty małolat/zboczeniec. Wystarczy popatrzeć na jego "rozkazy"...

Na tę chwilę podejrzewam Rię. Ciągle grzebie coś w telefonie i stoi na uboczu. Tylko motywu nie mogę wymyślić. No i rozkazy jednak pasują bardziej pod faceta.

I na koniec muszę skomentować opis z tyłu tomiku: "Tym razem w obliczu śmierci staje Naoya, najlepszy przyjaciel Nobuakiego: w ciągu dziesięciu minut musi <odbyć stosunek płciowy> albo spłonie żywcem! Lęk o życie wystawia ich więź na najcięższą próbę...!". Czy tylko ja pomyślałam, że to zdanie brzmi jak wstęp do yaoi? :mrgreen:.

Atarian
Status: Offline

Post autor: Atarian » śr lip 13, 2016 4:45 pm

Witam, specjalnie założyłem konto by wypowiedzieć się o tej mandze.
Moim zdaniem manga sama w sobie jest ciekawa, w miarę ciekawi bohaterowie, fajna przemiana głównego bohatera który z każdym zadaniem co raz bardziej warjuje.
Prawda, jest kilka niedociągnięć, chodź mam nadzieje że z kolejnymi tomami będzie składać się to w jedną całość, jak na przykład jakim cudem Król to robi, skąd to wszystko wie. dał bym tej mandze
1/2 za bohaterów (trochę banalni ale lubię taki rodzaj bohaterów lepsze to niż kolejna ci**a do którego lgnął laski znowu)
2/2 za kreskę (naprawdę przykuwająca wzrok, jak i przyjemna)
0,5/2 za okładkę (jakoś nie byłem przekonany po zobaczeniu okładki, jako prezent od siostry)
1,5/2 za fabułę ( oklepana ale właśnie lepsza taka niż jakiś gniot - powiedzmy sobie szczerze trudno autorom wymyśleć coś orginalnego nowego) oczywiście 'Król" manga nie przebija Mirai Nikki i Death Nota.
Death Nota mam wszystkie tomy, Mirai Nikki tyle co wyszło 11. ( musiałem się pochwalić :D )


Ale jak już pisze to chętnie podziele się swoimi spekulacjami co do tego tytułu. A raczej jednym bo reszta jest taka nooo, nieistotna... Zdjęcie klasowe, Jest tam wychowawca klasy.. jeszcze go nie pokazali wszystko kręci się wokół uczniów więc może. ma coś do tej klasy albo tak jak było w 2 tomie "Zmierzch Bogów" bo nie wiem jak to napisać by nie spojlerować. Ci co czytali będą wiedzieć

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw lis 03, 2016 4:45 pm

Przeczytałem trójkę. Wciąga strasznie, chociaż bardziej kieruje mną ciekawość niż "omg, jak oni to zrobili?!". Zobaczymy co będzie dalej, ale kilka kwestii już zaczyna mnie naprawdę śmieszyć i nie wiem jak oni to wyjaśnią, np: [spoiler]rozumiem "zdalną" ślepotę, mogli jej podać jakieś leki, działające z opóźnieniem, ale... zdalne rozczłonkowanie to już ponad moje siły :D[/spoiler]

[ Dodano: Czw 03 Lis, 2016 ]
Ok, nie wytrzymałem, przeczytałem całość.

O BOŻE... :shock:

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Post autor: Nelinnor » czw lis 03, 2016 6:51 pm

Przeczytałeś wszystkie 5 tomów, czy masz na myśli, że tylko ten trzeci do końca? :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw lis 03, 2016 7:59 pm

Niestety, nie wytrzymałem i sięgnąłem po skany. Trzeci tom był naprawdę dobry, chciałem zobaczyć szybko co będzie dalej. A mogłem nie chcieć...

Oczywiście kupię dwie ostatnie części, ale tylko i wyłącznie dlatego, że czytałem skany.
Czy ta druga części (prequel/sequel/nie wiem co) jest lepsza?

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » czw lis 03, 2016 8:20 pm

Prequel - o wiele lepszy.
Sequel - W tej chwili przetłumaczyli tylko pierwszy rozdział na eng. :mrafroamerykanin: Na rawach wyglądało na nawet zabawne.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw lis 03, 2016 8:22 pm

Sequel, czyli[spoiler]wracają postacie Gry? Czy mamy nowego Króla i nową grę?[/spoiler]

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Post autor: Nelinnor » czw lis 03, 2016 9:03 pm

Mam więc takie małe pytanie - jak oceniasz zakończenie? Chciałem zbierać ten tytuł, ale zniechęciły mnie opinie na MALu, a w szczególności wypowiedzi dotyczące końcówki, poleciały chyba wszystkie możliwe epitety przy tej okazji. Z tego co pamiętam przy Doubt też społeczność była trochę podzielona (może nie aż tak negatywnie jak tutaj), a mimo to raczej nie miałem problemu z tym co tam się wydarzyło na końcu. Czy tutaj jest naprawdę aż tak źle?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw lis 03, 2016 9:23 pm

Zakończenie w Doubt, patrząc na poprzednie tomy, miało chociaż jakikolwiek sens. Można było pomyśleć "Hmmm, rzeczywiście, mogło tak być".

O zakończeniu Gry w Króla:
[spoiler]W życiu nie widziałem tak idiotycznego zakończenia. Wiedziałem, że będzie ostro naciągane już chociażby w tych "zabójstwach na odległość. Ale tego zakończenia nie da się niczym wyjaśnić. Chciałbym móc się domyślać już w poprzednich tomach, snuć teorie, wymyślać jak mogło do tego dojść. Tutaj mnie straszliwy zawód spotkał. Mam wrażenie, że ktoś tu nie miał pomysłu na koniec. Ale z urywanych końcówek to już Shaman King był lepszy, a też się ostro zawiodłem. Nie wiem co napisać. Po prostu nie kupiłbym tej mangi mangi, gdybym wiedział, że to aż taki spolt bzdur.[/spoiler]

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw lis 03, 2016 10:00 pm

[spoiler]Zakończenie według mnie robione na siłe i w ogóle nie wyjaśniło zagadki morderstw na odległość, chociaż bym prędzej uwierzyła w przemieszczanie się w czasie lub magie[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw lis 03, 2016 11:51 pm

Waszych spoilerów nie będę czytać bo wolę dowiedzieć się zakończenia z polskich tomików. Ale też nie dają mi spokoju te wręcz niemożliwe do wykonania kary. W tej chwili (poza opcją z Death Notem :mrgreen:) przychodzi mi do głowy tylko, że ta cała gra to sen głównego bohatera :roll:. Innego wytłumaczenia nie widzę. No i to mogłoby tłumaczyć też nieogarnięcie policji...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości